πανελλήνιες και άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7

    πανελλήνιες και άγχος

    Γεια σας ! Ονομάζομαι Ηλιάνα και φέτος δίνω πανελλήνιες για δεύτερη φορά.Αγχώνομαι γιατί προσπαθώ πολύ,έχω κάνει αρκετές θυσίες και φοβάμαι μήπως κάτι δεν πορευτεί έτσι όπως επιθυμώ.Οι γονείς μου πολλές φορές δεν μου δίνουν κουράγιο και αυτό με αγχώνει πολύ και στεναχωριέμαι.Θέλω να τους αποδείξω ότι μπορώ και γώ να τα καταφέρω.Με πληγώνει που κοιτάζουν τις επιτυχίες άλλων παιδιών και το άγχος σχετικά με το μέλλον μου αυξάνεται.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by ΗλιάναΠ View Post
    Γεια σας ! Ονομάζομαι Ηλιάνα και φέτος δίνω πανελλήνιες για δεύτερη φορά.Αγχώνομαι γιατί προσπαθώ πολύ,έχω κάνει αρκετές θυσίες και φοβάμαι μήπως κάτι δεν πορευτεί έτσι όπως επιθυμώ.Οι γονείς μου πολλές φορές δεν μου δίνουν κουράγιο και αυτό με αγχώνει πολύ και στεναχωριέμαι.Θέλω να τους αποδείξω ότι μπορώ και γώ να τα καταφέρω.Με πληγώνει που κοιτάζουν τις επιτυχίες άλλων παιδιών και το άγχος σχετικά με το μέλλον μου αυξάνεται.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    ειχα ενα βιβλιο που μιλουσε για το αγχος και ενα κεφαλαιο του αναφεροταν στον αγχος των εξετασεων..
    αν οι γονεις σου δεν ειναι εμψυχωτικοι καλα θα κανεις να μην τους ακους... οι πιεσεις των γονιων δεν ειναι καθολου καλος οδηγος για τις εξετασεις. επισης δεν διαβαζεις για τους γονεις σου διαβαζεις για εσενα!
    και επισης μην σε νοιαζουν τι κανουν οι αλλοι! ο καθενας εχει τους δικους τους ρυθμους μαθησης και κατανοησης...
    καλα θα κανεις να σταματησει να σκεφτεσαι τους αλλους και να εστιασεις σε εσενα...
    οι εξετασεις ειναι μανικι.. πολυ ασχημη περιοδος της ζωης για οποιον διαβαζει.. εγω τα ειχα πεξει θυμαμαι.. αλλα και γενικως κανενας δεν μου εχει πει "α οι πανελληνιες ηταν ωραια φαση, ηταν ευκολες κλπ"..
    ολοι αγχωνονται στις πανελληνιες. ολοι κουραζομαστε.
    δυστυχως ετσι ειναι το συστημα τι να κανουμε...
    παντως να μην αγχωνεσαι. δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που τα περναει αυτα..
    αλλοι δυο μηνες εμειναν αν δεν κανω λαθος...
    υπομονη και αισιοδοξια!
    μην αρχιζεις την καταστροφολογια.
    οτι ειναι να γινει θα γινει!
    αν εισαι καλα προετοιμασμενη δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου 66psy.Έχεις δίκιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    τι κατευθυνση εισαι??
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Είμαι Θεωρητική !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο σου φιλη μου κ καλα αποτελεσματα!Μην το βαζεις κατω οι δικοι σου ειναι κλασικοι γονεις που στρεσαρονται κ δεν ειναι σε θεση να σε ενθαρρυνουν,Μαθε μην παιρνεις τοις μετρητοις ο,τι ασκημο ειπωθει για σενα αυτο ειναι το μυστικο,Επισης δεν σε αφορα τι κανουν τα αλλα παιδια επικεντρωσου σε ο,τι θελεις για τον εαυτο σου,Παρε βιταμινες φροντισε να κοιμασαι καλα για να αποδωσεις καλυτερα πινε κ ηρεμηστηκα ροφηματα τιλιο η χαμομηλι πρεπει να νιωθεις δυνατη κ ολα θα πανε καλα αρκει να το πιστευεις καλο κουραγιο κ καλο διαβασμα!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Τι γλυκό μήνυμα!!! σε ευχαριστώ ολόψυχα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by ΗλιάναΠ View Post
    Είμαι Θεωρητική !
    ωχ!!!
    σε καταλαβαινω!! υπομονη!!!
    και γω θεωρητικη ημουν... πολυ κουραστικο..παπαγαλια ξανα και ξανα!
    υπομονη !! εμεινε πολυς λιγος καιρος!
    μαζεψε οσες προσπθειες σου εχουν απομεινει και εστιασε στο διαβασμα>! να σκεφτεσαι οτι εμεινε πολυ λιγο!!
    και κυριως μην σε νοιαζει η γνωμη κανενος! οτι κανει το κανεις για εσενα και μονο!!
    και μην σκεφτεσαι συνεχεια το μελλον! ασε να εξελιχθουν τα πραγματα οπως ειναι! θα τα καταφερεις!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που θελεις να περασεις? Εαν δεν θελεις καποια σχολη με πολυ μεγαλη βαση, μην τρελενεσαι κιολας.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Θέλω τεφαα είναι περίπου 16.100.Είναι το όνειρο μου από μικρή και από τον Σεπτέμβρη κάνω μια μεγάλη προσπάθεια και στα αθλήματα και στο διάβασμα.Μακάρι να πάνε όλα καλά!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    ωχ!!!
    σε καταλαβαινω!! υπομονη!!!
    και γω θεωρητικη ημουν... πολυ κουραστικο..παπαγαλια ξανα και ξανα!
    υπομονη !! εμεινε πολυς λιγος καιρος!
    μαζεψε οσες προσπθειες σου εχουν απομεινει και εστιασε στο διαβασμα>! να σκεφτεσαι οτι εμεινε πολυ λιγο!!
    και κυριως μην σε νοιαζει η γνωμη κανενος! οτι κανει το κανεις για εσενα και μονο!!
    και μην σκεφτεσαι συνεχεια το μελλον! ασε να εξελιχθουν τα πραγματα οπως ειναι! θα τα καταφερεις!
    Μακάρι να πάνε όλα καλά! Ευχαριστώ για την θετική ενέργεια

Similar Threads

  1. Γονεις και πανελληνιες
    By Unforgiven in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 17-06-2014, 16:13
  2. Πανελλήνιες-Αποτελέσματα
    By anna12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 29-06-2013, 20:46
  3. Πανελλήνιες
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-04-2012, 13:26
  4. πανελληνιες
    By (_mafalda_) in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2012, 22:13
  5. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ(ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ)
    By x-ray in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 39
    Last Post: 17-07-2007, 23:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •