Σχεση με μια διπολικη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το βλεπεις ως δυσκολο γιατι εμφανως δεν εχεις καμια σχεση με το θεμα που αναφερει αν ειχες θα σου φαινοταν απο ευκολο εως απλο.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι απλο το θεμα πας με τα νερα της δε τη πιεζεις καθολου τις μιλας κ συνεχιζεις μονο οταν σου απαντα αλλιως κανεις παυσεις κ συνεχιζεις με κατι αλλο μεχρι να απαντησει αν σε ενδιαφερει να κανεις σχεση με καπια σαν αυτη ετσι θα το πας φοβαμαι κλπ δεν εχει παιρνεις το καλαθακι σου κ πας σε αλλη παραλια αν δε σ αρεσει το ολο σεναριο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    αν κ γραφεις πολυ αοριστα για να ζητας την συμβουλη μας θα πω την γνωμη μου . οντως γενικα μιλωντας μια σχεση με διπολικο ατομο κ με οποιαδηποτε ατομο με σοβαρο ψυχικο προβλημα ειναι δυσκολη . απο κει κ περα δεν μας γραφεις αν η δικη σου παιρνει κανονικα φαρμακα κτλ που παιζει μεγαλο ρολο για να παρεις την αποφαση σου ......
    σε βλεπω πολυ διστακτικο κ ανετοιμο να προχωρησεις οποτε ισως θα ταν προτιμοτερο να χωρισετε .
    Το ξερω πως ειναι δυσκολη και γιαυτο βρισκομαι σε διλλημα, η λογικη μου λεει να φυγω η καρδια μου λεει να μεινω. Κανει την θεραπεια της συστηματικα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Το μεγαλο προβλημα με αυτα τα ατομα, ειδικα αν την αγαπας και σκέφτεσαι για σοβαρα, ειναι η απιστια. Περνούν φασεις που ειναι πολυ ευαλωτες/οι σε ερωτικο παιχνιδι. Γενικως οταν καποιος ανθρωπος κυμαινεται απο πολυ up σε πολυ down, τα συναισθηματα σου θα ακολουθησουν το ιδιο μοτιβο, οποτε θα συζησεις το δικο του μαρτυριο και οχι αυτος τη δικη σου σταθεροτητα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μια διπολικη σαν σχεση δε με προβληματιζει τοσο. Αλλα αν ειναι να αγχωνομαι οταν ειναι μονη με μικρα παιδια, θα παραμεινει απλα σχεση και τιποτα παραπανω. Μιλαω για τον εαυτο μου παντα. Ειναι ζορικη πολυ η κατασταση, οτι αποφασισεις το αποφασιζεις μονο για τον εαυτο σου, οι τριτοι δε φταινε σε τιποτα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Επισης επειδη σε μια τετοια σχεση αναγκαστικα θα πρεπει να δωσεις πολλα, να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου οτι καποια στιγμη μπορει να σε χωρισει ο/η διπολικος/η. Οποτε καταλαβαινεις τι δυναμη θα πρεπει να κρατησεις καβατζα για τον εαυτο σου, για να μην βρεθεις εσυ μετα με φαρμακα.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    οταν αγαπας πραγματικα καποιον δεν σε νοιαζει αν εχει διπολικη καταθλιψη η σχιζοφρενεια και μενεις μαζι του στα καλα κ στα ασχημα ..εγω ειχα την καλυτερη σχεση τηε ζωης μου με τον πιο σωστο ανθρωπο ο οποιοσ ειχε σχιζοφρενεια ..οταν μου ειπαν τι εχει απλα σεναχωρεθηκα που μπορει να υποφερει ο ανθρωπος μου ουτε στιγμη δεν σκεφτηκα να φυγω..οποτε για μενα αν την αγαπας δεν πρεπει να σκεφτεσαι να την αφησεις ..
    Ντόλορ, πώς κατάλαβες ότι είχε σχιζοφρένεια?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω ενα πραγμα δεν εχω καταλαβει ακομα εισαι σε θεση να εχεις σχεση με καπια που ειναι μια βοριας κ μια νοτιας? ναι η οχι? τα υπολυπα που γραφεις ομολογω οτι δε καταλαβαινω σε τι εξυπηρετουν.



    ετσι οπως το θετεις ειναι σα να λες:

    εχοντας λοιπον ενα αλοθι για να κανω κ να λεω οτι γουσταρω θα ξεσπαω οπου βρω ενω οι αλλοι θα με προστατευουν συγκρατοντας με.
    Το να ειναι καποιος με διπολικη διαταραχη φιλε μου ειναι κατι πολυ σοβαρο. Δεν ψαχνει κανενας μας για αλλοθι ωστε να λεει και να κανει οτι γουσταρει, προφανως λογω αγνοιας εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα. Βαλε τον εαυτο σου στη θεση ενος διπολικου, θα θελες εσυ να παιρνας 24ωρα ολοκληρα στο κρεββατι σου αφηνοντας πισω τα ονειρα σου για τη ζωη και τους στοχους σου; ή μηπως θα θελες να σπαταλας την περιουσια σου αλογιστα , να εκθετεις τον εαυτο σου σε κινδυνους ακομα και για την ιδια σου τη ζωη, να εκτιθεσαι στον περιγυρο σου και τοσα αλλα;; Μηπως τελικα εισαι εσυ αυτος που σ αρεσει πολυ το αλλοθι σα λεξη και ψαχνεις αλλοθι για να λες αλλοθι σε καθε σχολιο;;

  9. #24
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Επισης επειδη σε μια τετοια σχεση αναγκαστικα θα πρεπει να δωσεις πολλα, να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου οτι καποια στιγμη μπορει να σε χωρισει ο/η διπολικος/η. Οποτε καταλαβαινεις τι δυναμη θα πρεπει να κρατησεις καβατζα για τον εαυτο σου, για να μην βρεθεις εσυ μετα με φαρμακα.
    Μιας και νομιζω πως βρισκομαι σε φαση οπου ο, ακομα αδιαγνωστος μεν αλλα με πολλες ενδειξεις της διπολικης, συζυγος μου θελει να με χωρισει παιρνω την ευκαιρια να ρωτησω οποιον γνωριζει, γιατι ενας διπολικος επιλεγει να χωρισει απο σχεση μακροχρονια ή γαμο οπου ο αλλος συντροφος εχει δειξει σχεδον ατελειωτη ανοχη και υπομονη;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Πολλοι οι λογοι ανοιξε θεμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Διοτι απλουστατα οι προσβολες που δεχεσαι σε φασεις εξαρσης, τις εννοει. Δεν εχει μπει κανας ξενος δαιμονας μεσα του. Απλα ειναι σε εξαρση και σου τα λεει χυμα.
    Κανεις ανθρωπος δεν συμπαθει καποιον που μενει μαζι του απο λυπηση

  12. #27
    δεν ειναι απο λυπηση.
    απο αγαπη.
    ηταν.
    στη δικη μου περιπτωση.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Καλησπέρα,παλιό θέμα αλλά πάντα επίκαιρο.μια πολύ καλή μου φίλη έχει δείγματα σχιζοφρένειας.στα καλά καθούμενα μου έστειλε ένα μνμ σαν να ήταν ο έξω από εδω με κατάρες.δεν είχαμε μαλώσει ποτέ .τι εννοείς ότι τα εννοεί; Επειδή δεν έχω βρεθεί ποτέ με άτομα με αυτή την αρρώστια ξέρεις πως μπορώ να την στηρίξω ;και αν τα εννοεί όπως λες αυτό σημαίνει ότι πρέπει να απομακρυνθω από κοντά της δηλ δεν θέλει να κάνουμε παρέα;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 21-11-2014, 13:21
  2. μια σχεση διπολικη..
    By heart27 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 14-09-2012, 01:15
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. κοκαϊνη σε σχέση με τη διπολική διαταραχή
    By Θεοφανία in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 21-06-2008, 14:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •