μειωση δοσης και ευφορια! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    καποιος ανθρωπος πεθαινει μονος οι κραυγες του δεν φτανουν στα αυτια σου.δεν αντεχουν ολοι τον πονο οπονος σκοτωνει την λογικη παραλυει τα ενστικτα και σαν λυτρωτης φτανει ο θανατος για να σβησει τοσκηνικο της φθορας και κλεισει η αυλαια με μιας.αδιαφορεις γιατι δεν καταλαβαινεις ριξε ομως μια ματια σε εκεινο το υπογειο ο τοιχος γραφει¨.κουραστηκα βαρεθηκα αηδιασα ψυχρες τοξινες.

    γενια του χαους!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Mamra1983 καλησπέρα, έχεις περάσει τόση ταλαιπωρία, κούραση, πόνο, τόσες πολλές μάχες... γιατί να παραδώσεις έτσι τα όπλα τώρα? Και να δώσεις ένα ψυχρό τέλος... Η ζωή αξίζει, να παραμείνεις αγωνιστής, δεν θέλω να γράψω πολλά λόγια, καμιά φορά και αυτά κουράζουν. "Η ζωή δε δόθηκε για να 'ναι πάντα τέλεια" που λέει και αυτό το τραγούδι
    https://www.youtube.com/watch?v=khFz...YGCljjKqWYp4jQ
    Κάνε κουράγιο, τόσο αγώνα που έχεις κάνει μέχρι τώρα, μην τα παρατάς!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Θυμάμαι οταν περνουσα έξω απο τα γραφεία ψυχιατρων και σκεφτόμουν "ποιος τους χρειάζεται αυτούς;". Τελικα μετα απο ψυχωσικο επεισόδιο αντιλήφθηκα οτι τα ψυχολογικά προβληματα μπορουν να χτυπήσουν οποιονδήποτε κάποια στιγμή στη ζωη του, οσο "λογικός" κι αν νιώθει... Πέρασε ενας χρονος και εχει τωρα δυόμιση μηνες που σταμάτησα με προτροπή του γιατρού τα χάπια. Ημουν σε δόση συντήρησης απο τον τριτο περιπου μηνα μετα το επεισόδια. Η τωρινή μου κατασταση δεν ειναι και η πιο αισιόδοξη. Ειμαι υποτονική, νιωθω το μυαλο μου "μετέωρο" και κενό, οι συναναστροφές με κουράζουν, για εργασια δεν θελω ουτε να το τολμήσω... Τα κιλα άλλαξαν το σώμα μου και δεν ειμαι τοσο "ποθητη" οσο πριν. Το θετικό ειναι πως εχω επαφή με την πραγματικότητα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Θα παλεψω μπρεθ για το ονειρο μου αντι να τα κοψω τελη αυγουστου θα τα κοψω τελη μαιου.Ζω και αναπνεω για την ημερα που θα παρω το τελευταιο ψυχοχαπο.αν δεν τα καταφερω τοτε θα κοψω το νημα της ζωης!αν το εχεις κανει μια φορα μετα σου ειναι πιο ευκολο!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Και εγω τις ιδιες σκέψεις κάνω! Αλλά πονάει... :p

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    τι να πω παιδια μακαρι να σας ερθουν ολα θετικα!
    εγω οποτε αναφερω να τα κοψω τοσο μου λεν για νοσηλειες και αυξησεις...
    αισχος ...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    Θα παλεψω μπρεθ για το ονειρο μου αντι να τα κοψω τελη αυγουστου θα τα κοψω τελη μαιου.Ζω και αναπνεω για την ημερα που θα παρω το τελευταιο ψυχοχαπο.αν δεν τα καταφερω τοτε θα κοψω το νημα της ζωης!αν το εχεις κανει μια φορα μετα σου ειναι πιο ευκολο!
    Εγώ πιστεύω ότι η ανώτερη δύναμη, ο Θεός που μας έδωσε την επίγεια ζωή, αυτός και πρέπει να την παίρνει. Χωρίς δική μας παρέμβαση...Τώρα για να βρισκόμαστε εδώ, όσο βρισκόμαστε εδώ ο καθένας, υπάρχει κάποιος λόγος, και φυσικά το σημαντικό είναι να παλεύεις για σένα και για τους άλλους ανθρώπους και ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις, μέχρι το τέλος της εδώ ζωής...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Υπαρχουν ανθρωποι σε σταδια καρκινου που οι πονοι ειναι αφορητοι και παρακαλανε να πεθανουνε και δεν μονη αυτη η ασθενεια εχει δεκαδες που οι ανθρωποι που τις βιωνουνε ξερουν πως με μαθηματικη ακριβεια οδηγουνται στον θανατο και οσο πιο ανωδυνα το βιωσουνε τοσο το καλυτερο.Οπως π.χ ξερω εγω απο εξαρτησεις πτωση απο υψος με πολαπλα καταγματα και φυσικα ολα τα καλουδια της ψυχωσης!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Δηλαδη και οι διαβητικοι αν ειναι ετσι να κοψουν τα φαρμακα και να τους ακρωτηριασουν?Τι αποψη ειναι αυτη?Σκεψου το καλυτερα mamra.Αντι να κοψεις τα φαρμακα απλα να τα μειωσεις με τη συμφωνη γνωμη του ψυχιατρου.Δεν θα ειναι καλυτερα ετσι?\Και που ξερεις μπορει στο συντομο μελλον να βρεθει καποιο μαγικο χαπι ή θεραπεια και να απαλλαγουμε οριστικα απο αντιψυχωσικα.Αλπα τη γνωμη μου εκφραζω μετα απο 6 χρονια στα φαρμακα με συνεπεια που τα περνω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Υπαρχουν ανθρωπει στα νοσοκομεια που παλευουνε να ζησουνε μια μερα παραπανω.Εγω προτιμω να μην ζω απο το να φυτοζω.Η ψυχοθεραπεια τα ψυχοφαρμακα και τα ψυχοτροπα εχουν τελειωσει για μενα πως να στο πω εκαναν τον κυκλο τους.τα φαρμακα οχι ακομα αλλα τα υπολοιπα τελος!

  11. #26
    μαμρα καποιο λαθος κανεις

  12. #27
    και αυτο ειναι οτι δεν καταλαβαινεις την εννοια του αναγκαιου κακου οπως ειναι και τα ψυχοφαρμακα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Ναι ρε δημητρη δεν το αποδεχτηκα ποτε οτι απο τα 28 παιρνω φαρμακα και ειχα το πιο σοβαρο περιστατικο της ψυχιατρικης αποπειρα(πτωση απο υψος).Οτι καταστραφηκε ολη μου ηζωη και οτι τιποτα δεν ειναι οπως πρωτα.και να πρεπει να συμβιβαστω και να ευχαριστω την ψυχιατρικη που ανακαλυψε τα φαρμακα και μπορουν και ζουνε οι ανθρωποι μια φυσιολογικη ζωη σε καταστολη φυσικα και με 1002 παρενεργειες!αυτη η μη αποδοχη των γεγονοτων μου δημιουργησε αλυτα προβληματα στην καθημερινοτητα.

  14. #29
    εγω σε λεω παντως οτι αν εχεις εξωπυρυδιμικα συμπτωματα απο τυχων παλιο ψυχοφαρμακο μπορεις να το συζητησεις με τον γιατρο σου να στο αλλαξει.εσεις οι δυο μαζι θα αποφασισετε κανεις αλλος.το να τα κοψεις δεν ειναι λυση κ δεν μιλαω εκ του ασφαλους:τα ψυχοφαρμακα αν κ με εκαναν λειτουργικο λογω του οτι ειναι 2ης γενιας, παρολα αυτα εχω σοβαρες παρενεργιες στην σωματικη υγεια οπως παρα πολλα κιλα πονους στην καρδια κ.α. αλλα οπως ειπα ειναι...αναγκαιο κακο.πρεπει να συμβιβαστουμε με αυτα στραβα κουτσα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    εχω ακουσιες συσπασεις στους μυες του προσωπου μου και μαλλον θα μου μεινει οπως λεει ογιατρος φιλε μου πριν κανω την αποπειρα ημουν 82 -85 κιλα υψος 1,83 ειχα χειρουργησει 2 φορες το ποδι μου μινισκο χονδροπαθεια και με την πτωση ειχα στο ιδιο ποδι καταγμα εσω κνημιαιου κονδυλου ψηλα στο καλαμι στην μεσα πλευρα που φωλιαζει στο γονατο 5 βιδες μια λαμα χωρια αυχενα μεση πλευρο.επρεπε να μην παρω ουτε ενα γραμμαριο βαρος και εφτασα 109 τωρα ειμαι 105 χοληστερινη φαρμακα προλακτινη φαρμακα και καραφλα.καθε 5 μηνες καρδιογραφημα υπερυχους στην κοιλιακη χωρα μια φορα τον χρονο.δεν τα κοβω εντελως αλλα τα μειωνω πιο γρηγορα!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΥΞΗΣΗ ΔΟΣΗΣ EFEXOR ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By LILA28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-07-2012, 00:53
  2. Μείωση χαπιών
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-04-2010, 20:29
  3. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 04-04-2008, 00:31
  5. Αύξηση δόσης
    By Sam in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-07-2007, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •