Υπάρχει λύση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298

    Υπάρχει λύση;

    Καλησπέρα.Πολλοί απο εσάς ίσως έχετε διαβάσει σε προηγούμενες αναρτήσεις μου το πρόβλημα που έχω με τις αρρυθμίες.
    Έχω να βγω απο το σπίτι μου απο την προηγούμενη παρασκευή που έπαθα υπερκοιλιακή ταχυκαρδία.Απο τις χειρότερες εμπειρίες που είχα ποτέ μου.
    Σε λίγο καιρό ξεκινάνε τα μαθήματα στη σχολή και θα πρέπει να λείπω απο το πρωί έως το βράδυ διότι η σχολή είναι εκτός της πόλης μου.
    Δεν θέλω να έρθει εκείνη η μέρα.Φοβάμαι υπερβολικά να πάω για να μην με ξαναπιάσει υπερκοιλιακή ταχυκαρδία.Είναι απόμερο το μέρος.Αν με πιάσει τι θα κάνω.Δεν εχει νοσοκομείο η εκαβ για να έρθει να με πάρει.Οι γιατροί μου είπαν τι έχω αλλα όχι απο που προέρχεται.Αν μου έλεγε " Γιάννη έχεις αυτό και αυτό και για να θεραπευτείς πρέπει να κάνεις αυτό" θα ήταν όλα μιά χαρά.Αυτό το άγνωστο δεν το αντέχω.Να σκέφτομαι ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ που περνάει πότε θα το ξαναπάθω.Έχω απελπιστεί παιδιά.

    Υ.Γ Αρκετές φορές έχω πάθει και μία άλλη αρρυθμία η οποία κατα κανόνα κρατούσε λίγο.Ηταν ένας χαοτικός ρυθμός σαν ταχυκαρδία με έκτακτες και οι χτύποι ηταν πχ 130,το επόμενο δευτερόλεπτο 80 και το μεθεπόμενο 160.Φοβάμαι μην είναι κοιλιακή ταχυκαρδία και μην πάθω καμία ανακοπή και πεθάνω.Το θέμα είναι οτι την συγκεκριμένη ταχυκαρδία σε αντίθεση με τις άλλες δεν την έχουμε καταγράψει ακόμη σε ΗΚΓ-χόλτερ κλπ.
    Όποιος έχει καμία συμβουλή παρακαλώ να την γράψει.Ειδικά εαν κάποιος έχει ή είχε ακριβός το ίδιο με μένα παρακαλώ πολύ ας απαντήσει.Ευχαριστώ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Το νευρικό σου σύστημα έχει παραλύσει από τα ψυχοφάρμακα. Επόμενο είναι να επηρεαστούν και άλλες λειτουργίες του οργανισμού όπως το κυκλοφορικό και να υποστούν μη αναστρέψιμες φθορές.

    Δεδομένων των παραπάνω και του γεγονότος ότι οι πιθανότητες να πάθεις προσεχώς έμφραγμα μυοκαρδίου υπό πίεση είναι 70-80%, θα σε συμβούλευα να πάρεις αγγειοδιασταλτικά φάρμακα. Θα απολαύσεις τα οφέλη της χαμηλής πίεσης και όταν έρθει η στιγμή να σταματήσει να λειτουργεί η καρδιά σου, θα με θυμηθείς ότι ο θάνατος θα είναι πιο ανόδυνος σε σύγκριση με την περίπτωση που δεν πάρεις αγγειοδιασταλτικά φάρμακα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Αγαπητή μου αμοιβάδα.Καταρχάς έχω πάρει λεξοτανίλ και ζάναξ 10 φορές στη ζωή μου.Γενικά είμαι υποτασικός.
    Έχω καταλήξει για σένα.Δεν έχεις να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ στη ζωή σου γιαυτό ασχολείσαι με μαλακίες.Γύρω στα 35-40 σε κόβω και να μένεις με τη μαμά σου.Το οτι έτρωγες ξύλο απο τον αλκολικό πατέρα σου είναι λογικό να σου προκαλέσει ψυχική ασθένεια.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Αν σε παρηγορεί, Ναι έτσι είναι. Αυτό δεν σου λέει και ο ψυχίατρος που σε μπουκώνει? Με μια γρήγορη ματιά στα μηνύματα σου αποδεικνύεται ότι έχεις πάρει με το τσουβάλι φάρμακα που καταστρέφουν το νευρικό σύστημα. Άρα έχω δίκιο στα δεδομένα που έθεσα.

    Υπόταση και ταχυκαρδία είναι έννοιες ασύμβατες, ασφαλώς καταλαβαίνω ότι δεν είσαι σε θέση να κάνεις την απαραίτητη νοητική διεργασία για να το καταλάβεις.

    Ή θα πάρεις αγγειοδιασταλτικά φάρμακα για να πέσει η ταχυκαρδία και τα επακόλουθα ή θα υπομείνεις βασανιστικό θάνατο σε περίπτωση ανακοπής γιατί θα είσαι σε υπερένταση και θα προσπαθείς να αντιδράσεις. Άλλη λύση δεν υπάρχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    1ο.Εχω πάει 2 φορές σε ψυχολόγο.
    2ον.Σου είπα πως έχω πάρει 10 φορές το πολύ λεξοτανιλ-ζαναξ
    3ον.Στην υπόταση η καρδιά ανεβάζει παλμούς με σκοπό να τροφοδοτήσει το σώμα με αίμα(οξυγόνο)διοτι η πίεση που στέλνει το αίμα είναι χαμηλή.
    4ον.πάρε εσύ αγγειοδιασταλτικά και βάλε τα βαθιά στον πρωκτό σου.Ετσι και αλλιώς είσαι εξοικειωμένος.
    5ον.Η ανακοπή(κοιλιακή μαρμαρυγή)δεν είναι ανώδυνη διότι χάνεις τις αισθήσεις σου και μετα απο 5 λεπτά επέρχεται ο θάνατος.
    6ον.Πανε στο δημοτικό και ξεκίνα απο την αρχή.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Καλά σε πιστέψαμε. Ως νοσοφοβικό ζόμπι που είσαι το λιγότερο που θα έχεις πάρει είναι 10 κιλά lexotanil και xanax.

    Ταχυκαρδία δεν υφίσταται ρε μπετόβλακα, υπάρχει η εντύπωση της ταχυκαρδίας σε σένα επειδή έχεις καμένο εγκέφαλο.

    Είσαι πολύ χαμηλής νοημοσύνης για να καταφέρεις να αποφύγεις τον μαρτυρικό θάνατο από καρδιακή ανακοπή. Όταν θα σπαρταράς στο έδαφος παρακαλώντας να πεθάνεις, θα είναι πολύ αργά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα χα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Είναι προφάνες ότι πάσχεις από ανίατο ψυχιατρικό νόσημα.

    Αν οι αρρυθμίες δεν είμαι μια ακόμα μια από τις ψευδαισθήσεις σου, πρέπει να ακολουθήσεις άμεσα αγωγή με αγγειοδιασταλτικά φάρμακα, γιατί κινδυνεύεις ανά πάσα στιγμή από καρδιακή ανακοπή.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Είναι προφάνες ότι πάσχεις από ανίατο ψυχιατρικό νόσημα.

    Αν οι αρρυθμίες δεν είμαι μια ακόμα μια από τις ψευδαισθήσεις σου, πρέπει να ακολουθήσεις άμεσα αγωγή με αγγειοδιασταλτικά φάρμακα, γιατί κινδυνεύεις ανά πάσα στιγμή από καρδιακή ανακοπή.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου τζονκ,μιλησαμε κ αλλες φορες εδωπερα,λυπαμαι που περνας αυτο το πραγμα,ομως στην σχολη σου πρεπει να πηγαινεις κ δες κ το καλο της υποθεσης θα απασχολεις τον εαυτο σου απο τα μαθηματα κ θα αποσπασαι απο το θεμα σου,Αλλωστε η σχολη δεν ειναι ερημονησι σιγουρα θα εχεις κ παρεα κ ενα καρο κοσμο συμφοιτητες κ καθηγητες για να πεις ετσι κ νιωσεις προβλημα ομως ετσι κ γινει αυτο θα οφειλεται στο στρες σου κ δεν θα ειναι ευελπιστω κατι σοβαρο,Απο οσο γνωριζω επισης μεσα στις σχολες ειναι κ γιατρος εστω σε αυτες με στοιχειωδη οργανωση,Καλο κουραγιο κ ασχολησου με την σχολη κ την παρεα σου κ ολα να σου πανε καλα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Αγαπητή μυσπ μακάρι να ήταν τόσο απλό.Η σχολή είναι ιέκ και είναι εκτός της πόλης μου σε έρημο μέρος.Αν πάθω υπερκοιλιακή τι θα κάνω.Αυτό σκέφτομαι.Την προηγούμενη παρασκευή που έπαθα ήμουν δίπλα στο νοσοκομείο και ήμουν σε πανικό.Φαντάσου εκεί..Ευχαριστώ για την συμπαράσταση πάντως!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Μέχρι να έρθει το ΕΚΑΒ θα ψοφήσεις.

    Στο ΙΕΚ αποκλείεται να γνωρίζουν πως να αντιδράσουν. Θα πάθουν πανικό, θα σου πιέζουν το στήθος για αναπνοές και θα πάθεις εσωτερική αιμορραγία με αποτέλεσμα ο πόνος να αυξηθεί. Το θετικό θα είναι ότι ο θάνατος σου θα επέλθει ταχύτερα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο σου τζονκ κ ετσι να ειναι οπως λες παντα υπαρχουν ανθρωποι με αυτοκινητο στην σχολη κ ετσι κ τους μιλησεις δεν νομιζω να μην σε βοηθησουν ετσι κ σε δουν σε αναγκη,αυτο το οποιο περιγραφεις εδωπερα δεν το εχω ζησει θα ειναι σιγουρα φοβιστικο ομως δεν νομιζω οτι κινδυνευει η ζωη σου,οταν μαθεις να μην φοβασαι τοσο κ να ηρεμεις πιστευω θα καλυτερευσει κ η ζωη σου,Ευελπιστω με τον καιρο θα το καταφερεις!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κουραγιο σου τζονκ κ ετσι να ειναι οπως λες παντα υπαρχουν ανθρωποι με αυτοκινητο στην σχολη κ ετσι κ τους μιλησεις δεν νομιζω να μην σε βοηθησουν ετσι κ σε δουν σε αναγκη,αυτο το οποιο περιγραφεις εδωπερα δεν το εχω ζησει θα ειναι σιγουρα φοβιστικο ομως δεν νομιζω οτι κινδυνευει η ζωη σου,οταν μαθεις να μην φοβασαι τοσο κ να ηρεμεις πιστευω θα καλυτερευσει κ η ζωη σου,Ευελπιστω με τον καιρο θα το καταφερεις!
    Μάθε ελληνικά ρε ψυχαναγκαστικό ζόμπι, έλεος. Αντί να τα σκας σε ψυχοφάρμακα και να περιμένεις να κληρονομήσεις την γριά σου δεν πας σε κανένα φροντιστήριο νέων ελληνικών?

    Ποιος θα τον βοηθήσει? Να βάλει ετοιμοθάνατο στο αυτοκίνητο του και να τρέχει στα δικαστήρια μια ζωή? Πλάκα κάνεις μάλλον.

Similar Threads

  1. Υπάρχει λύση? Τελικά υπάρχει!
    By SpyroKo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:32
  2. Υπαρχει λυση?
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 26-11-2011, 02:34
  3. Υπάρχει λύση?
    By agnwstos007 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-11-2010, 02:47
  4. Υπάρχει λύση?
    By thor24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2007, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •