Σε αδιέξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1

    Σε αδιέξοδο

    γεια σας..είμαι καινούργια στο φόρουμ ..δεν είμαι καθόλου καλά ψυχολογικά τους τελευταίους μήνες και αποφάσισα να γράψω εδώ μιας και δεν έχω κανέναν άνθρωπο να μιλήσω ανοιχτά.ειμαι 24 χρόνων και εργάζομαι σε ιδιωτική εταιρεία. Όλα ξεκίνησαν πριν από ένα χρόνο περίπου όταν έκανα σχέση μ ένα παιδί . Πολύ καλό παιδί 30 χρόνων όμορφος ευγενικός καλός ,είχε όλα όσα ονειρευόμουν. Το πρόβλημα ήταν ότι οι γονείς μου και ειδικότερα η μητέρα μ δεν τον Ενέκριναν επειδή είχαν ακούσει αρνητικά πράγματα για την οικογένεια του . Επειδή οι δικοί μου είναι της εκκλησίας δεν Ενέκριναν καθόλου τη σχεςη μου μαζί του μιας και η οικογένεια του δεν ήταν καλή , αυτό συμπέραναν δηλαδή αυθαίρετα μόνο και μόνο επειδή νοικιάζουν ακίνητο για χρήση στριπτιζαδικου.ξεκινησε λοιπόν ένας απίστευτος πόλεμος ,εσα στο σπιτι μου μια καθημερινή μάχη με ομηρικούς καυγάδες για να μην προχωρήσει αυτή η σχεςη γιατί θα καταστραφω γιατί θα ειμαι δυστυχισμένη κλπ.εγω σε εκείνη τη φάση δεν πρόσεχα και πολύ τον εαυτό μου, ξενυχτούσα κάθε βράδυ προκειμενου να βρεθώ με το παιδί, την επόμενη ξυπνούσα πρωί για να πάω στη δουλειά γύριζα πίσω έκανα μπάνιο και μετά πάλι έξω για ξενύχτι και στο ενδιάμεσο ομηρικοί καυγάδες. Κλάταρα λοιπόν έπαθα υπερκόπωση δεν μπορούσα κυριολεκτικά πάρω τα πόδια μου, σχεδόν κατάθλιψη έπαθα και βουλιμία( την οποία την είχα ξεπεράσει από τα 17 μου) και αποφάσισα να ξεκουραστώ και να αφήσω τους δικούς μ να λένε..τελικά τα ξεπεράσαμε όλα οι γονείς μου μαλάκωναν και όλα πήγαιναν καλά για ένα διάστημα μέχρι που άρχισα να νιώθω περίεργα στη σχεςη μου..ένιωθα ότι κάτι μου λείπει, ότι κάτι δεν πάει καλά με το αγόρι μου, ότι δεν με αγαπάει, είχε αλλάξει π, δεν ήταν τρυφερός δεν μου έλεγε γλυκόλογα δεν κάναμε έρωτα τοςο συχνά..ήταν απόμακρος. Εγω ήμουν πολύ ερωτευμένη μαζί του , ένιωθα παρά πολλά και όμορφα πράγματα και δεν μπορουςα να καταλάβω πως γίνεται να μην ειμαςτε στα "ντουζενια" μας απο τους 6 μήνες σχεςης? Αρχικά νόμιζα πως το παράπονο αυτό ευθυνόταν σε δικές μου ανασφάλειες που πήγαζαν από τα παιδικά μου χρόνια και είχαν να κάνουν με τη σχεςη μου με τη μητέρα μου.τελικα δεν ήταν έτσι . Ψάχνοντας μια μέρα το ιστορικό του ανακάλυψα ότι βλέπει καθημερινά πορνό τους τελευταίους μήνες.εχαςα τη γη κάτω απο τα πόδια μου και θεωρηςα πως αυτό ήταν η αιτία που ήταν τοςο απόμακρος.Αφού έκανα ατέλειωτες συζητήσεις μαζί του για το πως με κάνει να νιώθω αυτό, για το ποσό εθιστικό είναι για το τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει στη σχεςη μας απομακρύνθηκα για ένα διάστημα για να τον αφήσω να σκεφτεί κι αυτός. Εκεί λοιπόν ξεκίνησε ένας δεύτερος γύρος με τους δικούς μου( η μητέρα μου διάβασε μηνύματα στο κινητό μου και κατάλαβε τι είχε γίνει) ακόμα χειρότερος από την αρχή. Για να μην πολυλογώ για έναμιση μήνα γινόταν χαμός στο σπίτι μου επειδή εγω ήθελα να προσπαθήσω ξανά με το αγόρι μου , να δωςω μια δεύτερη ευκαιρία καθώς μου υποσχέθηκε πως δεν θα το ξανακάνει και γενικά έκανε τα πάντα για να με ξανακερδίσει και ήθελα να τον εμπιστευτώ.μου ελεγε η μητέρα μου κάθε φορά που ήταν να τον συναντηςω ότι είναι αρρωςτος ότι δεν θα ειμαι ποτέ ευτυχιςμενη μαζί του, ότι θα αρρωςτηςω ψυχικά κλπ..καταληξαμε στο να μη μου μιλάει η μητέρα μου για ένα μήνα περίπου μέχρι που μαλάκωσαν και πάλι.. Τώρα όμως μετά από όλα αυτά δεν ειμαι σε θέση να χαρώ τίποτα.απο τη μια νιώθω ότι δεν ειμαι καλά με τη σχεςη μου , ότι δεν με καλύπτει συναισθηματικά ,ότι δεν ειμαι καλα... κι απο την άλλη αναρωτιεμαι αν όλο αυτό δημιουργήθηκε απ όλην την πίεση απο τους δικούς μου.με τρελαίνει η απορία αν δεν ειμαι καλα επειδή έχουν δίκιο οι γονείς μου για το σύντροφο μου η επειδή το δημιούργησαν αυτοί. εχω κλατάρει , μέρες τώρα δυσκολεύομαι να σηκωθώ απ το κρεβάτι και δεν εχω όρεξη να κάνω τίποτα.ο σύντροφος μου πάνω κάτω ξέρει τι γίνεται και αρχίζει να ενοχλείται απο τη στάση της μητέρα μου Ακόμα κι αν χωρίσω πιστεύω πως δεν θα ειμαι καλα, στο σπίτι μου μετά απ όλα όσα έγιναν δεν εμπιστεύομαι τους δικούς μου. Δεν νιώθω αςφαλεια και αγάπη ούτε απο τη μεριά της σχέσης μου ούτε απο το σπίτι μου . Δεν αντέχω άλλο αυτήν την κατάσταση φοβάμαι πως θα πάθω κατάθλιψη αν δεν αλλάξω κάτι. Ξέρω πως υπάρχουν και χειρότερα αλλά δεν ξέρω πια τι να κάνω ..Συγνώμη για την πολυλογία μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    υπαρχουν καποια θεματα που ισχυουν και ειναι ανοιχτα δλδ οντωσ εισαι μικρη δεν μπορεισ να ξερεισ
    τι γινεται αυτοσ οντωσ μπορει να ειναι καλο παιδι μπορει να ειναι και μαλακασ
    επισησ οι γονεισ σου οντωσ μπορει να ειναι μαλακεσ και συ οντωσ κουραστηκεσ απο ολα αυτα
    και κλονιστηκεσ
    οι γονεισ σου κλονιστηκαν επισησ καθωσ και το αγορι σου οντωσ τα κανατε σαλατα
    περιγραφη κανω ετσι μου φαινεται εμενα
    περισσοτερα στουσ ειδικουσ σχεσιολογουσ εγω ειμαι τησ αναλυτικησ γεωμετριασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Koπελα μου χωρισες το φιλο σου επειδη εμαθες οτι βλεπει τσοντες? Ημαρτον! Ολοι οι αντρες βλεπουμε κοπελα μου, απο μαθητες μεχρι να πεθανουμε, σε παρακαλω, τι πραγματα ειναι αυτα που εκανες? Ειναι δυνατον? Μηπως εχεις επηρεαστει επειδη η μαμα σου ειναι θεουσα και η εκκλησια μας το θεωρει αμαρτια? Δηλαδη πραγματικα να χαλασεις κατι τοσο καλο για τις τσοντες δε το χω ξανακουσει σαν λογο χωρισμου. Πρεπει να αναθεωρησεις, αυτα που λες ειναι τρελα πραγματα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Koπελα μου χωρισες το φιλο σου επειδη εμαθες οτι βλεπει τσοντες? Ημαρτον! Ολοι οι αντρες βλεπουμε κοπελα μου, απο μαθητες μεχρι να πεθανουμε, σε παρακαλω, τι πραγματα ειναι αυτα που εκανες? Ειναι δυνατον? Μηπως εχεις επηρεαστει επειδη η μαμα σου ειναι θεουσα και η εκκλησια μας το θεωρει αμαρτια? Δηλαδη πραγματικα να χαλασεις κατι τοσο καλο για τις τσοντες δε το χω ξανακουσει σαν λογο χωρισμου. Πρεπει να αναθεωρησεις, αυτα που λες ειναι τρελα πραγματα.
    Η κοπέλα έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα και αγωνίζεται να προστατεύσει την προσωπική της ζωή από τους γονείς της που δεν την σέβονται καθόλου. ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΚΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΡΕ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ; Προσπαθείς να την κάνεις χειρότερα από ότι είναι; Η θεματοθέτρια δεν είπε ότι τον χώρισε. Είπε ότι σκέφτεται να τον χωρίσει, και φυσικά πρέπει να τον χωρίσει για το καλό της. Ο τύπος βλέπει καθημερινώς πορνό και αυτή του η συνήθεια είναι η αιτία για την οποία έχει παραμελήσει εντελώς την θεματοθέτρια. Και πού ακριβώς βρίσκεται το "καλό" σε αυτήν την σχέση; Προτιμάει το πορνό αντί για την γυναίκα με την οποία έχει σχέση! ΔΕΝ γράφουμε την σχέση μας στα @@ μας για να την αντικαταστήσουμε με τσόντες! Στο κάτω κάτω της γραφής, η κοπέλα δεν συμφωνεί με το να βλέπει ο σύντροφός της τσόντες, πόσο μάλλον που την έχει παραμελήσει εξαιτίας αυτής του της συνήθειας. Άλλο το να βλέπεις πορνό (με την σύμφωνη γνώμη του ετέρου σου ημίσεως) για να είσαι πιο σούπερ ντούπερ στο σεξ (πολλά ζευγάρια το κάνουν αυτό ειδικά όταν είναι και οι δύο λίγο βιτσιόζοι), και ΑΛΛΟ το να βλέπεις κάθε μέρα τσόντες και να περιφρονείς τον άνθρωπό σου, να προτιμάς να βαράς μ@λ@κί@ βλέποντας τσόντες παρά να κάνεις έρωτα με τον άνθρωπό σου. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;
    Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΜΑΣ

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι να ναι εντελως κ συ πορισμα εβγαλες οτι εχει ψυχ προβλημα

    προτιμοτερο θαταν να βλεπετε πορνο μαζι αφου ετσι τον σπροχνεις να σε δουλευει κ μετα να βλεπει μονος του ενω δε το ξερεις.

    η επαφη με τους γωνεις σου σε χαλαει δεν υπαρχουν αντρες απο τα κατηχιτικο για να κανεις σχεση μαζι τους ολοι λιγο πολυ θα βλεπουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Λαθρόβιος View Post
    Η κοπέλα έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα και αγωνίζεται να προστατεύσει την προσωπική της ζωή από τους γονείς της που δεν την σέβονται καθόλου. ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΚΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΡΕ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ; Προσπαθείς να την κάνεις χειρότερα από ότι είναι; Η θεματοθέτρια δεν είπε ότι τον χώρισε. Είπε ότι σκέφτεται να τον χωρίσει, και φυσικά πρέπει να τον χωρίσει για το καλό της. Ο τύπος βλέπει καθημερινώς πορνό και αυτή του η συνήθεια είναι η αιτία για την οποία έχει παραμελήσει εντελώς την θεματοθέτρια. Και πού ακριβώς βρίσκεται το "καλό" σε αυτήν την σχέση; Προτιμάει το πορνό αντί για την γυναίκα με την οποία έχει σχέση! ΔΕΝ γράφουμε την σχέση μας στα @@ μας για να την αντικαταστήσουμε με τσόντες! Στο κάτω κάτω της γραφής, η κοπέλα δεν συμφωνεί με το να βλέπει ο σύντροφός της τσόντες, πόσο μάλλον που την έχει παραμελήσει εξαιτίας αυτής του της συνήθειας. Άλλο το να βλέπεις πορνό (με την σύμφωνη γνώμη του ετέρου σου ημίσεως) για να είσαι πιο σούπερ ντούπερ στο σεξ (πολλά ζευγάρια το κάνουν αυτό ειδικά όταν είναι και οι δύο λίγο βιτσιόζοι), και ΑΛΛΟ το να βλέπεις κάθε μέρα τσόντες και να περιφρονείς τον άνθρωπό σου, να προτιμάς να βαράς μ@λ@κί@ βλέποντας τσόντες παρά να κάνεις έρωτα με τον άνθρωπό σου. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;

    Πολυ σωστα! οι γονεις σου τι δοθλεια εχουν στο κινητο σου? και το αγορι σου αν θελει κατι παραπανω αποσενα να στο πει η νατο συζητησετε ηρεμα..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    12
    Σαφώς και βλέπεται όλοι,και παραπάνω απ'οτι θα μας άρεσε ίσως,έστω οτι συμβιβάζεται με αυτό,στη φάση που είναι ,η λύτρωση θα έρθει απο την αδιαφορία του φίλου της και την προσοχή του στο πορνό ή απο την επαναπροσσέγιση....Κοπελιά βάλε όρια στους γυρους σου,σίγουρα οι γονείς σου δεν είναι κακοί αλλα είναι αδιάκριτοι και θέλουν όρια....

Similar Threads

  1. Αδιέξοδο
    By 2912 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 18-12-2014, 14:23
  2. αδιεξοδο..
    By ram in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 28-05-2011, 15:29
  3. αδιέξοδο
    By michalisyov in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2011, 13:18
  4. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 15:22
  5. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •