Αναμεσα στα δυο ακρα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Αναμεσα στα δυο ακρα!

    Καλησπερα σας κ παλι!ειναι ενα θεμα που μενα προβληματιζει αρκετα,Ενω γενικα γνωριζω τι θελω στην ζωη μου δηλαδη μαζι με το αγορι μου κανουμε οικογενεια κ εχω λιγες κ καλες φιλες ειναι αρκετες φορες που σκεφτομαι δεν γνωριζω ποια ειμαι ακριβως μιας κ μεγαλωσα μεσα στις ακροτητες,Εννοω οτι η μητερα μου κ ο πατερας μου ηταν δυο εκ διαμετρου διαφορετικοι ανθρωποι δεν ταιριαζαν καθολου στο παραμικρο ο γαμος τους δεν ηταν ευτιχισμενος κ συνεπως μεγαλωσα μεσα σε ιδιαιτερα ακραιες συμπεριφορες,Η μητερα μου ειναι στοργικη ανεκτικη υπερπροστατευτικη διαλακτικη κ λιγο αδυναμος χαρακτηρας με αδυναμια στην λογοτεχνια την ποιηση ενω ο πατερας μου που δεν ζει τωρα ηταν τρομερα πεισματαρης μονοπλευρος αδιαλλακτος με αδυναμια στις αγροτικες δουλειες κ στην φυση απροσιτος κ πολυ αυστηρος,ολο αυτο μου δημιουργησε μια συγχυση σαν παιδι κολλησα στην μητερα μου απομακρυνθηκα απο τον πατερα μου,επισης να τονισω οτι κ το σοι της μητερας μου με καλομαθαινε ενω το σοι του πατερα μου δεν ενδιαφεροταν για μενα,μου λενε οτι καθε ακροτητα στην ζωη ειναι κακη κ πρεπει να αποφευγεται ομως στην ζωη μου εχω ζησει μεσα σε αυτο το κλιμα κ σε πολλα πραγματα ακολουθω τα ακρα ειτε θελω κατι παρα πολυ κ επιμενω ειτε το απορριπτω με πεισμα,Αυτο που ειναι καλο ειναι παντως οτι εχω συνηθισει κ να μου φερονται καλα κ ασκημα κ γιαυτο δεν μου κανει κατι εντυπωση δεν ειμαι ουτε υπερβολικα κακομαθημενη ουτε ομως μου αρεσουν οι απροσιτοι ανθρωποι κ ναι μαλλον σε αυτο εχω πετυχει την μεση λυση ομως σε παρα πολλα πραγματα ακολουθω τα ακρα ποια η γνωμη σας για τα ακρα?

  2. #2
    Μέτρον άριστον!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σας παιδια καμμια αλλη γνωμη?εγω πιστευω οτι το οικογενειακο περιβαλλον παιζει σημαντικο ρολο στην ψυχοσυνθεση του παιδιου ειδικα οταν εχει εκτεθει σε ακραιες συμπεριφορες,θελω πολυ να κανουμε μαζι με το αγορι μου μια ισοροποιημενη οικογενεια κ ευελπιστω αυτα που βιωσα μην ειναι προβλημα,για μενα τα ακρα ειναι πολυ κακα σε ορισμενες περιπτωσεις ομως οχι παντα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oι γονεις σου χωρισανε καποια στιγμη?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    οχι ο πατερας μου σκοτωθηκε μετα απο 19 χρονια γαμου η μητερα μου ηταν παντα διπλα του

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    6
    Σίγουρα τα βιώματα και το πώς μεγαλώνεις έχουνε μεγάλη σχέση στη συνέχεια της ζωής σου
    αλλα μετά είναι και θέμα χαρακτήρα νομίζω πως δεν εισαι αρκετά συνηδητοποιημένοι ούτε με τα θέλω σου
    ούτε με τους στόχους σου,να εχεις σταθερή και σίγουρη πορεία για να πετύχεις
    τα 2 άκρα σίγουρα φέρουν ένα μέτριο αποτέλεσμα η μέτριο η καταστροφικό η καλύτερο στο έπαρκο
    πιάσε αυτό που σαρέσει περρισότερο και πήγεναι σταθερά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Spyrtos View Post
    Σίγουρα τα βιώματα και το πώς μεγαλώνεις έχουνε μεγάλη σχέση στη συνέχεια της ζωής σου
    αλλα μετά είναι και θέμα χαρακτήρα νομίζω πως δεν εισαι αρκετά συνηδητοποιημένοι ούτε με τα θέλω σου
    ούτε με τους στόχους σου,να εχεις σταθερή και σίγουρη πορεία για να πετύχεις
    τα 2 άκρα σίγουρα φέρουν ένα μέτριο αποτέλεσμα η μέτριο η καταστροφικό η καλύτερο στο έπαρκο
    πιάσε αυτό που σαρέσει περρισότερο και πήγεναι σταθερά
    Καλα να εισαι μελος για την δημοσιευση

Similar Threads

  1. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 16:55
  2. μουδιασμα στα ακρα.
    By Subliminal167 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-12-2013, 02:29
  3. νομιζω οτι δεν θα μπορω να κουνησω το σωμα μου και τα ακρα!
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-02-2013, 20:27
  4. Γιατί με το ζόρι να ζω ανάμεσα σας;
    By skata in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 81
    Last Post: 07-02-2013, 13:28
  5. στα ακρα ρουβας
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 29-11-2009, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •