Μου αρέσουν οι γυναίκες από ξένες χώρες είναι κακό; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 124
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,803
    Καλά εσύ μην πας για δουλειά να βγάλεις λεφτά κάτσε κ κλαιγε στα φόρουμ και στους δύο το λέω τους μικρούς σε ηλικία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλά εσύ μην πας για δουλειά να βγάλεις λεφτά κάτσε κ κλαιγε στα φόρουμ και στους δύο το λέω τους μικρούς σε ηλικία
    Δούλεψα πέρυσι 3 μήνες, αλλά μου τελείωσε η σύμβαση............
    Από κει και πέρα κάνω εθελοντική εργασία τον περισσότερο καιρό για να μαζέψω και προϋπηρεσία.
    Παράλληλα ψάχνω......

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,803
    Να σε ενημερώσω ότι οι συνομιλικοι σου είναι στο ιντερνέτ και κάνουν αγοραπωλησίες κι εσύ καίγεσαι εδώ με όλες τις παλιές καραβανεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Να σε ενημερώσω ότι οι συνομιλικοι σου είναι στο ιντερνέτ και κάνουν αγοραπωλησίες κι εσύ καίγεσαι εδώ με όλες τις παλιές καραβανεσ
    elis καταλαβενω τη προθεση σου αλλωστε ολοι μιλαμε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.αλλα δεν μπορουμε να κανουμε ολοι την ιδια δουλεια.ειναι κατι να σου αρεσει κι ολας.αλλα συμφωνω ως προς τη δραστηριοτητα οτι πρεπει να δρασουνε επι της πραξεις

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Δε διαφωνώ!
    Οι εντυπωσιακές, οι πραγματικά, που έχουν και ένα στυλ συνειδητοποιημένο φυσικά και αρέσουν!
    Οι δήθεν είναι το πρόβλημα.............................
    Έχει γίνει δυσδιάκριτη η δηθενιά από το αυθεντικό, τη σήμερον εποχή, δυστυχώς!
    Το αμάξι με τα λεφτά του μπαμπά δεν προσδίδει στυλ σε εσένα που το κυκλοφορείς, διότι το βρήκες έτοιμο!
    Δεν έβαλες το μυαλό σου να δουλέψει τι σ' αρέσει και τι όχι
    .
    Σε βοηθάει να πουλάς μούρη, αλλά δεν είσαι παρά ένας κενός σκουπιδοντενεκές που κάνει θόρυβο, ακριβώς διότι είσαι κενός!


    δεν καταλαβενω τι εννοεις δηθεν αν θελεις εξηγησε το λιγο.
    σε αυτο συμφωνω αλλα και παλι υπαρχουν και πολλες εξαιρεσεις.αλλα τελοσπαντον[/B] ας πουμε οκ σε αυτο.
    με το να κατηγορεις τους αλλους δεν γινεσε καλυτερος.(συμβουλη)δες τα δικα σου λαθη και το πως μπορεις να τα διορθωσεις και ασε τους αλλους.το καθε προβατο απτο δικο του ποδι κρεμετε

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,803
    Πρέπει να πονέσει να πέσει να χτυπήσει να σηκωθεί κ γενικά να παλέψει για τη ζωή του η ζωή δε σε ρωτάει πωσ είσαι κάθε πρωί ξυπνάς κ πρέπει να παλευεισ για κάτι καλύτερο αργότερα θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο ασ πάει να πουλάει κουλούρια κι αυτό έχει λεφτά αν δεν τα κάνει τώρα δε θα τα κάνει ποτέ κ μετά θα μας βρίζει όλους εμάς γτ δε θα μπορεί να επιβιώσει σήμερα διάβασα η γυναικεία ομάδα κωφών στο μπάσκετ πήρε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα αυτοί από τι είναι φτιαγμένοι δηλαδή εγώ που του το είπα δεν ασχολούμαι με το ιντερνέτ είναι δύσκολο να έχεις διάρκεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Είναι δύσκολη η εποχή για φιλοσόφους, αγόρι μου..
    Αλλά και στην αρχαία εποχή να ανατρέξεις, θυμήσου και το Σωκράτη τι τράβαγε από τη γυναίκα του!
    παντα ηταν δυσκολα για τους φιλοσοφους.καθολου τυχαιο η αναγνωριση της αξιας τους μετα θανατον.αν οχι ολοι οι πιο πολλοι μετα το θανατο αναγνωριστηκαν

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    [/B]

    δεν καταλαβενω τι εννοεις δηθεν αν θελεις εξηγησε το λιγο.
    σε αυτο συμφωνω αλλα και παλι υπαρχουν και πολλες εξαιρεσεις.αλλα τελοσπαντον[/B] ας πουμε οκ σε αυτο.
    με το να κατηγορεις τους αλλους δεν γινεσε καλυτερος.(συμβουλη)δες τα δικα σου λαθη και το πως μπορεις να τα διορθωσεις και ασε τους αλλους.το καθε προβατο απτο δικο του ποδι κρεμετε
    Εγώ τα δικά μου τα βλέπω!
    Οι άλλοι όμως;
    Μια επικοινωνία δεν είναι μονόδρομη, αλλά αμφίδρομη!
    Δε μπορώ να συνεννοηθώ ακριβώς διότι πάω και πέφτω πάνω σε εκείνους που δεν έχουν στάλα αυτογνωσίας (κι αυτό της μόδας είναι βλέπεις!), παρά είναι αυτό που είναι επειδή τους το είπαν οι άλλοι (παρέες, κοινωνικός περίγυρος και τα σχετικά).....
    Οι δήθεν είναι οι ψηλομύτες και οι ψηλομύτισσες.
    Όποιος ξέρει τι αξίζει δε μετέρχεται τέτοιων πρακτικών για να φανεί..........

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,803
    Για να ξέρεις κι εσύ για να πεις κάτι σε κάποιον κ να σε ακούσει πρέπει να είναι έτοιμος να έχει τους κατάλληλους υποδοχείς οπότε μόνο όποιος είναι έτοιμος προχωράει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699

    Angry

    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρέπει να πονέσει να πέσει να χτυπήσει να σηκωθεί κ γενικά να παλέψει για τη ζωή του η ζωή δε σε ρωτάει πωσ είσαι κάθε πρωί ξυπνάς κ πρέπει να παλευεισ για κάτι καλύτερο αργότερα θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο ασ πάει να πουλάει κουλούρια κι αυτό έχει λεφτά αν δεν τα κάνει τώρα δε θα τα κάνει ποτέ κ μετά θα μας βρίζει όλους εμάς γτ δε θα μπορεί να επιβιώσει σήμερα διάβασα η γυναικεία ομάδα κωφών στο μπάσκετ πήρε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα αυτοί από τι είναι φτιαγμένοι δηλαδή εγώ που του το είπα δεν ασχολούμαι με το ιντερνέτ είναι δύσκολο να έχεις διάρκεια
    Κι εσύ που ξέρεις ότι δεν έχω παλέψει και τι έχω παλέψει;
    Που ξέρεις ότι δεν αγωνίζομαι;
    Ή ότι δεν έχω χτυπήσει το κεφάλι μου στον τοίχο για λανθασμένες επιλογές του παρελθόντος;
    Και ναι, μου κάθονται στο λαιμό, σαν ψαροκόκαλο, αυτοί που τα έχουν όλα έτοιμα χωρίς να προσπαθήσουν παρά μόνο επειδή η φύση και η τύχη τους εφοδίασε με εμφάνιση και χρήμα! Τι θες να αισθάνομαι γι' αυτούς; Εάν τα είχαν με την αξία τους αυτά θα τους έβλεπα απλώς ανταγωνιστικά. Εφόσον ξέρω για κάποιους ότι δεν τα έχουν με την αξία τους δε μπορώ παρά να αισθανθώ φθόνο για εκείνους που μου τρώνε τη "μερίδα του λέοντος"!
    Αν μπορούσαν, με κάποιο τρόπο "μαγικό", να μεταφερθούν αυτά που πέρασα εγώ σε αυτούς, δε θα είχαν επιβιώσει ούτε στο ελάχιστο, τα "παιδάκια" της Εκάλης και των βορείων προαστίων...!
    Οπότε μη μου λες εμένα ότι δεν αγωνίζομαι............

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Εγώ τα δικά μου τα βλέπω!
    Οι άλλοι όμως;
    Μια επικοινωνία δεν είναι μονόδρομη, αλλά αμφίδρομη!
    Δε μπορώ να συνεννοηθώ ακριβώς διότι πάω και πέφτω πάνω σε εκείνους που δεν έχουν στάλα αυτογνωσίας, παρά είναι αυτό που είναι επειδή τους το είπαν οι άλλοι (παρέες, κοινωνικός περίγυρος και τα σχετικά).....
    Οι δήθεν είναι οι ψηλομύτες και οι ψηλομύτισσες.
    Όποιος ξέρει τι αξίζει δε μετέρχεται τέτοιων πρακτικών για να φανεί..........
    αυτο δεν στο ειπα για να στη πω.μια φιλικη συμβουλη σου δινω που αν θελεις την ακους.
    καποια στιγμη θα βρεις και ανθρωπους να συνενοηθεις μια βιασεστε τοσο.η αληθεια ειναι τωρα μπορει να σου φανει κουφο αυτο αλλα το εχω προσεξει απειρες φορες.η τηλεοραση δινει πολυ λαθος προτυπα.για αυτο το λογο πλεον ειμαι πολυ επιλεκτικος στο τι θα κατσω να δω.πολλα νεα παιδια επιρρεαζωνται απο αυτα που βλεπουν.

    εγω αυτες της ονομαζο χαζογκομενες και οταν εβλεπα τετοιες εκανα στροφη αλλου.μου ηταν πολυ ψυχοφθορο να κατω να ασχοληθω.ειναι πολυ ευκολο ομως να μην κανεις κατι με αυτες.δεν ειναι ομως ολες ετσι.ετσι δεν ειναι??εσυ πηγενε στης αλλες.π.χ χαμηλων τονων

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Κι εσύ που ξέρεις ότι δεν έχω παλέψει και τι έχω παλέψει;
    Που ξέρεις ότι δεν αγωνίζομαι;
    Ή ότι δεν έχω χτυπήσει το κεφάλι μου στον τοίχο για λανθασμένες επιλογές του παρελθόντος;
    Και ναι, μου κάθονται στο λαιμό, σαν ψαροκόκαλο, αυτοί που τα έχουν όλα έτοιμα χωρίς να προσπαθήσουν παρά μόνο επειδή η φύση και η τύχη τους εφοδίασε με εμφάνιση και χρήμα! Τι θες να αισθάνομαι γι' αυτούς; Εάν τα είχαν με την αξία τους αυτά θα τους έβλεπα απλώς ανταγωνιστικά. Εφόσον ξέρω για κάποιους ότι δεν τα έχουν με την αξία τους δε μπορώ παρά να αισθανθώ φθόνο για εκείνους που μου τρώνε τη "μερίδα του λέοντος"!
    Αν μπορούσαν, με κάποιο τρόπο "μαγικό", να μεταφερθούν αυτά που πέρασα εγώ σε αυτούς, δε θα είχαν επιβιώσει ούτε στο ελάχιστο, τα "παιδάκια" της Εκάλης και των βορείων προαστίων...!
    Οπότε μη μου λες εμένα ότι δεν αγωνίζομαι............
    υποθετικα μιλαμε.κι αν τα ειχαν με την αξια τους εσυ τι κερδος θα ειχες??η που δεν τα εχουν με την αξια τους εσυ τη χασιμο εχεις και παλι τι κερδος εχεις??αρα γιατι εχεις φαει αυτο το κολλημα???δεν αμφιβαλω καθολου για τον αγωνα σου οποιο κι αν ειναι.και εγω απο 14 χρονων δουλευω.αλλα δεν εχω κανενα προβλημα αν καπιοι τα βρηκαν ετοιμα δεν μου φταινε αυτοι αν εγω χρειαστηκε να δουλευω απο μικρος..
    δεν σου παω κοντρα ουτε σου τη λεω.απλα μια συζητηση κανουμε

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    αυτο δεν στο ειπα για να στη πω.μια φιλικη συμβουλη σου δινω που αν θελεις την ακους.
    καποια στιγμη θα βρεις και ανθρωπους να συνενοηθεις μια βιασεστε τοσο.η αληθεια ειναι τωρα μπορει να σου φανει κουφο αυτο αλλα το εχω προσεξει απειρες φορες.η τηλεοραση δινει πολυ λαθος προτυπα.για αυτο το λογο πλεον ειμαι πολυ επιλεκτικος στο τι θα κατσω να δω.πολλα νεα παιδια επιρρεαζωνται απο αυτα που βλεπουν.

    εγω αυτες της ονομαζο χαζογκομενες και οταν εβλεπα τετοιες εκανα στροφη αλλου.μου ηταν πολυ ψυχοφθορο να κατω να ασχοληθω.ειναι πολυ ευκολο ομως να μην κανεις κατι με αυτες.δεν ειναι ομως ολες ετσι.ετσι δεν ειναι??εσυ πηγενε στης αλλες.π.χ χαμηλων τονων
    Με τους περισσότερους της ηλικίας μου, όταν έκανα τον κόπο να ασχοληθώ, μόνο ψυχική οδύνη και χάσιμο χρόνου μου προξένησαν!
    Και επειδή ξέρω ότι θα το σκεφτείς αυθόρμητα, θα μπω στον κόπο να προλάβω τη σκέψη σου!
    Ναι, όσον αφορά τους συνομηλίκους μου (την κατηγορία αυτή δηλαδή) μπορείς άνετα να με χαρακτηρίσεις μισάνθρωπο!
    Ο καθένας έχει κριτική σκέψη και διαλέγει με τι θα ταυτιστεί και τι όχι. Δεν είναι μόνο τι μας προβάλλουν τα ΜΜΕ. Αυτοί όλοι σε Πανεπιστήμια μπαίνουν, τι διάολο; Δε μπορώ να δεχτώ ότι δεν έχουν δράμι μυαλό! Τα θέλουν και είναι έτσι!
    Και μην ανησυχείς, δε τα λέω μόνο εδώ! Όποτε μου δίνεται η ευκαιρία τους τα λέω και κατάμουτρα, τέρμα οι ευγένειες και οι αβροφροσύνες πια! Αλλά τι να περιμένεις, όταν το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι; Με τέτοιους ανεκδιήγητους που κυβερνούν;
    Τις προάλλες, ο Γαβρόγλου ξέρεις τι είπε; Να καταργηθούν οι Πανελλήνιες για να μπορούν τα "καημένα" τα παιδιά να έχουν χρόνο να ερωτεύονται και να βγαίνουν για ποτάκι!!!!! Ναι καλά είδες.............. Εμείς δηλαδή ήμασταν οι "μαλάκες" της υπόθεσης που σκάσαμε, στην κυριολεξία, από την αγωνία και την -θα το πω- τρομοκρατία του "άμα δεν μπεις σε δημόσια σχολή, χάθηκες" και άλλες μαλακίες......
    Έτσι πως κάναν το Πανεπιστήμιο να μπαίνει η Σάρα, η Μάρα και το κακό συναπάντημα, τι επίπεδο να περιμένεις;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    υποθετικα μιλαμε.κι αν τα ειχαν με την αξια τους εσυ τι κερδος θα ειχες??η που δεν τα εχουν με την αξια τους εσυ τη χασιμο εχεις και παλι τι κερδος εχεις??αρα γιατι εχεις φαει αυτο το κολλημα???δεν αμφιβαλω καθολου για τον αγωνα σου οποιο κι αν ειναι.και εγω απο 14 χρονων δουλευω.αλλα δεν εχω κανενα προβλημα αν καπιοι τα βρηκαν ετοιμα δεν μου φταινε αυτοι αν εγω χρειαστηκε να δουλευω απο μικρος..
    δεν σου παω κοντρα ουτε σου τη λεω.απλα μια συζητηση κανουμε
    Ο δικός μου αγώνας ήταν κυρίως "κοινωνικός".
    Από δευτέρα γυμνασίου προσπαθούσα να βγω από το "καβούκι" μου και κάποιοι συμμαθητές, πιο "δυνατοί από μένα, κοιτούσαν να με παραγκωνίσουν, ώστε να χωθώ πάλι μέσα. Από την άλλη, είχα και τους "καλούς" καθηγητές, οι οποίοι μεταφέραν στους γονείς μου, οι οποίοι το μετέφεραν σε μένα, να λένε ότι είμαι δειλός (!) και να το εκφράζουν μ' ένα στυλ ανησυχίας! Δεν έχουν ξαναδεί 13 χρονών παιδί φαίνεται..... Σε μια κρίσιμη περίοδο σχηματισμού ταυτότητας καταλαβαίνεις τι επιπτώσεις μπορεί να' χουν όλα αυτά και τι σύγχυση προκαλούν! Περιττό να σου πω ότι το μάθημα της Παιδαγωγικής, ακόμα και σήμερα, είναι επιλογής στις Φυσικομαθηματικές σχολές, γι' αυτό και το αποτέλεσμα είναι να βγαίνουν περισσότεροι κάφροι από κει μέσα.......... όσον αφορά την αντιμετώπιση των μαθητών.
    Να' χω να παλέψω με το μέσα μου, να' χω κι αυτές τις "άστοχες" αξιολογήσεις.... Κι αυτό συνεχιζότανε! Όποτε πήγαινα να μπω μέσα, με "πετούσανε"....... Μέχρι που στο τέλος έμεινα μόνος μου. Και πολλά άλλα γίνανε που δεν είναι της παρούσης..........
    Για μένα το σχολείο ήταν η χειρότερη περίοδος της ζωής μου και η πιο χαμένη κατ' εμέ, από την πέμπτη δημοτικού και μετά!
    Και μεγαλώνοντας, τόσο πιο πολύ βλέπω το σχολείο ως κάτι το εντελώς περιττό και επιβλαβές για τη ζωή του παιδιού!

  15. #90
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    παντα ηταν δυσκολα για τους φιλοσοφους.καθολου τυχαιο η αναγνωριση της αξιας τους μετα θανατον.αν οχι ολοι οι πιο πολλοι μετα το θανατο αναγνωριστηκαν
    για καπιον που αξιζει η αναγνωριση της αξιας του ειναι κατι που ο ιδιος δε χρειαζεται καν και οταν κατι δε το χρειαζεσαι η δε το θες αυτο παντα σε κυνηγαει.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. ειναι κακο να φαντατιζομαστε με την μουσικη?
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-12-2014, 21:37
  2. είναι τόσο κακό;
    By κόκκινη πεταλούδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 22-11-2013, 13:14
  3. είναι κακό να τρώμε κρέας;
    By birdhed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 13-12-2011, 18:29
  4. Tι είναι καλό και τί είναι κακό?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 57
    Last Post: 08-07-2010, 03:20
  5. Γυναίκες Ελληνίδες και Ξένες
    By erwtokritos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 08-06-2006, 01:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •