Καλησπέρα σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21

    Καλησπέρα σας!

    Γεια σας γλυκουληδες/λες!!. Ειμαι νεος στο φορουμ γραφτηκα μολις χθες και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια εμπειρια μου που συνεβη πριν ενα χρόνο κ κτ μηνες και με ριχνει ψηχολογικά! Ηταν 23Αυγουστου και εκανα την τριτη επεμβαση στον οδοντιατρο απονευρωσης καθως πριν μερες με πονουσε πολή το δοντι. Πολη πονος και χρειαστηκε να μου κανει δευτερη ενεση- αναισθητικό για το δοντι.Τελειωνουμε μου λεει ολα καλα ; λεω ναι σηκωνομαι ενω ενιωθα αδυναμια σηκονομαι αποτομα βγαινω απο το κτηριο και 20 μετρα πιο περα λιποθημαω.Τρεχει μια κυρια και ενας κυριος για να με βοηθησουν τους λεω που ειμουν και οτι οι γονεις μου δουλευαν και απο εκει και περα αρχισα να χανομαι τα εβλεπα ολα μαυρα με αναλαμπες σαν αστερια που αναβοσβηνουν δεν ακουγα κ δεν μπορουσα να μιλησω.Τελικά καταφεραν να με σηνεφερουν και αρχισα να ακουω και σηνηλθα μεαα σε ενα αμαξι καθως με πηγαιναν νοσοκομειο.Ειχα τρομοκρατηθει μολις ειχα συνελθει.Με πανε νοσοκομειο κν εξετασεις ολα καλά παω σπιτι ξαπλωνω.Μετα ειχα ενα αισθημα δυσφοριας που με το ζορι εφαγα την 2η φετα μου . Ηταν σαν κοπωση και λες και ειμουν ετοιμοθανατος. Αυτο σηνεχιστηκε μεχρι τον σεπτεμβριο πηρα βιταμινεςς εκανα εξετασεια για το σχολειο για την γυμναστική ολα καλά. Μετα ομως ειχα πολή αγχος δε κοιμομουν τα βραδια παρολο που ειχα σχολειο οι σκεψεις μου ηταν σ αυτο το γεγονος και μηπως το ξαναπαθω αυτο σταδιακα το ξεπερασα ως εναν βαθμο. Σημερα πχ χθςς στην περιφορά ζαλιζομουν σαν ν μην ειχα σταθερή πορεια και αναγκαστικα να ποιανω που και που το χερι της μανας μου (οχι χερι-χερι) πραμα που δεν ειχα ξανακάνει ποτε ή σπανια. Επισης στο σχολειο καποιες φορες σφιγκομαι αποτομα, ζαλιζομαι αποτομα και αποπροσανατολιζομαι απο δραστηριοτητες που κανω και εκανα αλλα πλεον δεν με ευχαριστουν οσο παλια. Καποιες φορες βλεπω αστερισμους παρολο που ειχα παει σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι ειμαι τζετ.Επισης μεροικες φορες παλι κανω σκεψεις και τις πιο πολλες κυριακες τις περισσοτερες τα βραδια δε κοιμαμαι με ποιανει μελαγχολια και δε μπορω να μην σκεφτομαι. Εχω κανει μεγαλη προοδο σχετικά με περυσι. Εχω μιλησει με τρεις πολή καλους ψυχολογους και γνωστους στο ευρη κοινο. Ο ενς πολη ακριβος ο αλλος απο ναυπλιο μου ειπε οτι δε μπορει να με βοηθησει χωρις τη συγκαταθεση γονεα αλλα μου προτεινε να απευθηνθω σε μια πολη καλή ψηχολογο απο το μερος μου. Μιληαα μαζι της αλλα το ακηρωσα λογο υποχρεωσεων και τωρα λεω να παω μετα τις εξετασεια να το θεραπευσω πριν ειναι αργα καθως του χρονου δινω παννελαδικες αλλα και να μην παω πιστευω θ τ καταφερω δε πεφτω ευκολα αλκα θα παω καλου κακκου. Λοιπον ακουω γνωμες και σχολια !!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    15
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μήπως φταίει το ότι μπορεί να τρως λίγο; επίσης φταίει και το άγχος.
    :-)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21
    Αγαπητή μου Νικη ειμαι 60 κιλά και υψος πανω απο 1,70 τρωω μαλλον το αγχος ειναι. Σ ευχαριστω για το χρονο σου να ειααι παντα καλά!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21
    Ξερεις μηπως πως γινετε να κανω διαγραφει και να διαγραφω σαν μελος αν το θελήσω κάποτε ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by Periklis View Post
    Ξερεις μηπως πως γινετε να κανω διαγραφει και να διαγραφω σαν μελος αν το θελήσω κάποτε ;
    Οχι δεν γίνεται,είσαι φακελωμένος...........χαχαχαχα
    Καλό Πάσχα...μείωσε το άγχος σου - κάνε πραγματα που σε χαλαρώνουν κ θα δεις ότι όλα θα πάνε τέλεια!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος,Καλα κανεις κ το παλευεις πιστευω οφειλεται στο εντονο σου στρες μιας κ εκανες τσεκ απο στον γιατρο κ ολα καλα,τωρα σου εμεινε η φοβια γιαυτο κ νιωθεις οτι θα παθεις παλι το ιδιο η φοβια σωματοποιειται ορισμενες φορες γιαυτο νιωθεις οτι θα το παθεις παλι,Εντοπισε απο που πηγαζει ολο σου το στρες πιθανοτατα στρεσαρεσαι για το σχολειο κ τις πανελληνιες κ πως θα το αντιμετωπισεις,συνηθως αυτο το πραγμα γινεται κ οταν εχεις χαμηλο αματοκριτη χαμηλη πιεση η θυρεοειδη ετσι κ δεν ισχυει για σενα τοτε ειναι θεμα στρες,Καλο κουραγιο μην σταματας να το παλευεις!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21

    Cool Αγαπητή Νταιανα

    Λενε οτι στα αστεια κρηβeονται οι μεγαλυτερες αληθειες! Τεσπα θα μαθω! Σε ευχαριστω πολή παντος να εισαι καλά ! Καλο Πασχα για ολους μας!! Αα και σε συμπαθησα πολή διαβασα μηνυματα σου εισαι ωραια!
    Last edited by Periklis; 12-04-2015 at 04:04.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21

    Αγαπητή/ε μυσπ

    Πιστευω οτι η απαντηση σου ειναι και η πιο ρεαλιστικη και η πιο κοντινη στην απαντηση που θα ηθελα μαζι με της νταιανας, να εισαι πάντα καλα.ειστε ψυχολογοι ;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Periklis View Post
    Πιστευω οτι η απαντηση σου ειναι και η πιο ρεαλιστικη και η πιο κοντινη στην απαντηση που θα ηθελα μαζι με της νταιανας, να εισαι πάντα καλα.ειστε ψυχολογοι ;
    Καλησπερα σου φιλε μου κοπελα ειμαι οχι δεν ειμαι ψυχολογος ομως εχω αντιμετωπισει σοβαρα θεματα στην ζωη μου κ εχω μια γνωση πανω στα ψυχολογικα γνωριζω οτι προκαλουν κ σωματικες επιπτωσεις

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21
    Αγαπητή μυσπ ξερεις πως γινετε να διαγραφώ σαν μελος απο τη σελιδα ;; Ευχαριστω περιμενω απαντηση!.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Periklis View Post
    Αγαπητή μυσπ ξερεις πως γινετε να διαγραφώ σαν μελος απο τη σελιδα ;; Ευχαριστω περιμενω απαντηση!.
    Καλησπερα σου Περικλη,δεν το γνωριζω αυτο να σου πω ομως δεν υπαρχει λογος νομιζω να διαγραφεις εδωπερα μπορεις να μιλας με κοσμο για τα προβληματα σου ανωνυμα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα σου Περικλη,δεν το γνωριζω αυτο να σου πω ομως δεν υπαρχει λογος νομιζω να διαγραφεις εδωπερα μπορεις να μιλας με κοσμο για τα προβληματα σου ανωνυμα
    Όχι και τόσο ανώνυμα...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    21
    Καλησπέρα σας!! Αμα παω στην περιπτωση μου σε ψυχολογο θα με βοηθησει ή τζαμπα τα λεφτά ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Periklis View Post
    Καλησπέρα σας!! Αμα παω στην περιπτωση μου σε ψυχολογο θα με βοηθησει ή τζαμπα τα λεφτά ;
    Καλησπερα σου μελος,αναλογα την περιπτωση που θα απευθυνθεις κ σε αυτο οπως κ σε αλλα θεματα ρισκαρουμε για να δουμε αποτελεσμα δεν ειναι ολοι οι ειδικοι το ιδιο,Κανε μια ερευνα για να δεις που θα πας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. καλησπερα σας
    By xristoforos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-2015, 16:04
  2. Καλησπέρα!
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 10-04-2012, 09:35
  3. καλησπέρα σας
    By ΠΕΤΡΑΝ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-01-2012, 15:24
  4. Καλησπέρα σας...
    By kotzanastas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-12-2011, 18:23
  5. Καλησπερα..
    By Ifigeneia24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 26-07-2006, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •