22 χρονών...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11

    22 χρονών...

    Σε βλέπουν όλοι και λένε...τι της λείπει?είναι όμορφη τελειώνει μια πολυ καλή σχολή δουλεύει και είναι ανεξάρτητη.. μπορει να έχει όποιον άντρα θέλει και είναι μόνο 22 χρονών και χαμογελάει συνεχεια..Αυτό θα σκεφτετε κάθε άνθρωπος που με γνωρίζει...το θέμα είναι πώς γίνεται να ισχύουν όλα αυτά και εσυ να παίρνεις αντικαταθλιπτικα? είναι
    άσχημο να είσαι σε τόσο μικρη ηλικία και να εχεις κατάθλιψη..μια κατάσταση που την εχουν δημιουργήσει οι γύρω σου.. Οι ''φιλίες'' που προσπαθούσες να κάνεις και πάντα σε απογοητεύαν και σε ζήλευαν..Οι άντρες που γνώρισες και σκεφτοντουσαν μόνο πως θα σε ρίξουν στο κρεβάτι..Η προκατάληψη "είναι σερβιτόρα θα μας κάτσει εύκολα" και οι προσπάθειες που εχεις κάνει να κρατήσεις ανθρώπους που δεν ενδιαφερονται..στην αρχή λέΣ δεν είναι όλοι οι ανθρώποι καλοι μικρή είσαι ακόμα..Αλλά όσο μεγαλώνεις απογοητεύεσαι λες κάτι κάνω εγώ λάθος εγώ φταίω.. και εκεί αρχίζει το πρόβλημα..Εγώ φταίω που δεν μπορώ να κρατήσω κανέναν στην ζωή μου..Εγώ φταίω που όλοι θέλουν μονο να με ρίξουν στο κρεβάτι...απ την άλλη σκέφτεσαι δεν δίνω δικαιώματα δεν είμαι προκλητική τι κανω λάθοΣ?και σιγά σιγά το σκέφτεσαι συνέχεια και στεναχώριέσαι..αν τωρα που είμαι μικρή δεν είμαι ευτυχισμένη..δεν είχα ποτέ μία σοβάρη σχέση να με σκέφτεται και να με νοιαζεται κάποιος ούτε κάποια φίλη που να μην με ζηλεύει..Όταν μεγαλώσω πως θα είμαι? και εκεί η πέφτεις η σηκώνεσαι και προσπαθείς...δυστυχώς για μένα έπεσα...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Κοίτα εσείς οι γυναίκες από την φύση σας είστε ζηλιάρες.Είχα μια πρώην μου η οποία ήταν πολύ ωραία και πραγματικά προσπαθούσαν να την μειώσουν οι φίλες τις σ κάθε ευκαιρία χωρίς λόγο επειδή ένιωθαν ανεπάρκεια μπροστά της,παρόλο που ήταν πολύ καλός άνθρωπος δεν πείραζε κανέναν.

    Μην μ βρίσεις από αυτό που θα πω γιατί θα σ πώ κάτι περί προκατάληψης.Μήπως φοράς προκλητικά ρούχα? γενικά? Εάν ναι το πιθανότερο για αυτό σ βλέπουν έτσι

    Και τέλος μην απογοητευεσαι είσαι πολύ μικρη ακόμα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    Αυτό έγραψα και παραπάνω..Δεν ντύνομαι προκλητικά ούτε συμπεριφορομαι προκλητικά για να μην δίνω δικαιώματα.. φροντίζω πολύ το πως ντύνομαι άλλωστε δεν νομίζω πως έχει νοημα να τα πετάς όλα έξω!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Κοίτα συγνώμη αλλά και εγώ προσωπικά μια κοπέλα πριν κάνω σχέση μαζί της την έχω ρίξει στο κρεβάτι δεν περιμένω να γίνει μετά...
    Εκτός αμα εννοείς μόλις σ ρίξουν την κάνουν..Τότε να ξέρεις αυτή που στην πέφτουν εύκολα ,θα παίζουν μ πολλές.....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    βασικά είναι τύποι που σου το ξεκαθαρίσουν απ την αρχή ή αφού έχετε ολοκληρώσει..Δεν κάθονται να σε γνωρίσουν..φταίνε και οι επιλογές μου αλλά μέχρι ένα σηνειοσημείο!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Γενικά εγώ είμαι της άποψης ότι άμα προσπαθείς πολύ, η είσαι πολύ καλός κάνεις πιο δύσκολα σχέσεις και φίλικές και ερωτικές .Θέλουν και ψηλοαδιαφορία κ..λπ

    Κοίτα θα φταίνε και οι επιλογές σ σίγουρα,
    Αλλά άμα απογοητεύεσαι σταμάτα να βγαίνεις μ τέτοιους τύπους περίμενε μέχρι κάποιος να σ προτείνει να πάτε για φαί π.χ που θα σημαίνει πως μάλλον θέλει να σ γνωρίσει καλύτερα...
    Δηλαδή όλοι οι τύποι π έχεις γνωρίσει δεν σ θέλουν για κάτι σοβαρό? δεν μπορώ να καταλάβω και στο λένε από πριν η μόλις προχωρήσετε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    ανάλογα..άλλοι στο ξεκαθαρίζουν δεν είμαι σε φάση/είμαι κολλημένος/με απασχολεί η δουλειά μου κλπ άλλοι στο παίζουν καλοί μεχρι να προχωρήσεις..άλλοι σου βάζουν χέρι απ το πρώτο ραντεβού...είτε έιναι συνομήλικοι είτε μεγαλύτεροι το ίδιο πράγμα! παίζει και απλά να είμαι άτυχη...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Είσαι και άτυχη.

    αντιθλιπτικά δλδ για αυτό τον λόγο παίρνεις? ντάξει θα βρεις τον ανθρωπό σ μην σ παίρνει από κάτω επειδή έτυχες σ τέτοιους

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kαλημέρα. Απ' οτι καταλαβαίνω σου χουν πέσει πολλά θέματα μαζεμένα και είναι λογικό να απορείς. Θίγεις πολυάριθμα ζητήματα, αλλα εγώ θα σε ρωτήσω για κατι που δεν το αναφέρεις, τι γίνεται με τους γονείς σου, πώς ηταν η σχέση σας και πώς μεταξύ τους.

  10. #10
    Απλά δεν βρήκες ακόμα τον κατάλληλο! Απ την άλλη, στο χέρι σου είναι να ενδώσεις στον καθένα που σε βλέπει σαν κρέας. Κανένας δε θα σε βάλει κάτω με το ζόρι. Απλά εκπαίδευσε τη σκέψη σου να τους προσπερνα.
    Κατά τα λοιπα μια χαρα άτομο εισαι, 22 χρονών είσαι, σε καλή σχολή, ανεξάρτητη, ωραία. Πολλές τρελλαίνονται να είχαν αυτά που έχεις εσύ. Και είναι πολύ σπουδαίο στην ηλικία σου να είναι κανείς αυτά που είσαι εσύ! Τα αντικαταθλιπτικά δεν καταλαβα που κολλάνε!
    γιάννης

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Μελινάκι το θέμα δεν είναι αν τα πετάς όλα έξω ή όχι....... Πολλές φορές οι φοβίες κ ανασφάλειές μας προκαλούν ακριβώς αυτό το οποίο φοβόμαστε, κ αυτά που πιστεύουμε για τον εαυτό μας αντικατοπτρίζονται στα μάτια μας, στην αύρα μας κ σε κάθε λεπτομέρεια της συμπεριφοράς μας, κ αυτό είναι που καθορίζει όλη τη συνέχεια. Φυσικά κ πάντα θα υπάρχουν μ@λ@κες άντρες κ κ@ριόλες φίλες, αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι, αυτό το οποίο έχει σημασία είναι το τί αξία δίνεις εσύ στον εαυτό σου. Κ μικρότερη από εσένα είχα δουλέψει νύχτα 1 διάστημα, δεν αισθάνθηκα όμως ποτέ έτσι, κ ξέρω κ άλλες κοπέλες που δουλεύανε σε club κ bar (1 μάλιστα κ πάρα πολλά χρόνια) κ δεν αισθάνθηκαν ποτέ έτσι, ούτε είχα καταλάβει ποτέ να νοιώθει έτσι κ μια κοπέλα ενός φίλου μου barwoman κ κουκλάρα. Μήπως αυτή είναι 1 δικιά σου ανασφάλεια/φόβος, που "φέρνει" κοντά σου κ τα ανάλογα άτομα......? Κ μήπως η χαμηλή σου αυτοπεποίθηση προσελκύει "φίλες" που ζήλευαν κ ήθελαν να σε εξαπατήσουν....? Κ καταλαβαίνω πως πολλοί άνθρωποι έχουν προκαταλήψεις κ επηρεάζονται από κλισέ, το έχω ζήσει κ από καθηγητές στο Πανεπιστήμιο κ σε εργασιακούς χώρους, αυτό όμως δεν συνεπάγεται πως άφησα να τα κλισέ να "αποδείξουν" ποιά είμαι κ τί αξίζω. Πολλές φορές όντως χρειάστηκε αρκετή έως πολλή παραπάνω προσπάθεια να αποδείξω κάποια πράγματα κ να υπερβώ τα κλισέ, αλλά κ πάλι αυτό δεν με εμπόδιζε να φτάσω το στόχο μου κ να λάβω αυτό που θέλω. Άρα μήπως όλη αυτή η απογοήτευση προέρχεται από φόβους κ ανασφάλειες που υπάρχουν μόνο στο μυαλό σου.......?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    papantzes k mparoufes elega edo
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    Συγγνωμη? θα ηθελα να ηξερα ποιος σου εδωσε αντικαταθλιπτικα??
    Ζεις με τους γονεις σου? πιστευω οτι πρεπει να μαθεις να περνας χρονο με τον εαυτο σου, και να μην εξαρταται απο τους αντρες που γνωριζεις το αν θα περασεις καλα. Οσο για τις φιλες, συμβαινει κ στις καλυτερες οικογενειες, για την ακριβεια δεν γνωριζω κοπελα που να μην της εχει τυχει! Δεν κανεις κατι λαθος.. Χαλαρωσε για ενα διαστημα και με τα δυο φυλα και πιστευω θα ερθει η ισορροπια που αποζητας.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμ εγω το ελεγα αυτο το να σαι σα φωτομοντελο το μονο που θα πετυχεις με αυτο ειναι να κοιμηθεις ε χιλιους γκομενους που θα ρθουν νυχτα κ θα φυγουν πρωι.
    απο οτι φαινεται η εμφανιση δε παιζει καπιο ρολο αν δεν εισαι σα τον φρανκεσταιν κ δε φοβεριζεις αν ειναι απλα υποφερτη.
    το θεμα ειναι απλο αν εισαι απλα γλυκουλης η φωτομοντελο οταν δινεις υπερβολικη βαση στο πως εισαι εμφανισιακα κ περνας απο το κομοτηριο να σιδερωσεις μια ωρα το μαλι ετσι ειναι σα να μεταδιδεις στους αλλους το μυνημα οτι ψαχνεις καρατεκνο για να ερθει νυχτα κ να φυγει μερα..
    σχεση οπως κ να χει τη κανεις με το μυαλο αλλιως δεν ειναι σχεση.ετσι κ αλλιως αν καπιον δε τον πλησιασεις για ενα διαστημα κ του μηλας απο το τηλ θα φανει αν θελει σχεση η οχι αφου αν δε θελει θα φυγει απο τη δευτερη τριτη μερα.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νομιζω ομως οτι κ συ εισαι βολεμενη πισω απο διαφωρες δικαιολογιες γιατι μπορει να νομιζεις οτι επειδη φαινεσαι δυσκολη οτι ετσι δε φαινεται το που το πας. αλλα οταν καπιος ντυνεται στολιζεται γυναζεται κ ειναι σα να εχει βγει απο το στεγνωτηριο οπως ελεγα οι αλλοι λαβανουν το μυνημα ψαχνω τεκνο αφου ακομα κ αν δεν ειναι ετσι αυτοι ετσι το βλεπουν αφου ειχα ενα φιλο που ηταν αρκετα φιλοσοφημενο παιδι κ σχετικα ομορφος αλλα δε χρησιμοποιουσε την εμφανιση του για να προβληθει απο αυτη αλλα ντυνοταν πολυ απλα κ αρκετες φορες μου ελεγε να μαι πιο χυμα ντυμενος κ δε μου πε ποτε τη φραση ολες με θελουν μονο για σεξ γιατι ηταν καλο παιδι κ τον ηθελαν επειδη ηταν συμπαθιτικος με το στιλ του κ τους εκανε εντυπωση κ οπου κ να πηγαιναμε τον ακολουθουσε κοσμος.κ δε το επαιζε βαρυς ο καθενας μπορουσε να του μιλησει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. 31 χρονων.
    By tzimani in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-03-2015, 23:35
  2. Σχεση 3 χρονων
    By alexandra9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 21-03-2014, 00:04
  3. 22 χρονών και μόνη
    By isavela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-02-2013, 18:28
  4. 26 χρονων ψυχωτικη
    By stepmind in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2013, 18:29
  5. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2012, 22:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •