Παρελθόν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Παρελθόν

    Είδα σήμερα τον πρώην μου τον άνθρωπο που είχα 5 χρόνια και που όμως δεν μου φέρθηκε καλά. Κάθησε λίγο μαζί μου ήμουν με την αδερφή μου και την φιλη μου. Μου μίλησε με χαιρέτησε και με ρώτησε που βρίσκομαι κι αν εχω δουλειά. Είδα ότι κάπνιζε ενώ τότε που ήμουν μαζί του ήταν αντικαπνιστής. Χάρηκα μπορώ να πω. Δεν ξέρω τι είναι αυτό τον κρατά ακόμη στην σκέψη μου. Ξέρω ότι είναι αυτό που λέω πιο παράλογο κι από τα παράλογα. Σαν να ξεχνάω όλα τα κακά που πέρασα. Η ίδια λαχτάρα. Τον σκεφτόμουν έντονα αυτές τις μέρες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι αλλο σου πε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Τίποτα άλλο. Εγώ δεν τον ρώτησα κάτι γιατί δεν θέλω να ξέρω αν θα μου πει κάτι προσωπικό του. Πριν ένα χρόνο που πήρε του είπα εχω σχέση στα ψέματα. Το τηλέφωνο μου το θυμάται. Δεν ξέρω αν θα ήθελα να γυρίσω. Ίσως υπό όρους αλλά και πάλι αυτό που έγινε σήμερα μου φτάνει πια. Δεν πέρασε σαν ξένος. Ήμασταν έξω για ποτό. Στα κορίτσια δεν άρεσε όλο αυτό γιατί μου λένε ότι ξεχνάω τι πέρασα εγώ όμως χάρηκα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Είδα σήμερα τον πρώην μου τον άνθρωπο που είχα 5 χρόνια και που όμως δεν μου φέρθηκε καλά. Κάθησε λίγο μαζί μου ήμουν με την αδερφή μου και την φιλη μου. Μου μίλησε με χαιρέτησε και με ρώτησε που βρίσκομαι κι αν εχω δουλειά. Είδα ότι κάπνιζε ενώ τότε που ήμουν μαζί του ήταν αντικαπνιστής. Χάρηκα μπορώ να πω. Δεν ξέρω τι είναι αυτό τον κρατά ακόμη στην σκέψη μου. Ξέρω ότι είναι αυτό που λέω πιο παράλογο κι από τα παράλογα. Σαν να ξεχνάω όλα τα κακά που πέρασα. Η ίδια λαχτάρα. Τον σκεφτόμουν έντονα αυτές τις μέρες
    aν θυμαμαι καλα απο ενα σου θεμα ειναι αυτος που σε ξυλοκοπουσε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μια φορά με χτύπησε γιατί πήγα με άλλον και το κατάλαβε. Πάντως χτες όταν τον είδα η αδερφή μου έλεγε αστον μην τον κοιτάς καταγγελία έπρεπε να κάνεις (το χτύπημα δεν ήταν το θέμα). Όταν ήρθε να μου μιλήσει χαιρέτησε και τα κορίτσια και η αδερφή μου δεν τον χαιρέτησε και τον αγριοκοίταζε. Μετά εγώ ήμουν χαρούμενη και τις μιλούσα γι'αυτόν και δεν ήθελαν να ακούνε. Μου είπαν ξέχασες τι πέρασες; και η αδερφή μου είπε όταν δεν ήσουν καλά εγώ έκλαιγα. Εκείνος λέει μπορεί να έχει άλλη εσυ είσαι μόνη σου και λέω δεν με νοιάζει ας είμαι μόνη μου αυτό θέλω και μπορεί να γυρίσω σε αυτόν και μου είπε αν γυρίσεις σε αυτόν θα το πω. Εγώ πάλι τα έβλεπα σαν αστεία όλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Οταν καταλαβεις οτι εχεις ξανακανει λαθος ισως να εμπεδωσεις οτι δεν επρεπε να εισαι μαζι του εκτος αν φταις εσυ για την ασχημη συμπεριφορα του οπως π.χ να πας με αλλον οπως εγραψες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν φταίω τόσο έπρεπε να το κάνω για να ξεφύγω δεν ξέφυγα πότε με όσους κι αν βγήκα. Μου είπε η αδερφή μου ότι δεν θέλει να πάθω τα ίδια. Ξέρω πολύ καλά ακόμα και μετά από 30 χρόνια να βρεθούμε τυχαία όπου και να βρίσκεται ο καθένας πάλι θα μιλήσουμε

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Εάν δεν βρεις έναν ανθρωπο να ερωτεύτεις δεν θα ξεκολήσεις..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Με όσους και να βγήκα είμαι ακόμα εκεί και τελικά ναι θα ήθελα να γυρίσω. Ίσως να γίνει κι αυτό κάποτε όταν θα με αναζητήσει δείχνοντας μου ότι είναι ώριμος πια. Σήμερα ξύπνησα το πρωί και συνειδητοποίησα ότι ήταν αλήθεια δεν ήταν ένα όνειρο το χθεσινό. Τώρα νιώθω χάλια εκείνο το βάρος της έλλειψης. Δεν υπήρχε μέρα να μην τον σκέφτομαι. Είναι τόσο άδεια η ζωή μου χωρίς αυτό που ονειρεύτηκα να ζήσω μαζί του. Χθες χάρηκα τώρα τη θέση της χαράς πήρε η λύπη

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Τι να σ πω ρ nikiii ,όταν λες βγήκες ,ένα ραντεβού κ τους κόβεις?Δεν γίνεται να ερωτεύτεις με ένα δυο ραντεβού,πρέπει να προσπαθήσεις να γνωρίσεις τον άλλον λίγο καλύτερα..Πάντως οι άνθρωποι δύσκολα αλλάζουν χαρακτήρα να το ξέρεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Έτυχε να κάνω μια προσπάθεια για 6 μήνες κι έκλαιγα όταν έπρεπε να τον συναντήσω δεν τον ήθελα και δεν μου άρεσε. Σκεφτόμουν τον άλλον. Ίσως είναι καλύτερα να μείνω πάντα μόνη μου και να μην ξανακάνω άλλες προσπάθειες ούτε καν για σεξ. Και χίλιους ακόμα να γνωρίσω φοβάμαι ότι δεν θα νιώθω τίποτα για κανέναν. Δεν ήμουν έτοιμη αυτα τα δύο χρόνια που είμαι χωρίς αυτόν να προχωρήσω ουσιαστικά κι ας πίεζα τον εαυτό μου κάπου πάντα εμφανίζεται με θυμάται και μου θυμίζει ότι υπάρχει. Δεν με νοιάζει τίποτα πια παραιτούμε από τις προσπάθειες όποιος μου μιλάει για κάτι ερωτικό τον ακυρώνω με τη μια. Δεν άφηνα τον εαυτό μου να ζήσει το τέλος τον υπνωτιζα με διάφορους αποφάσισα όμως να το κάνω τώρα που είμαι καλύτερα και δεν χρειάζομαι χάπια. Από 20 χρόνων που μπήκε στην ζωή μου δεν υπήρχε μέρα να μην σκέφτομαι εκείνον.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Έτυχε να κάνω μια προσπάθεια για 6 μήνες κι έκλαιγα όταν έπρεπε να τον συναντήσω δεν τον ήθελα και δεν μου άρεσε. Σκεφτόμουν τον άλλον. Ίσως είναι καλύτερα να μείνω πάντα μόνη μου και να μην ξανακάνω άλλες προσπάθειες ούτε καν για σεξ. Και χίλιους ακόμα να γνωρίσω φοβάμαι ότι δεν θα νιώθω τίποτα για κανέναν. Δεν ήμουν έτοιμη αυτα τα δύο χρόνια που είμαι χωρίς αυτόν να προχωρήσω ουσιαστικά κι ας πίεζα τον εαυτό μου κάπου πάντα εμφανίζεται με θυμάται και μου θυμίζει ότι υπάρχει. Δεν με νοιάζει τίποτα πια παραιτούμε από τις προσπάθειες όποιος μου μιλάει για κάτι ερωτικό τον ακυρώνω με τη μια. Δεν άφηνα τον εαυτό μου να ζήσει το τέλος τον υπνωτιζα με διάφορους αποφάσισα όμως να το κάνω τώρα που είμαι καλύτερα και δεν χρειάζομαι χάπια. Από 20 χρόνων που μπήκε στην ζωή μου δεν υπήρχε μέρα να μην σκέφτομαι εκείνον.
    Βλέπεις το λες και μόνη σ ρε nikiii έκανες μια προσπάθεια, με έναν που δεν σ άρεσε και δεν τον ήθελες ,λογικό ήταν να σκεφτόσουν τον άλλον.και εγώ είχα χωρίσει από την κοπέλα μ(την μεγάλη μ αγάπη θα έλεγα)και έκανα κάτι μ μια κοπέλα π δεν μου άρεσε απλά για ξεχαστώ ,ε στους τρεις μήνες την χώρισα....γιατί δεν ήταν αύτο π έψαχνα.¨Οταν γνωρίζεις κάποιον πρέπει να είσαι λίγο ανοιχτη ,άμα είσαι ακατάδεχτη όπως λες πως θα γνωρίσεις κάποιον?Δεν χρείαζεται ν κάνεις κάτι ερωτικό αμέσως, γνωρισέ τον λίγο και άμα σ αρέσει προχωράς...Εγώ πιστεύω τώρα ότι σ έχει πιάσει νοσταλγία....άμα τον σκέφτεσαι,τον αφήνεις να έχει επαφές μαζί σου, και είσαι ακατάδεχτη προς τους άλλουσ πως θα τον ξεπεράσεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ήταν σωστή η συμπεριφορά της αδερφής μου προς τον συγκεκριμένο άνθρωπο;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Πάλι καταλήγω να σκέφτομαι ότι έκανα κι άλλο λάθος κι έχασα την ευκαιρία αν υπήρχε. Είμαι πολύ στεναχωρημένη αυτην την εβδομάδα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    όταν βρείς αυτό που θα σου αρπάξει το μυαλό και θα το εντυπώσει επάνω του το παρελθόν και οι σχέσεις παλαιότερες θα σου φαίνοντε σαν να έχουν σβήσει απο τη μνήμη σου και θα σκέφτεσε το τώρα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παρελθόν!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-02-2015, 14:18
  2. Εμμονή με το παρελθόν
    By animalibre in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2014, 16:09
  3. Παρελθον - Ζήλεια
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-04-2014, 22:57
  4. Παρελθόν...
    By wundeer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 00:35
  5. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •