Αντικαταθλιπτικα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 86 of 86
  1. #76
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι να μην το παραδεχτουμε , εχω παρει τα τελευταια 12 χρονια 30.000 xanax περιπου , λεω να τα κοψω πλεον .......
    Mac εχεις δικιο , εσυ το αναφερεις και καλα κανεις μονο ομως το τελευταιο διαστημα εμαθα οτι πολλα ατομα απο το φιλικο και ευρυτερο οικογενειακο περιβαλλον κανουν κ εκαναν χρηση χωρις ποτε να ειχαν αναφερει κατι!

  2. #77
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    Συμφωνώ απόλυτα! Την ιδια γνώμη εχω κι εγώ.Απλα νομίζω οτι είμαστε λίγοι. Άλλοι το πολεμουν γ χρονια κιόλας διχως φαρμακα κ νιωθω δειλή να το πω;;
    καπως ετσι..
    Είμαστε παρα πολλοί όσοι δε φαντάζεσαι απλα δε το λένε εμείς απλα το παρά δεχόμαστε! Να μη δειλία ζεις καθόλου και να μη ντρέπεσαι για αυτο επιτέλους πρεπει να απενεχόποιησουνε τα ψυχοσωματικα νοσήματα τα ψυχολογικα προβληματα άλλωστε οι ευαίσθητοι άνθρωποι ειναι αυτοί που υποφέρουν

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καποιου ειδους promotion γινεται με το xanax , εχει γινει αναφορα σε 5 ταινιες ( κοινες ) που εχω δει , αμερικανικες , του τυπου , ' παρε κανα ζαναξ ' , η ' παω να παρω κανα ζαναξ ' .

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by Φαινιαγια View Post
    Είμαστε παρα πολλοί όσοι δε φαντάζεσαι απλα δε το λένε εμείς απλα το παρά δεχόμαστε! Να μη δειλία ζεις καθόλου και να μη ντρέπεσαι για αυτο επιτέλους πρεπει να απενεχόποιησουνε τα ψυχοσωματικα νοσήματα τα ψυχολογικα προβληματα άλλωστε οι ευαίσθητοι άνθρωποι ειναι αυτοί που υποφέρουν
    Ισχύει πολύ αυτό.
    Όταν ανοίχτηκα σε άτομα και τους μίλησα όλοι είχαν πάρει / ήξεραν κάποιον που είχε πάρει/παίρνει βένζο...
    Και μια φίλη είχε μια φίλη εθισμένη χρόνια σε αυτά...

    @Μακ: Ισχύει το promotion. Το zanax φαίνεται σε πολλές ταινίες και συνήθως εξιδανικευμένο. Όπως και σε χιουμοριστικές κούπες του στυλ "Did you take your xanax?" για πρωινό καφέ και κεράκια του στυλ "Keep calm and tame more xanax...."

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καποιου ειδους promotion γινεται με το xanax , εχει γινει αναφορα σε 5 ταινιες ( κοινες ) που εχω δει , αμερικανικες , του τυπου , ' παρε κανα ζαναξ ' , η ' παω να παρω κανα ζαναξ ' .
    αυτο ισχυει... ας πουμε και το stedon ανηκει ακριβως στην ιδια κατηγορια.. αγχολυτικο-βενζοδιαζεπινες, αλλα πολυ σπανια το αναφερουν :/
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  6. #81
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    31
    Απο τα 25 μου πάθαινα διάφορους πανικόυς αλλα τον ψυχίατρο δεν τον πλησίαζα λόγο ελληνικής μαλα@@@ έπρεπε να φτάσω στα 47 για να πάω και να μου δώσει χαναχ με σινδιασμο κατι ακομα για να καταλάβω τόσα χρονια πόσες ώρες και μέρες έχασα απο την ποιότητα της ζωή μου δεν το διαφιμιζω ούτε προτρέπω κάποιον να το πάρει εγω άκουσα των γιατρό μου γιατί κάθε περίπτωση δεν ειναι ίδια τώρα το θέμα εξάρτηση έχει να κάνει με της ποσότητες και τον χρόνο που κάποιος τα πέρνει

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    αυτο ακριβως
    ετσι ειναι..
    οποιος μπορει και το αντιμετωπιζε χωρις χαπια μαγκια του.
    οταν ομως το προβλημα γινεται τοσο εντονο δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην βοηθεις απο την επιστημη λιγακι..
    εν τελει μακαρι να ειχαμε τα χιλιαρικα να καναμε εντατικη ψυχοθεραπεια 5 φορες την εβδομαδα.
    καπως πρεπει αν επιβιωσουμε απο την κολαση. τι να κανουμε.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #84
    Πάντως παιδιά εγώ εχω ψιλοάογοητευτει κανω θεραπεία 36 μέρες ακριβώς πλέον δε παθαίνω πανικόυς 3 και 4 φορές τη μερα έχουν φύγει και οι πολλές ταχυκαρδιες αλλα ακομα η διάθεση στο 0 ! Και αγχος και στομαχικα καλα κρατούν !

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Φαινιαγια View Post
    Πάντως παιδιά εγώ εχω ψιλοάογοητευτει κανω θεραπεία 36 μέρες ακριβώς πλέον δε παθαίνω πανικόυς 3 και 4 φορές τη μερα έχουν φύγει και οι πολλές ταχυκαρδιες αλλα ακομα η διάθεση στο 0 ! Και αγχος και στομαχικα καλα κρατούν !
    και γω ετσι ημουν στην αρχη.. μετα υποτροπιασα και παλι πανικοι.. μετα παλι καλα.. μετα ξανα αγχος και σωματικα.. και μετα παλι καλα..
    γενικως σε κατι τετοια υπαρχουν σκαμπανεβασματα..
    οταν πλεον ειχα βρει μια ισορροπια και με ξαναπιασε το αγχος στεναχωρηθηκα και λεω πωω δεν θα γλυτωσω ποτε...
    δυστυχως οι ψυχικες διαταραχες δεν ειναι σαν τις ιωσεις.. θεραπεια και παει περασε μετα..
    συνηθως σε ξανα χτυπανε..
    αλλα το θεμα ειναι να βρεις μια ισορροπια.. να το αποδεχτεις και να μαθεις να το διαχειριζεσαι.. μετα θα ειναι ολο πολυ καλυτερα.. μισο χρονο εκανα να το συνειδητοποιησω αυτο..
    βεβαια αυτο δεν συμβαινει σε ολους.. καποιοι περνανε πανικους και μετα απο λιγο καιρο τους ξεπερνανε και ολα μια χαρα.. μακαρι να ανηκεις και συ σ΄αυτην την κατηγορια!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by P73 View Post
    Mac εχεις δικιο , εσυ το αναφερεις και καλα κανεις μονο ομως το τελευταιο διαστημα εμαθα οτι πολλα ατομα απο το φιλικο και ευρυτερο οικογενειακο περιβαλλον κανουν κ εκαναν χρηση χωρις ποτε να ειχαν αναφερει κατι!
    γενικως εχω ακουσει απο πολλους οτι μπορει να παιρνουν το ταδε χαπι ή να περασαν την ταδε περιοδο με καταθλιψη, αγχος κλπ! μικροι και μεγαλοι.. ανθρωποι που αμα τους δεις θα σου φανουν μια χαρα "φυσιολογικοι" με την δουλεια τους, το προγραμμα τους, τους κοινωνικους τους κυκλους..
    εγω 2 χρονια τωρα και τους εχω ξεγελασει -ας το πω ετσι- ολους.. μονο τα ατομα που επελεξα το εμαθαν..
    το οτι κανενας μας σχεδον δεν μιλαει δεν σημαινει οτι οι ψυχικες διαταραχες ειναι σπανιες.. το αντιθετο μαλιστα...
    Last edited by 66psy; 29-03-2015 at 15:17.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικά
    By no name in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 05-04-2018, 17:18
  2. Αντικαταθλιπτικά και σεξ
    By Αλίνα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 13-04-2013, 00:54
  3. Αντικαταθλιπτικά και σεξ
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 21-06-2012, 13:34
  4. αντικαταθλιπτικα σε mp3...
    By james in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-2010, 15:20
  5. ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ
    By CHRPAP in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 16-07-2008, 19:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •