αντρας και σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11

    αντρας και σεξ

    συζητουσα σημερα με μια φιλη μου για ενα θεμα που την εχει προβληματισει..δεν μπορουσα να της απαντησω διοτι δεν ξερω οποτε ειπα να το ρωτησω εδω...αυτα που λεει ενας αντρας κατα την διαρκεια του σεξ τα εννοει? (δεν εννοω προστυχολογα, βρισιες κλπ)αν πχ εξωτερικευει καποια συναισθηματα του κατα την διαρκεια του σεξ...ειναι λογια της στιγμης ή τα εννοει?ενω κανονικα δεν ειναι ιδιαιτερα εκδηλωτικος τυπος...καθως επισης μπορεις να κανεις ενα αντρα να συνεχισει να ειναι μαζι σου και να κολλησει...προσφεροντας του ενα πολυ καλο σεξ?και αλλα πραγματα βεβαια που κανετε μαζι αλλα κυριως απο αυτο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Το τι λέει ο καθένας κατά τη διάρκεια, είναι εντελώς υποκειμενικό αν ισχύει ή είναι αερολογίες. Κάποιοι μπορεί να τα εννοούν, κάποιοι μπορεί όχι. Όπως κάνουμε κ εμείς.
    Και ναι, μπορείς να κάνεις κάποιον να κολλήσει μαζί σου προσφέροντάς του καλό σεξ, αλλά αν θέλει μια νορμάλ σχέση, αυτό δε θα είναι αρκετό για πάντα, θα θέλει να έχεις και το κάτι παραπάνω.
    Σίγουρα πάντως το καλό σεξ παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο σε μια σχέση, και για τους δύο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by melinakii View Post
    συζητουσα σημερα με μια φιλη μου για ενα θεμα που την εχει προβληματισει..δεν μπορουσα να της απαντησω διοτι δεν ξερω οποτε ειπα να το ρωτησω εδω...αυτα που λεει ενας αντρας κατα την διαρκεια του σεξ τα εννοει? (δεν εννοω προστυχολογα, βρισιες κλπ)αν πχ εξωτερικευει καποια συναισθηματα του κατα την διαρκεια του σεξ...ειναι λογια της στιγμης ή τα εννοει?ενω κανονικα δεν ειναι ιδιαιτερα εκδηλωτικος τυπος...καθως επισης μπορεις να κανεις ενα αντρα να συνεχισει να ειναι μαζι σου και να κολλησει...προσφεροντας του ενα πολυ καλο σεξ?και αλλα πραγματα βεβαια που κανετε μαζι αλλα κυριως απο αυτο...
    Εγώ προσωπικά ,όταν γνώριζα μια κοπέλα και δεν ήμουν ερωτευμένος ,ότι γλυκόλογα τις έλεγα ήταν τις στιγμής και για αν αποδίδει καλύτερα .Τώρα όταν έβλεπα μια κοπέλα που την είχα ερωτεύτει τα ενοούσα........Είναι ανάλογα...

    Να κολήσει μόνο άμα δεν βρει κάτι άλλο που να τον καλύπτει η δεν θέλει σοβαρή σχέση...Μόνο μ το sex πίστεψε μ δεν θα σ βλέπει σοβαρά,Γιατι καλό σεξ ,ουσιαστικά μπορεί να βρεί από όλες τις κοπέλες, άμα ξέρεις πως να φερθείς στο κρεβ'ατι..Αλλά σίγουρα και το Σεξ παίζει τεράστιο ρόλο σε μια σχέση....

    Ελπίζω να σ κάλυψα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν σκεφτω ενα γνωστο μου που το εκανε τα ενοουσε αφου ειχε τη μανα του να βριζει οπια γκομενα του ηξερε χωρις καν να την ειχε γνωρισει κ εμαθε απο κει τη τεχνη.

    το οτι τα ενοει καπιος τα ενοει αλλα δεν ειναι σιγουρο αν θα το εκδηλωσει η οχι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι της λεει δηλαδη στο σεξ? για πες ενα παραδειγμα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Δεν μπορεις να νιαζεσαι για σενα και τους αλλους αν δεν εισαι απαλλαγμενος απο την ενργεια του πονου και τραυματα ολο αυτο θα εχει αντικτυπο εννοειτε και στο σεξ που εχει μεγαλο βαρος ενεργειακα μεσα μας και μπορει ευκολα να ανασυρει τον πονο ταυτοχρονα ψηλα.
    τοτε θα δημιουργηθουν (αν υπαρχουν τραυματα) φαντασιωσεις εκλογικευσεις και τελετουργικα.ετσι η ερωτηση αν εννοει η οχι καποιος αυτα που λεει ειναι φυσικα πολυ υποκειμενικη αλλα ταυτοχρονα και πολλες φορες ασυνειδητη αγνωστη δηλαδη και στο ιδιο το ατομο ....ας πουμε γιατι εχει αναγκη το βρισιμο στο σεχ τι εξυπηρετει αυτο γιατι τον ερεθιζει ολο αυτο.....δεν μπορουμε με το μυαλο (ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΦΛΟΙΟ) να ερμηνευσουμε λογικα και να απαντηθουν πραγματα που ανηκουν σε μερη του εγκεφαλου που λειτουργουν με το ενστικτο και φερουν αρχεγονες μνημες και αποθηκευμενα περιστατικα που μετεπειτα καθοριζουν την αντιδραση μας και στο σεξ φυσικα.(αναζητηση μπαμπα μαμα η εξωτερικευση μιας εμπειριας γεννησης)
    ολα αυτα λειτουργουν ανακουφιστικα και ετσι λειτουργει το σεξ αποκομενο απο την συνειδηση σε καποιον νευρωτικο(και ειμαστε ετσι οι περισσοτεροι) υπαρχει στυση αλλα αυτο δε σημαινει οτι το ατομο ειναι συναισθηματικο αλλα αντιδρα σε αισθησεις σε μια καυλα....σε μια συνεχομενη ενταση που πρεπει να καταλαγιαζει χωρις συναισθημα ναι αυτο μπορει να σημαινει και εξαρτηση απο καποιον κολημα αλλα πανω σε αυτο μπορουν να χτιστουν σχεσεις οπως και ενας νευρωτικος μπορει να χαραμιζεται ετσι σε ολη του τη ζωη σκορποντας καταχρηστικα στο σεξ ολη του την ενεργιτικοτητα χωρις καμια αναπτυξη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    γενικα μιλωντας παντα εξαρταται απο τον ανδρα αλλος μπορει να τα εννοει αλλος οχι
    παντως εγω οταν ακουω μεγαλα λογια του τυπου σ αγαπω ειμαι ερωτευμενος κτλ απο ανδρες η κατα το σεξ η εκτος κρεββατοκαμαρας συνηθως δε τα πιστευω γιατι ειναι ψευτικα η απο ενθουσιασμο .

Similar Threads

  1. Ο αντρας μου δεν με θέλει ...
    By Tixi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-11-2013, 13:21
  2. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 02:30
  3. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 19:06
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •