για ποσο ακομα ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1

    για ποσο ακομα ....

    Καλησπερα είμαι η γωγω κ γραφω για πρωτη φορα στο site αυτο έχοντας μια ελπιδα οτι ισως βοηθηθω απο καποιες αποψεις σχετικά με το πρόβλημα μου. Είμαι 34 χρονών εχω ενα κοριτσακι 8.5 χρονων και είμαι χωρισμενη εδώ και 7 χρόνια.Μεγαλωνω την μικρή μονη μου και ευτυχως εχω και τους γονείς μου που μου συμπαραστεκοντε σε αυτο.
    Τα τελευταία 2 χρόνια εχω μια σχεση που μονο εγω ζουσα στον δικο μου κοσμο. Εκει που νομιζα οτι ολα πανε πολυ καλα με την σχεση μου απο το πουθενά μαθαινω οτι ο φιλος μου διατηρεί παράλληλη σχεση 1 χρονο σχεδόν. τα παραδεχτηκε ολα κ εκτος απο συτο έμαθα κ πολλά αλλα όπως οτι ειχε κ αλλες κοπέλες παράλληλα με μενα πηγαινε σε οικους ενοχης είχε μπλεξει με τραβεστι ενεργητικα αλλα και παθητικα.
    Οταν λοιπόν τα έμαθα ολα αυτα μ απαντησε απλα οτι εχει πρόβλημα με την υπαρξη της κορης μου κ οτι ειναι απλα μαζι μου για να περναει την ωρα του.
    Πως γίνεται ενας ανθρωπος να κοροιδευει επι 2 χρονια καποιον που δινει ακομα κ την ψυχη του γιαυτον . Πως γίνεται εγω να πεταω στα σύννεφα κ μετα να γκρεμίζοντε ολα μεσα μου. Νιώθω μονη φεν μπορω να φαω να κοιμηθω να σσχοληθω με το παιδι μου ακόμα κ με τον ιδιο μου τον εαυτό. Είμαι συνέχεια ξαπλωμενη κ κανω πως βλεπω τηλεόραση ενω μέσα μου κλαιω κ ολο μονολογω. Το παράξενο είναι οτι μεσα μου εχω ακόμα αγαπη οσο προδωσια κ αν εχω νιώσει. . Για μενα για την κόρη μου που τον έβαλα μεσα στο σπιτι μου κ δεν σεβάστηκε ουτε αυτο.
    Εναν τροπο θελω να στσματησω να σκέφτομαι. Να πω πως ναι θα ξαναφτιάξω την ζωη μου. ..αλλα πως...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οχιειχε μπλεξει απλα την εβρισκε ετσι εγω πιστευω οτιι ηταν ετσι μονιμως σε ολες τις σχεσεις του κ απλα το ε[παιζε παναγια μεχρι να τον παρουν χαμπαρι ολοι γενικως.
    σε οικο ανοχης μπορει να παει καννεις οπιαδηποτε ωρα το θελησει ητε εχει σχεση ητεδεν εχει κ πολοι θα το εχουν κανει χωριςν α το εχει μαθει η σχεση τους. παραληλη σχεση μπορει να εχει ο καθενας παντως.
    ο εγω οστοσο αναρωτιεμαι πως γινεται να ταν τοσο απισττος κ να μην ειχες ψιλιαστει κατι απο την αρχη? δε μπορει ολο κ κατι θα φαινοταν απλα δε θα το ειχες προσεξει ακομα κ ηταν καλος ηθοποιος ολο κ κατι θα του ειχε ξεφυγει.
    θεςενα τροπο να στανματησεις να τον σκκεφτεσαι? ε απλο βρες αλλον για να τον ξεχασεις. πηγενε σε ενα μερος που εχει κοσμο κ ολο κ καπιον θα γνωρισεις αν σου τεριαζει ολα ευκολα ειναι.
    σε πολες περιπτωσεις πολοι κανουν σχεσεις για να περνανε την ρα ωρα τους ειναι συχνο φαινομενο αυτο απλα οσο περναει ο καιρος εκει φαινετε πιοςω μιλουσε σοβαρα κ πιος οχι

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    Πραγματικα κι εγω δεν μπορω να καταλαβω πως δεν καταλαβες κατι μεσα σ αυτα τα 2 χρονια..οταν αφιερωνε χρονο στις αλλες παραλληλες σχεσεις του εσυ που νομιζες πως ηταν, τι νομιζες οτι εκανε? Δεν νομιζω οτι αξιζει σε καμια γυναικα τετοια συμπεριφορα, αν τον ενοχλουσε εξ αρχης οτι εχεις παιδι, ας μην εμπλεκε μαζι σου.. Εισαι πολυ νεα για να αφησεις αυτο το γεγονος να σου καταστρεψει τη ζωη..Απλα την επομενη φορα φροντισε να τσεκαρεις καλα καποια πραγματα, τις προθεσεις του αλλου και οτι θεωρειται ακρως σημαντικο για σενα, πριν φτασεις να ξαναγνωρισεις καποιον στο παιδι σου, ωστε να το προστατευσεις. Δεν νομιζω οτι αξιζει να χαλασεις ουτε ενα λεπτο ακομα γι αυτον τον ανθρωπο..Φτιαξε τη ζωη σου και παλι..Το θεμα ειναι να γιενι η αρχη..να εισαι προσεκτικη αυτη τη φορα και να μην βιαζεσαι και να μην συγκρινεις γιατι καπως ετσι την παταμε οι γυναικες μετα απο απογοητευσεις, και ισως να χασεις ευκαιριες που θα συναντησεις μια μονο φορα..Καλη τυχη σου ευχομαι και προχωρησε τη ζωη σου ειλικρινα..

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκασμοι βίας κ επιθετικότητας..πόσο ακόμα πια??
    By vasilianna85 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-07-2014, 19:34
  2. Αφάνεια..για πόσο ακόμα?
    By tasakiou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-2013, 18:26
  3. ποσο ακομα?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-2011, 23:10
  4. Anafranil!!!!για πόσο ακόμα?
    By dangerous in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-2011, 22:27
  5. Replies: 45
    Last Post: 05-02-2010, 17:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •