Μαλλον ειμαι χαζη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74

    Μαλλον ειμαι χαζη..

    Γεια σας, ειμαι 23 και εδω και πολλα χρονια ημουν κλειστος τυπος προς ολους..οταν ομως πηγα να σπουδασω αλλαξα μεσα μου και εγινα πολυ κοινωνικη χωρις να το θελω...καθε μερα αλλαζα μεσα μου..ολοι απορουσαν πως αλλαξα τοσο πολυ. Απο τοτε λοιπον που εγινα κοινωνικη αρχισα να αντιμετωπιζω καποια πραγματα μονη μου, δηλαδη οταν συζηταω με ατομα του κοντινου μου περιβαλλον μπορει να μου ξεφευγουν πραγματα που κανονικα δεν θα επρεπε να πω αλλα αυθορμητα. Μπορει δηλαδη να πω μυστικα που μου εχουν εμπιστευτει χωρις να το θελω και μολις τα πω σε καποιον που δεν επρεπε να τα πω μετανιωνω κ μετα κλαιω σπιτι μονη μου...τι μου συμβαινει; Δεν το κανω επιτηδες εγω ποτε δεν ημουν ετσι...σημερα ξαναεγινε αυτο και δεν το κανω απο κουτσομπολιο αλλα γινεται μονο του.. Δεν ξερω που να υπευθηνθω κ σε ποιον πρεπει να μιλησω γιαυτο το θεμα..ωστε να με βοηθησει...νιωθω πολυ ανοητη κ καθε μερα με τρωνε οι τυψεις μεσα μου...καλυτερα να ημουν παλι κλειστος τυπος :-( εχει συμβει αυτο ποτε σε κανεναν; Και αν ναι τοσο συχνα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου φιλη μου,δεν εισαι χαζη προσθεου μην κατηγορεις τον εαυτο σου,οπωσδηποτε ειναι κακο να μην φυλας μυστικα ειναι κατι που πρεπει να ελεγχεις η ιδια,μαλλον επειδη σου ελλειπε παρεα τωρα που βρηκες παρεα παραγινεσαι ενθουσιωδης γιαυτο το παθαινεις δεν ειναι ασθενεια δηλαδη ολο αυτο μην τρομαζεις προσπαθησε να σκεφτεσαι κ μετα μιλας αυτο ειναι το μυστικο,μιλησε ειλικρινα στις παρεες σου για το θεμα πες τους καλυτερα μην σου λενε μυστικα γιατι μετα φλυαρεις απο ενθουσιασμο πιστευω η παρεα σου θα το εκτιμησει ετισι κ νοιαζονται για σενα που μιλας ανοικτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    γεια σου ελενα!
    εγω πιστευω οτι το παθαινεις λογω παρορμητισμου ολο αυτο. δλδ τωρα πλεον που οπως λες εχεις διευρυνει πολυ τον κοινωνικο σου κυκλο, ενθουσιαζεσαι και σου ξεφευγουν πραγματα που δεν θα επρεπε.
    δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλο προβλημα αυτο που σου συμβαινει.. απλως προσπαθησε να καλμαρεις λιγο και σκεψου πριν μιλησεις. οταν νιωθεις ότι πας να πεις κατι που δεν πρεπει σταματα το και προσπαθησε να αλλαξεις θεμα. και καλυτερα εσυ ειδικα να αποφυγεις το αλκοολ για ενα διαστημα που λυνει και την γλωσσα :P. οκ κομενη η πλακα. και πανω απο ολα πιασε τα ατομα των οποιο τα μυστικα προδωσες και ζητας τους συγνωμη. εξηγησε τους τι παιζει.. πριν να ειναι αργα :)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    το "μαλλον ειμαι κουτσομπολα" πιστευω ταιριαζει καλυτερα για τιτλος παντως! :P
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Similar Threads

  1. Δεν επιβιώνω είμαι πολύ χαζή πιο χαζή από όλους.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 19-03-2014, 21:34
  2. ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΟΣ
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 28-07-2011, 17:22
  3. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 14:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •