XANAX
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: XANAX

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298

    XANAX

    Καλησπέρα!3 μέρες τώρα παίρνω ζάναξ και το πρωί όταν ξυπνάω νιώθω κουρασμένος και κακόκεφος.Μέσα στην ημέρα όταν το παίρνω δεν με πιάνει.Ούτε το άγχος μειώνεται ούτε τίποτα.Έχει δει κανένας διαφορά με το ζάναξ ? αν ναι σε πόσο καιρό ? Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Καλησπέρα φίλε,
    εμένα ούτε το ζάναξ με έπιασε ούτε το τρανξεν. Χειρότερα με έκαναν κάθε φορά όταν τα δοκίμασα. Ή που δε με πιάνανε ή που με κάναν χειρότερα...
    Μόνο το λεξοτανίλ με πιάνει καλά και τώρα πλέον το ρεμερόν που είναι λες και έχω πάρει μισό λεξοτανίλ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειμαι χρηστης ζαναξ ( δυστυχως ) , και με πιανουν σε 45 λεπτα , απο την ωρα ληψης , και κραταει για 4-5 ωρες . Αλλα μετα απο 2-3 μηνες , σου γινεται εθισμος το ενα , και θελεις και δευτερο , προσεχε το , ειναι πολυ υπουλο φαρμακο , προκαλει εντονη εξαρτηση . Ομως δεν εχω διαταραχες αγχους , αλλα απλη ( σκετη ! ) καταθλιψη , που συνοδευεται απο ηπιο αγχος .
    Παντως ειναι παλιοφαρμακο , και πλεον στην Αγγλια , επανεξεταζουν τον ασθενη μετα παρελευση 4μηνου , διοτι ειναι για χρηση περιορισμενης χρονικης διαρκειας , μην κοιτας εδω που στα γραφουν με την σεσουλα .

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-04-2015 at 13:11.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εξυπνακια markos , σουχω νεα , απο αυριο γινεσαι μπαν .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Καλησπέρα φίλε,
    εμένα ούτε το ζάναξ με έπιασε ούτε το τρανξεν. Χειρότερα με έκαναν κάθε φορά όταν τα δοκίμασα. Ή που δε με πιάνανε ή που με κάναν χειρότερα...
    Μόνο το λεξοτανίλ με πιάνει καλά και τώρα πλέον το ρεμερόν που είναι λες και έχω πάρει μισό λεξοτανίλ...
    Γειά σου Παναγιώτη.Και 1 λεξ να πάρω πάλι τίποτα.Και είμαι 70 κιλα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Παιδιά καταρχάς μην τσατίζεστε.Υποτίθεται πως εμείς καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο.Αν είναι να αρπαζόμαστε μεταξύ μας τότε δεν υπάρχει ελπίδα.Υπάρχουν φυσικά-φυτικά ηρεμιστικά α οποία δουλεύουν 100% και δεν έχουν καμία παρενέργεια.Το θέμα είναι πως δεν μας αφήνουν να τα μάθουμε διότι κοστίζουν ελάχιστα και δεν συμφέρει κάποιες τσέπες.Κρίμα που οι άνθρωποι είμαστε ελεεινοί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου τζονκ εγω πηρα λιγες μερες για στρες κ ειδα μεγαλη διαφορα λογικο ειναι να ξυπνας κουρασμενος μιας κ ειναι η επηρεια του χαπιου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Μυσπ καλησπέρα!Δεν είναι οτι ξυπνάω μόνο εξαντλημένος αλλα και κακόκεφος.Οχι οτι πριν τα πάρω ξυπνούσα χαρούμενος.Αυτό περνάει με τον καιρό ή όσο παίρνεις το χάπι το νιώθεις ?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-04-2015 at 13:11.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Markos4 Βρισκόμαστε σε φόρουμ για άτομα με ψυχικά προβλήματα και για τον λόγο αυτό κατανοώ απόλυτα την συμπεριφορά σου.Στις οδηγίες χρήσεως δεν αναγράφεται η ποσότητα η οποία πρέπει να λαμβάνεται διότι κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό βάρος και πάσχει από διαφορετική ασθένεια/διαταραχή.Πρέπει να ξέρεις πως το ζάναξ χρησιμοποιείτε για διάφορες ασθένειες/διαταραχές και όχι για κάποια συγκεκριμένη,οπότε η δοσολογία είναι ανάλογη αρκετών παραγόντων.Το πότε κοιμάμαι και το πότε ξυπνάω δεν νομίζω πως είναι ένα θέμα το οποίο θα το συζητήσω μαζί σου.Εάν κατάλαβα με αποκαλείς αργόσχολο προβληματικό κοπρίτη χαμηλού ΙQ για τον λόγο ότι είμαι ξύπνιος 3:15 νύχτα και γράφω στο φόρουμ.Απο ότι καταλαβαίνεις είσαι και εσύ συνδεδεμένος στο φόρουμ αυτή τη στιγμή.Ο λόγος που δεν κοιμάμαι και βρίσκομαι στο φόρουμ είναι ότι αναζητώ βοήθεια από μέλη που ζούνε παρόμοιες ή και ίδιες καταστάσεις με την δική μου.Χωρίς να θέλω να καυχηθώ θέλω να σου αναφέρω πως έχω φοιτήσει σε σχολή διοίκησης επιχειρήσεων(ΤΕΙ),σε σχολή μηχανικών πληροφορικής(ΤΕΙ) και αυτή τη στιγμή φοιτώ σε σχολή τουριστικών επαγγελμάτων η οποία βρίσκεται εκτός της πόλης που μένω και καθημερινά πηγαίνω αλλάζοντας τρία λεωφορεία τα οποία κάνουν δυόμιση ώρες για να φτάσω στην σχολή.Στο ενδιάμεσο παρακολουθώ πέντε με επτά ώρες μαθήματα και παίρνω άλλα τρία λεωφορεία με τα οποία ταξιδεύω για άλλες δυόμιση ώρες για να φτάσω στο σπίτι μου.Ελπίζω να αναθεωρήσεις για κάποια πράγματα που είπες για εμένα και προφανώς και για άλλα μέλη του φόρουμ.Εδώ βρισκόμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες σχετικά με τις δύσκολες καταστάσεις που βιώνουμε,να κατανοούμε ο ένας τον άλλο,να προσπαθούμε να βρίσκουμε λύσεις,και για να παίρνουμε κουράγιο σκεπτόμενοι ότι δεν είμαστε μόνοι μας σε αυτό το γολγοθά που διανύουμε.
    Last edited by Johnc; 13-04-2015 at 04:52.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-04-2015 at 13:12.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    1ον.Γιατί πρέπει να γνωρίζω που βρίσκεσαι και τι ώρα είναι εκεί που βρίσκεσαι;
    2ον.Δεν έγραψα οτι φοιτώ σε 3 τει.Έγραψα πως έχω φοιτήσει σε 2 τεί(δηλαδή έχω τελειώσει)και αυτή τη στιγμή φοιτώ σε μία ακόμη σχολή.Επίσης δεν άλλαξα 2 πόλεις για να σκοτώσω χρόνο.Επίσης δεν γίνεται να κοιμάμαι χαράματα και απλά να κοιμάμαι πολύ λίγες ώρες;
    3ον.ΠΟΤΕ δεν βασιζόμαστε σε αυτά που γράφουν οι οδηγίες χρήσεως αλλα στον γιατρό τον οποίο μας έγραψε την συνταγή.Το ζάναξ χρησιμοποιείται για πολλές περισσότερες παθήσεις πέρα απο τις οποίες αναφέρει.Στο άγχος πχ γράφει 0,25-0,50 μιλιγκράμ τρις φορές την ημέρα.Οπότε εαν είσαι 150 κιλά ή 40 κιλά παίρνεις την ίδια δοσολογία;
    4ον.Στην πρόταση που αναφέρεσαι γράφω "Δεν είναι οτι ξυπνάω μόνο εξαντλημένος αλλα και κακόκεφος.Οχι οτι πριν τα πάρω ξυπνούσα χαρούμενος".Εννοώ πως δεν ξυπνάω ποτέ χαρούμενος αλλα μετά το ζάναξ ξυπνάω ασυνήθιστα κακόκεφος.

    Με χαροποιεί που υπάρχουν άτομα σαν εσένα τα οποία μας κάνουν να αισθανόμαστε εξυπνότεροι και μας θυμίζουν οτι "υπάρχουν και χειρότερα"

    Ευχαριστώ !!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Βλέπω αναφέρεσαι συνέχεια στο IQ.Θα ήθελα πραγματικά να δώ εάν ξέρεις τι ακριβώς εννοούμε με αυτο τον όρο και πώς γίνεται η μέτρηση σε έναν άνθρωπο.Όσο και να γκουγκλάρεις δεν υπάρχει η απάντηση στο ίντερνετ.

  15. #15
    Καλημέρα, το xanax μαζί με το galopran, το έπαιρνα για τις κρίσεις πανικού προτού μου διαγνωστεί ψύχωση, όντως ήταν αποτελεσματικό απλά κοιμόμουν για δύο μέρες και έπαιρνα ένα τέταρτο, είναι φυσιολογικό και δεν είναι παρενέργεια, είναι ένα από τα ποιο αποτελεσματικά ηρεμιστικά, αν σου το συνέστησε ο γιατρός σου μην το σταματήσεις, βέβαια να ξέρεις από προσωπική εμπειρία η μητέρα μου παίρνει xanax εδώ και μια δεκαετία και παραπάνω, λόγο ηλικίας αν δεν το πάρει έχει ταχυπαλμίες, δηλαδή δεν παύει σαν ηρεμιστικό να έχει εθιστική ουσία, όπως και όλα αυτά τα φάρμακα, οπότε θα σου έλεγα με προσοχή και παίρνε το όταν το έχεις ανάγκη, γιατί συνήθως συνταγογραφείται για συμπλήρωμα μιας αγωγής.
    Είμαστε ένα τίποτα, μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να προχωρήσουμε στην ζωή, αυτοί είμαστε.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 16:59
  2. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 16:29
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 15:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 16:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •