Γιακουμακης Βαγγελης ενα παιδι που αφορα ολους! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για μενα, ηταν μια αυτοκτονια, που ηταν δολοφονια...
    εκεινη τη μερα ηταν μονος και προκυπτει απο πολλα.
    και μαρτυρες τον ειδαν να περπαταει μονος εκει που βρεθηκε, και καμερα τον επιασε να κατευθυνεται μονος προς τα εκει, χωρις να τον ακολουθει κανενας.
    αλλα περα απο την βια που δεχοταν καθημερινα και απο το επεισοδιο που ΣΙΓΟΥΡΑ εγινε και την μερα της εξαφανισης ,γιατι υπηρξε μαρτυρας που τον ειδε πολυ αναστατωμενο και τον ακουσε να φωναζει, ηταν και ατυχος ο βαγγελης, γιατι δεν βρεθηκε αυτο η αυτος που θα τον σταματουσε εκεινη τη μερα.
    πηρε μαζι του κλειδια, ενω ο συγκατοικος δεν ειχε κλειδια για το δωματιο, πραγμα που δειχνει οτι δεν ηταν πληρως αποφασισμενος οταν εφυγε....
    ωστοσο ουτε τηλεφωνο πηρε, ουτε μπουφαν μεσα στο κρυο, πραγμα που σημαινει οτι ηταν σε πολυ μεγαλη ενταση...
    δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν οι μαρτυριες οτι χτυπησε καποιες πορτες λεγοντας οτι κινδυνευει η ζωη του.. ευχομαι να μην ειναι αληθεια, γιατι αν ειναι, μπορει να σημαινει οτι ζητησε βοηθεια οταν ειχε κοψει τις φλεβες του, για να σωθει το παιδακι....

    φυσικα και δεν κλεινω το ενδεχομενο να ηταν κανονικη δολοφονια, αλλα προς το παρον , δεν το ειδα να προκυπτει απο πουθενα.
    Ουτε την γνώση έχουμε ,ουτε καμια ιδιότητα που να μας καθιστά ικανούς έχουμε για την επίλυση της υπόθεσης , αυτό είναι δουλειά των δικαστικών αρχών.
    Παρολα αυτά μπορούν να ειπωθούν κάποιες απόψεις με όσα έχουμε δεί απο τις έρευνες. Εγώ δεν είμαι ψυχολόγος , άλλα πεσμου ποιος άνθρωπος μια μέρα πριν αυτοκτονήσει κάνει σχέδια για Πάσχα και καρναβάλι .
    Αν θες δες την συνέντευξη των μπαμπουίνων στην Νικολουλη , λίγες μέρες αφότου εξαφανίστηκε το παιδί.. Αντιφάσεις τρελές και σε παρελθοντικο χρόνο τα λεγόμενα τους για το παιδί.

    εν ολίγοις έκαναν μπαμ τα πιθηκια! Αυτό που λες με το κουδούνι, αν το παιδί εκλιπαρούσε για βοήθεια με κομμένες φλέβες οπου πήγαινε θα γέμιζε και τον τόπο αίμα , πιο πιθανό είναι να το κυνηγούσαν για κανένα ''παιχνίδι'' και να έγινε κάποιο ''ατύχημα'' .
    Τώρα όσο αφορα την περιοχή που βρέθηκε η σορός του η οποία απο την μια χτενιστηκε απο τους αστυνομικούς , απο την αλλη ηταν δύσβατη άλλα οι Γιαννιώτες έβγαζαν εκει τα σκυλιά τους , υπάρχει επίσης μαρτυρία απο μια γυναίκα που πέρασε ακριβώς κάποιες μέρες πριν απο το συγκεκριμένο σημείο και δεν υπήρχε τίποτα.. Πολλά πράγματα δεν κολλάνε και οποίος είδε την προηγουμενη παρασκευή Νικολουλη θα κατάλαβε πολλά.
    Αυτά και ελπίζουμε όλοι στην τιμωρία τους..

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ποτε δεν κατάλαβα τις άστοχες συγκρίσεις των αυτοκτονιών λόγω κρίσης με μια ανθρωποκτονία .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ουτε την γνώση έχουμε ,ουτε καμια ιδιότητα που να μας καθιστά ικανούς έχουμε για την επίλυση της υπόθεσης , αυτό είναι δουλειά των δικαστικών αρχών.
    Παρολα αυτά μπορούν να ειπωθούν κάποιες απόψεις με όσα έχουμε δεί απο τις έρευνες. Εγώ δεν είμαι ψυχολόγος , άλλα πεσμου ποιος άνθρωπος μια μέρα πριν αυτοκτονήσει κάνει σχέδια για Πάσχα και καρναβάλι .
    Αν θες δες την συνέντευξη των μπαμπουίνων στην Νικολουλη , λίγες μέρες αφότου εξαφανίστηκε το παιδί.. Αντιφάσεις τρελές και σε παρελθοντικο χρόνο τα λεγόμενα τους για το παιδί.

    εν ολίγοις έκαναν μπαμ τα πιθηκια! Αυτό που λες με το κουδούνι, αν το παιδί εκλιπαρούσε για βοήθεια με κομμένες φλέβες οπου πήγαινε θα γέμιζε και τον τόπο αίμα , πιο πιθανό είναι να το κυνηγούσαν για κανένα ''παιχνίδι'' και να έγινε κάποιο ''ατύχημα'' .
    Τώρα όσο αφορα την περιοχή που βρέθηκε η σορός του η οποία απο την μια χτενιστηκε απο τους αστυνομικούς , απο την αλλη ηταν δύσβατη άλλα οι Γιαννιώτες έβγαζαν εκει τα σκυλιά τους , υπάρχει επίσης μαρτυρία απο μια γυναίκα που πέρασε ακριβώς κάποιες μέρες πριν απο το συγκεκριμένο σημείο και δεν υπήρχε τίποτα.. Πολλά πράγματα δεν κολλάνε και οποίος είδε την προηγουμενη παρασκευή Νικολουλη θα κατάλαβε πολλά.
    Αυτά και ελπίζουμε όλοι στην τιμωρία τους..
    γι αυτο ακριβως και ειπα οτι ηταν και ατυχος περα απ ολα.
    γιατι ουτε εγω πιστευω οτι το ειχε προμελετημενο.
    κατι εκεινη την συγκεκριμενη μερα τον εκανε εξω φρενων και επειδη δεν ηταν επιθετικος, στραφηκε εναντιον του εαυτου του και δεν βρεθηκε αυτος η αυτο που θα τον σταματουσε. μια κουβεντα αν ακουγε εκεινη τη μερα, θα σταματουσε. το πιστευω, λογω των κλειδιων και των σχεδιων οπως λες κι εσυ που εκανε κλπ.
    ακομα και να μην τον σκοτωσαν, μπορει να τον απειλησαν και να αποφασισε να τελειωνει.
    μαρτυρας ακουσε τον καυγα του με καποιον απο τα ζωα. πρεπει να μιλησει και να πει τι ακριβως ειπωθηκε.

    οσο για τις πορτες, δεν ξερουμε τι ακριβως ισχυει, δεν ξανακουσα αυτη την μαρτυρια.
    αν μεν ηταν αυτοκτονημενος θα ειχε αιματα, αν ομως τον κυνηγουσαν θα ετρεχε, θα εξαφανιζοταν αμεσως μετα, θα εβλεπαν κι αλλους κλπ.
    επισης δεν προσεξες που σου ειπα, οτι τον συναντησαν μαρτυρες και καμερες και περπατουσε, δεν ετρεχε, ουτε ακολουθουσε κανεις.
    κι αυτο λεχθηκε απο την αρχη της εξαφανισης, οχι μετα την ανευρεση.

    αυτοι οι πιθηκοι, ειναι ετσι κι αλλιως ενοχοι, δεν εχω καμια αμφιβολια γι αυτο.
    το θεμα ειναι αν εξωθηθηκε σε αυτοκτονια, απειληθηκε, η ηταν και φυσικοι αυτουργοι.

    οι τυποι σαφως και ελεγαν ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ψοματα, καθως υπηρχαν και μαρτυρες και ποινολογια κι ενα ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΟΡΙΣΜΑ , που ελεγαν αλλα πραγματα.
    επομενως, ψευτες αποδεδειγμενα.
    αυτο δεν σημαινει οτι τον σκοτωσαν με τα χερια τους ομως.
    τα ιδια ψεματα θα ελεγαν και για να μην κατηγορηθουν ΚΑΝ, για οποιαδηποτε εμπλοκη τους με το θεμα δηλαδη, οχι απλα για να μην καταδικαστουν για φονο.
    οποτε αυτο ισχυει μεν, αλλα δεν αρκει για να τον σκοτωσαν...

    το σημειο το ειδα σε χαρτες μεν και στο γουγλε, αλλα οχι το πολυ συγκεκριμενο τετραγωνικο μετρο που βρεθηκε το σωμα. το δρομακι ηταν και πολυ κοντα σε κατοικημενη περιοχη και στην σχολη, και περνουσαν συχνα πεζοι. ειχε ομως και λασποκαταστασεις εκει γυρω και βουρλα (κι αλλα εκτος απο τους πιθηκους). με αυτο εννοω, οτι και 5-10 μετρα στο βαθος να ηταν, πιθανα να ηταν αορατο απο πεζους και κατοικους. αλλωστε αν ισχυει η αυτοκτονια, ε, δεν θα το εκανε και πανω στον χωματοδρομο, θα πηγαινε πιο μεσα καπου. αυτο βεβαια εξηγει μονο τους περαστικους. δεν δικαιολγειται με τιποτε η ερευνα των αρχων να μην τον βρουν αν ηταν εξ αρχης εκει που βρεθηκε. ειναι παντελως ανικανοι και θα πρεπει να το παραδεχτουν, αν δεχτουν την περιπτωση της αυτοκτονιας.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Συμφωνώ remedy , στο μόνο που διαφωνω και όχι μαζί σου αλλά με την όλη υπόθεση είναι οτι πάνε να την καλουπωσουν να το πω έτσι , ως μπουλινγκ.. Πιστεύω οτι έχει πολύ περισσότερη βρωμιά απο τους τραμπουκισμους και θεωρώ επίσης ότι και ο πρώην διευθυντής απειλήθηκε απο τους ορεινούς πιθήκους.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kalamore View Post
    Το bulling ειναι πολυσυνδετο θεμα και ενας νομος δεν θα το σταματησει ουτε θα γινουν πιο ευαισθητοι καποιοι απο 10 εκπομπες και 100 σελιδεσ στο ιντερνετ.


    Και παλι θα συμφωνησω . Ποιοι νομοι ? υπαρχουν νομοι που εφαρμοζονται ? και να εφαρμοστουν οι νομοι , δεν θα αλλαξουν το ασκημο προσωπο της κοινωνιας , οπως διαμορφωνεται ?. Μουρχεται να ξερασω με τα κροκοδειλια δακρυα που χυνονται για το παιδι απο τους ' δημοσιογραφους ' , και τις ειδησεις τους , που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να αυξησουν την ακροαματικοτητα , και την τρομολαγνεια τους .
    ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΙ.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και αν ήταν αυτοκτονία θα περπατούσε σχεδόν ενα χιλιόμετρο να παει να βρεί βάλτο να κόψει φλέβες;
    Δεν ξέρω.. Δεν κολλάνε πολλά. Πιστεύω σύντομα θα υπάρχουν εξελίξεις .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Συμφωνώ remedy , στο μόνο που διαφωνω και όχι μαζί σου αλλά με την όλη υπόθεση είναι οτι πάνε να την καλουπωσουν να το πω έτσι , ως μπουλινγκ.. Πιστεύω οτι έχει πολύ περισσότερη βρωμιά απο τους τραμπουκισμους και θεωρώ επίσης ότι και ο πρώην διευθυντής απειλήθηκε απο τους ορεινούς πιθήκους.
    σε αυτο συμφωνω απολυτως.
    οσο μπουλιγκ ειναι αυτο που κανουν οι βλαχοι οι αμερικανοι που παιρνουν τα οπλα και σκοτωνουν οποιον τους γυαλισει, αλλο τοσο μπουλιγκ ηταν αυτο μεταξυ ενηλικων ανδρων, με μαχαιρια στα δωματια, με ξυλοδαρμους, με μωλωπισμους και κυνηγητα παντου, με επανειλημμενους βανδαλισμους στην σχολη, κανονικα αδικηματα του κοινου ποινικου δικαιου δηλαδη οχι εκφοβισμος και κοροιδιες...
    κι επειδη ακριβως ολοι ψελλιζουν διαφορες παπαριες και κανεις δεν βγηκε μπροστα να ερευνησει σε βαθος και με ταχυτητα και να ενημερωσει την κοινη γνωμη υπευθυνα, υπαρχει η αισθηση του κουκουλωματος σε ολους, γιαυτο συμβαινουν και τα εκτροπα με τις διαδηλωσεις εξω απο την σχολη.
    οταν απουσιαζει το κρατος και η δικαιοσυνη, ο καθενας αντιδρα οπως του κατεβει...
    κι αυτος ο αθλιος διευθυντης που δεν θελω να εκφραστω για τις ευθυνες του ..... αυτος θα μπορουσε να τα εχει αποτρεψει ΟΛΑ. να το σωσει το παιδακι και το βουλωνε για να μην χασει την καρεκλιτσα του...
    να μην πω για τον αλλο τον μαφιοζο που ειναι ανακατεμενος σε ολες της βρωμοδουλειες της κρητης κι απορω πως κυκλοφορει ακομα ελευθερος στην μπανανια που ζουμε

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Άντε αυτοι έχουν τα συμφέροντα τους , ο μεν την μισθαρα και πέρα βρέχει , ο δε την μισθαρομισθαρα και το βουλευτικό αξίωμα που το κερδίζει με τα ρουσφετια του..
    Οι φοιτητές εκεί;; μα μονο ένας μίλησε , οι άλλοι τουμπεκιρ;; όλοι ένοχοι είναι για εμένα!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    βουλευτης δεν ειναι πλεον, ευτυχως. εχασε την καρεκλα την τελευταια φορα.
    ολοι εχουν ευθυνες.
    ολοι οσοι ηξεραν και δεν μιλησαν.
    εκτος κι αν μιλησαν και οι αλλοι αδιαφορησαν..
    τοτε ευθυνονται αυτοι που αδιαφορησαν κι αυτοι που το λιβανιζουν ακομα ..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Και αν ήταν αυτοκτονία θα περπατούσε σχεδόν ενα χιλιόμετρο να παει να βρεί βάλτο να κόψει φλέβες;
    Δεν ξέρω.. Δεν κολλάνε πολλά. Πιστεύω σύντομα θα υπάρχουν εξελίξεις .
    και που να τις κοψει? στην σταση του λεωφορειου?
    σου λεω, εγω πιστευω οτι δεν το ειχε τελειωμενο ΠΛΗΡΩΣ. το αποφασισε την στιγμη που το εκανε (αν δεν προκυψουν νεα στοιχεια, παντα)

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και που να τις κοψει? στην σταση του λεωφορειου?
    σου λεω, εγω πιστευω οτι δεν το ειχε τελειωμενο ΠΛΗΡΩΣ. το αποφασισε την στιγμη που το εκανε (αν δεν προκυψουν νεα στοιχεια, παντα)
    Δεν ξερω την ψυχολογια και το δρομολογιο των σκεψεων ενος αυτοχειρα.. Απλα επειδη (εικαζω) δεν ηταν προμελετημενη αλλα ισως σφηνα της στιγμης , θα μπορουσε να το κανει και στο μπανιο και στο δωματιο του , δεν θα πηγαινε τελος παντων εκει που πηγε.. Δεν ξερω , εμεις απλα λεμε τα δικα μας τωρα. Αλλα πολυ γρηγορα ρε παιδι μου τελειωσαν την αυτοψια στον τοπο και στην σορο!! Πολυ γρηγορα.... Με τετοιο επαγγελματισμο "χτενισαν" και την περιοχη εκει .
    Αν δεν ηταν και η Νικολουλη...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν ξερω την ψυχολογια και το δρομολογιο των σκεψεων ενος αυτοχειρα.. Απλα επειδη (εικαζω) δεν ηταν προμελετημενη αλλα ισως σφηνα της στιγμης , θα μπορουσε να το κανει και στο μπανιο και στο δωματιο του , δεν θα πηγαινε τελος παντων εκει που πηγε.. Δεν ξερω , εμεις απλα λεμε τα δικα μας τωρα. Αλλα πολυ γρηγορα ρε παιδι μου τελειωσαν την αυτοψια στον τοπο και στην σορο!! Πολυ γρηγορα.... Με τετοιο επαγγελματισμο "χτενισαν" και την περιοχη εκει .
    Αν δεν ηταν και η Νικολουλη...
    στην σχολη δεν ηταν πουθενα μονος. ακομα και στο δωματιο ειχε συγκατοικο. θα τον εβρισκαν αμεσως. προφανως, ο στοχος του δεν ηταν να τον βρουνε (δλδ να τους την πει) αλλα να γλυτωσει απο τα καθαρματα...
    αυτοι που "χτενισαν" , ειναι τελειως αχρηστοι αν οντως ηταν απο την πρωτη μερα, εκει.
    κι αν δεν υπηρχε η νικολουλη, μπορει και να ειχε κλεισει ηδη το θεμα...

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ακουω και την ντοπιολαλια τους και αυτη την ψευτομαγκια (να με συγχωρεσουν οι Κρητικοι , εχω και εγω ριζες απο εκει και φυσικα δεν ειναι ολοι ιδιοι) και μου γυριζει το ματι !!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σας παιδια,τωρα ειδα ολες τις δημοσιευσεις σας,απο οτι βλεπω οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι αυτοκτονια εγω θεωρω οτι μαλλον ειναι δολοφονια μιας κ περιμενουμε κ αλλα αποτελεσματα που δεν βγηκαν προστοπαρον,Δεν εγκρινω επισης να εκμεταλλετονται το παιδι για να κανουν τηλεθεραση ομως εστω να βοηθησει ολος αυτος ο θορυβος που γινεται να αποδωθει δικαιοσυνη να θεσπιστουν ποινες για το μπουλινγκ,Ειμαι ενα απο τα εκατομμυρια θυματα μπουλινγκ κ θα ειναι δικαιωση για ολους

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να , τωρα ολοι ασχολουνται με το αεροπλανο , αυτο ' πουλαει ' , περασε σε δευτερη μοιρα το παιδι .

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΙΟΥΣ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ; Ε;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 78
    Last Post: 05-12-2023, 15:01
  2. ερωτηση που αφορα κυριως αντρες!!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 21-06-2012, 07:38
  3. Θα ηθελα κι εγω να μοιραστω ενα προβλημα που αφορα τη σχεση μου
    By Lens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 11-05-2012, 17:35
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ
    By lena8999 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 23-02-2007, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •