ΑΥΤΙΣΜΟΣ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    22
    Λοιπόν,τα νέα μας.Πήγαμε επιτέλους στο πολυπόθητο ραντεβού με την αναπτυξιολόγο,η οποία διέγνωσε ελαφράς μορφής αυτιστική διαταραχή.Με διαβεβαίωσε παρ'όλ'αυτά,πως ο μικρός είναι πανέξυπνος,σε σημείο που την εξέπληξε.Απλά έχουμε ελαφρώς,δυσκολίες με τη συγκέντρωσή του,την επικοινωνία ,την κοινωνικότητά του,την έκφραση καθώς και την κινητικότητά του,όσο αναφορά το θέμα της δεξιότητας που θα έπρεπε να έχει με τα χεράκια του,αλλα είναι λίγο πίσω.Σκεφτείτε πως το παιδάκι αναγνωρίζει και ονοματίζει όλα τα σχήματα,και μάλιστα ξεχωρίζει το τετράγωνο απο το ορθογώνιο.(Έκλεισε τα 3 τον Σεπτέμβριο και αυτά τα κάνει απο τα 2,5 του.)Βασικά το κυρίως πρόβλημά μας είναι η συμπεριφορά του.Μας έγραψε λίγο απ'όοολες τις συνεδρίες που πρέπει να παρακολουθήσουμε,και θα είμαστε μιά χαρά.Σύντομα δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.Απο την μία στεναχωρήθηκα που όντως έχουμε πρόβλημα,αλλα απο την άλλη,για τον μικρό αυτό βαθμό στον οποίο υπάρχει το πρόβλημα,είναι τυχερός που θα έχει την ευκαιρία να κάνει όλες αυτές τις συνεδρίες ώστε να προετοιμαστεί καλύτερα για την σχολική του πορεία....

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μου λειπει το νινι μου και το ενα και το αλλο!θελω να τα λιωσω στο γαργαλητο!αυτα οταν ανεβω καποια στιγμη!ελπιζω να σε διαφωτισουν τα μελη εδω,δεν σου ελεγα απο την αρχη οτι το θεμα ειναι μηδαμινο???καρδουλα μου εσυ!!!
    ποια ηταν παντα η χαλαρη και ποια μου ελεγε να ειμαι ετσι κι εγω οεο?
    σκεψου το παραπανω που σου ειπα και να λειτουργεις σαν να προσπαθουσες να προστατευσεις εμενα καθε φορα που σου ερχεται καθε ειδους σκεψη πανικου η αγχους κτλ κτλ
    εγω αν εχω κατι ακουω την φωνη σου να μου λεει
    εεεεε!ξεκολλα,χαλαρωσε ρε!
    υστερα σε φανταζομαι να κανεις μια αναπαρασταση μου(οταν με κοροιδευες που ειχα τα νευρα μου και μ εκανες να γελαω)
    ενταξυ θα μπορουσα να σου τα πω τηλεφωνικος,αλλα δεν μου καθεται να απανταω σε αλλα μελη και να αγνοησω το δικο σου μυνημα!!
    μπεμπε κιου εισαι πρωτη!προχωρα!
    χιχιχιχι!
    Last edited by secretly; 25-02-2012 at 22:26.
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    1

    ομοιοπαθητικη και αυτισμος

    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται τα διαφημιστικά μηνύματα (spam posts)

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αννα καλησπερα
    το φορουμ δεν προσφερεται για διαφημιση ειδικων.
    για την ακριβεια, απαγορευεται.
    υπαρχει αλλο σημειο στο σαιτ οπου μπορεις να προβληθεις στελνοντας υλικο σου στην διαχειριση.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •