ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΟ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΟ!!!

    Παιδιά δεν αντέχεται άλλο αυτό το άγχος...μου έχει κάνει τη καθημερινότητα Γολγοθά...
    Τι να κάνω?Πείτε μου σας παρακαλώ!!!
    Δε γινεται να ζω ετσι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Υπομονή και πίστη στον Θεό ή σε ότι πιστεύεις εσύ.
    Ζήτα βοήθεια όπως έχεις ήδη κάνει και μη μιλάς με ατομα που δεν καταλαβαίνουν προσπαθόντας να εξηγήσεις τι σου συμβαίνει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλησπερα. Δοκιμασε το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης. Ειναι αγχολυτικη και με τιποτα ασκησεις η τροπους διαχειρισης αγχους προφανως θα σε βοηθησει. Καλυτερα να μιλησεις πρωτα σε γιατρο φυσικα και μετα παιρνεις και αλλες γνωμες.
    Last edited by Mriya; 21-04-2015 at 05:18.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χχχχχ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Ελα ρε φιλε σοβαρα? Εσυ απο που το ξερεις? Υπαρχει καμια ερευνα πανω σε αυτο? Το λεγανε πιο παλια και τελικα αποδειτηκε οτι ηταν ενα παραμυθι. Πιο ακυρη συμβουλη απο το να λες σε αλλους να παρουν χαπια οταν αυτο δεν ειναι παντα απαραιτητο δεν υπαρχει οχι ενα φυτο. Εσυ παλι μπορεις να πατησεις στο youtube το ντοκιμαντερ the unity και με αλληνικους υποτιτλους και μετα να μας πεις την γνωμη σου εκτος αν εκανες εσυ χρηση κανναβης και σου ετυχε. Επισης θελω να ψαξεις ολο το ιντερνετ και να μου βρεις ΕΝΑΝ μονο νεκρο απο χρηση κανναβης. Μαθετε πρωτα για ενα θεμα και μετα πετατε την κοτσανα σας φιλε. Εισαι εντελως ασχετος με το θεμα κια παροτρυνεις την κοπελα να ην κανει κατι που ΙΣΩς την βοηθησει. Φυσικα της ειπα να μιλησει πρωτα με γιατρο αλλα και παλι κακο σιγουρα δεν θα παθαινε. Ενημερωσου και ξαναποσταρεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Και που εισαι Αλεξανδρε. Κανε μου την χαρη ρε φιλε και πεσμου ενα ατομο που επαθε εγκεφαλικη βλαβη. Μονο ενα θελω αλλα να μπορω να μαθω και εγω λεπτομερειες γτ αν αυτο το ατομο εκανε χρηση κανναβης και κοκας και αλκοολ κλπ δεν μπορει να τα χρεωνεις στην κανναβη. Πες μου απλα εστω που εμαθες οτι υπαρχουν αυτα τα ατομα να μαθω και εγω που δεν ξερω.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κανονικα αν ηθελα να σε πεισω θα μπορουσα να σου αντιπαραθεσω κατεβατα απο μια ντουζινα σελιδες απο επιστημονικες ερευνες που αναφερονται σε ολα αυτα που λεω.
    αλλα επειδη δε με ενδιαφερει καν να σε πεισω μου φτανει που μπορω να πεισω αλλους αν χρειαστει.οποτε εσυ συνεχισε το βιολι σου οσο θες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Εγω παλι λεω οτι εισαι ενας ασχετος με το θεμα που το παιζει ξερολας και δεν υπαρχει τιποτα να κατεβασεις. Το παιζεις οτι και καλα δεν ασχολεισαι ενω δεν μπορεις καν να συζητησεις και μου μιλας γενικα και αοριστα. Εγω δεν ειμαι εσυ εγω το ξερω το θεμα και μιλαω επειδη καπνιζα χρονια πολλα πολυ μαυρο απλα τωρα και λογο οικονομιας και γτ περνανε τα χρονια το εχω ελατωσει αρκετα. Εσυ παλι απο που ειπαμε οτι το ξερεις? Απο αυτα που...διαβαζεις? Και ποιες ειναι οι πηγες σου τιποτα Αμερικανικες πετρελαικες? Γιατι ασεχετε φιλε μου η κανναβη αντικαθιστα το πετρελαιο σε ΟΛΑ κανει ακομη πιο πολλα και ενας απο τους λογους που ποινικοποιηθηκε ηταν και αυτος. Τοσους αιωνες ολα καλα και πριν 100 χρονια ξαφνικα δαιμονοποιηθηκε το φυτο? Επισης οι μονοι που μπορεις να..πεισεις ειναι η τιποτα κομπλεξικοι που μαθαν απο το σπιτι τους να μην ειναι..κακα παιδια η καθυστερημενοι. Αν βρεις εναν λογικο που δεν ξερει τι παιζει ακριβως μιλα του εσυ και εγω να δουμε ποιος θα του παρουσιασει επιχειρηματα. Και επειδη σου κανω και χαρη που σε ενημερωνω ελπιζω να μην εχεις πιει ουτε μια γουλια αλκοολ στην ζωη σου γτ αυτο με επιστημονικες ερευνες ειναι που οντως καιει κυτταρα. Αντε και καλα μυαλα αν και δεν το βλεπω.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ μπορεις να λες οτι θες... αφου εμενα δε με ενδιαφερει καν
    δεν ειναι οτι δε μπορω να συζητησω απλα βαριεμαι να συζητισω γιατι εκτος του οτι δε με νιαζει να σου αλαξω γνωμη εγω δε το εγραψα για σενα αλλα για αυτη που το επεθυνες..

    αληθεια πιος σου ειπε οτι εμενα με ενδιαφερει το τι κανεις? οτι νομιζεις κανε δε δινω δεκαρα για αυτο οσο για αυτα που γραφεις ο καθενας θα μπορουσε να καταλαβει οτι δεν θα αξιζε καν να σε παρω στα σοβαρα...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θεος δεν ειμαι εξαλου κ γνωμη δε μπορω να αλαξω σε κανενα εφοσον επιμενει στην αποψη του χωρις καν να λαμβανει υποψη οτι του λεω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Αλέξανδρε μαζί σου! Μπορεί η κάνναβη εσένα να μην σε βλάπτει αλλά γνωρίζω ένα άτομο συγκεκριμένο που τον έβλαψε, δεν έχει την ίδια επιρροή σε όλους αλλά σε μερικούς ανθρώπους μπορεί να είναι καταστροφική!! .-

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα η επιρροη της ειναι τοσο υπολη κ αθορυβη που οταν καταλαβει καπιος τι εχει συμβει τα πραγματα θα ναι πολυ δυσκολα μετα...
    στην αρχη δε φαινετε αν δε περασουν καπια χρονια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Καλησπερα. Δοκιμασε κανναβη. Ειναι αγχολυτικη και με τιποτα ασκησεις η τροπους διαχειρισης αγχους προφανως θα σε βοηθησει. Καλυτερα να μιλησεις πρωτα σε γιατρο φυσικα και μετα παιρνεις και αλλες γνωμες.
    Πολλά άτομα εδω μέσα γράφουν πως απο την κάνναβη ξεκίνησαν τα προβλήματά τους.Σε παρακαλώ εαν δεν γνωρίζεις να μην δίνεις τέτοιου είδους συμβουλές γιατί μπορούν να κάνουν κακό.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Johnc View Post
    Πολλά άτομα εδω μέσα γράφουν πως απο την κάνναβη ξεκίνησαν τα προβλήματά τους.Σε παρακαλώ εαν δεν γνωρίζεις να μην δίνεις τέτοιου είδους συμβουλές γιατί μπορούν να κάνουν κακό.
    Επειδη τυγχανει να γνωριζω συμβουλευω και κανενας δεν ξεκινησε το προβλημα του απο την κανναβη. Καπνιζα 20χ και ξερω ενα καρο κοσμο και κανενας δεν ειχε. Το παραμυθι με το οτι σε οδηγει σε σκληρα πρεπει να σταματησει. Δεν εχει αποδειχτει ποτε και δεν μπορω να καταλαβω γτ το λενε ολοι ενω πιναν μπυρες αναψυκτικα κλπ οτι φταιει η κανναβη. Εγω σε αντιθεση με τον Αλεξανδρο77 μιλαω για θεμα που γνωριζω και μαλιστα λεω πρωτα να μιλησει με γιατρο. Επισης επειδη ρε φιλος βαρεθηκα να ακουω γνωμες ασχετων οπως το μελος παπα που εγραψε πριν ας μου απαντησει καποιος πως γινεται το χορτο να εχει δραστικη ουσια το THC η οποια δημιουργει ευφορια αυτο να ειναι κατι που βλαπτει και ολες οι φαρμακευτικες να το χρησιμοποιουν?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Επειδη τυγχανει να γνωριζω συμβουλευω και κανενας δεν ξεκινησε το προβλημα του απο την κανναβη. Καπνιζα 20χ και ξερω ενα καρο κοσμο και κανενας δεν ειχε. Το παραμυθι με το οτι σε οδηγει σε σκληρα πρεπει να σταματησει. Δεν εχει αποδειχτει ποτε και δεν μπορω να καταλαβω γτ το λενε ολοι ενω πιναν μπυρες αναψυκτικα κλπ οτι φταιει η κανναβη. Εγω σε αντιθεση με τον Αλεξανδρο77 μιλαω για θεμα που γνωριζω και μαλιστα λεω πρωτα να μιλησει με γιατρο. Επισης επειδη ρε φιλος βαρεθηκα να ακουω γνωμες ασχετων οπως το μελος παπα που εγραψε πριν ας μου απαντησει καποιος πως γινεται το χορτο να εχει δραστικη ουσια το THC η οποια δημιουργει ευφορια αυτο να ειναι κατι που βλαπτει και ολες οι φαρμακευτικες να το χρησιμοποιουν?
    φλοκ καλησπέρα.Δεν εννοώ οτι η κάνναβη σε οδηγεί σε πιο σκληρά ναρκωτικά αλλα οτι μπορεί να κάνει ζημιά στο μυαλό(δεν εννοώ να σε κάνει χαζό).Μιλάω απο προσωπική εμπειρία.Ολα τα ψυχολογικά μου ξεκίνησαν απο ενα badtrip το οποίο εξελίχθηκε σε χρόνια αποπραγματοποίηση.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχεται αυτό. Χάνω τον κόσμο
    By mano in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 24-07-2014, 17:16
  2. Ο χωρισμός δεν αντέχεται
    By ΜαριαΚ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 20-06-2014, 15:11
  3. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΓΧΟΣ ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ
    By nikos8883 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 15-07-2013, 14:07
  4. Δεν αντέχεται
    By Mystic in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 14
    Last Post: 17-08-2010, 01:59
  5. ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?
    By Karmen_30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 09-07-2010, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •