διεθνης συνομωσια - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 202 of 202
  1. #196
    favvel
    Guest
    Cellytoria να σε ρωτήσω..εγώ επαναλάμβανα από μέσα μου συνέχεια τη φράση:"ουουυ δεν άντεξε έμεινε κι απάνταξε" και τη φράση "τρίχες δεμένες τρίχες τριχιά"
    αα και έχω και τρεις μαύρες βούλες στα τρία πρώτα δάχτυλα του αριστερού μου χεριού..τι σημαίνουν όλα αυτά?
    αισθανόμουν σαν στοιχειωμένη όταν είχα ψύχωση..τώρα είμαι καλά χάρη στα φάρμακα αλλά όπως λέει και ο noumac δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτήν την περίοδο της ζωής μου μιας και ήταν η πιο ενδιαφέρουσα!
    αα είχα ακούσει και μουσική ένα βράδυ σαν φλογέρα να έρχεται απ'το δωμάτιό μου ενώ ήμουν στο δωμάτιο των γονιών μου και άλλη μια φορά είχα ακούσει ανάποδο τραγούδι μέσα στο κεφάλι μου ενώ ήμουν ξαπλωμένη ανάποδα στο κρεβάτι..
    αα και η αγαπημένη μου ταινία τότε ήταν το alphaville ασπρόμαυρη ταινία του 1960..
    Τώρα δίνω στοιχεία προσωπικά αλλά όπως είπατε και πιο πάνω δε νομίζω να είμαι πια τόσο σημαντική ώστε να υπάρχει πρόβλημα παρακολούθησής μου..το ξεπέρασα αυτό το στάδιο!

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    αισθανόμουν σαν στοιχειωμένη όταν είχα ψύχωση..τώρα είμαι καλά χάρη στα φάρμακα αλλά όπως λέει και ο noumac δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτήν την περίοδο της ζωής μου μιας και ήταν η πιο ενδιαφέρουσα!
    !


    Αγαπητη favvel , πολυ περιεργα μου φαινονται αυτα που εχεις ζησει , αλλα αφου περασαν , ΟΚ . Σταθηκα στην παραγραφο αυτη , γιατι θεωρω οτι μια ζωη χωρις μυστηρια , δυσκολιες , αναπαντητα ερωτηματα , που προσπαθουμε ναπαντησουμε , κατι ρε παιδι μου να μας ιντριγκαρει , ειναι μια ζωη βαρετη .
    Εγω , αν εμφανιζοταν ( καλυτερα οχι βραδυ ) ο πεθαμενος μου παππους η γιαγια , αντι να φοβηθω , θα τους πλακωνα στις ερωτησεις . Φαντασματα ανθρωπων που δεν γνωριζω , καλυτερα να μην ενοχλουν . Ευχαριστω .

  3. #198
    παιδια εγω με την σειρα μου θα πω μην ασχολειστε με τετοια θεματα που προσεγγιζουν την μαγεια που σαφως ειναι τις περισσοτερες φορες αγριευτικη κ υφισταται μονο στον χωρο της κακης εντος εισαγωγικων φαντασιας.το προβλημα μας εχει μια καποια σοβαρη λυση απλα χρειαζεται να χαλαρωσουμε να συνεργαστουμε με τον καλο γιατρο κ να μην δηλητηριαζουμε τον εαυτο μας με αγχωτικες κ καπως διαβολικες ιδεες θα ελεγα. ΥΓ και προφανως απο το να νοιωσουμε ξεχωριστοι ανθρωποιο δεν ειναι κακο αλλα η προσεγγιση αυτη μεσω το να πεισουμε τον εαυτο μας οτι εχει καποια μεταφυσικα χαρισματα που αλλοι ανθρωποι δεν εχουν δεν ειναι το καλυτερο...καλυτερα για να ικανοποιησουμε αυτην την αναγκη αν εχουμε τα κοτσια να βγαλουμε καποια σχολη ή να αρχισουμε ενα ευγενικο χομπυ.

  4. #199
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    παιδια εγω με την σειρα μου θα πω μην ασχολειστε με τετοια θεματα που προσεγγιζουν την μαγεια που σαφως ειναι τις περισσοτερες φορες αγριευτικη κ υφισταται μονο στον χωρο της κακης εντος εισαγωγικων φαντασιας.το προβλημα μας εχει μια καποια σοβαρη λυση απλα χρειαζεται να χαλαρωσουμε να συνεργαστουμε με τον καλο γιατρο κ να μην δηλητηριαζουμε τον εαυτο μας με αγχωτικες κ καπως διαβολικες ιδεες θα ελεγα. ΥΓ και προφανως απο το να νοιωσουμε ξεχωριστοι ανθρωποιο δεν ειναι κακο αλλα η προσεγγιση αυτη μεσω το να πεισουμε τον εαυτο μας οτι εχει καποια μεταφυσικα χαρισματα που αλλοι ανθρωποι δεν εχουν δεν ειναι το καλυτερο...καλυτερα για να ικανοποιησουμε αυτην την αναγκη αν εχουμε τα κοτσια να βγαλουμε καποια σχολη ή να αρχισουμε ενα ευγενικο χομπυ.
    ξεκιναω με την γνωστη ατακα η ΑΓΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ οποτε να παιρνουμε ολοι τα χαπια μας. Αλλα ΔΗμητρη να υποθεσω εισαι χριστιανος? εχεις μιλησει ποτε με παπαδες και βαθεια θρησκευομενους ανθρώπους? λενε μεχρι και ότι εχουν δει τον χριστο και αγιους.. ο παισιος που εγινε και αγιος κιολας λεει ότι ειχε οραματα και εκανε προφητειες... αν αυτά που λεμε είναι διαβολικα και φαντασιες τοτε αυτά που λενε οι χριστιανοι τι είναι?? ε?

    Αν δηλαδή καποιος πιστευει ότι υπαρχουν ταγματα αγγελων και ενας πανεποπτης θεος τοτε γιατι καποιος να μην πιστευει ότι υπαρχουν και πχ... βρυκολακες (με την εννοια που εξηγησε η φιλη πιο πανω) η πχ... δαιμονες που μπορουν να επεμβουν στο μυαλο καποιου (μην ξεχνας ότι η θρησκεια σας δεχεται τον εξορκισμο ανθρωπων από δαιμονες) ή πχ... ποιος μας λεει ότι ακομα και οι ιδιοι οι αγγελοι δεν επεμβαινουν ή ο ιδιος ο θεος..??

    αυτό που λεω είναι ότι τελικα είναι οτι πραγματικοτητα είναι οτι τελικα πιστευει κανεις... και αν ο καποιος πχ.. σαν τον παισιο δεν χαρακτηριστηκε σχιζοφρενης αλλα αγιος τοτε αναρωτηθείτε λιγο...

  5. #200
    egw noumac se genikes γραμμες χριστιανος ειμαι αν και πιστευω παραπανω οτι το συμπαν ειναι ζωντανο κ προσεγγιζω τα θρησκευτικα θεματα μεσω θεωρητικης φυσικης.παντως οταν νιωθω το θειο ή θελω να επικοινωνησω με αυτο το κανω μονο μεσω των καποιων χριστιανικων ιδεων που εχω αποδεχτει,ετσι μου βγαινει αυθορμητα

  6. #201
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Breath View Post
    Γενικά όσοι γράφετε με πνεύμα τρολαρίσματος εδώ να ξέρετε οι ψυχικά ασθενείς δεν είναι χαζοί, καταλαβαίνουν πολλά, πάρα πολλά γιατί έχουν πολύ ευαίσθητες κεραίες.
    Εμ…. μπράβο Breath, κάποιος έπρεπε να το πει επιτέλους!
    Κ να συμπληρώσω, μιας κ μίλησες για «ψυχικά ασθενείς» κ αυτούς που «παίζουν μαζί τους», ότι οι γνήσιοι «ψυχάκηδες» κ οι πραγματικά νοσηρές προσωπικότητες είναι ακριβώς οι ίδιοι που ΠΟΤΕ δεν θα πάνε στον ψυχίατρο/ψυχαναλυτή, ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να παραδεχτούν πως έχουν κάτι/πάσχουν από κάτι, πόσο μάλλον δεν υπάρχει περίπτωση να παραδεχτούν ΠΟΤΕ πως υπάρχουν τομείς στους οποίους χρειάζεται να κάνουν «δουλειά με τον εαυτό τους», έτσι ώστε να τον κατανοήσουν καλύτερα, να κατανοήσουν τους γύρω τους κ τις ανθρώπινες σχέσεις, να διορθώσουν δυσλειτουργίες κ να βελτιωθούν σαν άνθρωποι.

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Το θέμα κλειδώνεται προσωρινά μέχρι να γίνει διερεύνηση και εκκαθάριση.

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 25-11-2008, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •