Βαδίζοντας στο άγνωστο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25

    Βαδίζοντας στο άγνωστο

    Καλησπέρα σας. Συγνωμη προκαταβολικά για το μεγάλο μήνυμα που θα γράψω. Αλλά έχω τόσο ανάγκη να μιλήσω κάπου ανώνυμα. Νιώθω ότι πνιγομαι ότι βουλιάζω κάπου χωρίς να μπορώ να το σταματήσω.
    Είμαι παντρεμένος εδώ κ κάποια χρόνια κ έχω ένα παιδί. Με την γυναίκα μου από τότε που ήρθε το παιδί ξεκίνησε η κατηφόρα. Αν και δεν ήμουν φουλ ερωτευμένος κλπ αλλά τα βρίσκαμε αλλά μετά το παιδί σιγά σιγά ξεκίνησαν τσακωμοί κύριος από την μεριά της. Είχε και έχει πολλά νεύρα γενικώς έχουν γίνει πολλά όλα αυτά τα χρόνια δεν θα μπω σε λεπτομέρειες. Εγώ είχα τεράστια υπομονή και πάντα προσπαθούσα να υπάρχει ισορροπία αλλά σιγά σιγά έχανα το κουράγιο. Και έτσι φτάσαμε στο τώρα. Το τώρα για μένα είναι να είμαι τελείως ξενερωμενος δεν έχω άλλη δύναμη. Και ότι με κρατάει είναι το παιδί.δεν ξέρω τι να κάνω αν χωρίσω θα χάσω το παιδί και δεν ξέρω αν μπορώ να το αντέξω αυτό.ολα αυτά με απασχολούν έντονα τον τελευταίο καιρό με πολύ κακή ψυχολογία ,έτυχε λοιπόν να γνωρίσω ένα παιδί δεν τον γνωρίζω από κοντά αλλά μιλάμε δυκτιακα κάνουμε καλή παρέα και ξεχνιέμαι λίγο. Όλο αυτό όμως άρχισε να μου βγάζει κάτι που πραγματικά δεν το περίμενα, να βγαίνουν κάποια συναισθήματα που με έχουν προβληματίσει πάρα πολύ. Τι συμβαίνει ρε γμτ δεν ξέρω. Βλέπω τον εαυτό μου συχνά να κάνει το εξής να βλέπω αν έχει στείλει μύνημα. Που αυτό το έκανα όταν είχα κοπέλα κλπ. Δεν ξέρω... Αλήθεια.. τα βάζω και με τον εαυτό μου τα βάζω με την κατάσταση που ζω και να σκέφτομαι συνέχεια τι συμβαίνει τώρα και τι πρέπει να κάνω,δεν ξέρω αλήθεια δεν ξέρω... Συγνώμη αν κούρασα αλλά plz μην με πάρετε από τα μούτρα. Ευχαριστώ που με διαβάσατε.

    https://youtu.be/eE-b3hvosAE?si=8H6KRgZd5dme5x3P

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    424
    Έβαλες και κομματάρα στο τέλος!
    Γεια σου. Αν χωρίσεις γιατί αυτό συνεπάγεται πως θα χάσεις το παιδί σου;
    Η γυναίκα σου ξέρει για το ότι βρίσκεσαι στο τέρμα και δεν πάει άλλο;
    Όσο για τα αισθήματά σου για τον φίλο, τι σε φοβίζει εκεί;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Είμαστε σε επαρχία αν χωρίσω θα φύγει για την πόλη αρκετά μακριά και λόγο δουλειάς μου είναι δύσκολο να πηγαίνω. βλέπει ότι δεν είμαι καλά δεν μιλάμε πλέον μόνο τα βασικά. με τον φίλο πολλά με φοβίζουν καταρχάς αν αν νιώσω κάτι πολύ παραπάνω από φιλία τι γίνεται. Πώς θα το διαχειριστώ όλο αυτό? Σήμερα πχ μιλήσαμε λίγο το πρωί κ μετά χάθηκε όλη μέρα κ δεν ξεκολλαγε το μυαλο μου τι κανει.το βράδυ του έστειλα μύνημα αντίδραση του τύπου τι έγινε? σε έχει ξενερώσει κατι. Γτ το έγραψα αυτό γτ υπέκυψα ενώ έλεγα δεν θα στείλω..

    Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι μου λείπει πολύ η αγάπη ο έρωτας η συντροφιά να ξέρω ότι με σκέφτονται κλπ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Εχεις εξαντλησει τα αποθεματα της υπομονης σου και εχεις στερεψει συναισθηματικα απεναντι της. Τωρα καλεισαι να αλλαξεις καποια μοτιβα συμπεριφορας. Στη αναγκη να πατε σε καποιον συμβουλο ψυχολογο επαγγελματια. Εσυ η δειχνεις την αδιαφορια σου προς εκεινη ασυνειδητα, αυτο τη φερνει σε απογνωση την κανει να αντιδρα και να κλεινεται και ξεκιναει ενας φαυλος κυκλος εκμεταλλευομενη την ανεκτικοτητα σου. Η εκεινη ειχε απλα σκοπο να κανει παιδι και νιωθει οτι σε χρειαζεται μονο ως προς τα προς το ζην και παταει στην υπομονη σου. Εαν θελεις να σωσεις τον γαμο πρεπει να αλλαξεις. Να μπεις στη θεση του αλλου να αναζητησεις τις δικες σου ευθυνες γιατι κατι βαθυτερο κρυβεται πισω απο τις μικροσυγκρουσεις που πρεπει να το αναζητησεις να κανεις ενδοσκοπιση και να αλλαξεις συμπεριφορα.

    Αν εκεινη απλα ηθελε παιδι τοτε εχεις δυο επιλογες. Η πρωτη ειναι να παγωσεις τον συναισθηματικο σου κοσμο. Να νιωσεις οτι δεν εχεις συναισθηματικες αναγκες να τα θεωρησεις αρρωστα που σε ταλανιζουν και υποφερεις και να νιωσεις αυταρκης. Στην αναγκη αν νοικιαζετε βρειτε μεγαλο σπιτι με δικο σου δωματιο. Τοσοι το κανουν και αφοσιωσου απολυτα στο παιδι. Μπορεις να πεις εχω παιδι και θυσιαζω ολες τις αναγκες μου για χαρη του και οτι ζεις μονο μεσα απο τη ζωη του μεχρι να ενηλικιωθει. Διακριτικα για να μην υπαρχουν συμπλεγματα κ επιπλοκες. Το να χωρησεις να πληρωνεις διατροφη να μην εχεις βοηθεια στο σπιτι να απαχωριστεις το παιδι για να πελαγοδρομεις και να ψαχνεις συναισθηματικη καλυψη που μπορει αλλοι να μη στη δωσουν ποτε ειναι ενα ρισκο υψηλο.

    Κρατα τον φιλο σου αλλα μην τον καθιστας υποκαταστατο των ανεκπληρωτων συναισθηματικων επιθυμιων. Μη λες πολλα για την οικογενειακη σου κατασταση γιατι πολλες φορες οταν υπαρχει διεκδικηση ο αλλος μας χειραγωγει λεγοντας λογια που ακουγονται ωραια και μας παρασυρει στο ανωφελο και το ασκοπο. Μπορεις και εδω να εφαρμοσεις τη τεχνη δεν εχω αναγκη κανενα ειμαι αυταρκης. Εγω λυτρωθηκα οταν παγωσα το μεσα μου μετα απο μια ερωτικη αποτυχια στα 18 με αγορι. Εκτοτε δεν αναζητησα ποτε καλυψη απο αλλους και δεν εκανα σχεσεις εξαρτησης που στη τεκλικη ερχονται και παρερχονται απλα εχουμε τη ψευδαισθηση οτι νοηματοδοτουν τη ζωη μας. Ειναι ομως κατι επιπλαστο και fake με ημερομηνια ληξης.

    Τωρα αν βρεις αλλη γυναικα ειναι αλλη συζητηση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Καλησπέρα σας. Συγνωμη προκαταβολικά για το μεγάλο μήνυμα που θα γράψω. Αλλά έχω τόσο ανάγκη να μιλήσω κάπου ανώνυμα. Νιώθω ότι πνιγομαι ότι βουλιάζω κάπου χωρίς να μπορώ να το σταματήσω.Είμαι παντρεμένος εδώ κ κάποια χρόνια κ έχω ένα παιδί. Με την γυναίκα μου από τότε που ήρθε το παιδί ξεκίνησε η κατηφόρα. Αν και δεν ήμουν φουλ ερωτευμένος κλπ αλλά τα βρίσκαμε αλλά μετά το παιδί σιγά σιγά ξεκίνησαν τσακωμοί κύριος από την μεριά της. Είχε και έχει πολλά νεύρα γενικώς έχουν γίνει πολλά όλα αυτά τα χρόνια δεν θα μπω σε λεπτομέρειες. Εγώ είχα τεράστια υπομονή και πάντα προσπαθούσα να υπάρχει ισορροπία αλλά σιγά σιγά έχανα το κουράγιο. Και έτσι φτάσαμε στο τώρα. Το τώρα για μένα είναι να είμαι τελείως ξενερωμενος δεν έχω άλλη δύναμη. Και ότι με κρατάει είναι το παιδί.δεν ξέρω τι να κάνω αν χωρίσω θα χάσω το παιδί και δεν ξέρω αν μπορώ να το αντέξω αυτό.ολα αυτά με απασχολούν έντονα τον τελευταίο καιρό με πολύ κακή ψυχολογία ,έτυχε λοιπόν να γνωρίσω ένα παιδί δεν τον γνωρίζω από κοντά αλλά μιλάμε δυκτιακα κάνουμε καλή παρέα και ξεχνιέμαι λίγο. Όλο αυτό όμως άρχισε να μου βγάζει κάτι που πραγματικά δεν το περίμενα, να βγαίνουν κάποια συναισθήματα που με έχουν προβληματίσει πάρα πολύ. Τι συμβαίνει ρε γμτ δεν ξέρω. Βλέπω τον εαυτό μου συχνά να κάνει το εξής να βλέπω αν έχει στείλει μύνημα. Που αυτό το έκανα όταν είχα κοπέλα κλπ. Δεν ξέρω... Αλήθεια.. τα βάζω και με τον εαυτό μου τα βάζω με την κατάσταση που ζω και να σκέφτομαι συνέχεια τι συμβαίνει τώρα και τι πρέπει να κάνω,δεν ξέρω αλήθεια δεν ξέρω... Συγνώμη αν κούρασα αλλά plz μην με πάρετε από τα μούτρα. Ευχαριστώ που με διαβάσατε.https://youtu.be/eE-b3hvosAE?si=8H6KRgZd5dme5x3P
    Πιο πολύ για άνθρωπο που δεν θέλει να μείνεις μόνος μου μοιάζεις πάρα για άνθρωπο που θέλει να φτιάξει τον γάμο του. Όσο αφορά για τον καινούργιο φίλο που σκέφτεσαι και δεν έχει ξανά συμβεί. Είσαι σίγουρος ότι δεν σου τράβηξε το ενδιαφέρον ξανά κάποιος άλλος άντρας και απλά να μην ήσουν έτοιμος να το δεις ενώ τώρα πίσω από την ανωνυμία να σου βγήκε; Οι συζητήσεις σας είναι γενικές και σε φιλικη διάθεση ή έχετε πει πράγματα που δεν θα έλεγες σε έναν απλό φίλο;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Πριν από 2 χρόνια από κάποιο θέμα που ανακάλυψα και ήταν σχεδόν να διαλυθούν όλα είπα να κάνω άλλη μια προσπάθεια. Άλλαξα αρκετά κ έκανα μπορώ να πω αυτά που λες να μπω στην θέση της κλπ ήμουν πολύ θετικός με καλή ψυχολογία για να αλλάξει όλη φάση. Τι έγινε? Τίποτα δεν άλλαξε κάτι. Όλο δικαιολογίες του τύπου δεν είμαι καλά θελω τον χρονο μου κλπ. Έκανα κινήσεις για σεχ πάλι άκυρο. Τα έκανα όλα αυτά μια δυο ε τρίτη δεν υπήρξε σιγά σιγά σταμάτησε όλη η προσπάθεια μου. Και φτάσαμε στο σήμερα λ. Εδώ κ ένα χρόνο κοιμάμαι σε άλλο δωμάτιο. Αλλά ας πούμε ότι παλευοταν η κατάσταση. Το τελευταίο καιρό όμως δεν είμαι καλά ψυχολογικά νιώθω ότι πνιγομαι στο σπίτι. Περνάνε τα χρόνια και σκέφτομαι τι σκατα κάνω έτσι θα είναι η ζωή μου?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πιο πολύ για άνθρωπο που δεν θέλει να μείνεις μόνος μου μοιάζεις πάρα για άνθρωπο που θέλει να φτιάξει τον γάμο του. Όσο αφορά για τον καινούργιο φίλο που σκέφτεσαι και δεν έχει ξανά συμβεί. Είσαι σίγουρος ότι δεν σου τράβηξε το ενδιαφέρον ξανά κάποιος άλλος άντρας και απλά να μην ήσουν έτοιμος να το δεις ενώ τώρα πίσω από την ανωνυμία να σου βγήκε; Οι συζητήσεις σας είναι γενικές και σε φιλικη διάθεση ή έχετε πει πράγματα που δεν θα έλεγες σε έναν απλό φίλο;
    Δεν έχω πρόβλημα με την μοναξιά έχω υπάρξει και μόνος.πιο πολύ φοβάμαι να ερωτευτώ και να είναι μόνο από την πλευρά μου. Το έχω πάθει και δυσκολεύτηκα πολύ να βγω από όλο αυτό. Δεν μου είχε τραβήξει την προσοχή κάποιος όχι. Γενικά είχα καλές εμπειρίες με κοπέλες κλπ. Το μόνο που έχω κάνει με φίλο πιο νέος να αραξουμε να δούμε καμία τσοντουλα αλλά όχι κάτι περίεργο. Με τον φίλο τώρα δεν ξέρω ξεκίνησε χαλαρή κουβέντα συζητάμε διάφορα και ταιριάζουν αρκετά οι απόψεις μας. Αλλά έχει πάει κ λίγο πιο πέρα η κουβέντα και δεν το σταμάτησα δεν ξέρω γιατί. Το πρόβλημα σε αυτό το θέμα είναι ότι πχ εδώ κ 2 μέρες τον βλέπω πιο απόμακρο, και με ενόχλησε που κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω τι έγινε η όχι. Πραγματικά μου είναι όλο αυτό τόσο άγνωστο να το διαχειριστώ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Δεν έχω πρόβλημα με την μοναξιά έχω υπάρξει και μόνος.πιο πολύ φοβάμαι να ερωτευτώ και να είναι μόνο από την πλευρά μου. Το έχω πάθει και δυσκολεύτηκα πολύ να βγω από όλο αυτό. Δεν μου είχε τραβήξει την προσοχή κάποιος όχι. Γενικά είχα καλές εμπειρίες με κοπέλες κλπ. Το μόνο που έχω κάνει με φίλο πιο νέος να αραξουμε να δούμε καμία τσοντουλα αλλά όχι κάτι περίεργο. Με τον φίλο τώρα δεν ξέρω ξεκίνησε χαλαρή κουβέντα συζητάμε διάφορα και ταιριάζουν αρκετά οι απόψεις μας. Αλλά έχει πάει κ λίγο πιο πέρα η κουβέντα και δεν το σταμάτησα δεν ξέρω γιατί. Το πρόβλημα σε αυτό το θέμα είναι ότι πχ εδώ κ 2 μέρες τον βλέπω πιο απόμακρο, και με ενόχλησε που κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω τι έγινε η όχι. Πραγματικά μου είναι όλο αυτό τόσο άγνωστο να το διαχειριστώ.
    "Πιο πέρα" δηλαδή;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    "Πιο πέρα" δηλαδή;
    Να μην εισαι περιεργος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Ψαρεμα απο περιεργια

  11. #11
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    ,έτυχε λοιπόν να γνωρίσω ένα παιδί δεν τον γνωρίζω από κοντά αλλά μιλάμε δυκτιακα κάνουμε καλή παρέα και ξεχνιέμαι λίγο. Όλο αυτό όμως άρχισε να μου βγάζει κάτι που πραγματικά δεν το περίμενα, να βγαίνουν κάποια συναισθήματα που με έχουν προβληματίσει πάρα πολύ. Τι συμβαίνει ρε γμτ δεν ξέρω. Βλέπω τον εαυτό μου συχνά να κάνει το εξής να βλέπω αν έχει στείλει μύνημα. Που αυτό το έκανα όταν είχα κοπέλα κλπ. Δεν ξέρω... Αλήθεια.. τα βάζω και με τον εαυτό μου τα βάζω με την κατάσταση που ζω και να σκέφτομαι συνέχεια τι συμβαίνει τώρα και τι πρέπει να κάνω,δεν ξέρω αλήθεια δεν ξέρω...
    Tο να βλέπεις αν έχει στείλει μήνυμα ο φιλος σου, σημαίνει ότι δέθηκες, κόλλησες, συνήθισες, απολάμβανες τη κουβέντα, έπαιρνες κάποια ευχαρίστηση κτλ. Ξέρεις πόσες φορές εχω κοιτάξει αν έστειλαν φίλες μου? Ουυυυ. Το θέμα είναι άλλο. Τον φαντάζεσαι να κάνετε σεξ? Θα ήθελες να κάνετε σεξ?

    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    . Το τελευταίο καιρό όμως δεν είμαι καλά ψυχολογικά νιώθω ότι πνιγομαι στο σπίτι. Περνάνε τα χρόνια και σκέφτομαι τι σκατα κάνω έτσι θα είναι η ζωή μου?
    Προφανώς και πνίγεσαι έτσι όπως έχει η κατάσταση. Να βάλεις κάτω τα πράγματα με τη γυναίκα σου και να τα λύσετε. Τα δεν εχω ενέργεια, προσπάθησα και δεν βγήκε και άρα κάθομαι στη φυλακή στο δωμάτιο μου, δεν είναι λύση.

    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Με τον φίλο τώρα δεν ξέρω ξεκίνησε χαλαρή κουβέντα συζητάμε διάφορα και ταιριάζουν αρκετά οι απόψεις μας. Αλλά έχει πάει κ λίγο πιο πέρα η κουβέντα και δεν το σταμάτησα δεν ξέρω γιατί. Το πρόβλημα σε αυτό το θέμα είναι ότι πχ εδώ κ 2 μέρες τον βλέπω πιο απόμακρο, και με ενόχλησε που κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω τι έγινε η όχι. Πραγματικά μου είναι όλο αυτό τόσο άγνωστο να το διαχειριστώ.
    Να ξαναπω. Όταν οι φιλοι μας ειναι απόμακροι μας πειράζει. Πλατωνικός έρωτας είναι η φιλία. Πόσων ετών εισαι ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Να μην εισαι περιεργος
    Δεν είναι περιέργεια, άλλο να συζητήσεις με έναν φίλο τις σεξουαλικες σου εμπειρίες και άλλο να κανετε παιχνίδι μαζί. Και ζητάει τη γνώμη μας.. Άρα καλό είναι να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Δεν έχω πρόβλημα με την μοναξιά έχω υπάρξει και μόνος.πιο πολύ φοβάμαι να ερωτευτώ και να είναι μόνο από την πλευρά μου. Το έχω πάθει και δυσκολεύτηκα πολύ να βγω από όλο αυτό. Δεν μου είχε τραβήξει την προσοχή κάποιος όχι. Γενικά είχα καλές εμπειρίες με κοπέλες κλπ. Το μόνο που έχω κάνει με φίλο πιο νέος να αραξουμε να δούμε καμία τσοντουλα αλλά όχι κάτι περίεργο. Με τον φίλο τώρα δεν ξέρω ξεκίνησε χαλαρή κουβέντα συζητάμε διάφορα και ταιριάζουν αρκετά οι απόψεις μας. Αλλά έχει πάει κ λίγο πιο πέρα η κουβέντα και δεν το σταμάτησα δεν ξέρω γιατί. Το πρόβλημα σε αυτό το θέμα είναι ότι πχ εδώ κ 2 μέρες τον βλέπω πιο απόμακρο, και με ενόχλησε που κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω τι έγινε η όχι. Πραγματικά μου είναι όλο αυτό τόσο άγνωστο να το διαχειριστώ.
    Αφου προχωρησε η κουβεντα και διαπιστωθηκε ελξη και υπηρχε εκτοτε διαρκης επικοινωνια με εντονο ενδιαφερον - αυτο το συμπερασμα βγαινει- μετα εκανε πισω και τα εβαλες με τον εαυτο σου. Κακως γιατι και για αυτον ειναι ισως κατι προτογνωρο ερχεται σε συγκρουση ισως με τον εαυτο του και υπαρχει κ το κολημμα οτι εισαι παντρεμενος δευτερευοντος. Αρα μη τα βαζεις με τον εαυτο σου που δεν εξελιχθηκε οπως ξεκινησε γιατι υπαρχουν θεματα που δικαιολογουνται και δεν ανταποκρινονται σε ενα απλο ξενερωμα. Δυστυχως μπηκες σε μια ιστορια με πολλα ψυχολογικα εμποδια εκατερωθεν και αυτα οποια και αν ειναι η εξελιξη θα βρεθουν μπροστα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Tο να βλέπεις αν έχει στείλει μήνυμα ο φιλος σου, σημαίνει ότι δέθηκες, κόλλησες, συνήθισες, απολάμβανες τη κουβέντα, έπαιρνες κάποια ευχαρίστηση κτλ. Ξέρεις πόσες φορές εχω κοιτάξει αν έστειλαν φίλες μου? Ουυυυ. Το θέμα είναι άλλο. Τον φαντάζεσαι να κάνετε σεξ? Θα ήθελες να κάνετε σεξ?



    Προφανώς και πνίγεσαι έτσι όπως έχει η κατάσταση. Να βάλεις κάτω τα πράγματα με τη γυναίκα σου και να τα λύσετε. Τα δεν εχω ενέργεια, προσπάθησα και δεν βγήκε και άρα κάθομαι στη φυλακή στο δωμάτιο μου, δεν είναι λύση.



    Να ξαναπω. Όταν οι φιλοι μας ειναι απόμακροι μας πειράζει. Πλατωνικός έρωτας είναι η φιλία. Πόσων ετών εισαι ?
    Ναι η αλήθεια είναι ότι κόλλησα με αυτή την παρέα σαν πρωτάρης. Θεωρω πως αξίζω μια εξήγηση γτ έγινε απόμακρος τουλάχιστον να ξέρω τι έγινε κλπ. Όσο αφορά στο σεχ δεν ξέρω είναι κάτι που δεν έχω κάνει αλλά έγινε κουβέντα ...πάω για τα 40...

  15. #15
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Ναι η αλήθεια είναι ότι κόλλησα με αυτή την παρέα σαν πρωτάρης. Θεωρω πως αξίζω μια εξήγηση γτ έγινε απόμακρος τουλάχιστον να ξέρω τι έγινε κλπ. Όσο αφορά στο σεχ δεν ξέρω είναι κάτι που δεν έχω κάνει αλλά έγινε κουβέντα ...πάω για τα 40...
    Κόλλησες γιατί η επικοινωνία μεσω νετ, είναι άκρως εθιστική. Εκεί που νιώθεις άσχημα, δέχεσαι μήνυμα και τσουπ, αμέσως ξεφεύγεις από τη πραγματικότητα. Και όταν έχεις μαθει να παιρνεις τη "δόση" σου συνέχεια, όλη μέρα και ξαφνικά στη σταματήσουν, περνας το στερητικό σύνδρομο.

    Από τη στιγμή όμως που δεν τον έχεις δει ποτέ απο κοντά, όλο ειναι στο μυαλό σου, είναι φανταστικό και είναι αυτό που έχεις εσύ ανάγκη να νιώσεις. Αν τον έβρισκες απο κοντά , μπορεί και να είχες τελείως άλλη άποψη.

    Τώρα στο τι νιώθεις, δεν εισαι εικοσάχρονο οπότε έχεις την εμπειρία να διαχωρίσεις το κολλημα από το σεξουαλικο ενδιαφέρον. Και οι φίλοισυζητάνε για σεξ. Εκεί που ξεφεύγει είναι αν μπήκατε στη συζήτηση, τι σου κάνω , τι μου κάνεις.

    Δικαιούσαι να σου εξηγήσει γιατι ξέκοψε. Αλλά, δυστυχώς και με την απόσταση που υπάρχει στο ονλαιν, δεν είναι εύκολο να πάρεις μια εξήγηση αν θελει να χαθεί ο αλλος. Κάνε πρώτος κίνηση να του στείλεις. Ασε τους εγωισμούς και τα " δε θα υποκύψω να στείλω".

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβος για το άγνωστο
    By serios in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2018, 20:14
  2. Το άγνωστο ..
    By ranti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 16-06-2017, 00:59
  3. Φόβος για το άγνωστο.
    By Gallowdance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-02-2016, 00:55
  4. ποιηματα απο εναν αγνωστο
    By atomo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-08-2011, 01:36
  5. Το αγνωστο
    By Marley in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 16-10-2008, 17:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •