Τι να κάνω αν με πιάσει; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 125
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οτάν ένας γιατρός σου λέει οτι οι αρρυθμίες σου είναι παθολογικές πρέπει να σου εξηγήσει και την αιτία απο που προέρχονται.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εγώ τόσο καιρό που σε διαβάζω νόμιζα οτι ηταν καθαρά ψυχολογικό το θέμα σου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Οχι δεν είναι ψυχολογικό.Κανείς δεν μπορεί να πει απο που ακριβώς προέρχονται και γιατί.Μπορούν απλά να σου πούνε τι είναι.Μόνο με ηλεκτροφυσιολογική μελέτη μπορούν να δούν απο που προέρχεται.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Να πας Τζον να δεις τι συμβαινει ακριβως.. Για να το αντιμετωπισεις αναλογως μιας και δε μιλαμε για μια ψυχοσωματικη κατασταση αλλα παθολογικη.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Eπειδή έχει ένας δικός μου άνθρωπος αρρυθμίες να ρωτήσω κάτι john? Τι είναι η ηλεκτροφυσιολογική μελέτη? Έχεις και υψηλή πίεση?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    μμμ ασε καταλαβα πρέπει να την κάνει μάλλον για να εντοπίσεις το είδος της αρρυθμίας να δεις που οφείλεται. Από όσο γνωρίζω υπάρχουν πολλά είδη αρρυθμιών. Ο γιατρός σου δεν έχει εντοπίσει τι αρρυθμία έχεις εσύ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kαρδιολογημα εξ αποστασεως , πρωτη φορα βλεπω !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    μμμ ασε καταλαβα πρέπει να την κάνει μάλλον για να εντοπίσεις το είδος της αρρυθμίας να δεις που οφείλεται. Από όσο γνωρίζω υπάρχουν πολλά είδη αρρυθμιών. Ο γιατρός σου δεν έχει εντοπίσει τι αρρυθμία έχεις εσύ?
    Κατα την ηλεκτροφυσιολογική μελέτη βάζουν ουσιαστικά καθετήρες απο την κεντρική αρτηρία του ποδιού κοντα στα γεννητικά όργανα και "μπαίνουν μέσα" στην καρδιά και προκαλούν την αρρυθμία ώστε να δούνε απο πού προέρχεται.
    Μνημόνιο εχω κολπικές και κοιλιακές έκτακτες συστολές μεμονωμένες(κάποιες φορές ριπές υπερκοιλιακές έκτακτες συστολές)και υπερκοιλιακή ταχυκαρδία(ταχυκαρδία επανεισόδου).

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Johnc View Post
    Κατα την ηλεκτροφυσιολογική μελέτη βάζουν ουσιαστικά καθετήρες απο την κεντρική αρτηρία του ποδιού κοντα στα γεννητικά όργανα και "μπαίνουν μέσα" στην καρδιά και προκαλούν την αρρυθμία ώστε να δούνε απο πού προέρχεται.
    Μνημόνιο εχω κολπικές και κοιλιακές έκτακτες συστολές μεμονωμένες(κάποιες φορές ριπές υπερκοιλιακές έκτακτες συστολές)και υπερκοιλιακή ταχυκαρδία(ταχυκαρδία επανεισόδου).
    Απο μηριαια δλδ οπως κανουν μια στεφανιογραφια.. Σκεφτεσαι να την κανεις την εξεταση αυτη? Ο γιατρος στην προτεινει η εσυ την σκεφτεσαι?

  10. #40
    Αν σε πιασει,μπες σε θεμα του δελφινιου και τρολαρε.Πιανει παντα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Απο μηριαια δλδ οπως κανουν μια στεφανιογραφια.. Σκεφτεσαι να την κανεις την εξεταση αυτη? Ο γιατρος στην προτεινει η εσυ την σκεφτεσαι?
    Μου είπε πως δεν είναι ανάγκη να την κάνω ακόμη.Αν με ξαναπιάσει το συζητάμε.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αν σε πιασει,μπες σε θεμα του δελφινιου και τρολαρε.Πιανει παντα.
    Είναι δύσκολο εκείνη την ώρα με 200+ παλμούς να είσαι κλάιν.Μακάρι να μπορούσα.Και να μπορούσα δε θα σταματούσε η ταχυκαρδία.Είναι παθολογική

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    δεν μπορεις να αποφυγεις να πας εκει οπου πρεπει να πας?
    κι αν σου συμβει αυτο σε ποση ωρα το αργοτερο πρεπει να εισαι σε ενα νοσοκομειο??
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    66psy όχι δεν μπορώ να μην πάω.Είναι σχολή και θα μείνω αν δε πηγαίνω.Εχθές και σήμερα δε πήγα λόγο άγχους αλλα δε γίνεται να μην πηγαίνω γενικά.Έχει απουσίες..Εάν κρατήσει μισή ώρα πρέπει να πάς στο νοσοκομείο για να σε ανατάξουν με ενδοφλέβια.Οχι οτι θα πάθεις κάτι(ειδικά στην ηλικία μου)απλα καλού κακού.Μάλλον για να μην "κουραστεί" η καρδιά με τα χρόνια(εαν το παθαίνεις συχνά)και πάθεις καμία ανεπάρκεια.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Johnc View Post
    μυσπ ο γιατρός είπε οτι δεν είναι ψυχολογικό αλλα καθαρά παθολογικό.Το θέμα είναι οτι η αρρυθμίες μου προκαλούν φοβίες και όχι το αντίθετο.
    Κουραγιο Τζονκ πραγματικα αυτο το πραγμα που περιγραφεις θα εινα δυσκολο κ συνηθως ισχυει το αναποδο απο αυτο που λες δηλαδη οι φοβιες προκαλουν αρυθμιες,Τωρα αυτο που περιγραφεις ειναι οντως πολυ περιεργο συνηθως απανταω σε ανθρωπους εδωπερα που αντιμετωπιζουν το αναποδο θεμα απο σενα,Πρεπει να βρεις μια απαντηση ειναι κουφο να μην μπορουν να σου πουν τι ακριβως ειναι,Ευελπιστω μην ειναι κατι σοβαρο,Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος κ υπαρχουν ανθρωποι με περιεργα συνδρομα που ζουν ανετα κ φυσιολογικα οπως για παραδειγμα η γιαγια μου πασχει μια ζωη απο μεγαλοκαρδια κ οποιος εχει αυτο το πραγμα κινδυνευει η ζωη του σε νεαρη ηλικια ομως η γιαγια μου μια χαρα ζει κ ειναι 79 ετων τωρα

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
    By Όπου φτάσω. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2014, 23:47
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  4. Τι να κανω
    By ΣΟΝΙΑ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 10-09-2011, 14:10
  5. Εχω πιασει πατω
    By kostas89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 28-02-2008, 15:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •