Υφίσταμαι ψυχολογική κακοποίηση_Να φύγω?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 120
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ λεω μηπως μιλαει με καμμια ή μηπως βλεπει πονηρα βιντεο. Γιατι γινεται και αυτο τα βραδυα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Mairi85 View Post
    Α αυτά δε μου τα είπε ακόμα
    να εισαι υπομονετικη και θα στα πει

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    Quote Originally Posted by Mairi85 View Post
    κεράσι προφανώς δεν κατάλαβες τι έγραψα.. Σεξ κάνουμε απλά δεν είναι το πρώτο που με απασχολεί με 1002 άλλα προβλήματα στο κεφάλι μου. . Επίσης δεν ξέρω τι σόι σχέσεις είχες στη ζωή σου, πιθανότατα ανούσιες, για να ισχυρίζεσαι πως αν δεν κάνεις και πολλά στο σεξ με τον άλλο είστε απλοί συγκάτοικοι.. Υπάρχει η συντροφικότητα και ο σεβασμός που στο γάμο και στις σχέσεις είναι αναγκαία, και αν εσύ δεν τα ζητάς μάλλον πρέπει να επανεξετάσεις τα θέλω σου κατά τη γνώμη μου γιατί θα προτιμούσα σχέση με σεβασμό και λίγο σεξ παρά σχέση με σεξ και να μου φέρεται ο άλλος σαν σκουπίδι υποβιβάζοντας το ποια είμαι, όπως κάνει ο άντρας μου στη συγκεκριμένη περίπτωση. Και δύο παντρεμένοι άνθρωποι είναι συγκάτοικοι έτσι κ αλλιώς και σίγουρα να δεν υπήρχε το μωρό θα χα φύγει προ πολλού. Και τρόπους για να μη μου τη μπαίνει ξέρω πολλούς κ εγώ αλλά υπάρχει κάτι σημαντικότερο και είναι το παιδί και δεν έχω σκοπό να βάλω κανέναν εγωισμό πάνω απ αυτό, αν με πιάνεις
    ετσι ετσι............!!!!!!!!!!!!!!!!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το παιδί είναι καλύτερο να φύγεις και κάτι άλλο ντροπή να είσαι 29 και να ζεις με τον τρόπο αυτό. Μην ακούς κανένα πχ την μητέρα σου που σου λέει μείνε. Πάντα υπάρχουν και ψυχολόγοι που μπορούν να βοηθήσουν τόσο εσένα όσο και το παιδί σε περίπτωση που το ίδιο θα έχει ανάγκη. Μαθε πρώτα να κοιτάς τον εαυτό σου μετά το παιδί σου και μετά τον οποιονδήποτε άλλο γιατί αν δεν είσαι καλά εσυ για κάποιους λόγους δεν μπορείς να βοηθήσεις να είναι καλά και αυτοί που εξαρτώνται από σένα

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να εισαι υπομονετικη και θα στα πει
    Από υπομονή άλλο τίποτα..

  6. #36
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το παιδί είναι καλύτερο να φύγεις και κάτι άλλο ντροπή να είσαι 29 και να ζεις με τον τρόπο αυτό. Μην ακούς κανένα πχ την μητέρα σου που σου λέει μείνε. Πάντα υπάρχουν και ψυχολόγοι που μπορούν να βοηθήσουν τόσο εσένα όσο και το παιδί σε περίπτωση που το ίδιο θα έχει ανάγκη. Μαθε πρώτα να κοιτάς τον εαυτό σου μετά το παιδί σου και μετά τον οποιονδήποτε άλλο γιατί αν δεν είσαι καλά εσυ για κάποιους λόγους δεν μπορείς να βοηθήσεις να είναι καλά και αυτοί που εξαρτώνται από σένα
    Έχεις απόλυτο δίκιο.. Φυσικά και με ενδιαφέρει πραγματικά το παιδί και γνωρίζω πως αν δεν είμαι εγώ καλά σίγουρα δε θα είναι κ αυτό. Σε ψυχολόγο έχω σκεφτεί να πάω για να μου δώσει κάποιες συμβουλές και το πιθανότερο είναι να το κάνω, πιστεύω θα βοηθήσει.. Όσο για την ηλικία, ξέρεις πόσες φορές σκέφτομαι ότι είναι άδικο να χαραμίζω τη ζωή μου έτσι και να περνάω τα χρόνια που ακόμα είμαι νέα μέσα σ αυτή την κατάσταση? Μη νομίζεις όλα τα σκέφτομαι απλά είναι μέχρι να παρθεί η απόφαση πιστεύω.. Σ ευχαριστώ που μου είπες τη γνώμη σου

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οκ λεω μηπως μιλαει με καμμια ή μηπως βλεπει πονηρα βιντεο. Γιατι γινεται και αυτο τα βραδυα.
    Κεράσι πληροφοριακά και προς μελλοντική χρήση αν μιλούσε με καμία άλλη θα ασχολούνταν μ αυτή και όχι μ εμένα κ θα χα το κεφαλάκι μου ήσυχο! Τώρα αν βλέπει πονηρά βίντεο δε το ξέρω αλλά και ν βλέπει καλό κάνουν εμπλουτίζουν τις γνώσεις του πάνω σε θέματα ερωτικά!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Ρε συ Μαίρη, δε μου ακούγεσαι για καμιά καημένη.
    Γιατί ανέχεσαι τόσα χρόνια έναν τέτοιο άχρηστο (όπως εσύ μας τον περιγράφεις);
    Τι σου λείπει; Τι νομίζεις ότι θα σου λείψει αν τον αφήσεις;
    Δεν ξέρω, εξοργίζομαι όταν βλέπω ή ακούω μια χαρά γυναίκες, να ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές από άχρηστους και αποτυχημένους άντρες.
    Κάτι τέτοιοι έπρεπε να βρίσκονται στα αζήτητα, όχι να παριστάνουν και τον μάγκα!
    Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν και αποθρασύνονται.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εννοειται αλεξανδρε οτι θα εσκιζα στο επαγγελμα αυτο.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 07-03-2015 at 11:34.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    marian το φορουμ ειναι για να βοηθαμε. Αν θελεις να τρολαρεις κ να βριζεις να πας αλλου αφου δε σεβεσαι τιποτα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Γιατί, δεν σε βοήθησε η συμβουλή μου;

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.;
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ρε συ Μαίρη, δε μου ακούγεσαι για καμιά καημένη.
    Γιατί ανέχεσαι τόσα χρόνια έναν τέτοιο άχρηστο (όπως εσύ μας τον περιγράφεις);
    Τι σου λείπει; Τι νομίζεις ότι θα σου λείψει αν τον αφήσεις;
    Δεν ξέρω, εξοργίζομαι όταν βλέπω ή ακούω μια χαρά γυναίκες, να ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές από άχρηστους και αποτυχημένους άντρες.
    Κάτι τέτοιοι έπρεπε να βρίσκονται στα αζήτητα, όχι να παριστάνουν και τον μάγκα!
    Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν και αποθρασύνονται.
    Όχι δε πιστεύω ότι είμαι καημένη ίσα ίσα.. Απλά πιστεύω πως κάπου χάθηκα μέσα στον έρωτα που νόμιζα πως βρήκα, στην πίστη πως τα πράγματα θα αλλάξουν κ μία φταίει το ένα και μία το άλλο για τη συμπεριφορά του αλλά κάποια στιγμή οι άνθρωποι ξυπνάνε.. Και σίγουρα βρίσκουν και τα κάνουν! Μέσα σ αυτή τη σχέση και στη συνέχεια γάμο έχασα τον εαυτό μου εντελώς.. Αλλά την τελευταία φορά του είπα πως έτσι είμαι κ σ όποιον αρέσω κ όποιος δε θέλει σπιτάκι του! Ειλικρινά βγήκε από μέσα μου και αισθάνθηκα τόσο καλά! Σαν να πήρα πίσω κάτι που είχα χάσει δεν ξέρω..
    Όσο για το τι θα μου λείψει αν φύγω, δε μπορώ να βρω κάτι.. Ίσως είναι κακό αυτό που λέω αλλά πια και στη χαρά με το ζόρι χαίρομαι σε ότι έχει να κάνει μ αυτό τον άνθρωπο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    ακομα να φυγεις ε?
    γνωριμες ιστοριες.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Mairi85 View Post
    Όχι δε πιστεύω ότι είμαι καημένη ίσα ίσα.. Απλά πιστεύω πως κάπου χάθηκα μέσα στον έρωτα που νόμιζα πως βρήκα, στην πίστη πως τα πράγματα θα αλλάξουν κ μία φταίει το ένα και μία το άλλο για τη συμπεριφορά του αλλά κάποια στιγμή οι άνθρωποι ξυπνάνε.. Και σίγουρα βρίσκουν και τα κάνουν! Μέσα σ αυτή τη σχέση και στη συνέχεια γάμο έχασα τον εαυτό μου εντελώς.. Αλλά την τελευταία φορά του είπα πως έτσι είμαι κ σ όποιον αρέσω κ όποιος δε θέλει σπιτάκι του! Ειλικρινά βγήκε από μέσα μου και αισθάνθηκα τόσο καλά! Σαν να πήρα πίσω κάτι που είχα χάσει δεν ξέρω..
    Όσο για το τι θα μου λείψει αν φύγω, δε μπορώ να βρω κάτι.. Ίσως είναι κακό αυτό που λέω αλλά πια και στη χαρά με το ζόρι χαίρομαι σε ότι έχει να κάνει μ αυτό τον άνθρωπο
    αντε μπραβο! Ανάσταση!!!
    νομιζεις οτι θα λειψει του παιδιου σου η εικονα μιας μανας με το κεφαλι κατω που δεχεται καθημερινους εξευτελισμους?
    ΛΑΘΟΣ νομιζεις.
    δεν σου λειπει τιποτε για να ζησεις με αξιοπρεπεια και χαρα.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2013, 01:07
  2. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 11-04-2013, 21:24
  3. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 22:51
  4. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  5. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •