έγκυος και αυτός φυλακή..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    2

    έγκυος και αυτός φυλακή..

    γεια σε όλους,
    το όνομα μου είναι Γεωργία και είμαι 26 ετών, έχω μια σχέση εδώ και περίπου 9 μήνες με κάποιον μικρότερο μου (μου είχε πει ψέματα για την ηλικία του και το ανακάλυψα πρόσφατα). Πριν 15 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος (συγκεκριμένα 2,5 μηνών όπως μου έχει πει ο γιατρός μου). μια μέρα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος μπήκε φυλακή, την ίδια μέρα έμαθα ότι όταν βρισκόταν στο εξωτερικό (για περίπου 2 βδομάδες) με απάτησε αλλά ο ίδιος δεν το παραδέχεται. Λέει ότι θέλει το παιδί αλλά η αντίδραση του μου λέει άλλα. Στην αρχή από το τηλέφωνο τον άκουγα ενθουσιασμένο αλλά όταν του πήρα φωτογραφίες από τον γιατρό για το μωρό ήταν απλά ανέκφραστος. Δεν ξέρω πραγματικά τι να σκεφτώ. Με έπαιρνε τηλέφωνο και φώναζε για διάφορους άλλους λόγους που δεν έφταιγα, εγώ έκλαιγα συνέχεια με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και να μου λέει ο γιατρός να σταματήσω να αγχώνουμε. Δεν ξέρω τι συμβαίνει πλέον. Τα έχω χάσει τελείως και δεν ξέρω τι να πρώτο σκεφτώ. Δεν θέλω να τον πιέζω ούτε να γίνομαι βάρος αλλά άθελα μου γίνομαι καταπιεστική. Του μιλάω ανοιχτά αλλά τον βλέπω να είναι χαμένος.. Δεν ξέρω τι να κάνω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλησπερα. Βασικα ποσο καιρο θα κατσει μεσα ο φιλος σου;

  3. #3
    Γειά σου Γωγώ! Για ποιό λόγο ο φίλος σου είναι στη φυλακή; Εγώ νομίζω ότι δεν αξίζει να συνεχίσεις να ασχολείσαι μαζί του. Ο άνθρωπος είναι το λιγότερο ανώριμος, σου λέει συνεχώς ψέμματα (πράγμα που σημαίνει ότι δεν σε σέβεται) και φέρεται και τελείως ανεύθυνα. Δεν υπάρχει λόγος να συγχίζεσαι και να στεναχωριέσαι στην κατάστασή σου. Παράτησέ τον και ασχολήσου με τον εαυτό σου και με το μωράκι που περιμένεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Καλησπερα γωγω.
    αυτη η εγγυμοσυνη ηρθε τυχαια, η την επεδιωξες?
    αν ειναι πιο μικρος κι απο σενα ο φιλος σου, ισως να νοιωθει πολυ μικρος για οικογενεια και ισως και να ειναι ακαταλληλος οπως μας τα λες με τις φυλακισεις και τα ψεματα...
    επιπλεον, αν δεν τυχαινε αυτη η εγγυμοσυνη, θα συνεχιζες μια σχεση μαζι του εφοσον διαπιστωσες οτι σε εξαπατουσε?

    νομιζω οτι πρεπει να παρεις αποφασεις μονη σου για το αν θα κανεις αυτο το παιδι. ο πατερας ειναι πολυ πιθανο να μην ασχοληθει η να μην πρεπει να ασχοληθει μαζι του/σου. φυσικα οι ευθυνες του δεν διαγραφονται, επειδη θα ειναι απων. αυτα θα τα βρειτε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    2
    Η εγκυμοσύνη ήρθε τυχαία, το πόσο καιρό θα είναι φυλακή δεν το γνωρίζω ακόμα διότι δεν έχει βγει η απόφαση ακόμα. Το θέμα είναι οτι τον αγαπώ αλλιώς θα τον χώριζα από τη μέρα που έμαθα ότι με απατούσε.. Από τη στιγμή που είμαι ερωτευμένη μαζί του θεωρώ λάθος να τον χωρίσω τι στιγμή που με χρειάζεται περισσότερο...

    Το θέμα είναι οτι ενδιαφέρετε και με ρωτάει αλλά ο τρόπος που συμπεριφέρετε με κάνει να νιώθω πάρα πολυ άσχημα.. Σήμερα πήγα στο γιατρό γιατι δεν ένιωθα καλά (πάλι) και μου είπε οτι είναι κρίσεις πανικού..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ωραια ολα αυτα (που λεει ο λογος), αλλα με το παιδι τι γινεται? το θελει? σκοπευει να κανετε οικογενεια στα 20, 22 του, ποσα ειναι?
    κι αν οχι , τι θα κανεις εσυ? θα το κανεις μονη σου?

Similar Threads

  1. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 22:28
  2. Εμμονή να μεινω έγκυος
    By pepsi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 16:03
  3. εγκυος!!!!περιεργα συναισθηματα..
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 94
    Last Post: 06-07-2010, 14:46
  4. Νιώθω πως απειλούμαι από άλλες και από το θυμό μου θα πάω φυλακή!
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-01-2010, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •