Με απειλει ο πρωην της
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8

    Με απειλει ο πρωην της

    Γεια σε ολους!!

    Ειμαι 24 χρονων. Πριν 3 μηνες και κατι γνωρισα μια κοπελα 22 χρονων. Ερωτευτηκαμε και πλεον εχουμε σχεση απο τις πιο "δυνατες" μας. Αυτη η κοπελα ομως εχει εναν πρωην, στην ηλικια της κ αυτος. Η ιστορια ειναι η εξης. Τα ειχε με αυτον 5 χρονια μεχρι τον δεκεμβριο του 2013, πριν ενα χρονο και κατι δηλαδη. Τοτε αυτος της ανακοινωσε ξαφνικα μια μερα πως θα ηταν καλυτερα να παρει ο καθενας το δρομο του. Κανενα σημαδι δεν εδειχνε οτι θα της ελεγε κατι τετοιο. Αυτη τα χασε τελειως και απο τοτε ειχε μεινει με ενα μεγαλο "γιατι". Μαλιστα στον ενα χρονο που ηταν χωριστα, δεν πηγε με καμια αλλη αυτος, τουλαχιστον δεν μαθανε κατι απο φιλους, οπως επισης της ειχε πει αφου χωρισαν οτι δεν προκειται να αγαπησει καμια αλλη τοσο οσο αυτην. Πριν λιγο καιρο ομως την αναζητησε παλι. Της ειπε πως ο λογος που χωρισαν ηταν οτι ειχε μια ασθενεια η οποια δεν του εδινε πολυ χρονο ζωης και οτι θα πεθανει σε ενα χρονο το πολυ απο τωρα και ηθελε να την προστατευσει, γι αυτο την αφησε. Αλλα τωρα θελει παλι να ειναι μαζι της μεχρι να πεθανει. Ο,τι ναναι με λιγα λογια. Αυτη μπλεχτηκε πολυ. Ομως δεν του το συγχωρεσε και δε θελει να ξαναειναι μαζι του. Επισης νιωθει οτι με εμενα ειναι κατι πολυ πιο "βαθυ", και ας ειμαστε μονο 3μιση μηνες μαζι. Το θεμα ειναι το εξης τωρα. Τον τελευταιο καιρο την ακολουθει ΠΑΝΤΟΥ. Εχει πολλα λεφτα αυτος και μπορει να πηγαινοερχεται ευκολα οπου και αν παει. Της λεει οτι δε θα ξεκολλησει απο κοντα της αμα δεν τα ξαναβρουνε. Απο τοτε λοιπον δεν εχουμε καταφερει να ξανασυναντηθουμε με την κοπελα μου. Ο λογος ειναι οτι ξερει για μενα και της λεει απειλες για μενα. Δεν ξερει ποιος ειμαι ομως. Και φοβομαστε να μαθει για μενα και ποσο μαλλον να τον συναντησω γιατι δεν ξερουμε που μπορει να φτασει δεδομενου οτι δεν εχει να χασει κατι, μιας και σε ενα χρονο περιπου θα πεθανει. Δεν ξερουμε τι να κανουμε πλεον. Ο ενας χρονος ειναι πολυς για να κανουμε υπομονη μακρια ο ενας απ τον αλλο. Επισης νομικα αμα δε γινει καποιο συμβαν, δεν ξερω τι μπορουμε να κανουμε μονο με τις απειλες ως στοιχειο. Αμα καποιος μπορει να διαφωτισει λιγο την κατασταση θα του ημουν υπερευγνωμων! Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    αυτο με τον ενα χρονο προθεσμια, μεγαλη παπαντζα μου ακουγεται. πολλες ταινιες, βλεπει.
    σιγα μην ειναι ετοιμοθανατος ο τυπος και κυνηγαει τον νυν της πρωην του , να τον απειλει...
    99% ψεμα.
    να σου πω και το πιθανο σεναριο.
    εκεινος την παρατησε για να ξενοπηδηξει η γιατι βαρεθηκε , και τωρα που ειδε οτι βρηκε αλλον, την θελει πισω.
    κλασσικη συμπεριφορα μαλακα, δηλαδη..
    αυτο που λες οτι δεν πηγε με καμια γιατι δεν μαθατε κατι τετοιο απο φιλους, ειναι αστειο. φανταζομαι το καταλαβαινεις και μονος σου. με 10 μπορει να χει παει και να μην μαθατε τπτ.
    η γνωμη μου ειναι να βγαινετε κανονικα και με την πρωτη απειλη να πατε σε ενα αστυνομικο τμημα και να ζητησετε να του γινουν συστασεις.
    τετοια κωλοπαιδακια ειναι θρασυδειλα. δεν πιστευω να επιμεινει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Μήπως είναι λίγο μπαρούφας ??
    Δε υπάρχει περίπτωση να την χώρισε και καλά γιατι είχε θέμα υγίειας ..
    Και αν είχε , δεν της είπε τι ακριβώς ειναι αυτό? και τελικά δεν θα πεθάνει..
    Θεωρώ οτι είναι όλα μαλακίες και απλά την κυνηγάει για να μην χάσει στο στανταράκι που είχε τόσα χρόνια. Με απειλές δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα.
    Εσύ απλά συνέχισε την σχέση σου μαζί της και μην ασχολείσαι μαζί του.
    Τώρα αν γίνει τόσο ενοχλητικός και δεχτείς κάποιου είδους απειλή μπορείς να τον αναφέρεις..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο με τον ενα χρονο προθεσμια, μεγαλη παπαντζα μου ακουγεται. πολλες ταινιες, βλεπει.
    σιγα μην ειναι ετοιμοθανατος ο τυπος και κυνηγαει τον νυν της πρωην του , να τον απειλει...
    99% ψεμα.
    να σου πω και το πιθανο σεναριο.
    εκεινος την παρατησε για να ξενοπηδηξει η γιατι βαρεθηκε , και τωρα που ειδε οτι βρηκε αλλον, την θελει πισω.
    κλασσικη συμπεριφορα μαλακα, δηλαδη..
    αυτο που λες οτι δεν πηγε με καμια γιατι δεν μαθατε κατι τετοιο απο φιλους, ειναι αστειο. φανταζομαι το καταλαβαινεις και μονος σου. με 10 μπορει να χει παει και να μην μαθατε τπτ.
    η γνωμη μου ειναι να βγαινετε κανονικα και με την πρωτη απειλη να πατε σε ενα αστυνομικο τμημα και να ζητησετε να του γινουν συστασεις.
    τετοια κωλοπαιδακια ειναι θρασυδειλα. δεν πιστευω να επιμεινει.
    Ελα ομως που ειναι αληθεια. Ειδαμε εξετασεις κλπ που το επιβεβαιωνουν γιατι και μεις στην αρχη δεν το πιστευαμε. Οσο γι αυτο οτι δεν πηγε με καμια δε με ενδιαφερει, μπορει να ειναι και ετσι οπως τα λες, ακουγεται και πιο λογικο. Το θεμα ειναι ομως τωρα τι κανουμε. Τον ειχε ηδη παει μια φορα η κοπελα μου αστυνομια επειδη τσακωθηκαν και τη χτυπησε. Τρελος ο τυπος. Αλλα αμα δε γινει συμβαν σοβαρο, τι να σου κανει και η αστυνομια. Και γι αυτο λεω οτι φοβαμαι γτ μια φορα θα γινει το κακο και μετα και φυλακη να μπει, την υγεια μου δε θα τη βρω :P

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Μήπως είναι λίγο μπαρούφας ??
    Δε υπάρχει περίπτωση να την χώρισε και καλά γιατι είχε θέμα υγίειας ..
    Και αν είχε , δεν της είπε τι ακριβώς ειναι αυτό? και τελικά δεν θα πεθάνει..
    Θεωρώ οτι είναι όλα μαλακίες και απλά την κυνηγάει για να μην χάσει στο στανταράκι που είχε τόσα χρόνια. Με απειλές δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα.
    Εσύ απλά συνέχισε την σχέση σου μαζί της και μην ασχολείσαι μαζί του.
    Τώρα αν γίνει τόσο ενοχλητικός και δεχτείς κάποιου είδους απειλή μπορείς να τον αναφέρεις..
    Νομιζω σου απανταω με το παραπανω σχολιο μου. Δε θελει και πολυ ο τυπος να πιαστει στα χερια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Φίλε Ζακόρα,

    Εσύ πως νιώθεις με την όλη κατάσταση; Φοβάσαι να μην την χάσεις η φοβάσαι αυτόν;


    Διόρθωσα το κείμενο , διότι μετά είδα το μνμ σου με τις εξετάσεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Και με την πρώτη ενόχληση,ασφαλιστικά μέτρα.
    real eyes realise real lies

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Φίλε Ζακόρα,

    Εσύ πως νιώθεις με την όλη κατάσταση; Φοβάσαι να μην την χάσεις η φοβάσαι αυτόν;


    Διόρθωσα το κείμενο , διότι μετά είδα το μνμ σου με τις εξετάσεις
    Αυτος ειναι ενα εμποδιο στη σχεση μας μεγαλο αυτη τη στιγμη που θα κρατησει και καιρο οπως φαινεται. Και αυτα που φοβαμαι ειναι μη μου κανει εμενα κατι, μην κανει στην κοπελα μου κατι, και το τι θα γινει με τη σχεση μας αυτο το διαστημα αν δε βλεπομαστε. Αν και αισθανομαι οτι θα αντεξει η σχεση γιατι ειμαστε πολυ δεμενοι αλλα θα διαλυθουμε ψυχολογικα ξερω γω...

  9. #9
    Αν εχει κανει τη μαλακια να της στειλει κατι σε ηλεκτρονικη μορφη ή σε μηνυμα στο κινητο,τοτε τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αν εχει κανει τη μαλακια να της στειλει κατι σε ηλεκτρονικη μορφη ή σε μηνυμα στο κινητο,τοτε τα πραγματα ειναι πολυ απλα.
    Τι μπορω να κανω σ αυτην την περιπτωση;

  11. #11
    Μπορεις να κανεις μηνυση,ή τουλαχιστον να ενημερωσεις την αστυνομια.Πες στην κοπελα σου να μην τα σβησει καλου κακου.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by zakoras View Post
    Αυτος ειναι ενα εμποδιο στη σχεση μας μεγαλο αυτη τη στιγμη που θα κρατησει και καιρο οπως φαινεται. Και αυτα που φοβαμαι ειναι μη μου κανει εμενα κατι, μην κανει στην κοπελα μου κατι, και το τι θα γινει με τη σχεση μας αυτο το διαστημα αν δε βλεπομαστε. Αν και αισθανομαι οτι θα αντεξει η σχεση γιατι ειμαστε πολυ δεμενοι αλλα θα διαλυθουμε ψυχολογικα ξερω γω...
    Γιατί δεν παίρνει ασφαλιστικά μέτρα η κοπέλα σου;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by zakoras View Post
    Αυτος ειναι ενα εμποδιο στη σχεση μας μεγαλο αυτη τη στιγμη που θα κρατησει και καιρο οπως φαινεται. Και αυτα που φοβαμαι ειναι μη μου κανει εμενα κατι, μην κανει στην κοπελα μου κατι, και το τι θα γινει με τη σχεση μας αυτο το διαστημα αν δε βλεπομαστε. Αν και αισθανομαι οτι θα αντεξει η σχεση γιατι ειμαστε πολυ δεμενοι αλλα θα διαλυθουμε ψυχολογικα ξερω γω...
    ε καλα, δεν θα κρατησει και πολυ καιρο, αφου θα πεθανει σε εναν χρονο...:rolleyes:

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε καλα, δεν θα κρατησει και πολυ καιρο, αφου θα πεθανει σε εναν χρονο...:rolleyes:
    κακία ήταν αυτό, αλλά καλό!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by zakoras View Post
    Ελα ομως που ειναι αληθεια. Ειδαμε εξετασεις κλπ που το επιβεβαιωνουν γιατι και μεις στην αρχη δεν το πιστευαμε. Οσο γι αυτο οτι δεν πηγε με καμια δε με ενδιαφερει, μπορει να ειναι και ετσι οπως τα λες, ακουγεται και πιο λογικο. Το θεμα ειναι ομως τωρα τι κανουμε. Τον ειχε ηδη παει μια φορα η κοπελα μου αστυνομια επειδη τσακωθηκαν και τη χτυπησε. Τρελος ο τυπος. Αλλα αμα δε γινει συμβαν σοβαρο, τι να σου κανει και η αστυνομια. Και γι αυτο λεω οτι φοβαμαι γτ μια φορα θα γινει το κακο και μετα και φυλακη να μπει, την υγεια μου δε θα τη βρω :P
    που τις "ειδατε" τις εξετασεις? ανακοινωνονται στο διαδικτυο?
    και μιας και ειδατε εξετασεις, τι ελεγαν? απο ποια θανατηφορα ασθενεια πασχει, που θα χτυπησει σε εναν χρονο?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. με απειλει οτι θα αυτοκτονησει
    By Διονυσια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 90
    Last Post: 01-07-2014, 16:29
  2. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  3. πρωην που απειλει με απεργια πεινας..
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 19:01
  4. Με απειλει να διωξει το παιδι μου απο το σχολειο
    By muxritsa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 14-12-2011, 18:47
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •