Παρενεργειες απο μειωση αντιψυχωσικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437

    Παρενεργειες απο μειωση αντιψυχωσικου

    Η δοση που παιρνω εδω και 40 ημερες ειναι η επομενη πριν την δοση συντηρησης δεν εχει αντιψυχωσικη δραση το φαρμακο ειναι το τζεοντον.ολα αυτα που θα σας περιγραψω οφειλονται στο οτι ξεκιναει και ενεργοποιειται το αυτονομο κεντρικο νευρικο συστημα οπως μου τα ειπε ο ψυχιατρος μου.Στην αρχη ευφορια και αυξημενη αυτοπεποιθηση μετα δυσφορια ματαιοτητα καταθλιψη σκεψεις αυτοκτονιας επειτα αποπροσωποποιηση ταχυκαρδια πονος στο στηθος μουδιασματα και συσπασεις ζεστοι τετρακεφαλοι θολη οραση βουητα στα αυτια ελαφρια δυσπνοια αυξημενη κινητικοτητα εντερου συχνοουρια ακαθοριστα μουδιασματα μυων σε ολο το σωμα αλλα κυριως προσωπο ακαθισια σε ελαφρια μορφη.με πειραζουν οι υπερτροφες γκινγκο μπιλομπα σπιρουλινα κτλ,αλκοολ.κανναβη και εσπρεσο.σημερα πηγα να κολυμπησω και εβγαλα μονο το 1/4 της προπονησης ευτυχως μπορεσα και διαβασα ομως.χθες ξυπνησα απο πον ο στο ορθο και γενικα ποναει το σωμα μου υποφερτα φυσικα.εαν δεν φυγουν σε 15 μερες ξαναγυρναω στην παλια δοση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Yπομονη φιλος, βλεπεις πως πας σε δυο βδομαδες και πραττεις αναλογα.

    Και στην τελικη, στην παλια δοση να πας, δεν σημαινει τιποτα κακο, εδω φαγαμε ολοκληρο τον γαιδαρο, στην ουρα θα κολλησουμε?.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    να σαι καλα σακη κανουμε και τιποτα αλλο εκτος απο υπομονη!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    mamra ετσι γινεται με την μειωση της δοσης στην αρχη μεχρι να την συνηθισει ο οργανισμος.Κι εμενα μου μειωσε προσφατα ο γιατρος το αντιψυχωσικο και περασε κανας μηνας μεχρι να το συνηθισω.Εχω κι εγω βουητο στα αυτια αλλα το ειχα και οταν πρωτοεπαθα το ψυχωσικο επεισοδειο.
    Μην νιωθεις ενοχες που μειωσες τη δοση αφου ειναι με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου σου.Απλα γενικα δεν πρεπει να βιαζομαστε με τις μειωσεις γιατι ειναι μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος,θελει αργα μειωση.
    Κρατα μας ενημερους πως τα πας και καλη υπομονη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    ενοχες δεν νιωθω αλλα σε στιγμες εντονης αποπροσωποποιησης βλεπω τα βλεμματα των ανθρωπων να αγριευουν συνηθως με τον καφε το παθαινω αυτο και φυσικα αποφευγω την βλεμματικη επαφη.αλλα το καταλαβαινω οτι δεν στεκει ενημερωσα τον γιατρο και με ειπε να περιμενω.μονο υπομονη φιλε μια τετραετια φαγαμε με τα φαρμακα!

Similar Threads

  1. Διακοπή Solian ( αντιψυχωσικού )
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-01-2015, 01:27
  2. Μείωση χαπιών
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-04-2010, 20:29
  3. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31
  4. Μειωση ερωτικης διαθεσης
    By ιδιόρρυθμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 20-02-2009, 14:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •