ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ Κ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ SOS - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by femme23 View Post
    Μου το χε πει ο ιδιος οτι η ψυχολογος τ χε πει οτι ειναι ναρκισσος και οτι τ ιδιο κανει και ο πατερας τ οτι ειναι πολυ εξυπνος και χειριζεται τς ανθρωπους εγω απλα δεθηκα μαζι τ αρχικα γιατι νομιζα οτι ειχαμε περασει τ ιδια και τν κτλβ και με κτλβ οσο αφορα τς κρισεις πανικου μετα μου τα πε ενα βραδυ τ αλλα αλλα λεω δν μπορει....και δυστυχως δεθηκα μαζι του γτ ηθελα να τον βοηθησω κιολας οσο μπορουσα και γω μετα εχω κανει προσπαθειες να φυγω αλλα δεν μπορω καθε φορα που μου ξαναμιλαει γυρναω παλι στα ιδια η οποτε μου δειχνει καποιο συναισθημα γινεται να μν νιωθει τπτ οντως και να τα κανει ολα αυτα????πως θα το κτλβ αυτο????
    μηπως του ειπε ο ψυχολογος του, αν επειδη αυτο που εχει λεγεται καπως, οι αλλοι ειναι υποχρεωμενοι να τον ανεχονται?

    εσενα σου αρκει η εξηγηση οτι αυτο που εχει δεν ειναι στα νορμαλ του, αλλα ειναι διαταραχη?
    μπορεις να ανεχτεις μια χαλια συμπεριφορα αν εχει ονομα και δεν ειναι ματι η σκατοχαρακτηρας?

    στα υπολοιπα που ρωτας, αν δλδ κατι που δειχνει, υπαρχει περιπτωση και να το νοιωθει, αλλοι που εχουν μελετησει το φαινομενο κι εχουν γραψει κατεβατα εδω για τους ναρκισιστες, ειναι πιο αρμοδιοι για να σου απαντησουν.

    (και κοφτε το αυτο με τα σκετα συμφωνα, σαν βλαμμενα, ολα: κτλβ και χσ ψλ κ γνντβ..)

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Ωραια..... ας υποθεσουμε εστω ο τυπος πασχει απο ΝΔΠ με υπογραφη κ βουλα 10 ψυχιατρων..... Κ τι παει αυτο να πει δηλ...? Προσωπικα δεν εντυπωσιαζομαι, αν κρινω απο το γεγονος οτι οι ναρκισσοι αποδεικνυονται αριστοι στην επιλογη των καταλληλων θυματων (δεν απευθυνονται οπου κ οπου, ξερουν πολυ καλα που πανε), στα οποια καλλιεργουν συγχρονως κ σχεση εξαρτησης. Αυτος λοιπον καλα κανει κ κανει το ο, τι κανει εκει που ξερει οτι τον παιρνει. Κ αφου υποψηφια θυματα κυκλοφορουν εν αφθονια, ποιος τον εμποδιζει να εκμεταλλευεται τα οσα εκμεταλλευεται? Σορυ που το τοποθετω λιγο χοντρα αλλα το προβλημα δεν ειναι δικο του αλλα δικο σου: Αν θες διπλα σου 1 εγωπαθη ανθρωπο που θα σε εξουθενωσει ρουφωντας σου ολη την ενεργεια κ σε ξεζουμισει συναισθηματικα μεχρι τη στιγμη που δεν θα εχει κατι περισσοτερο να απομυζησει η χασει πλεον το ενδιαφερον του, χωρις στο ενδιαμεσο να σου εχει προσφερει τιποτα, ε, τοτε σορυ αλλα μαλλον την ψυχαναλυση πρεπει να την αρχισεις απο εσενα...... Αυτοι οι ανθρωποι απλα προοριζονται στο να καταστρεφουν ζωες ανθρωπων κ να αφηνουν πισω τους καμμενη γη. Εσυ ομως τι προβλημα εχεις κ του δινεις τη δικια σου ζωη να την καταστρεψει....?

    Κ ελεος πια με τις ταμπελες...... Το θεμα ειναι αν καποιος σε σημαδευει με περιστροφο η εαν επισημως κουβαλαει κ τη διαγνωση του "σχιζοφρενους δολοφονου" ? Στη 2η περιπτωση θα φοβηθεις κ στην 1η δεν τρεχει καστανο....?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ωραια..... ας υποθεσουμε εστω ο τυπος πασχει απο ΝΔΠ με υπογραφη κ βουλα 10 ψυχιατρων..... Κ τι παει αυτο να πει δηλ...? Προσωπικα δεν εντυπωσιαζομαι, αν κρινω απο το γεγονος οτι οι ναρκισσοι αποδεικνυονται αριστοι στην επιλογη των καταλληλων θυματων (δεν απευθυνονται οπου κ οπου, ξερουν πολυ καλα που πανε), στα οποια καλλιεργουν συγχρονως κ σχεση εξαρτησης. Αυτος λοιπον καλα κανει κ κανει το ο, τι κανει εκει που ξερει οτι τον παιρνει. Κ αφου υποψηφια θυματα κυκλοφορουν εν αφθονια, ποιος τον εμποδιζει να εκμεταλλευεται τα οσα εκμεταλλευεται? Σορυ που το τοποθετω λιγο χοντρα αλλα το προβλημα δεν ειναι δικο του αλλα δικο σου: Αν θες διπλα σου 1 εγωπαθη ανθρωπο που θα σε εξουθενωσει ρουφωντας σου ολη την ενεργεια κ σε ξεζουμισει συναισθηματικα μεχρι τη στιγμη που δεν θα εχει κατι περισσοτερο να απομυζησει η χασει πλεον το ενδιαφερον του, χωρις στο ενδιαμεσο να σου εχει προσφερει τιποτα, ε, τοτε σορυ αλλα μαλλον την ψυχαναλυση πρεπει να την αρχισεις απο εσενα...... Αυτοι οι ανθρωποι απλα προοριζονται στο να καταστρεφουν ζωες ανθρωπων κ να αφηνουν πισω τους καμμενη γη. Εσυ ομως τι προβλημα εχεις κ του δινεις τη δικια σου ζωη να την καταστρεψει....?

    Κ ελεος πια με τις ταμπελες...... Το θεμα ειναι αν καποιος σε σημαδευει με περιστροφο η εαν επισημως κουβαλαει κ τη διαγνωση του "σχιζοφρενους δολοφονου" ? Στη 2η περιπτωση θα φοβηθεις κ στην 1η δεν τρεχει καστανο....?
    Εγω ειμαι παρα πολυ ευαισθητη και οταν δεθω μ ενα ατομο δυσκολα ξεκοβω και ισως γ αυτο ασχολουμαι ακομα γτ δεν θελω να βαζω ταμπελες στα ατομα ισως πιστευω οτι μπορω να τον βοηθησω κιολας δεν ξερω γτ τον αγαπαω ηδη πολυ και δεν ειναι οτι συμπεριφερεται ετσι συνεχεια αλλιως σιγουρα θα ειχα φυγει εδω και καιρο απο την αρχη βασικα εχω διαβασει πολλα αρθρα για τον ναρκισσισμο και καλα οτι οποιος το παραδεχεται εχει κανει κ ενα βημα ωστε να το ξεπερασει και γ αυτο εχω μια ελπιδα αλλα οταν φαιρεται αδιαφορα εκει με διαλυει σιγουρα ξερει πολλα για μενα γτ τ εχω ανοιχτει και ισως να μπορουσε να τα χρησιμοποιησει για να με κανει οτι θελει την πρωτη φορα που ειχαμε χωρισει αυτος με ειχε χωρισει κιολας του το ειχα πει οτι ειχα νιωσει ετσι και μου ειχε ζητησει συγγνωμη και οτι δεν το κανει επιτηδες απλα εχει προβλημα και οτι με νοιαζεται

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως του ειπε ο ψυχολογος του, αν επειδη αυτο που εχει λεγεται καπως, οι αλλοι ειναι υποχρεωμενοι να τον ανεχονται?

    εσενα σου αρκει η εξηγηση οτι αυτο που εχει δεν ειναι στα νορμαλ του, αλλα ειναι διαταραχη?
    μπορεις να ανεχτεις μια χαλια συμπεριφορα αν εχει ονομα και δεν ειναι ματι η σκατοχαρακτηρας?

    στα υπολοιπα που ρωτας, αν δλδ κατι που δειχνει, υπαρχει περιπτωση και να το νοιωθει, αλλοι που εχουν μελετησει το φαινομενο κι εχουν γραψει κατεβατα εδω για τους ναρκισιστες, ειναι πιο αρμοδιοι για να σου απαντησουν.

    (και κοφτε το αυτο με τα σκετα συμφωνα, σαν βλαμμενα, ολα: κτλβ και χσ ψλ κ γνντβ..)
    Θα μπορουσες να εισαι λιγο πιο ευγενικος-η και να μην χαρακτηριζεις τς αλλους στυλ βλαμμενα εγω το κανω αυτο για να γραφω πιο γρηγορα δεν κανω ορθογραφικα ουτε τα γραφω σε greeklish συντομογραφιες ειναι γ ακριβως αυτν τν λογο για να γραφεις πιο γρηγορα και ετσι εχω συνηθισει συγγνωνη κιολας οσο αφορα τ αλλα απαντησα παρακατω αν μπορεις να με βοηθησεις στο τι να κανω η πως να κανω αυτον τν ανθρωπο να μου ανοιχτει και αν υπαρχει καποια βοηθεια η καποιος τροπος ν αλλαξει αυτο επειδη τον αγαπαω θα εκτιμουσα πολυ τν βοηθεια σου αυτο

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Μα επειδή είσαι "ευαίσθητη" σε διάλεξε. Άμα είχες τη στοιχειώδη αίσθηση του αυτοσεβασμού κ της αξιοπρέπειας δεν θα σε πλησίαζε καν, γιατί θα ήξερε ότι εκεί δεν περνάει η μπογιά του. Τέσπα...... αφού "θες να τον σώσεις/βοηθήσεις" (αυτόν τον ρώτησες εάν θέλει να σωθεί ή να αλλάξει....?) have your cake and eat it, έχεις μάλλον τον πολύ ρεαλιστικό στόχο να αποτελέσεις την 1η εξαίρεση στην ιστορία της ανθρωπότητας κ της ψυχιατρικής που θα έχε happy ending με νάρκισσο...... Αφού το θες go 4 it, κ αν σε μερικούς μήνες έχεις καταντήσει 1 κουρέλι που κρατιέται από τα ψυχοφάρμακα, σε αυτό το forum θα βρεις ό,τι πληροφορία θες για αυτά, απλά μην περιμένεις να σου δώσουν αυτά κ λύση στο πρόβλημά σου. Η μόνη σου σωτηρία είναι κάποια στιγμή να βαρεθεί από μόνος του όταν θα σε έχει ξεζουμίσει τελείως ή όταν δεν έχει πλέον κάτι περισσότερο να πάρει κ να φύγει. Αλλά τουλάχιστον να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου: η ερώτηση δεν είναι στην πραγματικότητα "δεν ξέρω τί να κάνω" (κ φυσικά ξέρεις), αλλά πώς να παρατείνεις 1 αρρωστημένη εξάρτηση με τον πλέον ανώδυνο τρόπο, πιστεύοντας ας πούμε "πως υπάρχει γιατρειά".

    4 the record, υπάρχει τρόπος, όχι να έχεις αίσιο τέλος, αλλά να διαχειριστείς νάρκισσο: πρέπει να κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ ό,τι κάνει κ εκείνος. Να τον χτυπήσεις κ εσύ στις ανασφάλειες που πονάει, να στοχεύσεις στις επιθυμίες κ στα αδιαπραγμάτευτα θέλω του, να κολακέψεις τον ακόρεστο εγωϊσμό του (το παίζεις ότι τον θαυμάζεις για να τον κατευθύνεις εκεί που θέλεις), να εστιάσεις αποκλειστικά κ μόνο στον εαυτό σου (όπως αυτός), να γίνεις το ίδιο αν όχι περισσότερο αναίσθητη, να ξεχάσεις τί σημαίνει συνείδηση, τύψεις κ ενοχές, να μη σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κ να τον εκμεταλλευτείς στεγνά όπως εκμεταλλεύεται εκείνος εσένα. Βέβαια αυτό εξαρτάται από το πόσο προσαρμοστική είσαι σαν χαρακτήρας κ με τόσο συναίσθημα κ ειλικρίνεια έχεις κάνει πολύ κακή αρχή.......

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Μα επειδή είσαι "ευαίσθητη" σε διάλεξε. Άμα είχες τη στοιχειώδη αίσθηση του αυτοσεβασμού κ της αξιοπρέπειας δεν θα σε πλησίαζε καν, γιατί θα ήξερε ότι εκεί δεν περνάει η μπογιά του. Τέσπα...... αφού "θες να τον σώσεις/βοηθήσεις" (αυτόν τον ρώτησες εάν θέλει να σωθεί ή να αλλάξει....?) have your cake and eat it, έχεις μάλλον τον πολύ ρεαλιστικό στόχο να αποτελέσεις την 1η εξαίρεση στην ιστορία της ανθρωπότητας κ της ψυχιατρικής που θα έχε happy ending με νάρκισσο...... Αφού το θες go 4 it, κ αν σε μερικούς μήνες έχεις καταντήσει 1 κουρέλι που κρατιέται από τα ψυχοφάρμακα, σε αυτό το forum θα βρεις ό,τι πληροφορία θες για αυτά, απλά μην περιμένεις να σου δώσουν αυτά κ λύση στο πρόβλημά σου. Η μόνη σου σωτηρία είναι κάποια στιγμή να βαρεθεί από μόνος του όταν θα σε έχει ξεζουμίσει τελείως ή όταν δεν έχει πλέον κάτι περισσότερο να πάρει κ να φύγει. Αλλά τουλάχιστον να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου: η ερώτηση δεν είναι στην πραγματικότητα "δεν ξέρω τί να κάνω" (κ φυσικά ξέρεις), αλλά πώς να παρατείνεις 1 αρρωστημένη εξάρτηση με τον πλέον ανώδυνο τρόπο, πιστεύοντας ας πούμε "πως υπάρχει γιατρειά".

    4 the record, υπάρχει τρόπος, όχι να έχεις αίσιο τέλος, αλλά να διαχειριστείς νάρκισσο: πρέπει να κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ ό,τι κάνει κ εκείνος. Να τον χτυπήσεις κ εσύ στις ανασφάλειες που πονάει, να στοχεύσεις στις επιθυμίες κ στα αδιαπραγμάτευτα θέλω του, να κολακέψεις τον ακόρεστο εγωϊσμό του (το παίζεις ότι τον θαυμάζεις για να τον κατευθύνεις εκεί που θέλεις), να εστιάσεις αποκλειστικά κ μόνο στον εαυτό σου (όπως αυτός), να γίνεις το ίδιο αν όχι περισσότερο αναίσθητη, να ξεχάσεις τί σημαίνει συνείδηση, τύψεις κ ενοχές, να μη σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κ να τον εκμεταλλευτείς στεγνά όπως εκμεταλλεύεται εκείνος εσένα. Βέβαια αυτό εξαρτάται από το πόσο προσαρμοστική είσαι σαν χαρακτήρας κ με τόσο συναίσθημα κ ειλικρίνεια έχεις κάνει πολύ κακή αρχή.......
    Δηλ απ οτι κτλβ δεν υπαρχει καμια περιπτωση ν αλλαξει αυτος την τελευταια φορα που βρεθηκαμε μου ειπε και καλα οτι με νοιαζεται και με αγαπαει και οτι θα προσπαθησει ν αλλαξει και θελει να σκεφτει τι θα γινει μ εμας ολα αυτα δηλ ενα ψεμμα ε????καλο κοροιδο ειμαι κ εγω αλλα τοσο πολυ πια????πως γινεται ενας ανθρωπος να μην νιωθει τπτ????εντωμεταξυ επιμενει πως μονο μαζι μου πηγαινει γτ μονο μαζι μου νιωθει οικεια και παραπανω πραγματα ψεμμα και αυτο????πως μπορει καποιος να καταντησει ετσι????ειναι μολις 19 χρονων και οποτε του μιλαω για το παρελθον τ τ αποφευγει βεβαια μ χει πει καποια πραγματα για τν πατερα τ και οτι πινει κ ολα αυτα βεβαια και αυτς πινει οχι συνεχεια αλλα οταν πινει πινει πολυ αλλα εχει συναισθηση του τι κανει ετσι νομιζω δηλ τουλαχιστν οσες φορες τν εχω δει εγω να πινει γτ μενει και λιγο μακρια

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by femme23 View Post
    Δηλ απ οτι κτλβ δεν υπαρχει καμια περιπτωση ν αλλαξει αυτος την τελευταια φορα που βρεθηκαμε μου ειπε και καλα οτι με νοιαζεται και με αγαπαει και οτι θα προσπαθησει ν αλλαξει και θελει να σκεφτει τι θα γινει μ εμας ολα αυτα δηλ ενα ψεμμα ε????καλο κοροιδο ειμαι κ εγω αλλα τοσο πολυ πια????πως γινεται ενας ανθρωπος να μην νιωθει τπτ????εντωμεταξυ επιμενει πως μονο μαζι μου πηγαινει γτ μονο μαζι μου νιωθει οικεια και παραπανω πραγματα ψεμμα και αυτο????πως μπορει καποιος να καταντησει ετσι????ειναι μολις 19 χρονων και οποτε του μιλαω για το παρελθον τ τ αποφευγει βεβαια μ χει πει καποια πραγματα για τν πατερα τ και οτι πινει κ ολα αυτα βεβαια και αυτς πινει οχι συνεχεια αλλα οταν πινει πινει πολυ αλλα εχει συναισθηση του τι κανει ετσι νομιζω δηλ τουλαχιστν οσες φορες τν εχω δει εγω να πινει γτ μενει και λιγο μακρια
    Αυτό δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το ναρκισσισμό. Ισχύει για όλους τους ανθρώπους. Σημασία δεν έχουν τα λόγια αλλά οι πράξεις. Τί να το κάνεις να σου λέει ότι σε αγαπάει κ νοιώθει οικεία όταν σου γ@μ@ει την ψυχολογία συνέχεια.....? Τί να το κάνεις να σου λέει πως θέλει να αλλάξει (ξέρεις πόσοι τα έχουν πει αυτά πάνω σε 1002 θέματα....?) όταν διαρκώς σε φτάνει στα όριά σου....? Κ άμα ακούω κ για αλκοόλ...... όπου αλκοόλ ή άλλες εξαρτήσεις βάλε standard ότι παίζει κ πολύ ψέμα. Μάλλον πατερίτσα στην κατρακύλα του θέλει. Εσύ όμως τί θέλεις από 1 άνθρωπο....? Κ πόσα από αυτά πιστεύεις ότι είναι σε θέση εκείνος να σου δώσει....?Με 2 λόγια όταν κοιτάς τον εαυτό σου στον καθρέπτη ακτινοβολείς από χαρά ή βλέπεις 1 μουτζουρωμένο- ξεβαμμένο πρόσωπο από το κλάμα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    δεν ειναι ανγκη να ειναι ναρκισοσ για να κανει ετσι μπορει να εχει αλλο προβλημα που μαλλον εχεισ και συ το ιδιο απλα ειστε μικροι και δε μπορειτε να το διαχειριστειτε ο καθενασ τον εαυτο του εγω αυτα λεω αλλα να ξεσ ειμαι αθλητησ τησ χυλοπιτασ δλδ ασχετοσ
    για να πετυχει αυτο πρεπει να αναγνωρισετε τι προβληματα εχει ο καθενασ και να ηρεμησετε πραγμα δυσκολο σε αυτεσ τισ ηλικιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δεν ειναι ανγκη να ειναι ναρκισοσ για να κανει ετσι μπορει να εχει αλλο προβλημα που μαλλον εχεισ και συ το ιδιο απλα ειστε μικροι και δε μπορειτε να το διαχειριστειτε ο καθενασ τον εαυτο του εγω αυτα λεω αλλα να ξεσ ειμαι αθλητησ τησ χυλοπιτασ δλδ ασχετοσ
    για να πετυχει αυτο πρεπει να αναγνωρισετε τι προβληματα εχει ο καθενασ και να ηρεμησετε πραγμα δυσκολο σε αυτεσ τισ ηλικιεσ
    Επαιρνε αντικαταθλιπτικα δν ξερω αν παιρνει ακομα και εγω οπως ειπα κ πριν νομιζα οτι εχει απλα καταθλιψη ενα βραδυ μου ειχε πει αυτο για το οτι ειναι ναρκισσος δεν μου το εχει αναφερει ξανα δν ξερω καν αν θυμαται οτι μου το εχει πει εγω αρχικα γ αυτο δεθηκα μαζι τ γτ ειχα κρισεις πανικου παλαιοτερα γτ ειχα περασει ενα σοβαρο σωματικο προβλημα υγειας οχι ψυχολογικο και προφανως μου βγηκαν ολα οταν το ξεπερασα και εγινα καλα γτ τοτε δν το βιωνα και αλλα πολλα εχω περασει και αντι να γινω πιο σκληρη εγινα πιο ευαισθητη και παντα θελω να βοηθαω τς αλλους ποσο μαλλον αυτον που τον ερωτευτηκα κιολας και τον αγαπαω εγω ειμαι μεγαλυτερη ειμαι 23

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Αυτό δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το ναρκισσισμό. Ισχύει για όλους τους ανθρώπους. Σημασία δεν έχουν τα λόγια αλλά οι πράξεις. Τί να το κάνεις να σου λέει ότι σε αγαπάει κ νοιώθει οικεία όταν σου γ@μ@ει την ψυχολογία συνέχεια.....? Τί να το κάνεις να σου λέει πως θέλει να αλλάξει (ξέρεις πόσοι τα έχουν πει αυτά πάνω σε 1002 θέματα....?) όταν διαρκώς σε φτάνει στα όριά σου....? Κ άμα ακούω κ για αλκοόλ...... όπου αλκοόλ ή άλλες εξαρτήσεις βάλε standard ότι παίζει κ πολύ ψέμα. Μάλλον πατερίτσα στην κατρακύλα του θέλει. Εσύ όμως τί θέλεις από 1 άνθρωπο....? Κ πόσα από αυτά πιστεύεις ότι είναι σε θέση εκείνος να σου δώσει....?Με 2 λόγια όταν κοιτάς τον εαυτό σου στον καθρέπτη ακτινοβολείς από χαρά ή βλέπεις 1 μουτζουρωμένο- ξεβαμμένο πρόσωπο από το κλάμα?
    Εγω πιστευω οτι ισως αλλαξει αν εχει καποιον να σταθει διπλα του και να τον εμπιστευτει και να του δωσει αγαπη μαλλον αυτο πιστευω δν ειναι παντα αδιαφορος και σε μενα δινει κ καλα συμβουλες και οποτε ανεβαινει εδω παντα μου στελνει και θελει να με δει και χωρις να γινει κατι αλλο απλα για καφε και ανα διαστηματα μου στελνει και μιλαμε επι ωρες παντα βασικα οταν μιλαμε μιλαμε με τις ωρες απλα τον αφηνω συνηθως να μου στελνει αυτος για να βλεπω αν ενδιαφερεται απλως δν ξερω αν ειναι απλα ενδιαφερον η θελει να κραταει επαφη για να μην με χασει τελειως η απλα παιζει το παιχνιδι του ναρκισσου οπως καλα θα το ξερει

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    σε θεματα σχεσεων μη ζητασ συμβουλεσ ειναι βλακεια ολοι στην ελλαδα για το αναθεμα ειμαστε
    κι αυτοι που σε συμβουλευουν η τα κανανε η τα ειδανε οποτε μον σ καλυτερα ολοι λεμε το σωστο
    αλλα στη πραγματικοτητα ολοι μαλακιεσ κανουμε σε αλλο βαθμο ο καθενασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by elis View Post
    σε θεματα σχεσεων μη ζητασ συμβουλεσ ειναι βλακεια ολοι στην ελλαδα για το αναθεμα ειμαστε
    κι αυτοι που σε συμβουλευουν η τα κανανε η τα ειδανε οποτε μον σ καλυτερα ολοι λεμε το σωστο
    αλλα στη πραγματικοτητα ολοι μαλακιεσ κανουμε σε αλλο βαθμο ο καθενασ
    Απλα δεν ξερω τι να κανω να το παλεψω η να τον αφησω αν υπαρχει ελπιδα ν αλλαξει θα το παλεψω αν οχι γτ να καθομαι να γ@@@@ η ψυχολογια μ ολη τν ωρα καθε φορα που γινεται κατι αν υπαρχει τροπος να τον βοηθησω στ προβλημα του να το κανω η αν λυνεται αν μπορει να ξεπερασει αυτη τν διαταραχη αυτο δεν ξερω γ αυτο απελπιζομαι κ αν αξιζει δηλ τοσο ταλαιπωρια π τρωω και θα φαω αν υπαρχει καποια λυση και πως θα το καταφερω αυτο απλα δεν μπορω να διανοηθω οτι καποιος ανθρωπος κιολας δεν γινεται να αισθανεται οντως τπτ????ανθρωπος δεν ειναι????πως γινεται αυτο????κ εκει απελπιζομαι και δεν ξερω τι να κανω να μεινω η να φυγω κ ολα τα παραπανω δηλ δεν ξερω τι να κανω απλα

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Συγνώμη αλλά άμα είναι να σ χαλάει η ψυχολογία πιος ο λόγος να έχεις σχέση μαζί τ?οι σχέσεις δεν είναι για να νιώθουν και οι δύο καλά?

    Πάντως εγώ προσωπικά πιστεύω ότι αντιμετωπίζεται ο ναρκισσισμός....

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Συγνώμη αλλά άμα είναι να σ χαλάει η ψυχολογία πιος ο λόγος να έχεις σχέση μαζί τ?οι σχέσεις δεν είναι για να νιώθουν και οι δύο καλά?

    Πάντως εγώ προσωπικά πιστεύω ότι αντιμετωπίζεται ο ναρκισσισμός....
    Μου χαλαει η ψυχολογια επειτα οταν ειμαστε μαζι εκεινη τν ωρα περναμε ωραια συζηταμε τα παντα βεβαια ποτε δεν μου ανοιγεται και αμα τον ρωτησω εγω κατι πιο προσωπικο κλεινεται η το αποφευγει η θα μου πει πολυ λιγα πραγματα ποτε τς αιτιες η ποτε καποιο σοβαρο δικο τ προβλημα μονο μια φορα τοτε π ειχε αναφερει τν διαταραχη τ μου χε πει και παραπανω πραγματα για τον πατερα του και οτι δεν τν αντεχει και οτι πινει ο πατερας του και οτι ειναι πολυ εξυπνος και οτι χρησιμοποιει τς ανθρωπους για να κανουν αυτο που θελει και οτι κανει και αυτς το ιδιο και ασυναισθητα ωρες ωρες και οτι ολοι ετσι ειναι θελουνε κατι απο τον αλλον και οτι το να λες τα προβληματα σου ειναι αδυναμια και αλλα πολλα σ αλλες μας συζητησεις αυτα τα τελευταια κ πιο προσφατες δηλ τεσπα εμενα μετα μου χαλαει κυριως η ψυχολογια οταν φευγει ειναι αδιαφορος παντα σπανιες φορες μ στελνει κ κανει και πραγματα λες και τα κανει επιτηδες για να τα δω εγω λες και θελει να μ εκδικηθει για κατι ωρες ωρες νιωθω η αμα τον στησω στν τοιχο για κατι που κτλβ οτι το κανει επιτηδες για να πετυχει κατι αλλο ειναι επιθετικος μαζι μ προς τον τροπο ομιλιας τ κ αυτα που θα μου πει κ απαξιωτικος οταν γινεται αυτο απο κοντα βεβαια μου κανει εχεις δικιο οταν του πω ηρεμα οτι κανει αυτο πχ και με στενοχωρει η οτι δεν ειναι νορμαλ το θεμα ειναι πως αντιμετωπιζεται και αν οντως????και η απαντηση ειναι τον αγαπαω δυστυχως η ευτυχως γ αυτο θελω να τον βοηθησω και καποιες φορες βασικα απο κοντα και ορισμενες απ κοντα μου δειχνει κ καλα συναισθημα τωρα δν ξερω αν ισχυει οντως εκει ειναι το μπερδεμα η το κανει για να μ εχει απο κοντα και να με πειθει να μενω εκει

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By iliaxtida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 23-05-2014, 10:31
  4. δεν ξερω τι να κανω :/
    By maria17 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-2013, 21:12
  5. Τι λάθος κάνω και έχω αυτή την αντιμετώπιση???
    By apo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 09-05-2012, 18:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •