ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΑΛΜΩΝ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikosnt View Post
    Χαχαχχα μια χαρα σε βλέπω .
    Ο καρδιογράφος τσέπης όμως τι ακριβώς είναι ;;
    Για οξύμετρο έχω ακούσει για αυτό πρώτη φορά ματακουω ! [emoji28]
    Είναι μηχάνημα παλάμης που σου κάνει καρδιογράφημα. Δεν είναι πλήρως αξιόπιστο, πχ πολλές φορές μου είχε βγάλει st elevation που μπορεί να σημαίνει καρδιακή προσβολή αλλά όταν έστειλα το καρδιογράφημα στον καρδιολόγο μου μου είπε πως είναι απλά παράσιτα.

    Αλλά ανιχνεύει έκτακτες, ταχυκαρδία κλπ.

  2. #77
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    6
    μου ειπαν οτι οι εξετασεις μου ειναι μια χαρα, η καρδια δεν εχει τιποτα και οτι οι εκτακτες ειναι απλα ενα ενοχλητικο συμπτωμα. μαλιστα ενας μου ειπε για την ακριβεια οτι θελει πολλη προσπαθεια για να πεθανεις απο εκτακτες δηλαδη να πεσεις λεει και απο τον 6ο οροφο ταυτοχρονα.επισης μου ειπαν οτι στο 24ωρο ειναι λιγες και οτι υπαρχουν ανθρωποι με πολλες περισσοτερες και δεν τις νιωθουν καν και οτι γενικα τις εχει πολυς κοσμος.παντως καποιες μερες με επηρεαζουν και με τρομαζουν πολυ.πηρα και καταγραγεα συμβαντων που σου μτραει τους παλμους και τσεκαρομαι συχνα..

  3. #78
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Χρόνια πολλά! Δεν έχεις δει καμία βελτίωση με τα φάρμακα; Επίσης, όλοι οι καρδιολόγοι είπαν το ίδιο; ότι δηλαδή είναι ακίνδυνες;
    μου ειπαν οτι οι εξετασεις μου ειναι μια χαρα, η καρδια δεν εχει τιποτα και οτι οι εκτακτες ειναι απλα ενα ενοχλητικο συμπτωμα. μαλιστα ενας μου ειπε για την ακριβεια οτι θελει πολλη προσπαθεια για να πεθανεις απο εκτακτες δηλαδη να πεσεις λεει και απο τον 6ο οροφο ταυτοχρονα.επισης μου ειπαν οτι στο 24ωρο ειναι λιγες και οτι υπαρχουν ανθρωποι με πολλες περισσοτερες και δεν τις νιωθουν καν και οτι γενικα τις εχει πολυς κοσμος.παντως καποιες μερες με επηρεαζουν και με τρομαζουν πολυ.πηρα και καταγραγεα συμβαντων που σου μτραει τους παλμους και τσεκαρομαι συχνα..

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Τελικα βγηκε και το αποτελεσμα και για την βιταμινη d και ειναι 17,3 και το κατωτατο ειναι 30.νομιζω οτι και αυτο παιζει ρολο στις εκτακτες.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Τελικα βγηκε και το αποτελεσμα και για την βιταμινη d και ειναι 17,3 και το κατωτατο ειναι 30.νομιζω οτι και αυτο παιζει ρολο στις εκτακτες.
    Το κατώτατο νομίζω είναι το 20. Περισσότερο ρόλο παίζουν οι ηλεκτρολυτες στις έκτακτες, μαγνήσιο, κάλιο, χλώριο, ασβέστιο, νάτριο.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το κατώτατο νομίζω είναι το 20. Περισσότερο ρόλο παίζουν οι ηλεκτρολυτες στις έκτακτες, μαγνήσιο, κάλιο, χλώριο, ασβέστιο, νάτριο.
    Θα ρωτησω την καρδιολογο αν παιζει ρόλο,σιγουρα παντως θα παρω καποιο συμπηρωμα.οι ηλεκτρολυτες ειναι σε καλο επιπεδο απο τις εξετασεις που εκανα

  7. #82
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    10
    Καλησπέρα έχω και εγώ ανάλογο θέμα. Με τα ουλα σου τι έγινε?

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. αισθημα κοπωσης
    By Αρης31 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 17-06-2014, 18:30
  2. αίσθημα κατωτερότητας
    By MariaApo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 15-08-2012, 01:18
  3. ΑΙΣΘΗΜΑ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 25-06-2011, 20:23
  4. αισθημα κενου
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 09-05-2011, 16:27
  5. ξαφνικη αισθηση παλμων
    By konsav92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 15-09-2009, 02:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •