ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ Κ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ SOS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29

    ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ Κ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ SOS

    ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ Μ ΕΝΑΝ ΝΑΡΚΙΣΣΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΠΑΛΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩς ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ Η ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΘΑΡΑ ΤΠΤ ΠΛΕΟΝ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Και γιατι να φταις εσυ αν ο αλλος ειναι ναρκισσος;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πατα στο γκουγκλ ' ναρκισσισμος ' και θα δεις τα συμπτωματα , δεν θελει και πολυ φιλοσοφια .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Δλδ χρησιμοποιει την αλαζονεια σαν οπλο αμυνας? Πιστευει πως ειναι κατι σπουδαιο και θελει και οι φιλοι του να ειναι κατι αναλογο? Είναι υπερβολικα εγωκεντρικος σε σημειο να μιλαει μονο για τον εαυτο του και να μην αφηνει τους αλλους να μιλανε για τους δικους τους? Σε μειώνει? Αν ναι τοτε φυγε μακρια.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οπιον ψυχολογο κ να ρωτησεις θα σου πει τη φραση μη κολατε ταμπελες στους αλλους ολα τα προβληματα ξεκινανε οταν καπιος χανει τον αυτοσεβασμο του κ αυτοχαρακτηριζεται αρνητικα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tι κανει δηλ για πες καποια παραδειγματα να δουμε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Ε λογικά θα κάθεται στον καθρέφτη πιο πολύ ώρα απο την σύντροφο του.Θα κοιτιέται ολη την ώρα,θα βάζει κρέμες,θα τρελαίνεται αμα πετάει μια τρίχα στο μαλλί και άλλα τέτοια που κάνουν οι μετροσέξουαλ το 2015.
    real eyes realise real lies

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Εχω φτασει παλι στα ορια μου πραγματικα δν ξερω τι να κανω πως να τον αντιμετωπισω και τι να πιστεψω τον αγαπαω και νομιζω δν μπορω να φυγω απο αυτην την κατασταση καθε φορα που του λεω οτι δεν δειχνει το ενδιαφερον του η οτι δν νοιαζεται μου λεει ενα εχεις δικιο η αλλες φορες προσπαθει να κατηγορησει εμενα πως θα καταλαβω αν μπορει ν αλλαξει μου τ χει αναφερει απο μονος του οτι εχει προβλημα κ οτι ετσι ειναι πηγαινε και σε ψυχολογο κ επαιρνε αντικαταθλιπτικα αλλα εγω στην αρχη νομιζα οτι ειχε απλα καταθλιψη γιατι εχω περασει και γω απ μια σχετικα παρομοια κατασταση οσο αφορα το κομματι μονο της καταθλιψης επειδη παθαινα κρισεις πανικου

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Οποτε θελει αυτς γυρναει η δειχνει ενδιαφερον η καποιο ειδος συναισθηματος η οτι μπορει ν αλλαξει και θελει αυτο μου υποσχεθηκε παλι χθες

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by white View Post
    Ε λογικά θα κάθεται στον καθρέφτη πιο πολύ ώρα απο την σύντροφο του.Θα κοιτιέται ολη την ώρα,θα βάζει κρέμες,θα τρελαίνεται αμα πετάει μια τρίχα στο μαλλί και άλλα τέτοια που κάνουν οι μετροσέξουαλ το 2015.
    Μακαρι να ταν τοσο απλο καθε φορα που βρισκομαστε η περναμε καποιο χρονο μαζι απ τν μια νιωθω τοσο γεματη επειδη θελω αυτν τν ανθρωπο απ τν αλλη ο ιδιος μετα με αδειαζει η προσπαθει να με μειωσει με υπουλο τροπο ειναι κ υπερβολικα εξυπνος και ο ιδιος παλαιοτερα μου χε πει οτι χειριζεται τς αλλους πολλες φορες τ αρεσει η τ κανει ασυναισθητα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ας πουμε οτι μαθαινεις οτι ειναι ναρκισσος ή οτι δεν ειναι ... παλι με τον ιδιο ανθρωπο δεν θα εχεις να κανεις?

    Επισης ειναι πολυ απιθανο να παρεις απαντηση για το αν ειναι καποιος ναρκισσος , χωρις καν να τον εχουμε γνωρισει τον ανθρωπο!!!!!!! Αυτο χρειαζεται τετ - τετ μαλλον και πολλες συνεδριες με εξιδεικευμενο ατομο ,που αμφοτερα μελη θα κανουν αυτα που κανουν σε τετοιες συνεδριες ...πιστευω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χωρια το αλλο , ειμαι το Χ ατομο στο φορουμ και σου λεω δεν ειναι ναρκισσος.
    Μετα πεταγεται ο Ψ και σου λεει εχεις να κανεις με ναρκισσο.

    Ή πεταγεται μονο ο ενας απο τους δυο , δλδ απο ενα φορουμ απο ατομα που στην ουσια δεν εχουν γνωρισει ποτε ενα τριτο ατομο και που ειναι τα ατομα αυτα ο Χ ,Ψ αγνωστος περιμενεις να βγαλεις καποιο συμπερασμα?

    Ισως να ρωτας απλως τι να κανεις με τη σχεση σου , που συμπεριφερεται ετσι (κατι εντελως διαφορετικο οπως το εχεις διατυπωσει) , εχω να πω οτι ο ανθρωποι δυνανται να αλλαξουν ,αλλα πολυ δυσκολα ... συνηθως αυτο που βλεπεις αυτο παιρνεις .
    Οποτε κανε αυτο που νομιζεις οτι ειναι πιο σωστο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Συμφωνώ απόλυτα με KW...... τί νόημα έχει αν είναι νάρκισσος ή όχι, στο κάτω- κάτω δεν μας δίνεις κ στοιχεία να καταλάβουμε. Κ αν είναι, so what...? Υπάρχει νομίζεις περίπτωση έστω κ 1/1.000.000 να το παραδεκτεί (ότι είναι νάρκισσος, πρόσεξε είναι βαριά διαταραχή να την παραδεκτεί κάποιος - άλλο να λέει ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα κατάθλιψης), να το δουλέψει, να θελήσει να συνεργαστεί σε θεραπεία ή να τον αλλάξεις.......? Το θέμα είναι πως αν εσύ μπορείς να κολλήσεις με 1 άνθρωπο που "τη βρίσκει" να σε υποβιβάζει κ να σε μειώσει για να καλύψει τη δικιά του κατωτερότητα κ ανεπάρκεια, τότε sorry αλλά εσύ έχεις πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα..... αυτός για μ@λ@κ@ς μια χαρά εξηγιέται, εσύ γιατί θες να είσαι το θύμα.....?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by femme23 View Post
    Μακαρι να ταν τοσο απλο καθε φορα που βρισκομαστε η περναμε καποιο χρονο μαζι απ τν μια νιωθω τοσο γεματη επειδη θελω αυτν τν ανθρωπο απ τν αλλη ο ιδιος μετα με αδειαζει η προσπαθει να με μειωσει με υπουλο τροπο ειναι κ υπερβολικα εξυπνος και ο ιδιος παλαιοτερα μου χε πει οτι χειριζεται τς αλλους πολλες φορες τ αρεσει η τ κανει ασυναισθητα
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ας πουμε οτι μαθαινεις οτι ειναι ναρκισσος ή οτι δεν ειναι ... παλι με τον ιδιο ανθρωπο δεν θα εχεις να κανεις?

    Επισης ειναι πολυ απιθανο να παρεις απαντηση για το αν ειναι καποιος ναρκισσος , χωρις καν να τον εχουμε γνωρισει τον ανθρωπο!!!!!!! Αυτο χρειαζεται τετ - τετ μαλλον και πολλες συνεδριες με εξιδεικευμενο ατομο ,που αμφοτερα μελη θα κανουν αυτα που κανουν σε τετοιες συνεδριες ...πιστευω.
    συμφωνω με τον κιπ.
    πες οτι σε διαβεβαιωνει ενας γιατρος, οτι δεν εχει τπτ παθολογικο.
    οτι αυτο που ζεις, ειναι απλα ο χαρακτηρας του.
    εσυ εισαι ενταξει μ αυτο?

    επικεντρωσου στο δικο σου προβλημα να ανεχεσαι μια συμπεριφορα που σε υποτιμαει.
    αν αυτος εχει μια φορα προβλημα, εσυ που καθεσαι, μπορει να εχεις, δυο...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    29
    Μου το χε πει ο ιδιος οτι η ψυχολογος τ χε πει οτι ειναι ναρκισσος και οτι τ ιδιο κανει και ο πατερας τ οτι ειναι πολυ εξυπνος και χειριζεται τς ανθρωπους εγω απλα δεθηκα μαζι τ αρχικα γιατι νομιζα οτι ειχαμε περασει τ ιδια και τν κτλβ και με κτλβ οσο αφορα τς κρισεις πανικου μετα μου τα πε ενα βραδυ τ αλλα αλλα λεω δν μπορει....και δυστυχως δεθηκα μαζι του γτ ηθελα να τον βοηθησω κιολας οσο μπορουσα και γω μετα εχω κανει προσπαθειες να φυγω αλλα δεν μπορω καθε φορα που μου ξαναμιλαει γυρναω παλι στα ιδια η οποτε μου δειχνει καποιο συναισθημα γινεται να μν νιωθει τπτ οντως και να τα κανει ολα αυτα????πως θα το κτλβ αυτο????

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By iliaxtida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 23-05-2014, 10:31
  4. δεν ξερω τι να κανω :/
    By maria17 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-2013, 21:12
  5. Τι λάθος κάνω και έχω αυτή την αντιμετώπιση???
    By apo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 09-05-2012, 18:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •