έτσι για να το μοιραστώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121

    έτσι για να το μοιραστώ

    Χθες συνάντησα ένα γνωστό ο οποίος μου είπε ότι έχω εγκαταλέιψει τον εαυτό μου, ότι έχω χάσει την αυτοπεποίθηση μου, ότι δεν είμαι η Γιώτα που ήξερε ότι πρέπει να ξαναβρώ την Γιώτα και άλλα ωραία που είναι όλα αλήθεια αλλά με σόκαραν που τα άκουγα από κάποιον που δεν ξέρει τι μου συμβαίνει και διαπίστωσα ότι πιθανόν να συζητά ο κόσμος για τον πω ςήμουν και το πως είμαι και να ψάχνουν να βρουν τι μου συμβαίνει. Ναι με πέιραξε και με σόκαρε. Οι σκέψεις μου μετά το γεγονός? ¨οτι ο άνθρωπος αυτός πραγματικά ενδιαφέρεται για μένα και πιθανόν να έχω ένα φίλο που δεν ήξερα ότι έχω, ότι και εγώ η ίδια αν αρρωτιέμαι αν θα ξαναβρώ τη Γιώτα που ήμουν κάποτε και αυτό το τελετυταίοο με πλήγωσε πργαματικά. Εκλαψα μετά από αρκετό καιρό που είχα να κλάψω . Χθες επίσης η κόρημου την ώρα που κοιμόταν κάτι προφανώς έβλεπε στον ύπνο της και ξύπνησε τρομαγμένη φωνάζοντας μαμά. Και εγώ ήμυν δίπλα της και της είπα εδώ είμαι. Κια αυτή ξανακοιμήθηκε ήρεμη. Ε λοιπόν ότι και να μου έχει συμβεί, όσο και να με ταλιαπωρεί ακόμη εφγώ ήμουν εκεί δίπλα της και αυτό μου φτ΄νει για να είμαι ευτυχισμένη. ¨οτι και να λέει ο κόσμος εμλένα μου φτάνει μου είμαι εώ για την κόρη μου όπως και όσο μπορώ και με τη βοήθεια του Θεού των γιατρών και την δική μου επιμονή θα είμαι ακόμη ακαλύτερα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Γιωτάκι το τί λεει ο καθένας που σε βλέπει κ το τί νιωθεις εσυ ειναι 2 διαφορετικα πραγματα,που καποιες φορες μπορει να συμπιπτουν κ αλλες καθολου.

    Ενω καταληγεις να λες πως οτι κ να λεει ο κοσμος εσενα σου φτάνει να εισαι καλα, οσο γινεται...απο την αλλη ομως νιωθω πως σε νοιαζει αυτος ο κοσμος....

    Μοιράζομαι κ εγω λοιπον σκεψεις πανω σ αυτο που μοιράζεσαι μαζί μας

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αναζητώντας το νέκταρ της ζωής
    Posts
    76
    Είναι πολύ εύκολο να κρίνεις τον άλλο.
    Το δύσκολο και σημαντικότερο είναι να σταθείς δίπλα του και να τον βοηθήσεις.
    Αυτό έπρεπε να σου πει και όχι να σε κρίνει. Μην δίνεις πολύ σημασία στα λόγια. Δεν αξίζουν πάντα. Οι πράξεις είναι που μετράνε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    kala oi alloi olo kai kati tha broun na poun ...ama yparxei h diathesh h h kakh proeresh...
    tha elega na min to psaxneis kai poly kalh mou..to ti leei o enas kai o allos sofos padognwsths ..kai einai arketoi/es ekei eksw ap afto to eidos....esy koita na niwseis kalytera prwta ap ola gia sena kai gia ti mikrh sou

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •