αυτοκτονια ? νο θενκς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Απο εμενα 1 μεγαλο μπραβο σε οσους δεν το βαζετε κατω, σημασια δεν εχει ποσες φορες θα πεσεις, αλλα ποσες θα σηκωθεις. Μπραβο Μαγκ κ πολλα respect σε οσους η θεληση τους ειναι πιο ισχυρη απο τις αδυναμιες τους!


    Μαριποζα , ευχαριστω , αλλα ειναι απογοητευση να βλεπεις στο ' τι σκεφτεστε ' να πρασινιζουν μνμτα μου , και των 2 αδελφικων φιλεναδων να μενουν απειραχτα .

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    Απαντησες μονη σου καταλαθος ακριβως αυτο να κανεις να μη σκεφτεσαι τιποτα να μη σε νοιαζει τιποτα για τους αλλους μονο τον εαυτο σου η ζωη ειναι μια δεν εχουμε αλλη ευκαρια αστους αλλους να ψοφανε κ να μαλωνουν εσυ νααι χαρουμενη ια τη παρτυ σου ουτε φαρμακα ουτε ιατρους που σε βεπουν σα πορτοφολι νοιωσε ελευθερ πιες ενα ουζακι διπλα στη θαλλασα κανε κ ενα τσιγαρο κ μιλα με τον εαυτο σου ηρεμσε τον αυτη ειναι η καλυτερη θεραπεια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    Τι σημαινει οταν πρασινιζουν;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    7
    συμφωνω το να το ''βαζεις κατω'' ειναι απλα μια μαχη που δεν μπηκες καν στον κοπο να αρχισεις!! αλλα ως γνωστον "εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια ξερουμε'' ολοι εχουμε μαθει να κρινουμε αυτους που τα παρατανε δεν καταφεραμε ομως ποτε να μπουμε πραγματικα στη θεσης τους! δεν τους δικαιλογω σε καμια περιπτωση. γιατι δεν μου αρεσουν οι ανθρωποι που διαλεγουν τον ευκολο δρομο, η που συνεχως κλαιγονται... ναι υπαρχουν χειροτερα πραγματα.. αλλο το χειροτερο για τον καθενα ειναι διαφορετικο.. και συμφωνα με τις δυναμεις τους! ας κοιξει λοιπον ο καθενας τον εαυτο του!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by μανμαν View Post
    Τι σημαινει οταν πρασινιζουν;


    Oταν ενα ποστ περιεχει προσωπικα στοιχεια , υβρεις , προσβολες , απρεπα γενικως .

  6. #21
    Προσωπικά ένα πράγμα θα πω για όλους.Αν δε βρείτε κάτι να απασχολείστε κατά την διάρκεια της ημέρας,ότι και αν είναι αυτό,όσο βλακεία και αν είναι ώστε να ξεχνιέστε απο τα προβλήματά σας κάποιες ώρες και είστε όλη μέρα μέσα στο σπίτι χωρίς κάποια ουσιαστική ασχολία,θα σκέφτεστε συνεχώς τρόπους να φύγετε απο τον μάταιο τούτο κόσμο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Προσωπικά ένα πράγμα θα πω για όλους.Αν δε βρείτε κάτι να απασχολείστε κατά την διάρκεια της ημέρας,ότι και αν είναι αυτό,όσο βλακεία και αν είναι ώστε να ξεχνιέστε απο τα προβλήματά σας κάποιες ώρες και είστε όλη μέρα μέσα στο σπίτι χωρίς κάποια ουσιαστική ασχολία,θα σκέφτεστε συνεχώς τρόπους να φύγετε απο τον μάταιο τούτο κόσμο

    Αγαπητε kozchr , αυτο ειναι αληθεια . Πρεπει με κατι ναπασχολεισαι , ειτε σωματικα , ειτε νοητικα , και να επιδιωκεις καποιο στοχο , εστω ματαιο , η επικοινωνια με ανθρωπους ειναι απαραιτητη . Αλλιως ............

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Προσωπικά ένα πράγμα θα πω για όλους.Αν δε βρείτε κάτι να απασχολείστε κατά την διάρκεια της ημέρας,ότι και αν είναι αυτό,όσο βλακεία και αν είναι ώστε να ξεχνιέστε απο τα προβλήματά σας κάποιες ώρες και είστε όλη μέρα μέσα στο σπίτι χωρίς κάποια ουσιαστική ασχολία,θα σκέφτεστε συνεχώς τρόπους να φύγετε απο τον μάταιο τούτο κόσμο
    Δεν ισχυει απασχολουμαι πανω απο 12 ωρες τη μερα...Και οταν γυρναω σπιτι η θα πινω μπαφους για να ειμαι νορμαλ η θα κλαιω οπως κανω τωρα....
    Βασικα τωρα τα σιχαθικα ολα...Θελω να σταματησω απτη δουλεια...Σιχαθικα τους μπαφους και γενικα εκατσα και σκεφτικα και απλα θελω να πεθανω ρε φιλε...Δεν θελω να ζησω...Δεν σκεφτομαι το μελλον θελω απλα να τελειωνω.... Καθε λεπτο που καθομαι στεναχωριεμαι πληγωνομαι η απογοητευομαι...
    Εχω να νιωσω ευτυχισμενος....Δεν θυμαμαι την τελευταια φορα ειλικρινα...Εκοψα τα ψυχοφαρμακα και τους γιατρους...Χαζομαρα να πληρωνω 30 και 50 ευρω για εναν ανθρωπο που δεν του καιγεται καρφι και δηθεν και καλα μου κανει ψυχοθεραπεια...
    Γαμησε μας...
    Δεν παω πουθενα...Εδω θα τα καταστρεψω ολα μεχρι να το παρω αποφαση να το "κανω"...

  9. #24
    Εχω καταλάβει και ένα ακόμη πράγμα.Οταν κάποιος επιθυμεί να πεθάνει ή να πάθει κάτι ώστε να τελειώνει,συνήθως αντι γιαυτόν παθαίνει κάτι ένας κοντινός του άνθρωπος που είχε όρεξη για ζωή και αυτός κάθεται και αναρωτιέται "γιατί εκείνος και όχι εγώ που ήθελα να πεθάνω" και καταλήγει να νιώθει ακόμη πιο άσχημα.Γιαυτό αγαπητοί συμφορουμίτες μη παρακαλάτε να πεθάνετε και μην εύχεστε κακό για κανέναν.Ούτε καν για τον ίδιο σας τον εαυτό.Η ζωή είναι έτσι δομημένη που φέρνει ανατροπές από εκεί που δεν το περιμένουμε
    Εγώ δεν είμαι αυτός που μπορεί να πει "αγαπήστε τον ευατό σας" και άλλα τέτοια κουραφέξαλα γιατί πρώτος εγώ δε με αγαπάω.Αλλά ξέρω ότι ισχύει και η λατινική φράση dum spiro spero δηλαδή "όσο αναπνέω ελπίζω".

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @νοκας πως σε καταλαβαινω ... :(

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    πολλες φορες ειναι αυτο που θελω

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Ολα περνάνε με λίγη βοήθεια και προσπάθεια εγω πιστεύω

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    αφηστε τις αύτοκτονίες

  14. #29
    Εγώ πιστεύω ότι η αυτοκτονία δεν αποτελεί λύση αλλά είναι το πιο θαραλλέο πράγμα που μπορεί να κάνει ενας δειλός. Απο μικρός μπαινοβγαίνω στα νοσοκομεία με διάφορες σοβαρές παθήσεις όμως η αγάπη των κοντινών μου προσώπων με κρατά δυνατό και ευτυχώς ακόμη ζωντανό...
    Η ζωή δεν είναι δικαίωμα αλλά ευκαιρία ότι πάθηση και να έχεις πάντα υπάρχει μια λύση...

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64
    εγω παιρνω χαπι εναντια στα σκαμπανευασματα.Δεν ξερω αν ειναι αυτος ο λογος που δεν στεναχωριεμαι.Σιγουρα θα μπορουσα καλυτερα.Το μονο που με λυπει ειναι η παρεα και μια γκομενιτσα χωρις παρεξηγηση.Ψυχολογικα ειμε καλα.Εχω κανει σκατοζωη αλλα οκ.Δεν μασαμε ρε προχωραμε και παλι θα μιλισω με τραγουδι

    https://www.youtube.com/watch?v=0bnaJTOLAUI

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονια
    By fabulous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 85
    Last Post: 27-05-2019, 17:16
  2. αυτοκτονία
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2013, 00:07
  3. αυτοκτονια
    By leuki1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2013, 12:48
  4. Αυτοκτονία?
    By niah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 14-05-2011, 18:53
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •