Μου αρέσουν οι γυναίκες από ξένες χώρες είναι κακό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 124
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6

    Μου αρέσουν οι γυναίκες από ξένες χώρες είναι κακό;

    Καλησπέρα σας είμαι 21 ετών και όπως προαναφέρνει ο τίτλος μου αρέσουν και ίσως προτιμώ κοπέλες από χώρες της αλλοδαπής.Διευκρινίζω προς όλους δεν προέρχονται από την νύχτα είναι στην ηλικία μου και η γνωριμία έτυχε μέσω κοινών παρέων έπειτα έμαθα ότι είναι από αλλοδαπή.Ελληνικό όνομα όμως από ξένη χώρα συγκεκριμένα η πρώτη μου κοπέλα ήταν από Ιταλία στην ηλικία μου και στο ίδιο σχολείο έπειτα είχα συνάψει σχέση και με Ελληνίδες φυσικά. Πρίν 4 χρόνια γνώρισα πάλι μια κοπέλα από ρουμανία είχαμε σχέση για 3 χρόνια ταξιδεψαμε εκει κλπ κλπ την γνώρισα μέσα από τον κολλητό μου που ηταν ζευγαρι με την κολλητη της εκεινη Ελληνιδα (αα και εγω Ελληνας ειμαι) τώρα τυγχάνει να τα έχω με μία κοπέλα από Μαυροβούνιο μιλάει Σέρβικα και Αγγλικά συναντηθήκαμε και περάσαμε μαζί κάποιες μέρες σπουδάζει εκεί φυσικός και εγώ εδώ οπότε τώρα σχεδιάζω να πάω εγώ εκεί! Η συγκεκρίμένη έχει και Ελληνικές ρίζες καθώς ο μπαμπάς Έλληνας ιατρός που μετακόμισε μόνιμα εκεί. Όλοι οι φίλοι με πειράζουν χαριτολογώντας ότι είμαι του ανατολικού μπλόγκ και με έβαλαν σε σκέψεις είναι κακό που οι κοπέλες είναι όμορφες έχουν κουλτούρα διαφορετική ( εκτός απο τους Σέρβους που μοιάζει πολύ με την δική μας αν όχι ίδια σε πολλά θέματα) αυτά σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας!! :) Α η κοπέλα απο την ρουμανία πήγε Αμερική για σπουδές για αυτό και χωρίσαμε λόγω δυσκολιών.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενδιαφερον θεμα! Θανε για πες τι διαφορες στη νοοτροπια εντοπισες εσυ με τις κοπελες αυτες σε σχεση με ελληνειδες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Καταρχάς έχουν άλλη κουλτούρα κάτι που μου αρέσει και το χρησιμοποιώ σαν γνώμονα στις σχέσεις μου οι κοπέλες να έχουν και νοητικό επίπεδο δίνω και εκεί βάρος (φυσικά και στο χαρακτήρα και στην εμφάνιση!) Σε σχέση με τις Ελληνίδες η Ρουμάνες θα μπορούσα να πω είναι ποιο απελευθερωμένες σε στυλ βγες με φίλες σου θα βγω με φίλους κλπ δεν ζηλεύουν το θεωρούν φυσιολογικό έχουν διαφορετική άποψη για τις σχέσεις του τύπου ότι εάν δεν ταιριάζουμε τελειώνουμε και συνεχίζουμε χωρίς εύρεση λύσης(αυτό δεν μου άρεσε καθότι είμαι άνθρωπος που προασπίζομαι τον διάλογο ως μέσο λύσης σε όλα τα θέματα) Οι Ιταλίδες είναι σαν τις Ελληνίδες μόνο που έχουν άλλη σχέση τρόπο ντυσιματός πονηριάς κλπ τώρα οι Μαυροβούνιες-Σέρβες είναι πολύ πιστές ζηλιάρες αρκετά (αυτό ίσως είναι ένα αρνητικό) τους αρέσει ο πολιτισμός οι τέχνες προσέχουν το ντύσιμο το λεξιλόγιο τους ευγενικές με ήθος και αρχές. Όταν μιλάω δεν εννόω το σύνολο αλλά τις δικές μου περιπτώσεις κατα λάθος χρησιμοποίησα το πληθυντικό εξάλλου δεν έχω και τόσες γνώσεις απλά αναφέρω τις προσωπικές μου περιπτώσεις και φυσικά έχουν και σχέση με το χαρακτήρα του ανθρώπου χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον λαό

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by thanos1994 View Post
    Καταρχάς έχουν άλλη κουλτούρα κάτι που μου αρέσει και το χρησιμοποιώ σαν γνώμονα στις σχέσεις μου οι κοπέλες να έχουν και νοητικό επίπεδο δίνω και εκεί βάρος (φυσικά και στο χαρακτήρα και στην εμφάνιση!) Σε σχέση με τις Ελληνίδες η Ρουμάνες θα μπορούσα να πω είναι ποιο απελευθερωμένες σε στυλ βγες με φίλες σου θα βγω με φίλους κλπ δεν ζηλεύουν το θεωρούν φυσιολογικό έχουν διαφορετική άποψη για τις σχέσεις του τύπου ότι εάν δεν ταιριάζουμε τελειώνουμε και συνεχίζουμε χωρίς εύρεση λύσης(αυτό δεν μου άρεσε καθότι είμαι άνθρωπος που προασπίζομαι τον διάλογο ως μέσο λύσης σε όλα τα θέματα) Οι Ιταλίδες είναι σαν τις Ελληνίδες μόνο που έχουν άλλη σχέση τρόπο ντυσιματός πονηριάς κλπ τώρα οι Μαυροβούνιες-Σέρβες είναι πολύ πιστές ζηλιάρες αρκετά (αυτό ίσως είναι ένα αρνητικό) τους αρέσει ο πολιτισμός οι τέχνες προσέχουν το ντύσιμο το λεξιλόγιο τους ευγενικές με ήθος και αρχές. Όταν μιλάω δεν εννόω το σύνολο αλλά τις δικές μου περιπτώσεις κατα λάθος χρησιμοποίησα το πληθυντικό εξάλλου δεν έχω και τόσες γνώσεις απλά αναφέρω τις προσωπικές μου περιπτώσεις και φυσικά έχουν και σχέση με το χαρακτήρα του ανθρώπου χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον λαό
    εσυ δηλαδη, με μια γυναικα απο την καθε χωρα απο αυτες που ανεφερες (οταν λες "ιταλιδα", εννοεις αλβανιδα?), εβγαλες το προφιλ τριων λαων...
    δεν γινεται ετσι η στατιστικη... :o

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Ευχαριστώ για την υπενθύμιση αν και ανέφερα ότι έκανα λάθος και χρησιμοποίησα λάθος πληθυντικό πρόσωπο χωρίς να παρεξηγηθώ από κανέναν και χωρίς να γίνω κυνικός και πιστεύοντας ότι μιλάω σωστά ελληνικά δεν έκανα στατιστική απλά μίλησα για τις λίγες μου εμπειρίες δεν είναι αλβανίδα το επώνυμο ειναι ...trone για ευνόητους λόγους παραλείπω τα αρχικά γράμματα είναι από ρώμη.
    Επίσης δεν μίλησα για προφίλ απλά για τα συγκεκριμένα άτομα για να βγάλω προφίλ 3 λαών αγαπητή μου φίλη θα έπρεπε να τα είχα με τον μισό πληθυσμό των λαών αυτών.Ακόμα όπως λέει ένα ρητό μια εικόνα χίλιες λέξεις έτσι αν πας και περάσεις έναν μήνα κάτι καταλαβαίνεις για κάποια άτομα! ������ πολύ φιλικά όλα αυτά!! ������

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Οι Ελληνίδες είναι οι χειρότερες του κόσμου φίλε μου.Έχω ζήσει και Ευρώπη και Αμερική.Ολες είναι καλύτερες απο τις δικές μας χαμηλοκώλες που ξέχασαν να πατήσουν φρένο στην δυτικοποιήση.Κάποτε βλέπαμε τις ξένες και λέγαμε "απαπα ξετσίπωτες",τώρα οι Ελληνίδες είναι χειρότερες απο εκείνες.Καλά για εμφάνιση τι να λέμε...δεν χρειάζεται καν να το σχολιάσω.
    real eyes realise real lies

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by white View Post
    Οι Ελληνίδες είναι οι χειρότερες του κόσμου φίλε μου.Έχω ζήσει και Ευρώπη και Αμερική.Ολες είναι καλύτερες απο τις δικές μας χαμηλοκώλες που ξέχασαν να πατήσουν φρένο στην δυτικοποιήση.Κάποτε βλέπαμε τις ξένες και λέγαμε "απαπα ξετσίπωτες",τώρα οι Ελληνίδες είναι χειρότερες απο εκείνες.Καλά για εμφάνιση τι να λέμε...δεν χρειάζεται καν να το σχολιάσω.
    οσοι δεν εχουν τα χαλια τους, απ εξω κι απο μεσα, βρισκουν ομορφες κι αξιολογες σε ολες τις χωρες.
    συνηθως αυτοι που βριζουν τις ελληνιδες, ειναι αυτοι που δεν γυρναει να τους κοταξει καμια της προκοπης ...:rolleyes:


    http://s29.postimg.org/imrhzp3tj/troll.png

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Δεν είπα ότι δεν είναι αξιόλογες κλπ απλά εμένα με τραβάνε αυτές οι κοπέλες έχουν άλλο ταπεραμέντο εχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά διαφορετική κουλτούρα όπως προανέφερα αυτά! Και φυσικά οι δικες μας είναι πολύ ωραίες γυναίκες απλά στην ηλικία μου και ίσως και σε μεγαλύτερες δεν γνωρίζω έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους σχετικά με τον άντρα πως τον θέλουν καλόπαιδο κολοπαιδο δεν έβαλα ω για προφανής λόγους.Θέλουν και να είσαι πιστός και να την κάνεις να αμφιβάλει για σένα αυτό αφορά της ηλικίας μου και εν συνεχεία φυσικά όπως ίσως πάντοτε διαλέγουν μεγαλύτερους σε ηλικία! ������

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    οχι ρε μαγκα δεν ειναι κακο να γουσταρεις ξενες ολοι ανθρωποι ειμαστε και για να σου πω την αληθεια και εμενα μαρεσει γιατι μαρεσει να γνωριζω διαφορετικες κουλτουρες αρκει να ναι μελαχροινες αχαχαχχ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες απ τις εμπειριες σου θανε! Ενταξει δε γενικευουμε αλλα μια ταση φαινεται. Αμα θελεις γραψε και περισσοτερα για την καθεμια κοπελα στις διαφορες κυριως ή κατι που σου κανε εντυπωση.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Εντύπωση μου έκανε στην Ρουμανία ότι οι κοπέλες ήταν πολύ απελευθερωμένες βέβαια με είχαν προειδοποιήσει ότι θα έιναι έτσι! Κυκλοφορόυσαν με πολύ προκλητικά ρούχα όχι όλες οι περισσότερες κοπέλες καταλαβαίνεις ότι παλαιότερα είχαν καταπιεστεί.Έχουν άλλη κουλτούρα όπως είπα πολύ διαφορετική από την δική μας και σε θέμα σχέσεων και σε νοοτροπία προτιμούν πολύ τους άνδρες Ευρωπαίους και εννοώ και εμάς την πέφτουν στα ίσα! Οι Σέρβες είναι ποιο μαζεμένες και με ηθικού φραγμούς όταν σε γουστάρουν σε φλερτάρουν και το καταλαβαίνεις και αν τύχει να είσαι και με την γυναίκα σου για να παραθερίσεις πάλι θα σε κοζάρουν και θα το καταλάβεις και δεν τις νοιάζει ίσως το μόνο αρνητικό.Αντιθέτως η κουλτούρα είναι σχεδόν ίδια με εμάς σε οικογένεια θρησκεία και ζωή καλοπερνάνε και είναι ανοιχτοί όπως και οι ρουμάνοι σε επίπεδο διασκέδασης! αυτά είναι οι προσωπικές μου απόψεις και εμπειρίες δεν αντιπροσωπεύουν την εικόνα σίγουρα ενός λαού! Εξάλλου καλούς και κακούς έντιμους και άτιμους μπορείς να βρέις παντού άνθρωποι είμαστε όχι θεοί! ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οσοι δεν εχουν τα χαλια τους, απ εξω κι απο μεσα, βρισκουν ομορφες κι αξιολογες σε ολες τις χωρες.
    συνηθως αυτοι που βριζουν τις ελληνιδες, ειναι αυτοι που δεν γυρναει να τους κοταξει καμια της προκοπης ...:rolleyes:
    Συμφωνώ ότι αυτοί που αξίζουν βρίσκουν σε όλες τις χώρες αξιόλογες.Απλά καλή μου υπάρχουν και κάποιοι που λόγο διαμονής στο εξωτερικό έχουν κάποια εμπειρία ΚΑΙ με τις καλές της αλλοδαπής.Όσο για αυτούς που βρίζουν τις Ελληνίδες...για αυτό υπάρχει η επιλογή των Αμερικανίδων,υπολοιπων Ευρωπαίων και λοιπών χωρων...εντωμεταξύ στην Ελλάδα τα ράφια γέμισαν.Το internet επίσης.

    υ.γ θα πόσταρα κι εγώ φώτο μου αλλά δεν το συνηθίζω σε φορουμς :p
    real eyes realise real lies

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Θέλω να γνωρίζετε ότι δεν θέλω να θίξω κανέναν! :) Απλά μια κουβέντα κάνουμε!

  14. #14
    Quote Originally Posted by thanos1994 View Post
    Όλοι οι φίλοι με πειράζουν χαριτολογώντας ότι είμαι του ανατολικού μπλόγκ
    Μετα το ΒΠΠ,ο κοσμος της ηλεκτρονικης δημοσιογραφιας χωριστηκε σε 2 μπλογκ,το δυτικο και το ανατολικο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    athens peristeri
    Posts
    437
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 20-03-2017 at 22:08.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ειναι κακο να φαντατιζομαστε με την μουσικη?
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-12-2014, 22:37
  2. είναι τόσο κακό;
    By κόκκινη πεταλούδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 22-11-2013, 14:14
  3. είναι κακό να τρώμε κρέας;
    By birdhed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 13-12-2011, 19:29
  4. Tι είναι καλό και τί είναι κακό?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 57
    Last Post: 08-07-2010, 04:20
  5. Γυναίκες Ελληνίδες και Ξένες
    By erwtokritos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 08-06-2006, 02:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •