Τι να κάνω αν με πιάσει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 125
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298

    Τι να κάνω αν με πιάσει;

    Καλησπέρα και για να κάνω και λίγο πλάκα μπας και γελάσουμε μην σας παραξενεύει ο τίτλος,το πρόβλημά μου δεν είναι η ακράτεια.Κάποιοι ήδη γνωρίζουν.Για να μην πολυλογώ το πρόβλημά μου είναι οι υπερκοιλιακές ταχυκαρδίες.Απο αύριο θα πρέπει να λείπω απο την πόλη καθημερινά για πολλές ώρες και φοβάμαι να με πιάσει η ταχυκαρδία.Εκεί που θα βρίσκομαι είναι ερημικά και δεν υπάρχει ούτε νοσοκομείο(το κοντινότερο είναι 45 λεπτά με λεωφορείο).Πανικοβάλλομαι στην ιδέα οτι μπορεί να με πιάσει στο μέρος που θα βρίσκομαι και δεν θα ξέρω τι να κάνω.Η υπερκοιλιακή ταχυκαρδία που με πιάνει περνάει μόνο με αδενοσίνη(φάρμακο που χορηγείτε ενδοφλέβια σε νοσοκομείο).

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    39
    Προσευχή και τον σταυρό σου..!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Σωσω σοβαρά μιλάω.Είναι ενα μεγάλο πρόβλημα για μένα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    39
    Και γω σοβαρά σου μιλάω..η πίστη είναι το μεγαλύτερο όπλο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Φίλη Σωσω πιστεύω στο Θεό.Εκείνη την ώρα πίστεψέ με όσους σταυρούς και προσευχές έχω κάνει δεν με βοηθάνε και τόσο γιατί είμαι πανικοβλημένος.Προσευχή με άλλες σκέψεις δε γίνεται.Το θέμα είναι εαν υπάρχει κάτι πρακτικό που μπορώ να κάνω.Ερχεται το αύριο και τρελένομαι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Φαρμακα παίρνεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Diana όχι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Ε.............τότε τί περιμένεις να γίνει- η 2α παρουσία;
    Ο γιατρός σου,τί λέει;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Diana ο γιατρός μου είπε να το αφήσω και αν το ξαναπάθω βλέπουμε...Άυριο θα πάρω τηλ εναν απο τους καλύτερους Ηλεκτροφυσιολόγους και θα κλείσω ραντεβού.Το θέμα είναι οτι η εμπειρία όταν το παθαίνω είναι τόσο άσχημη που δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου.Απλά περιμένω πότε θα το ξαναπάθω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    α ο τιτλος δεν ειναι λαρεξηγισιμος τουλαχιστον για τους αγοροφοβικους! με αυτο κοιμομαστε με αυτο ξυπναμε! αυτο το φαρμακα δεν γινεται να το κουβαλας μαζι σου για να εισαι καθυσηχασμενος?? η καποιο αλλο χαπι που ριχνει τους χτυπους??
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Οχι.Πρέπει να μου κάνουν αδενοσίνη ενδοφλέβια για να σταματήσει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου τζονκ,ναι εχουμε μιλησει αρκετες φορες για το θεμα σου ειναι σιγουρα κατι τρομακτικο ομως πιστευω οτι δεν κινδυνευει κ η ζωη σου απο αυτο κ ειναι περισσοτερο θεμα φοβιας,Ομως μπορεις να κανεις πραγματα για να νιωθεις καλυτερα εκει που θα εισαι στην σχολη,μια καλη λυση ειναι να μαθεις να κανεις ο ιδιος ενεσεις κ να εχεις παντα μαζι σου ο αδερφος μου σπουδαζει νοσηλευτικη κ λεει δεν ειναι κατι δυσκολο,υπαρχουν κ ασθενεις απο σοβαρες παθησεις οι οποιοι κανουν ενεσεις μονοι τους επειδη δεν γινεται να ειναι παντα διαρκως ενας ανθρωπος μαζι τους,Επισης προσπαθησε να αφοσιωθεις στα μαθηματα σου εκει κ να αποσπας το μυαλο σου απο το θεμα αυτο αφοσιωσου κ στην παρεα σου κ μιλησε για αλλα θεματα,οταν νιωθεις ηρεμοτερος πιθανον το προβλημα θα περιοριστει η θα σταματησει,Καλη σου δυναμη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Μίλα με τον γιατρό σου αρχικά και μετά το ξανασυζητάμε το θέμα σου.......
    Χαλάρωσε κ μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ αυτό το θέμα και θα δεις ότι θα είσαι καλύτερα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα σου τζονκ,ναι εχουμε μιλησει αρκετες φορες για το θεμα σου ειναι σιγουρα κατι τρομακτικο ομως πιστευω οτι δεν κινδυνευει κ η ζωη σου απο αυτο κ ειναι περισσοτερο θεμα φοβιας,Ομως μπορεις να κανεις πραγματα για να νιωθεις καλυτερα εκει που θα εισαι στην σχολη,μια καλη λυση ειναι να μαθεις να κανεις ο ιδιος ενεσεις κ να εχεις παντα μαζι σου ο αδερφος μου σπουδαζει νοσηλευτικη κ λεει δεν ειναι κατι δυσκολο,υπαρχουν κ ασθενεις απο σοβαρες παθησεις οι οποιοι κανουν ενεσεις μονοι τους επειδη δεν γινεται να ειναι παντα διαρκως ενας ανθρωπος μαζι τους,Επισης προσπαθησε να αφοσιωθεις στα μαθηματα σου εκει κ να αποσπας το μυαλο σου απο το θεμα αυτο αφοσιωσου κ στην παρεα σου κ μιλησε για αλλα θεματα,οταν νιωθεις ηρεμοτερος πιθανον το προβλημα θα περιοριστει η θα σταματησει,Καλη σου δυναμη!
    Γειά σου μυσπ.Απαγορεύεται η χρήση αδενοσίνης εκτός νοσοκομείου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Μίλα με τον γιατρό σου αρχικά και μετά το ξανασυζητάμε το θέμα σου.......
    Χαλάρωσε κ μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ αυτό το θέμα και θα δεις ότι θα είσαι καλύτερα.
    Μακάρι να μπορούσα να χαλαρώσω Diana.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
    By Όπου φτάσω. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 19-01-2014, 00:47
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. Τι να κανω
    By ΣΟΝΙΑ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 10-09-2011, 15:10
  5. Εχω πιασει πατω
    By kostas89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 28-02-2008, 16:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •