Γιακουμακης Βαγγελης ενα παιδι που αφορα ολους! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53
  1. #46
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Πιο κατω απο τα 10χρονα, εγω την ειπα την θεωρια μου και το τι πιστευω για τους ανθρωπους, εχω δει πολλη σαπιλα και υποκρισια και πλεον δεν με εκπλησει τιποτα, ουτε και η ειδηση με τον βαγγελη μου προκαλεσε μεγαλη εντυπωση, εχω ακουσει αλλα χιλιες φορες χειροτερα και πιο βαρβαρα, πλεον αν ακουσω κατι δύσκολα θα μπορεσει να με εκπληξει με τοση κακια και ψεμα που υπαρχει εκει εξω...Αλλα και εγω αν ημουν στην θεση σου δεν θα ηθελα κατι τετοιους ξεφτιλες, κατι τετοιοι ειναι που κανουν τις ζωες ολων μας δυσκολοτερες απο οσο ειναι αλλα επισης πιστευω οτι εμεις ειμαστε και οι πρωτοι και οι τελευταιοι που θα τους αφησουμε να νιωθουν χαρα για τα οσα κανουν εις βαρος μας και αν εμεις σαν ατομα θα εξελιχθουμε ή απλα θα διαλεξουε την ευκολη λυση...Παραμενει ομως μια λυπηρη ειδηση και το ελλαδισταν εχει πολυ μεγαλο θεμα με τον σχολικο εκφοβισμο, θελουμε και project και γυμναστικες τρομαρα μας, που ουτε και εκει μαθαινεις τιποτα, εντελως αχρηστα μαθηματα, οπως υποθηκε ηδη θα επρεπε να υπαρχουν ψυχολογοι ηδη απο την πρωτη τξη του δημοτικου ως το βασικοτερο μαθημα και ξερετε κατι, βασικοτερο και απο την γλωσσα και τα μαθηματικα, γιατι ειναι σκετη μαλακια να μαθαινουν τα παιδια ολου του κοσμου τις πολυονιμηκες εξισωσεις, τα σχηματα χορνερ, τις εκθετικες και λογαριθμηκες συναρτησεις, τους μιγαδικους αριθμους κλπ οταν την ιδια στιγμη ειναι θυτες ή θυματα ή απλοι παρατηρητες bullying...Τα μαθηματικα και ολες οι γνωσεις ειναι αχρηστα αν δεν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου, απο εκει και περα εισαι ετοιμος να προχωρησεις και να αποχτησεις γνωσεις, οχι ομως με κακη ψυχολογια...Αλλα ποιος θα το καταλαβει αυτο, οι υπαλληλουληδες του υπουργειου και οι καθηγητες δημοσιοι υπαλληλοι ή μηπως τα παιδια που μεγαλωνουν με εντελως λαθος τροπο???

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    pillow ναι συμφωνω.....πιστευα οτι με αυτη τη θυσια που εγινε(γιατι για θυσια προκειται) θα αλλαζε κατι εστω και ελαχιστα..αλλα τζιφος δεν αλλαξε παντελως τιποτα...ολα συνεχιζουν ακαθεκτα..και το πιο υποκριτικο-αστειο της υποθεσης ειναι να βλεπω ατομα να γραφουν στο facebook "καλο ταξιδι βαγγελη,σε αγαπαμε,θανατος στους δολοφονους κτλ" και την αλλη μερα πανε και κοροιδευουν την αννουλα γιατι ειναι κοντη,πανε και κοροιδευουν τον δημητρη επειδη ειναι παχουλος πανε και χτυπανε τον γιαννη επειδη ειναι ευαισθητος κοκ...και ειδικα στην δικη μου περιοχη η υποκρισια εφτασε σε αλλο επιπεδο...(εχουμε αθιγγανους δυστυχως)..επρεπε να ησασταν απο μια πλευρα να βλεπατε τους αθιγγανους να λενε καλο ταξιδι και να οργανωνουν αποχες στο σχολειο και την αλλη μερα ηρθαν και κοροιδεψαν εμενα επειδη ειμαι κοντη,κοροιδεψαν την φιλη μου επειδη ειναι λιγο παχουλη κτλ..
    περαστικε συμφωνω απολυτως...αντι να εχουμε ενα μαθημα στο σχολειο που να μιλαει για αυτο το θεμα ή εστω εναν ψυχολογο να μας βοηθαει,δυστυχως το μονο που κανουμε ειναι να γεμιζουμε τα μυαλα μας με τα μαθηματικα και τα αρχαια και δεν ξερουμε εντελως τιποτα για την ψυχικη υγεια κτλ

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Φένια ότι και να πω είναι λίγο, δεν μπορούν κάποια πράγματα να εκφραστούν με λόγια, χάνουν τη σημασία τους. Τι να πω, υπομονή, μόνο αυτό.........Οι αθίγγανοι που λες βιώνουν πρώτοι πρώτοι το ρατσισμό και ξεσπάνε στους άλλους........το θέμα είναι ποιός φταίει για να την πληρώσει αυτός.......νομίζω όλοι φταίμε άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο, ή μπορεί απλά να είναι στη φύση μας να κοροιδεύουμε και να μη φταίει κανείς πολύ απλά γιατί δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τη φύση..........δεν ξέρω, ίσως δεν μάθουμε ποτέ...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΕΓΩ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ
    ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΛΕΣ
    ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
    ΝΑ ΑΝΕΧΘΕΙΤΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΠΥ ΣΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΤΕ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ
    ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΕΡΑΙΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΕΣ
    ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΚΛΠ ΜΗΝ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Άσε μας βρε έλις που είμαστε άχρηστοι!!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    pillow κανω υπομονη..αντεξα 3 χρονια στο γυμνασιο με αυτους..το χειροτερο απο ολα ειναι οτι ειναι και πολυ ευεξαπτοι αυτοι οι ανθρωποι..ακουσατε τον μαιο για εναν αθιγγανο που σκοτωσε με το αυτοκινητο εναν αλλον επειδη δεν συμφωνουσαν σε κατι?στην περιοχη μου εγινε αυτο!το μοναδικο που με χαροποιει ειναι οτι η πλειονοτητα των αθιγγανων δεν πανε λυκειο οποτε θα απαλλαχτουμε ολοι μας μια και καλη...για να δουμε..

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fenia99 View Post
    pillow κανω υπομονη..αντεξα 3 χρονια στο γυμνασιο με αυτους..το χειροτερο απο ολα ειναι οτι ειναι και πολυ ευεξαπτοι αυτοι οι ανθρωποι..ακουσατε τον μαιο για εναν αθιγγανο που σκοτωσε με το αυτοκινητο εναν αλλον επειδη δεν συμφωνουσαν σε κατι?στην περιοχη μου εγινε αυτο!το μοναδικο που με χαροποιει ειναι οτι η πλειονοτητα των αθιγγανων δεν πανε λυκειο οποτε θα απαλλαχτουμε ολοι μας μια και καλη...για να δουμε..
    το προβλημα δεν ειναι στους τραμπουκους ...αλλα στην δηλεια των πολλων. ετσι και μαζευοντουσαν οι υπολοιποι και τους εβαζαν στην θεση τους τωρα το παιδακι θα ηταν ζωντανο!.. γιατι εγκλημα δεν ειναι μονο να το κανεις...αλλα και το να το παρατηρεις χωρις να κανεις τιποτα...εγω απορω αν αυτα τα παιδια μπορουν να κοιμηθουν τα βραδια.
    καποτε καποια καναλια απο διαφορες χωρες, εκαναν ενα πειραμα, στην πιο πολυσυχναστη πλατεια της πρωτευουσας εστησαν 2 ηθοποιους να κανουν ενα σκετς ..ο αντρας κακοποιουσε την γυναικα ή ηταν βιαστης...δεν θυμαμαι καλα και οι καμερες εστιαζαν στους απραγους περαστικους ...σε καμια χωρα ...σε καμια πλατεια ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν εκανε τπτ για να σωσει την γυναικα..
    περιττο να σας πω οτι το πειραμα το εκαναν και στο δικο μας συνταγμα... και ειμαστε η ΜΟΟΟΟΝΗ χωρα που φερθηκε διαφορετικα..ολοι πεσαν πάνω του να τον φανε ..και θυμαμαι ρε παιδια εναν παππου με την μαγκουρα που μεταβιας περπαταγε να σηκωνει την μαγκουρα χαχαχα...
    πεσανε οι καμεραμαν να σωσουν τον ηθοποιο απο το λυντσαρισμα...αν και εφαγε κατι ψηλες... αυτο πριν καμια δεκαρια χρονια...σημερα αν εκαναν το ιδιο πειραμα...δεν ξερω ....

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    rea θα συμφωνησω και με αυτο που λετε...καλα τα λενε οι γονεις μου εμενα καταστρεφομαστε σιγα-σιγα...επισης πιστευω οτι και η παγκοσμιοποιηση εχει φερει πολλα αρνητικα στην χωρα μας...δεν νομιζω πριν 10-15 χρονια να γινοτανε τετοιο χαλι στο σχολειο..δεν λεω bullying θα υπηρχε σιγουρα αλλα οχι αυτο το πραγμα...δυστυχως ο,τι γινεται στην αμερικη πρεπει να γινεται και εδω γιατι αλλιως και καλα δεν θα ειμαστε προχωρημενη και "μοντερνα" χωρα..τι κριμα..

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ΠΟΙΟΥΣ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ; Ε;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 78
    Last Post: 05-12-2023, 15:01
  2. ερωτηση που αφορα κυριως αντρες!!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 21-06-2012, 07:38
  3. Θα ηθελα κι εγω να μοιραστω ενα προβλημα που αφορα τη σχεση μου
    By Lens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 11-05-2012, 17:35
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ
    By lena8999 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 23-02-2007, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •