Υφίσταμαι ψυχολογική κακοποίηση_Να φύγω?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 120
  1. #16
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοπελα μου απο ερωτικα τι γινεται; κανετε τιποτα;
    kerasi και που κάνουμε όταν έχεις τόσα άλλα θέματα το σεξ είναι το τελευταίο που με νοιάζει

  2. #17
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by spiros1981 View Post
    εισαι με εναν αθρωπο που οχι απλα δεν σε σεβεται και δεν εκτιμαει τιποτα,αλλα επρεπε να σε εχει θεά,τοσο που του εχεις σταθει και τοσα που εχεις κανει.νομιζω οτι αυτη η σχεση-γαμος,ειναι απλα η απολυτη αποτυχια-δυστυχια!!!αξιζεις παρα πολλα αλλα εσυ,οχι μονο δεν τα παιρνεις,αλλα παιρνεις και οτι χειροτερο υπαρχει,χωρις λογο.οσο για το παιδι,ενταξει,πιστευω δεν χρειαζεται να πω οτι ειναι αυτονοητο πως ιεναι καλυτερα να μεγαλωσει με εναν γονεα,παρα να ζει και να βιωνει τετοιες καταστασεις!
    Σ' ευχαριστώ Σπύρο κ εγώ γι αυτό μιλάω για την αχαριστία του, γιατί έκανα τα πάντα γι αυτόν και ένα ευχαριστώ δε πήρα ποτέ, παρά μόνο κριτική και κακία. Συμφωνώ απόλυτα πως το παιδί θα είναι καλύτερα μόνο μαζί μου σε ένα ήρεμο περιβάλλον μακριά από όλα αυτά.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Εξήγησε του το και άμα δεν το αποδέχεται φύγε...σε βάθος χρόνου και εσύ και το παιδί θα είστε δυστυχισμένοι..η πες του να πάει σε έναν ψυχολόγο μπας και τον βοηθήσει..

  4. #19
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    superboy ο άνθρωπος δεν αποδέχεται ότι κάνει λάθος γενικά πουθενά.. Θεωρεί πως ότι κάνει είναι τέλειο και σωστό γι αυτό και τον ενοχλούν τα πάντα που κάνω εγώ.. Του έκανα συζήτηση και η απάντηση ήταν πως έχει ανεχθεί πολλά λάθη μου ενώ αυτός ήταν πάντα τέλειος.. Ε μετά τι άλλο να του πω.. Δηλαδή μπορεί να μου κάνει φασαρία γιατί δεν έχω έτοιμα τα κλειδιά να κλειδώσω την πόρτα όταν φεύγουμε από το σπίτι κ μπορεί να χρειαστεί να τα ψάξω στην τσάντα μου κ αυτός να περιμένει... Αυτό είναι ανευθυνότητα από μέρους μου κατά τα λεγόμενά του..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοπελα μου απο ερωτικα τι γινεται; κανετε τιποτα;
    εγω παντως εχω καταλαβει τι γινεται με τη περιπτωση σου σιγουρα ειχες κρυφο καημο να γινεις σεξολογος ειμαι σιγουρος οτι θα εσκιζες πανω σε αυτο το επαγγελμα αν το ακολουθουσες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εννοειται αλεξανδρε οτι θα εσκιζα στο επαγγελμα αυτο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαρια εγω θα σου προτεινα κατι αλλο. Μηπως θα μπορουσες να κανετε μια συμφωνια ωστε να παραμεινετε σαν συγκατοικοι. Δηλ να κανει ο καθενας τη δουλεια του μεσα στο σπιτι χωρις να επεμβαινει στον αλλον. Αλλωστε αφου δεν κανετε και τιποτα στο σεξ, σαν συγκατοιτοι εισαστε. Και για να μη σου τη μπαινει υπαρχουν καποιοι τροποι, αλλα πιστευω αυτη η λυση ειναι η καλυτερη για σενα.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    κεράσι προφανώς δεν κατάλαβες τι έγραψα.. Σεξ κάνουμε απλά δεν είναι το πρώτο που με απασχολεί με 1002 άλλα προβλήματα στο κεφάλι μου. . Επίσης δεν ξέρω τι σόι σχέσεις είχες στη ζωή σου, πιθανότατα ανούσιες, για να ισχυρίζεσαι πως αν δεν κάνεις και πολλά στο σεξ με τον άλλο είστε απλοί συγκάτοικοι.. Υπάρχει η συντροφικότητα και ο σεβασμός που στο γάμο και στις σχέσεις είναι αναγκαία, και αν εσύ δεν τα ζητάς μάλλον πρέπει να επανεξετάσεις τα θέλω σου κατά τη γνώμη μου γιατί θα προτιμούσα σχέση με σεβασμό και λίγο σεξ παρά σχέση με σεξ και να μου φέρεται ο άλλος σαν σκουπίδι υποβιβάζοντας το ποια είμαι, όπως κάνει ο άντρας μου στη συγκεκριμένη περίπτωση. Και δύο παντρεμένοι άνθρωποι είναι συγκάτοικοι έτσι κ αλλιώς και σίγουρα να δεν υπήρχε το μωρό θα χα φύγει προ πολλού. Και τρόπους για να μη μου τη μπαίνει ξέρω πολλούς κ εγώ αλλά υπάρχει κάτι σημαντικότερο και είναι το παιδί και δεν έχω σκοπό να βάλω κανέναν εγωισμό πάνω απ αυτό, αν με πιάνεις

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μα επειδη καταλαβα οτι δεν μπορεις να φυγεις, γι αυτο στο προτεινα αυτο. Και σιγουρα ειναι δυσκολο και για το παιδι και για αλλους λογους οικονομικους, κοινωνικους, πρακτικους κλπ. Οποτε ειπα μηπως κανετε κατι σαν συγκατοικηση, να μην υπαρχουν δηλ καβγαδες αλλα να ζειτε κανονικα μαζι.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δηλαδη κεραση, προτεινεις να κοψουν το σεξ, μηπως και βελτιωθει η συμπεριφορα του?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εννοειται αλεξανδρε οτι θα εσκιζα στο επαγγελμα αυτο.
    ναι, κυριως οταν αρχιζες να τους λες για "καλαφατισμα" και 'αλφαδιασμα", θα πεφταν στα πατωματα να τα ξαναβρουν...

  12. #27
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Στην πράξη αυτό είναι πολύ δύσκολο γα δύο ανθρώπους που υποτίθεται πως νιώθουν κάτι ακόμη ο ένας για τον άλλον να ζουν έτσι απλά μαζί αδιαφορώντας για το τι γίνεται γύρω τους.. Στο κάτω κάτω προτιμώ το μόνη μου παρά μια τέτοια συγκατοίκηση.. π΄΄ο οικονομικής άποψης δόξα τω Θεώ τα βγάζω μια χαρά πέρα οπότε μάλλον η μεγάλη απόφαση μου μένει , να γίνει αυτό το κλικ...

  13. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, κυριως οταν αρχιζες να του λες για "καλαφατισμα" και 'αλφαδιασμα", θα πεφταν στα πατωματα να τα ξαναβρουν...
    Α αυτά δε μου τα είπε ακόμα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στον υπολογιστη τι κανει ακριβως;

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Παίζει στοίχημα... Διαβάζει για τη μεγάλη του λατρεία, την ομάδα του κ βλακείες τέτοιες..

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2013, 02:07
  2. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 11-04-2013, 22:24
  3. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 23:51
  4. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 15:18
  5. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 13:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •