Αγαπιομαστε αλλα χωρισαμε.. Δεν μπορω αλλο.. παρακαλω βοηθηστε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    16

    Αγαπιομαστε αλλα χωρισαμε.. Δεν μπορω αλλο.. παρακαλω βοηθηστε

    Είμαι 19 ετών είναι 18, πανεμορφη. Ήμασταν μαζί για 3 μήνες. Είναι η πρώτη φορά που και οι δύο είπαμε: «Σ 'αγαπώ» και πραγματικά το εννοούσαμε. Μου έχει πει ότι έχω κανει να αισθανθει πράγματα που δεν γνωριζε καν ότι υπήρχαν. Η σχέση μας είχε πραγματικά πολύ πάθος και ένταση .. συχνους τσακωμους .. αλλά πραγματικα αγαπιομασταν..Το προβλημα ειναι οτι μιλουσα με κοπελες που μου εστελναν και με γουσταραν (αληθεια για πλακα.. αγαπουσα την κοπελα μου) . Μου είπε πολλές φορές ότι την πονάει. μου έδωσε πολλές ευκαιρίες, αλλά συνέχισα. Πριν μια εβδομάδα ζήτησε να χωρίσουμε .. όλη την εβδομάδα προσπαθούσα να την πείσω. υπήρχαν μέρες που το καταφερα, αλλά την επόμενη μέρα επέμενε να χωρισουμε. συμφωνήσαμε να συναντηθούμε σπιτι της χθες επιτέλους να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. φοβάται ότι θα την πληγωσω ξανα, και πιστεύει ότι δδεν την αγαπω και νοιάζομαι γι 'αυτήν πλέον.. ΔΕν μπορούσα να την πεισω για άλλη μια ευκαιρία, έτσι συμφωνήσαμε να χωρίσουμε .. Ήμασταν χαλια στο κρεβατι της, εκλαιγε, ημασταν αγκαλια, φιλιομασταν, λέγαμε «Σ 'αγαπώ», γιατί ήταν η τελευταία φορά που ήμασταν μαζί. Ζήτησε να μείνουμε φίλοι γιατί δεν μπορεί να με χάσει απο τη ζωή της έτσι απλά .. εγώ αρνήθηκα γιατί δεν μπορώ να το κάνω αυτό. τη ρωτησα "αν ηξερες με καποιο τροπο οτι δε θα σε ξαναπληγωσω θα μου εδινες μια τελευται ευκαιρια;;" και ειπε "Ναι"..
    Την αγαπώ παρα πολυ, οπως και αυτη, αλλά είναι πεπεισμένη ότι δεν μπορούμε να είμαστε μαζί. Ξέρω ότι έκανα σοβαρή μαλακ** και ήμουν μαλακ** .. Σας παρακαλώ, μην μου το πείτε το γνωρίζω ήδη. Ειμαι σιγουρος, (αφου την ειδα τοσο χαλια και καταλαβα), ότι αν μου έδινε μια τελευταία ευκαιρία θα αλλαζα, θα την σεβομουν και θα της συμπεριφερομουν οπως της αξιζει. Τι μπορω να κανω για να την ξανακερδισω;;; Να κοψω επαφη για λιγο καιρο; Να μεινω φιλος μαζι της; Να κοψω επαφη για ποσο;
    Παιδιά παρακαλώ βοηθηστε. Ξέρω ότι τα γαμησ*, αλλα δεν μπορω να χασω κατι που αγαπω τοσο και με αγαπα. Παρακαλώ βοηθήστε ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by rocketking85 View Post
    Είμαι 19 ετών είναι 18, πανεμορφη. Ήμασταν μαζί για 3 μήνες. Είναι η πρώτη φορά που και οι δύο είπαμε: «Σ 'αγαπώ» και πραγματικά το εννοούσαμε. Μου έχει πει ότι έχω κανει να αισθανθει πράγματα που δεν γνωριζε καν ότι υπήρχαν. Η σχέση μας είχε πραγματικά πολύ πάθος και ένταση .. συχνους τσακωμους .. αλλά πραγματικα αγαπιομασταν..Το προβλημα ειναι οτι μιλουσα με κοπελες που μου εστελναν και με γουσταραν (αληθεια για πλακα.. αγαπουσα την κοπελα μου) . Μου είπε πολλές φορές ότι την πονάει. μου έδωσε πολλές ευκαιρίες, αλλά συνέχισα. Πριν μια εβδομάδα ζήτησε να χωρίσουμε .. όλη την εβδομάδα προσπαθούσα να την πείσω. υπήρχαν μέρες που το καταφερα, αλλά την επόμενη μέρα επέμενε να χωρισουμε. συμφωνήσαμε να συναντηθούμε σπιτι της χθες επιτέλους να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. φοβάται ότι θα την πληγωσω ξανα, και πιστεύει ότι δδεν την αγαπω και νοιάζομαι γι 'αυτήν πλέον.. ΔΕν μπορούσα να την πεισω για άλλη μια ευκαιρία, έτσι συμφωνήσαμε να χωρίσουμε .. Ήμασταν χαλια στο κρεβατι της, εκλαιγε, ημασταν αγκαλια, φιλιομασταν, λέγαμε «Σ 'αγαπώ», γιατί ήταν η τελευταία φορά που ήμασταν μαζί. Ζήτησε να μείνουμε φίλοι γιατί δεν μπορεί να με χάσει απο τη ζωή της έτσι απλά .. εγώ αρνήθηκα γιατί δεν μπορώ να το κάνω αυτό. τη ρωτησα "αν ηξερες με καποιο τροπο οτι δε θα σε ξαναπληγωσω θα μου εδινες μια τελευται ευκαιρια;;" και ειπε "Ναι"..
    Την αγαπώ παρα πολυ, οπως και αυτη, αλλά είναι πεπεισμένη ότι δεν μπορούμε να είμαστε μαζί. Ξέρω ότι έκανα σοβαρή μαλακ** και ήμουν μαλακ** .. Σας παρακαλώ, μην μου το πείτε το γνωρίζω ήδη. Ειμαι σιγουρος, (αφου την ειδα τοσο χαλια και καταλαβα), ότι αν μου έδινε μια τελευταία ευκαιρία θα αλλαζα, θα την σεβομουν και θα της συμπεριφερομουν οπως της αξιζει. Τι μπορω να κανω για να την ξανακερδισω;;; Να κοψω επαφη για λιγο καιρο; Να μεινω φιλος μαζι της; Να κοψω επαφη για ποσο;
    Παιδιά παρακαλώ βοηθηστε. Ξέρω ότι τα γαμησ*, αλλα δεν μπορω να χασω κατι που αγαπω τοσο και με αγαπα. Παρακαλώ βοηθήστε ..

    Θα σεβαστεις την επιθυμία της, είναι γεγονός ότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και ούτε πρόκειται να ανακτηθει λόγω του άστατου χαρακτήρα σου. Προσπάθησε να συμπεριφερεσαι ποιο ώριμα δεν είσαι μωρό παιδί εάν θες να παίζεις,
    καλό θα είναι να μην είσαι σε σχέση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kαλα ειναι δυνατον να σου προτεινε τη φιλια και συ την απερριψες? Με τη φιλια θα ειχες την ευκαιρια να τα λετε και να βρισκοσαστε και παλι θα την εριχνες. Αφου σε θελει η κοπελα δεν το βλεπεις? απλα δισταζει γτ δε σου εχει εμπιστοσυνη. Με το να την διωξεις τελειως τα κανες θαλασσα. Ξεκινα αμεσως την επαφη σιγα σιγα και ο,τι σου πει κανε. αρχικα πως γνωριστηκατε?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    κανονικα ισχυει το οτι πρεπει να αφηνεις λιγο χρονο στον αλλον σε τετοιες καταστασεις και να μην επεμβαινεις κατευθειαν. να του δινεις χρονο και χωρο δλδ.
    γνωμη μου ομως ειναι -δλδ μπαινοντας στην θεση της κοπελας- οτι θα ηθελα να εκλαμβανω ενδιαφερον..
    διοτι σκεψου οτι αυτη τωρα σε βλεπει καχυποπτα, δεν σε εμπιστευεται επειδη μιλουσες με κοπελες που σε γουσταρουν (αμαν και συ!), οποτε αν δειξεις τωρα που χωρισατε αδιαφορια (με το να την αφησεις ησυχη) θα σιγουρεψει τις αμφιβολιες της οτι δεν την επαιρνες τοσο σοβαρα οσο ελεγες..
    οποτε πιστευω ειναι καλα να συνεχισεις την προσπαθεια.. κανα μυνημα κανα τηλεφωνο.. δειξτης δλδ οτι ενδιαφερεσαι ακομη κι οτι δεν το βαζεις κατω.. !!
    επιπλεον δεν πιστευω οτι ειναι μονιμο!
    οταν η αλλη σου λεει θελω να μεινουμε φιλοι σημαινει οτι δεν σε εχει ξεπερασει ουτε στο ελαχιστο! σε γουσταρει οσο πριν, απλως πληγωθηκε ο εγωισμος της γι αυτο σε χωρισε.
    αν δειξεις καλη συμπεριφορα, σταματησεις να μιλας με αλλες και περασει και λιγος χρονος πιστευω συντομα θα ξαναειστε μαζι..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    κανονικα ισχυει το οτι πρεπει να αφηνεις λιγο χρονο στον αλλον σε τετοιες καταστασεις και να μην επεμβαινεις κατευθειαν. να του δινεις χρονο και χωρο δλδ.
    γνωμη μου ομως ειναι -δλδ μπαινοντας στην θεση της κοπελας- οτι θα ηθελα να εκλαμβανω ενδιαφερον..
    διοτι σκεψου οτι αυτη τωρα σε βλεπει καχυποπτα, δεν σε εμπιστευεται επειδη μιλουσες με κοπελες που σε γουσταρουν (αμαν και συ!), οποτε αν δειξεις τωρα που χωρισατε αδιαφορια (με το να την αφησεις ησυχη) θα σιγουρεψει τις αμφιβολιες της οτι δεν την επαιρνες τοσο σοβαρα οσο ελεγες..
    οποτε πιστευω ειναι καλα να συνεχισεις την προσπαθεια.. κανα μυνημα κανα τηλεφωνο.. δειξτης δλδ οτι ενδιαφερεσαι ακομη κι οτι δεν το βαζεις κατω.. !!
    επιπλεον δεν πιστευω οτι ειναι μονιμο!
    οταν η αλλη σου λεει θελω να μεινουμε φιλοι σημαινει οτι δεν σε εχει ξεπερασει ουτε στο ελαχιστο! σε γουσταρει οσο πριν, απλως πληγωθηκε ο εγωισμος της γι αυτο σε χωρισε.
    αν δειξεις καλη συμπεριφορα, σταματησεις να μιλας με αλλες και περασει και λιγος χρονος πιστευω συντομα θα ξαναειστε μαζι..

    ναι αλλά αν μείνω φίλος της και αρχίσει να βλέπει άλλους δεν πρόκειται να της λείψω.. θα καλύπτεται και η ερωτική της ανάγκη και το συναισθηματικό της κενό, γιατί θα είμαι δίπλα της.. δεν ξέρω.. αυτό ή να την αφήσω χωρίς επικοινωνία να της λείψω;;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    κανονικα ισχυει το οτι πρεπει να αφηνεις λιγο χρονο στον αλλον σε τετοιες καταστασεις και να μην επεμβαινεις κατευθειαν. να του δινεις χρονο και χωρο δλδ.
    γνωμη μου ομως ειναι -δλδ μπαινοντας στην θεση της κοπελας- οτι θα ηθελα να εκλαμβανω ενδιαφερον..
    διοτι σκεψου οτι αυτη τωρα σε βλεπει καχυποπτα, δεν σε εμπιστευεται επειδη μιλουσες με κοπελες που σε γουσταρουν (αμαν και συ!), οποτε αν δειξεις τωρα που χωρισατε αδιαφορια (με το να την αφησεις ησυχη) θα σιγουρεψει τις αμφιβολιες της οτι δεν την επαιρνες τοσο σοβαρα οσο ελεγες..
    οποτε πιστευω ειναι καλα να συνεχισεις την προσπαθεια.. κανα μυνημα κανα τηλεφωνο.. δειξτης δλδ οτι ενδιαφερεσαι ακομη κι οτι δεν το βαζεις κατω.. !!
    επιπλεον δεν πιστευω οτι ειναι μονιμο!
    οταν η αλλη σου λεει θελω να μεινουμε φιλοι σημαινει οτι δεν σε εχει ξεπερασει ουτε στο ελαχιστο! σε γουσταρει οσο πριν, απλως πληγωθηκε ο εγωισμος της γι αυτο σε χωρισε.
    αν δειξεις καλη συμπεριφορα, σταματησεις να μιλας με αλλες και περασει και λιγος χρονος πιστευω συντομα θα ξαναειστε μαζι..

    ναι αλλά αν μείνω φίλος της και αρχίσει να βλέπει άλλους δεν πρόκειται να της λείψω.. θα καλύπτεται και η ερωτική της ανάγκη και το συναισθηματικό της κενό, γιατί θα είμαι δίπλα της.. δεν ξέρω.. αυτό ή να την αφήσω χωρίς επικοινωνία να της λείψω;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Ξεκαθάρισε την ότι κατάλαβες το λάθος σου,ότι είσαι ένας δεκαννιάχρονος που κάνει λάθη γιατί πρώτη φορα έχεις σοβαρή σχέση και αστήν να σκεφτεί.Μην της το παίξεις έμπειρος και προσπαθήσεις να δικαιολογηθείς.Από την άλλη μην κανεις σαν χαζός ,σε πανικό,εκλιπαρείς και βλέπει έναν άλλο άνθρωπο.Έναν που τα έχει κάνει πάνω του και παρακαλάει.Γιατί και ωραίο δεν είναι και στα ματια της πέφτεις και παίζει να σε βασανίσει κιολας για να πάρει το αίμα της πίσω.Ασε που δεν ερωτεύτηκε αυτό...Σε θέλει όπως ήσουν πάντα απλά να μην της δίνεις δικαιώματα να ζηλεύει.Και από εκεί και πέρα αστήν ήσυχη.Μην την ενοχλείς.Αν της έχει τελειώσει,δεν μπορείς να κανεις τίποτα.Ασε που οι γυναίκες όταν ανακοινώνουν χωρισμό,το έχουν ήδη σκεφτεί πολύ καιρό πριν και είναι προετοιμασμένες ψυχολογικά.Αν σε αγαπάει,το γεγονός ότι θα την έχεις εξηγήσει,απολογηθεί και από εκεί και πέρα δεν έχει νέα σου,θα την κάνει να καταλάβει ότι δεν παίζεις.Θα της λείψεις ,θα αρχίσει να το ξανασκεφτεται,να αναρωτιέται αν τελικά σε χάνει για πάντα παρόλο που κατάλαβες το λάθος σου,παρόλο που μπορούσατε να είστε καλύτερα από πριν,παρόλο που υπήρχε αγάπη.Εκεί πρέπει να πατήσεις τα πόδια σου στην γη και να της πεις,ότι ή συνεχίζουμε και είμαστε καλύτερα από πριν ή καλύτερα να χωρίσουν οι δρόμοι μας.Ξέρω ότι δεν σου αρέσει το δεύτερο σκέλος αλλα το να συνεχίσετε μονο για να σου κάνει ότι της έκανες,είναι ανούσιο και θα το μετανοιώσεις.
    real eyes realise real lies

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by white View Post
    Ξεκαθάρισε την ότι κατάλαβες το λάθος σου,ότι είσαι ένας δεκαννιάχρονος που κάνει λάθη γιατί πρώτη φορα έχεις σοβαρή σχέση και αστήν να σκεφτεί.Μην της το παίξεις έμπειρος και προσπαθήσεις να δικαιολογηθείς.Από την άλλη μην κανεις σαν χαζός ,σε πανικό,εκλιπαρείς και βλέπει έναν άλλο άνθρωπο.Έναν που τα έχει κάνει πάνω του και παρακαλάει.Γιατί και ωραίο δεν είναι και στα ματια της πέφτεις και παίζει να σε βασανίσει κιολας για να πάρει το αίμα της πίσω.Ασε που δεν ερωτεύτηκε αυτό...Σε θέλει όπως ήσουν πάντα απλά να μην της δίνεις δικαιώματα να ζηλεύει.Και από εκεί και πέρα αστήν ήσυχη.Μην την ενοχλείς.Αν της έχει τελειώσει,δεν μπορείς να κανεις τίποτα.Ασε που οι γυναίκες όταν ανακοινώνουν χωρισμό,το έχουν ήδη σκεφτεί πολύ καιρό πριν και είναι προετοιμασμένες ψυχολογικά.Αν σε αγαπάει,το γεγονός ότι θα την έχεις εξηγήσει,απολογηθεί και από εκεί και πέρα δεν έχει νέα σου,θα την κάνει να καταλάβει ότι δεν παίζεις.Θα της λείψεις ,θα αρχίσει να το ξανασκεφτεται,να αναρωτιέται αν τελικά σε χάνει για πάντα παρόλο που κατάλαβες το λάθος σου,παρόλο που μπορούσατε να είστε καλύτερα από πριν,παρόλο που υπήρχε αγάπη.Εκεί πρέπει να πατήσεις τα πόδια σου στην γη και να της πεις,ότι ή συνεχίζουμε και είμαστε καλύτερα από πριν ή καλύτερα να χωρίσουν οι δρόμοι μας.Ξέρω ότι δεν σου αρέσει το δεύτερο σκέλος αλλα το να συνεχίσετε μονο για να σου κάνει ότι της έκανες,είναι ανούσιο και θα το μετανοιώσεις.
    οι πιθανότητες να επιμείνει στην απόφαση της, τουλάχιστον ακόμα, είναι τεράστιες.. το θέμα είναι αν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω αυτό.. 0 επικοινωνία ή να μείνω φίλος;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Το οτι θα επιμείνει στην αποφασή της είναι δεδομένο.Το θέμα είναι ή ξηγιέσαι πως είναι τα πράγματα και κόβεις επικοινωνία αφηνοντας την να καταλάβει και μόνη της οτι σε αγαπάει και οτι τα λάθη σου ήταν αθώα ή την κυνηγάς και κάνεις κινήσεις απελπισίας δίνοντας την ευκαιρία να πάρει την εκδίκηση της.Οπως και να χει μαζί δεν θα είστε στο άμεσο διάστημα,οπότε καλύτερα να την αφήσεις να σκεφτεί και να δει πως είναι χωρίς εσένα.Τι φίλοι και βλακείες...σιγά μην βγείτε και ζευγαράκια με τους νέους συντρόφους σας
    real eyes realise real lies

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σκεψου και την περιπτωση να της τελειωσε και να βρηκε αφορμη απο το θεμα με τα μηνυματα.
    μια γυναικα που ενω γουσταρει τοσο πολυ αποφασιζει να χωρισει, δεν θελει φιλιες με τον πρωην.
    ισα ισα, που αν ειναι ο λογος αυτος που μας περιεγραψες, θα πρεπε να ειναι θυμωμενη.
    υποθετω πως κατι αλλο συμβαινει.
    πχ βρηκε αλλον , η βαρεθηκε.

    απο την αλλη εσυ, εφοσον αυτο που λες με τα τσιλιμπουρδισματα γινοταν επανειλλημενα και οχι μια και μοναδικη φορα, και δεν το εκοβες παρα την στεναχωρια της, σημαινει οτι το εχεις αναγκη.
    εφοσον δεν το σταματησες στις τοσες φορες, τι σου λεει οτι θα το σταματουσες τωρα? μηπως απλα θελεις μια ευκαιρια για να κανεις τα ιδια?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    μου θυμιζεις εμενα πριν απο κανα 2 χρονια παρολο που την αγαπουσα εστελνα που και που κανα μηνυμα αλλα για πλακα αλλο που στην τελικη την κερατωσα επειδη εκανα παρανοιες οτι με ειχε κερατωσει εκεινη βλεπεις δεν ηξερα τοτε οτι ειμαι ψυχωσικος,περα απ αυτα αμα την θελεις τοσο πολυ απλα κοιτα να φερεσαι ωριμα και προσπαθησε ξανα, μην κοβεις επαφες για να μαθαινει τις κινησεις σου αν οντως συνεχιζεις ετσι η εκοψες τα παραστρατηματα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ειναι καλυτερα τωρα που δε μιλατε? Αμα κρατας τη φιλια θα μπορεις κ να ελεγχεις τι γινεται, μηπως νταραβεριζεται με αλλους κλπ και σιγα σιγα οταν θα βλεποσαστε θα την μπλαμπλαριζες και θα την καταφερνες παλι. Εσυ με τις αλλες γτ επαιζες τοτε? πως σου ηρθε? δεν πιστευω να συνεχιζεις τα σαλιαρισματα γτ ετσι κ το μαθει αποχαιρετα την την αλεξανδρεια που φευγει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ναι, αν νταραβεριζεται αυτη με αλλους, πολυ ωραια ιδεα να μεινει κι αυτος απο διπλα. απο δημαρχος, κλητηρας.... θα γινει ο καληνυχτακιας της παρεας.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, αν νταραβεριζεται αυτη με αλλους, πολυ ωραια ιδεα να μεινει κι αυτος απο διπλα. απο δημαρχος, κλητηρας.... θα γινει ο καληνυχτακιας της παρεας.
    λοιπόν έχουμε εξελίξεις.. σήμερα (αν ακόμα ήμασταν μαζί) θα κλείναμε 4 μήνες.. (χωρίσαμε προχθές).. είχα την φαεινή ιδέα χθες το βράδυ και πήγα και έγραψα σε ένα δρόμο με σπρέι κοντά στο σπίτι της που ξέρω ότι περνάει το πρωί, έγραψα πρώτα "ich liebe dich" (Σ'αγαπώ στα γερμανικά, που ξέρει καλά) και λίγα μέτρα πιο πέρα "auf wiedersehen 02.11" (εις το επανιδειν και η ημερομηνία που τα φτιάξαμε).. το έκανα επειδή ήθελα να της κάνω έκπληξη.. μου στέλνει σήμερα.. "Πολύ ώριμη η πράξη σου, απεδειξες για μια ακόμη φορά πόσο παιδί είσαι!!" και τέλος πάντων μετά από συζήτηση κατέληξε στο "Και ειδαμε το αποτέλεσμα...τεσπα απλα με αυτην σου την πραξη επεσες ακομα πιο πολυ στα ματια μου και αν γινεται να μην επαναληφθεί μια τετοια πράξη ανωριμότητας και σκεψου λιγο το επίπεδο που έχεις φτασει".. δεν της απάντησα το άφησα εκεί.. δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα πλέον για το οτιδήποτε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by rocketking85 View Post
    ναι αλλά αν μείνω φίλος της και αρχίσει να βλέπει άλλους δεν πρόκειται να της λείψω.. θα καλύπτεται και η ερωτική της ανάγκη και το συναισθηματικό της κενό, γιατί θα είμαι δίπλα της.. δεν ξέρω.. αυτό ή να την αφήσω χωρίς επικοινωνία να της λείψω;;
    αν αποφασιζε απο μονη της να χωρισετε χωρις να εχεις κανει εσυ κατι, τοτε ναι το να της λειψεις θα ηταν καλο.. να εκτιμησει δηλαδη αυτο που εχασε.. αυτο παντα πιανει!
    αλλα τωρα εσυ εκανες λαθος -μιλουσες με αλλες που μαλιστα σε γουσταραν-. ασχετως το πως το βλεπεις εσυ, αυτη το βλεπει υποποπτο και ασχημο.. και συ να ησουν στην θεση της ετσι θα το εβλεπες! γι αυτο εγω πιστευω οτι δεν ειναι η λυση να την αφησεις ησυχη. γιατι αυτο μπορει ανετα να φανει ως αδιαφορια..
    το προσπαθεις να κρατησεις επαφη -τηλεφωνα, να της προτεινεις κανα καφε που και που- δειχνοντας ομως οτι την γουσταρεις ακομη ειναι καλο.. δεν ξερω εγω στην θεση της τετοια αντιδραση θα ηθελα να δω.. ενδιαφερον.. οτι το μετανιωσες και το παλευεις.. γιατι οπως σου ειπα απο αυτα που γραφεις πιστευω οτι δεν σε εχει ξεπερασει ουτε στο ελαχιστο.. οποτε λιγο η καλη σου συμπεριφορα λιγο και ο χρονος -ο μεγαλυτερος γιατρος ιδιως για τσακομους σχεσεων- θα ξανα δεσει το γλυκο..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. παρακαλω βοηθηστε με, δεν αντεχω αλλο
    By trimtan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 94
    Last Post: 28-04-2014, 18:17
  2. αγαπιομαστε, τα ξαναβρηκαμε αλλα....
    By μπαμπηςς in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 13-11-2012, 00:33
  3. παρακαλω βοηθηστε με, δεν αντεχω αλλο
    By trimtan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2009, 01:22
  4. ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
    By Mimi82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 29-08-2009, 16:05
  5. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...
    By Love_Sorrow in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2007, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •