invega 6mg
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: invega 6mg

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170

    invega 6mg

    γεια σας, παιρνω ινβεγκα των 6 και θελω να το κανω 3μγ , υπαρχει καποιος που παιρνει invega 3mg για μεγαλο σχετικα χρονικο διαστημα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @νικοπουλ εγω επαιρνα 12μγ ινβεγκα το 3 ειναι πολυ λιγο σιγουρα θα σε βοηθησει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @νικοπουλ εγω επαιρνα 12μγ ινβεγκα το 3 ειναι πολυ λιγο σιγουρα θα σε βοηθησει?
    δεν ξερω και ο γιατρος μου λεει οτι ειναι λιγο , εσυ το παιρνεις ακομα η το αλλαξες

  4. #4
    Καλησπέρα nikopoul. Έπαιρνα invega των 6mg και δεν είχα καμία παρενέργεια εκτός από υπνηλία τώρα παίρνω το invega των 3mg και το σύμπτωμα της υπνηλίας μειώθηκε (στύση έχω σε περίπτωση που ρωτήσεις). Καλό θα ταν να μη μειώσεις τη δόση από μόνος σου αν έχεις βαρβάτη ψύχωση μέχρι να σου πει ο γιατρός γιατί πιθανότατα θα υποτροπιάσεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εγω το επαιρνα για 2 χρονια δεν ειχα ιδιαιτερες παρενεργειες αλλα μου το αλλαξε ο γιατρος μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by NeurobiologicallyImpaired View Post
    Καλησπέρα nikopoul. Έπαιρνα invega των 6mg και δεν είχα καμία παρενέργεια εκτός από υπνηλία τώρα παίρνω το invega των 3mg και το σύμπτωμα της υπνηλίας μειώθηκε (στύση έχω σε περίπτωση που ρωτήσεις). Καλό θα ταν να μη μειώσεις τη δόση από μόνος σου αν έχεις βαρβάτη ψύχωση μέχρι να σου πει ο γιατρός γιατί πιθανότατα θα υποτροπιάσεις.
    θα με βοηθουσε πολυ αν μου ελεγες ποσο καιρο παιρνεις το ινβεγκα 3 και αν εχεις καποιο προβλημα με αυτη την δοση γενικα δεν εχω καποια βαρβατη ψυχωση αλλα θα ηθελα να μαθω πως ειναι το ινβεγκα 3

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    αν το θες για δοση συντηρησης καλα ειναι.. αλλα γενικα μην ρισκαρεις αν δεν στο πει ο ντοκ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    @nikopoul όταν λες πως δεν έχεις κάποια βαρβάτη ψύχωση τι εννοείς;;Σε προηγούμενα σου ποστ νομίζω έλεγες πως έχεις γνωστικά κ αρνητικά και ότι χειροτέρεψαν με την πάροδο των χρόνων.Εμένα αυτό βαρβάτο μου ακούγεται.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Quote Originally Posted by nikopoul View Post
    θα με βοηθουσε πολυ αν μου ελεγες ποσο καιρο παιρνεις το ινβεγκα 3 και αν εχεις καποιο προβλημα με αυτη την δοση γενικα δεν εχω καποια βαρβατη ψυχωση αλλα θα ηθελα να μαθω πως ειναι το ινβεγκα 3
    Γύρω στα δύο χρόνια. Δεν έχω παρατηρήσει καμία παρενέργεια απτο invega. Οι περισσότερες που έχω είναι απο τα depakene που παίρνω.(υπνηλία, τρόμος, αύξηση του σωματικού βάρους,σιελόρροια)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @νευρο... το ντεπακιν ειναι αθλιο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    λεω να πω στο γιατρο αντι ινβεγκα των 6 να περνω μια μερα 6 και την αλλη 3 , μηπως ειναι βλακεια αυτο γιατι θελω να το μειωσω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    nikopoul γιατι θελεις διακαως να το μειωσεις?Εννοω εχεις ψαξει τις βαθυτερες αιτιες?Εβαλες κιλα?Εχεις προβληματα μνημης συγκεντρωσης?Πρεπει πρωτα να εντωπισεις τις αιτιες.Μην νομιζεις οτι με τη μειωση θα λυθουν ολα τα προβληματα σου.Προσφατα μου μειωσε ο γιατρος μου το zyprexa και ενω νιωθω καλυτερα εχω τα γνωστικα κια αρνητικα συμπτωματα ακομα.
    Ποσο καιρο εισαι σε αυτη τη δοσολογια?Εγω ημουν 5 χρονια στην πρωτη μειωση και αλλα 2 χρονια τωρα που μου ξαναμειωσε ο γιατρος.
    Ελπιζω παντως κια σου ευχομαι ολα να πανε καλα για σενα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @νικοπουλ δε γινεται τη μια μερα να παιρνεις 6 και την αλλη 3 παιζει ρολο σ'αυτα τα φαρμακα ο χρονος ημιζωης δλδ ποτε πεφτει η δοσολογια στο μισο και πρεπει να ξαναπαρεις τη δοση για να ειναι σε σταθερα επιπεδα το φαρμακο

  14. #14
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    nikopoul γιατι θελεις διακαως να το μειωσεις?Εννοω εχεις ψαξει τις βαθυτερες αιτιες?Εβαλες κιλα?Εχεις προβληματα μνημης συγκεντρωσης?Πρεπει πρωτα να εντωπισεις τις αιτιες.Μην νομιζεις οτι με τη μειωση θα λυθουν ολα τα προβληματα σου.Προσφατα μου μειωσε ο γιατρος μου το zyprexa και ενω νιωθω καλυτερα εχω τα γνωστικα κια αρνητικα συμπτωματα ακομα.
    Ποσο καιρο εισαι σε αυτη τη δοσολογια?Εγω ημουν 5 χρονια στην πρωτη μειωση και αλλα 2 χρονια τωρα που μου ξαναμειωσε ο γιατρος.
    Ελπιζω παντως κια σου ευχομαι ολα να πανε καλα για σενα!
    Μιχαλη αντεχεις το ζυπρεξα?εγω το πηρα το πρωτο εξαμηνο στα 30 μλγκ.Φιλε μου ουτε στον εχθρο μου δεν το θελω.μονο οταν εκοψα το καπνισμα μου εκοψε 5 μλγκ και μετα τον ειπα τον αχρηστο γιατρο που με παρακολουθουσε τοτε να μου το αλλαξει γιατι πηρα 20 κιλα σε 4 μηνες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. invega
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-12-2013, 21:07
  2. Invega και αρρυθμίες
    By xristina85 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-10-2013, 10:47
  3. INVEGA SOS ΒΟΗΘΕΙΑ
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 30-11-2012, 03:41
  4. υποτροπη και Invega
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-2012, 14:26
  5. Invega
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-10-2009, 11:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •