Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24

    Σχέση με παντρεμένη και ζήλεια (δικιά μου)

    Εδώ και 2,5 χρόνια έχω σχέση με παντρεμένη. Είμαι 57 και αυτή 50. Εγώ χωρισμένος.
    Εχουμε ορκιστεί ειλικρίνεια, σεβασμό και εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον
    Η σχέση που ανπτύχθηκε είναι υπέροχη από κάθε άποψη. Εχουμε βάλει σαν όριο γιά να χωρίσει, μετά που θα απολυθεί ο γιός της.
    Μέχρι πριν λίγο καιρό είμαστε σχεδόν κάθε μέρα (και κάθε βράδυ) μαζί, μιάς και ο σύζυγός της ήταν ναυτικός και έλειπε.
    Τώρα όμως γύρισε και συνταξιοδοτήθηκε.
    Οι επαφή μας είναι διαρκής με τηλεφωνήματα και μιά-δυό φορές την εβδομάδα προσωπική επαφή.
    Οπως μου λέει (καί κάπως μπορώ να το διαπιστώσω) του το αναφέρει απ' έξω- απ' έξω οτι θα φύγει από το σπίτι και δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω.
    Εμένα όμ ως άρχισε να με τρώει η ζήλεια, γιατί δεν θέλω να το κάνει με τον σύζυγό της. Το συζητήσαμε πολλές φορές, ούτε και αυτή θέλει αλλά κάπως το θεωρει υποχρέωση. Εγώ από τη μεριά μου το θεωρώ σαν τελείως ιδιωτική και προσωπική μας στιγμή που κορυφώνει την αγάπη μας και δεν μπορώ να συνηθίσω στην ιδέα οτι μπορεί να μπεί κι άλλος μέσα στο σώμα της. Το μόνο που μου είπε, είναι πως νοιώθει σαν να την εξετάζει γυναικολόγος! Της είπα (τι νά έκανα) οτι είναι προσωπικό της θέμα και ας το χειριστεί αυτή στο τέλος, αλλά είναι κάτι που με πειράζει.
    Πήγαμε σε γυναικολόγο, του εξήγησε τι γίνεται και αυτός της έδωσε χαρτί οτι έχει κάτι (?) που απαγορεύει την σεξουαλική επαφή. Την ρωτώ συχνά τι γινεται με τον άλλον και μου λέει να μην ανησυχώ.
    Χτές μου είπε το του έκατσε πριν δυό μήνες. Δαγκάθηκα, ανψοκοκκίνησα, μου ήρθε κεραμίδα και αλοιθώρισα....Το μόνο που μπ΄πορεσα να πω ήταν να μην δέχεται χωρίς προφυλακτικό. Εμείς το κάνουμε πάντα χωρίς.

    Δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Θέλω να ξέρω α συνεχίζει και του κάθεται (με διαβεβαίωσε πως όχι) αλλά κι απ την άλλη με κάνει χάλια η αναφορά και η σκέψη σ' αυτό το γεγονός, άσε που κλονίζει και την εμπιστοσύνη μου. Εχει κανείς κάποια τέτοια εμπειρία?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by albatros View Post
    Εδώ και 2,5 χρόνια έχω σχέση με παντρεμένη. Είμαι 57 και αυτή 50. Εγώ χωρισμένος.
    Εχουμε ορκιστεί ειλικρίνεια, σεβασμό και εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον
    Η σχέση που ανπτύχθηκε είναι υπέροχη από κάθε άποψη. Εχουμε βάλει σαν όριο γιά να χωρίσει, μετά που θα απολυθεί ο γιός της.
    Μέχρι πριν λίγο καιρό είμαστε σχεδόν κάθε μέρα (και κάθε βράδυ) μαζί, μιάς και ο σύζυγός της ήταν ναυτικός και έλειπε.
    Τώρα όμως γύρισε και συνταξιοδοτήθηκε.
    Οι επαφή μας είναι διαρκής με τηλεφωνήματα και μιά-δυό φορές την εβδομάδα προσωπική επαφή.
    Οπως μου λέει (καί κάπως μπορώ να το διαπιστώσω) του το αναφέρει απ' έξω- απ' έξω οτι θα φύγει από το σπίτι και δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω.
    Εμένα όμ ως άρχισε να με τρώει η ζήλεια, γιατί δεν θέλω να το κάνει με τον σύζυγό της. Το συζητήσαμε πολλές φορές, ούτε και αυτή θέλει αλλά κάπως το θεωρει υποχρέωση. Εγώ από τη μεριά μου το θεωρώ σαν τελείως ιδιωτική και προσωπική μας στιγμή που κορυφώνει την αγάπη μας και δεν μπορώ να συνηθίσω στην ιδέα οτι μπορεί να μπεί κι άλλος μέσα στο σώμα της. Το μόνο που μου είπε, είναι πως νοιώθει σαν να την εξετάζει γυναικολόγος! Της είπα (τι νά έκανα) οτι είναι προσωπικό της θέμα και ας το χειριστεί αυτή στο τέλος, αλλά είναι κάτι που με πειράζει.
    Πήγαμε σε γυναικολόγο, του εξήγησε τι γίνεται και αυτός της έδωσε χαρτί οτι έχει κάτι (?) που απαγορεύει την σεξουαλική επαφή. Την ρωτώ συχνά τι γινεται με τον άλλον και μου λέει να μην ανησυχώ.
    Χτές μου είπε το του έκατσε πριν δυό μήνες. Δαγκάθηκα, ανψοκοκκίνησα, μου ήρθε κεραμίδα και αλοιθώρισα....Το μόνο που μπ΄πορεσα να πω ήταν να μην δέχεται χωρίς προφυλακτικό. Εμείς το κάνουμε πάντα χωρίς.

    Δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Θέλω να ξέρω α συνεχίζει και του κάθεται (με διαβεβαίωσε πως όχι) αλλά κι απ την άλλη με κάνει χάλια η αναφορά και η σκέψη σ' αυτό το γεγονός, άσε που κλονίζει και την εμπιστοσύνη μου. Εχει κανείς κάποια τέτοια εμπειρία?
    χαχαχαχαχα ελιωσα!!! Κλαιωωωω!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    χαχαχαχαχα ελιωσα!!! Κλαιωωωω!!!
    Γιατί ρε? Πές μου κι εμένα μπας και γελάσω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν μου λες ο συζυγος , της εκτελει γυναικολογικη εξεταση παρα το χαρτι του γιατρου??

    (δεν μπορω να μην γελασω με την ολη περιγραφη..)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24
    Δεν κατάλαβες. Μου είπε πως νοιώθει οταν την πηδάει: Σαν να νοιώθει το χέρι του γυναικολόγου, δηλαδή ψύχρα....Αντιληπτόν?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by albatros View Post
    Δεν κατάλαβες. Μου είπε πως νοιώθει οταν την πηδάει: Σαν να νοιώθει το χέρι του γυναικολόγου, δηλαδή ψύχρα....Αντιληπτόν?
    Το καταλαβα...!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24
    Χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις αλλά γιά μένα είναι σημαντικό.
    Θα ήθελα κάποιον που έχει παρόμοιο θέμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Οκ απατά τον άντρα της με εσένα και εσένα με τον άντρα της.Πάντως δεν γίνεται να μην εκπληρώνει τις συζυγικες της υποχρεώσεις,είναι παντρεμένη και ο άνθρωπος κοιμάται με την νόμιμη γυναίκα του.Παράνομα κοιμάται μαζί σου.Εγώ νομίζω δεν πρόκειται να χωρίσει στα 50+ και οτι η όλη κατάσταση απλά την βόλευε.Καταλαβαίνω οτι δεν μπορείς να αντέξεις οτι η συντροφός σου κοιμάται με άλλον άντρα,αλλα...ήξερες οτι είναι γυναίκα του και με βούλα από την αρχή.Δικαιολογίες του στυλ "δεν νοιώθω τίποτα για αυτόν/αυτήν","δεν κοιμόμαστε μαζί" και "θα χωρίσω αλλά δεν θέλω να την/τον πληγώσω" δεν παίρνονται σοβαρά.Είναι ο κλασικός πρόλογος του παντρεμένου που θέλει να ξενοπηδάει με την βέρα στο χέρι.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ενταξει με την περιγραφη γελασα , οχι με το προβλημα σου..
    Λογικο ειναι να αισθανεσαι ζηλεια αλλα μην ξεχνας ομως οτι εσυ εισαι ο ξεκαρφωτος της ιστοριας.. Επισης δεν ξερω κατα ποσο μια γυναικα στα 50 εχει την δυναμη να παρατησει την οικογενεια της.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24
    Καλά αυτά μπορεί να είναι η πρακτική, αλλα είναι και θεωρίες.
    Γιατί με θεωρείς ξεκάρφωτο? Στις παντρεμένες αφαιρείται το δικαίωμα της επιλογής?
    Ξέχασα να σου πω οτι ήταν ένα φοβισμένο πλάσμα που έκλαιγε με το παραμικρό και τώρα δεν την αναγνωρίζουν.

    Μιά παράμετρο που θέλω να ξέρω είναι τι νοιώθει μιά γυναίκα σ' αυτή την κατάσταση. Μάλλον γυναίκα πρέπει να μου απαντήσει

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by albatros View Post
    Καλά αυτά μπορεί να είναι η πρακτική, αλλα είναι και θεωρίες.
    Γιατί με θεωρείς ξεκάρφωτο? Στις παντρεμένες αφαιρείται το δικαίωμα της επιλογής?
    Ξέχασα να σου πω οτι ήταν ένα φοβισμένο πλάσμα που έκλαιγε με το παραμικρό και τώρα δεν την αναγνωρίζουν
    Ξεκαρφωτος=παρανομος οπως σωστα το εθεσε παραπανω η white .

    Δεν αφαιρειται το δικαιωμα της επιλογης ,απλα εχω την πεποιθηση οτι δεν προκειται να χωρισει..Δεν θα το ειχε κανει τοσο καιρο? Οχι μονο δεν το εκανε ,αλλα οταν γυρισε ο συζυγος θυμηθηκε και τις υποχρεωσεις της απεναντι του.
    Στο τελευταιο που λες , δεν αμφιβαλλω οτι ειναι ερωτευμενη μαζι σου η γυναικα. Αλλα τωρα στα 50 δεν προκειται να παει πουθενα..Απλα οσο επιανε λιμανια ο συζυγος αλλο τοσο εριχνε αγκυρες και αυτη. Μην εχεις μεγαλες προσδοκιες..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Εν ολίγοις είναι λογικό να σε πειράζει,όμως ήξερες οτι έχει άντρα.Εσύ είσαι ο τρίτος στην σχέση αυτή και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εφόσον παραμένει παντρεμένη μαζί του και τον κρατάει στο σκοτάδι ενώ του τα φοράει.Οσο για το "το χέρι του γυναικολόγου" τι θα ήθελες να σου πει.Οτι το κάνει και με τους δυο σας και την βολεύει;Να σου έλεγε οτι γούσταρε; Εδώ ετσι και ανέβασες πίεση 24... Δύσκολα μια γυναίκα στα 50+ και με μεγάλα παιδιά ανακοινώνει στον άντρα της οτί θέλει να χωρίσουν. Θα σας έχει και τους δύο,έτσι και αλλιώς και ο άντρας της δεν φαντάζομαι οτι θα είναι κανενα παιδαρέλι που θα κάνει σεξ μαζί της κάθε μέρα.Τα βιάγκρα είναι ακριβά.

    υ.γ mnimonio έιμαι άσπρος,όχι άσπρη :P

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    24
    Χαίρομαι που η white είναι γυναίκα, αλλά μου κάνουν εντύπωση οι λέξεις "παράνομο", "συζυγικες της υποχρεώσεις"....
    Το ότι δεν κοιμούνται μαζί είναι τσεκαρισμένο. Ξέρεις τι μπορεί να κάνει ο ζηλιάρης.
    Last edited by albatros; 29-01-2015 at 21:39.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Α σορρυ για την αλλαγη φυλου white !

    ελα ρε αλμπατρος τωρα , εχεις βαλει κοριους ή καμερες στο κρεβατι τους??Αφου πριν 2 μηνες του εκατσε κιολας..Ενταξει τωρα δεν θελω να σε αναστατωσω , αλλα μην παιρνεις και ορκο για καποια πραγματα..
    Οσο για το βιαγκρα που ειπε ο white οι ναυτικοι βγαινουν σχετικα νεοι στην συνταξη 45+ αν δεν κανω λαθος..Ε δεν νομιζω να χρειαζεται βιαγκρα ο ανθρωπος , η συζυγος επισης νεοτατη ειναι..ενταξει ας μην σε ταραξω αλλο αλμπατρος :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Δεν είμαι γυναίκα,άντρας είμαι!Δεν ξέρεις τι κάνουν.Αλλωστε θα ξέρεις κι εσύ οτι στα 50+ ζευγάρια ρόλο δεν παίζει τόσο το σεξ όσο η συντροφικότητα και οι αναμνήσεις που έχουν μαζί.Όπως και να 'χει οφείλει να ξεκαθαρίσει την κατάσταση.Κανονικά έπρεπε να το κάνει πριν κοιμήθει μαζί σου.Οι μόνοι χαμένοι στην υπόθεση είστε εσύ που στεναχωρίεσαι και ο άνθρωπος που θαλασσόβερνε να φέρει λεφτά και η γυναίκα του τον απατούσε.Γιατί σου κάνουν εντύπωση οι λέξεις.Δεν ξέρεις οτι είστε παράνομο ζευγάρι; Κατα την έννοια της λέξης κίολας.Στην αρχαία Ελλάδα θα σας σκοτώναν και στην σύγχρονη θα σας βάζαν μέσα μέχρι το 1981.Συζυγικες υποχρεωσεις ναι, έτσι το λέει ο λαός.Πρώτη φορά το άκουσες albatros;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. H ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
    By george271185 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 02-08-2014, 20:10
  2. Σχέση με παντρεμένη
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-04-2013, 00:44
  3. ζήλεια σε σχέση
    By treislaloun in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 22-05-2011, 23:18
  4. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04
  5. Δικιά μου, δικιά σου...
    By OneiroPauL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 18-05-2008, 15:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •