Δύσκολος χωρισμός.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3

    Δύσκολος χωρισμός.

    Γεια σας! Όταν γνώρισα τον γνώρισα δεν πίστευα πως εμείς οι δυο θα καταληγαμε σε σχέση, ίσως γιατί μιλούσαμε μέσω chat, ίσως γιατί δεν πολύ μου άρεσε εμφανισιακά. Οτι και να έλεγα έπεσα εξω, δεν μιλουσα μαζί του απλα, τον ερωτευομουν όλο και πιο πολύ. Ηταν έξυπνος με χιούμορ, με έκανε να γελαω, με διεκδικούσε ηταν αυτό που ήθελα. Τέλος πάντων τα φτιαξαμε , ηταν σε διαφορετική πόλη αλλά είπα οκ τι έγινε δεν ήμουν και η πρωτη. Ηταν πολύ καλός μαζί μου, γλυκός και εγώ ήμουν εκεί μονο γι αυτον, ηταν ο πρώτος μου και δεν ήμουν και μικρή 23 χρονων , αλλά μονο μαζί του το ηθελα. Όλα όμως αλλάζουν , απο εκεί που τον εμπιστευομουν και πίστευα σε αυτον έκανε κάτι και με έκανε να χάσω την εμπιστοσύνη που του είχα , παρ όλα αυτά ήμουν εκεί μαζί του. Όμως είχα αλλάξει , γκρινιαζα και ζηλευα , και γινόταν ανυπόφορο ειδικα όταν ειμασταν μακριά. Ειμασταν μαζί ενα χρονο και 5μηνες,. Τον τελευταιο καιρό χωριζαμε συχνα, αυτός με χώριζε , αλλά τα ξαναβρισκαμε παντα με πρωτοβουλία δική μου. Έδειχνε να με αγαπάει , έλεγε πως με αγαπούσε με ήθελε . Ηταν πιεσμένος όμως λέει και δεν μπορούσε αυτή την κατασταση της γκρινιας έτσι με χώρισε οριστικά. Μου είναι δύσκολο να το ξεπεράσω και εκεί που λέω πάω καλυτερα ξανά κυλάω, με αποτέλεσμα να τον παρακαλαω και να κλαίω. Το ξέρω δεν βγάζει πουθενά, θέλω να τελειώσει το "μαρτυριο " να ξαναβρω τον εαυτό μου γιατί τον έχω χασει . Ποσο δύσκολο μπορεί να είναι; Ποσο; Θα ηθελα παρα πολυ καποιες συμβουλες.
    Last edited by bibi bo; 27-03-2015 at 04:20.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλημερα. Tι εγινε που κλονισε την εμπιστοσυνη σου;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3
    Καλημέρα! Την άνοιξη που μας πέρασε είχα δει στον υπολογιστη του τυχαία πως έμπαινε σε σάιτ πορνογραφικου υλικού, οκ δεν με πείραζε αυτό όλοι το κάνουν και στο κάτω κάτω δεν έγινε και τίποτα,το θέμα όμως ηταν πως μιλούσε σε chat με διάφορες και το θέμα συζητήσεων τους ηταν το συγκεκριμένο. Αυτό εμένα με τσάκισε αλλά τον συγχωρεσα γιατί τον αγαπούσα. Το έκανε αλλη μια φορά οταν ειχαμε τσακωθεί. Έπειτα δεν το είχε ξανακάνει αλλά εγώ σκεφτόμουν πως μιλάει γενικά. Εψαχνα το κινητό του, εκανα όλο βλακειες. Δεν πιστεύω πως πήγε με κάποια απλα δεν μου άρεσε και αυτό που έκανε .

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    32
    Καλημέρα bibi bo . Παρόμοια περιπτωση είχα περάσει και εγω αλλά σε πιο μικρό χρονικό διάστημα ! Κατα αρχάς για να χωρίζετε σημαίνει πως φτάσαστε στο αμην και ο δικός σου (συγγνωμη για το χαρακτηρισμό) είναι τουλάχιστον ανεύθυνος και ανώρυμος με το να σε δέχεται πισω και μετά να σε ξαναχωρίζει. Αυτο το πραγμα είναι απιστευτα ψυχοφθόρο και κυρίως για σένα που θες να είσαι τόσο πολύ μαζί του . Εγω είχα απορρίψει 3 προτάσεις της πρώην μου να τα ξαναβρούμε αλλα έχω τη συνειδηση μου καθαρή . Γιατι η κατάσταση είχε φτάσει στο απροχώρητο , και τώρα από οτι μου λέγαν φίλοι μου με είχε ξεπεράσει μέσα σε λίγους μήνες ,όπως και εγώ , οπότε καλό της έκανε αυτό . Μην με πατε σε θέματα αγαπης και πως όσοι αγαπάνε δε ξεχνάνε . Κάποιες φορές ο χωρισμός ειναι για καλό . Για μένα bibi bo μην τον ψαξεις , μην τον παρακαλάς αλλο . Βάλε στο μυαλό σου πως μετά απο ένα χωρισμό έρχονται πιο όμορφα πράγματα . Δες το σαν μια αλλαγή στη ζωή σου . Βγες με τις φίλες σου τώρα που είναι αρχή για να ξεχνιέσαι . Ο πρώτος μήνας είναι δύσκολος μετα όλα είναι καλύτερα :)
    Υ.Γ Δεν τον συγχώρησες επειδη τον αγαπούσες , αλλά επειδή φοβόσουν να τον χάσεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σε αφηνε να δεις τις συζητησεις στα τσατ? Εννοεις οτι μαλλον σου μοιαζουν φλερτιστικες κ σ ενοχλουσε αλλα εσυ πως ξερεις με ποιες μιλαγε κ τι ελεγε?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3
    Το ξερω πως καποια στιγμη θα περασει απλα την δεδομενη στιγμη νιωθω απαισια. Δεν με αφηνε, το ειδα ενω ειχα μπει στον θπολογιστη του τυχαια. Μιλουσε με αγνωστες του συγκεκριμενου chat, και μιλουσαν για συγκεκριμενα θεματα.

  7. #7
    καλησπερα bibi bo..το καλυτερο που σου προτινω ειναι να βαλεις ολον τον εγωισμο σου μπροστα για να μην κλαις..να τον αφησεις ησυχο γιατι στο μυαλο του τον εχεις πριξει σιγουρα..να μην κανεις πραγματα πχ να μπαινεις συνεχεια στα chat που μιλουσατε..να βγαινεις με φιλες σου..μπορει να σε σκοτωνει αλλα πρεπει να τον χωρισεις..γεμισε το προγραμμα σου με δραστηριοτητες βρες δουλεια αν δεν εργαζεσαι πηγαινε γυμναστηριο παρε σκυλο η βρες με κατι να ασχολεισαι και ολα σε λγ χρονο θα ειναι παρελθον..που ασε εκει εξω υπαρχει πολυς κοσμος που σε περιμενει!! δεν αξιζει να χαλιεσαι για κανεναν που ειναι τοσο ανωριμος και καθεται και βλεπει τετοια πραγματα ..ειναι πολυ χαμηλο το επιπεδο του..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σε τι φαση εισαστε μπιμπι? Ποια ειναι τα νεοτερα?

Similar Threads

  1. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-2013, 16:50
  2. Δύσκολος χωρισμός ...
    By lampros87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 15-11-2013, 13:49
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24
  4. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 14:31
  5. Πόσο δύσκολος είναι ο γάμος τελικά;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-05-2007, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •