Εργασία και χαρά !!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537

    Εργασία και χαρά !!

    Αν είχατε λύσει το οικονομικό σας πρόβλημα, θα δουλευατε ????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Γνωρίζω άτομο που έχει την οικονομική άνεση και δεν δουλευει, παρα μόνο περιστασιακά (για να μην χάνει τη φόρμα του).................... ασχολείται μόνο με τον εαυτό του και τα ενδιαφέροντα του ................ πως σας φαίνεται η ιδέα ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Υπάρχουν γονείς με οικονομική άνεση , που θεωρούν σωστό να μην βοηθήσουν τα παιδιά τους οικονομικά , γιατί θεωρούν οτι είναι καλύτερο για αυτά να δημιουργήσουν και να δουλεψουν για να αποκτήσουν υλικά αγαθά ....................

    Για αυτό τι γνώμη έχετε ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Πολλοί είναι οι άνθρωποι που θαυμάζουν τους αυτοδημιούργητους, αλλα αν το καλοσκεφτείς, αυτοί οι άνθρωποι δεν κάνανε τίποτα άλλο στη ζωή τους, απο το να δουλευουνε και να βγάζουνε χρήματα ............
    Και πολλές φορές οι οικόγενειες τους δεν ήταν ευτυχισμένες ......................

    Εσείς τι γνώμη έχετε ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Ψήφισα ναι και όχι γιατί εμένα προσωπικά θα μου άρεσε να οδηγούμαι στην \"αυτοεκπλήρωση\" στη ζωή μου όχι μόνο μέσα από τη δουλειά, αλλά και μέσα από την οικογένεια και από προσωπικές δραστηριότητες-hobby. Άσχετο αν αυτόν τον καιρό γεμίζω τη ζωή μου μόνο μέσα από τη δουλειά, αυτό δεν το θεωρώ φυσιολογικό. Όπως επίσης οι άνθρωποι που εργάζονται μόνο για να συγκεντρώσουν πλούτο, θεωρώ ότι δεν γνωρίζουν πολλές όμορφες εμπειρίες που προσφέρει η ζωή και πολλούς άλλους εναλλακτικούς δρόμους \"τελείωσης\". Παρ\'όλα αυτά, αν οι ίδιο έτσι νιώθουν \"γεμάτοι\" αυτό δεν χρειάζεται να προβληματίζει εμάς τους υπόλοιπους. Ο καθένας όμως οφείλει να προβληματίζεται όταν έχει πάρει άλλον δρόμο από αυτόν που επιθυμεί.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    68
    Θα δουλευα αλλα φυσικα θα εκανα την δικη μου δουλεια και πανω σε αντικειμενο που θα ειχε νοημα για εμενα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    αυτο το topic κ κατι αλλα παρομοια τι δουλεια εχουν σε forum με ψυχολογικα???με τον πονο μας παιζεται???
    σε λιγο 8α κανεται topic για το ποσους κοκους ριζιου βαζεται στα σαρμαδακια
    ελεος!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    ti einai ta sarmadakia inter?:P:P
    giobarlakia?
    (elpizw na eisai ok :) )

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    ...η δουλειά μου στο παρελθόν υπήρξε για μένα ψυχαναγκαστική αφού είμαι ευχάριστος τύπος, κι όταν κάτι δεν πήγαινε καλά, έπεφτα σε δυσαρέσκεια..

    Με τον καιρό έμαθα πως να την οργανώσω καλύτερα έτσι ώστε να δημιουργώ και εισπράττω ευχαρίστηση. Είναι πλέον το λειτουργικό \"πρέπει\" μου, που με κρατάει με απόλυτη συνείδηση σε ισορροπία.

    Το καλοκαίρι, έχω υπερβολικό ελεύθερο χρόνο, ψήφισα ναι.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by interappted
    αυτο το topic κ κατι αλλα παρομοια τι δουλεια εχουν σε forum με ψυχολογικα???με τον πονο μας παιζεται???
    σε λιγο 8α κανεται topic για το ποσους κοκους ριζιου βαζεται στα σαρμαδακια
    ελεος!

    χαχα....
    σε καλο σου ιντερ, παντα με κανεις και χαμογελαω....

    φιλια και καλα να περνας.
    :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    krino μα θα σκαγα η γυναικα
    κ συ να εισαι καλα κ πολλα φιλια!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •