λεμφωμα;;;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12

    λεμφωμα;;;;;;

    καλησπέρα σε όλους...ειμαι η Νανά 33ετων και μόλις συνειδητοποίησα πως υπάρχει πιθανότητα να έχω λεμφωμα,ολα τα συμπτώματα δηλαδή αυτό δείχνουν,πριν ΛΙΓΟ μίλησα με τον γιατρο μου και έκλεισα ραντεβού για αύριο το πρωί ο οποίος τηλεφωνικά δεν μου απέκλεισε το ενδεχόμενο....Κοντευω να τρελαθώ,δεν ξέρω τι να κάνω και τι να ΣΚΕΦΤΩ...αυτο που σκέφτομαι συνέχεια είναι πως δεν θέλω να πεθάνω...θα με βοηθούσε να μιλήσω με άτομα που γνωρίζουν κάποια πράγματα για το θέμα.. Ευχαριστώ..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Τι συμπτωματα εχεις και πιστευεις κατι τετοιο..? Το λεμφωμα καμια φορα δεν δινει κανενα συμπτωμα.. Δεν ειμαι γιατρος , δεν εχω καποια εμπειρια , νοσησε ομως μια φιλη μου η οποια πλεον ειναι υγιης ! Κρατα το αυτο , εχει πολυ καλα προγνωστικα αυτος ο τυπος.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙσου πολύ για το χρόνο σου...από συμπτώματα έχουν πρηστεί όλοι οι λεμφαδενες μου,εχω δυσκολία στην κατάποση και φαγούρα στο δέρμα...Στη γενική αίματος τα λευκά μου είναι λίγο ανεβασμένα και έχει πέσει λίγο ο αιματοκρίτης μου.....θα χρειαστούν και άλλες εξετάσεις μου ΕΙΠΕ Ο γιατρός αλλά δεν μου απέκλεισε το ενδεχόμενο.χαιρομαι για τη φίλη σου και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις αλλά είμαι πραγματικά απελπισμένη,εχω ένα αγοράκι 5ετων και το κοιτάζω και κλαίω γιατί σκέφτομαι πως δεν θα προλάβω να το χαρώ και να το δω να μεγαλώνει..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by νανα1982 View Post
    Σε ΕΥΧΑΡΙσου πολύ για το χρόνο σου...από συμπτώματα έχουν πρηστεί όλοι οι λεμφαδενες μου,εχω δυσκολία στην κατάποση και φαγούρα στο δέρμα...Στη γενική αίματος τα λευκά μου είναι λίγο ανεβασμένα και έχει πέσει λίγο ο αιματοκρίτης μου.....θα χρειαστούν και άλλες εξετάσεις μου ΕΙΠΕ Ο γιατρός αλλά δεν μου απέκλεισε το ενδεχόμενο.χαιρομαι για τη φίλη σου και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις αλλά είμαι πραγματικά απελπισμένη,εχω ένα αγοράκι 5ετων και το κοιτάζω και κλαίω γιατί σκέφτομαι πως δεν θα προλάβω να το χαρώ και να το δω να μεγαλώνει..
    Δεν θα επεκταθω στα συμπτωματα σου , φανταζομαι θα τα εχεις ηδη γκουγκλαρει ολα αυτα. Θα σου πω μονο μεσα απο την καρδια μου να εχεις καλα αποτελεσματα και αν λεμε αν υπαρξει πιθανοτητα να νοσεις οντως να ξερεις οτι εχει πληρη ιαση της ταξεως του 90% .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρά πολύ για τα λόγια σου, να είσαι καλά,ολος ο κόσμος να είναι καλά..υγεία...το πιο σημαντικό που ολοι το ξεχνάμε...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by νανα1982 View Post
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρά πολύ για τα λόγια σου, να είσαι καλά,ολος ο κόσμος να είναι καλά..υγεία...το πιο σημαντικό που ολοι το ξεχνάμε...
    Ολα θα πανε καλα κοριτσι μου.. Ψυχραιμια και δυναμη .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νανα , σου ευομαι και εγω να πανε ολα καλα με τις εξετασεις σου.
    Προσπαθησε να ηρεμησεις και απασχολησε το μυαλο σου με κατι αλλο , με το να αγχωνεσαι δεν θα αλλαξει τιποτα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ αλλά προς το παρών δεν μπορώ....υποφερω...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ευχαριστώ και εσένα betelgeuse,σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρόνο σου πραγματικα...το ΞΕΡΩ πως δεν αλλάζει κάτι αλλά δεν είναι μόνο το άγχος, πιο πολύ είναι ο φόβος που δεν ελέγχεται...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by νανα1982 View Post
    Σε ευχαριστώ και εσένα betelgeuse,σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρόνο σου πραγματικα...το ΞΕΡΩ πως δεν αλλάζει κάτι αλλά δεν είναι μόνο το άγχος, πιο πολύ είναι ο φόβος που δεν ελέγχεται...
    Το καταλαβαινω αυτο που λες , ειναι λογικο και ανθρωπινο να φοβασαι , αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι τις θετικες εκδοχες και οχι της αρνητικες.
    Μπορει να μην εχεις λεμφωμα , αλλα κατι πιο απλο ή ακομα και να εχεις λεμφωμα οι πιθανοτητες ιασης ειναι πολυ μεγαλες.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Για ακομα μια φορα καλα αποτελεσματα να εχεις , πριν παω για υπνο!! Καλο βραδακι.

    https://www.youtube.com/watch?v=sCSu4VNRV1c

  12. #12
    Δεν είναι λέμφωμα. Κάποια ίωση θα είναι. Εσύ μπήκες στο Ίντερνετ και έψαξες "λέμφωμα" . Τα συμπτώματα όμως αφορούν ένα σωρό άλλες παθήσεις. Ρώτησες και το γιατρό και σου είπε: μπορεί και να είναι λέμφωμα. Εντάξει, τί να σου πει αφού δεν μπορεί να το αποκλείσει τελείως;
    Οποιοδήποτε σύμπτωμα έχουμε (ένας πυρετός, ένας πονόλαιμος, μιά κράμπα), μπορεί να είναι σύμπτωμα καρκίνου, ε, δεν θα τρελαθούμε κιόλας!
    Last edited by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ; 24-04-2015 at 09:53.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Καλησπερα και σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον που δείχνεται,το ΕΧΩ ανάγκη πραγματικά....Άλλη μια ημέρα πέρασε σε νοσοκομεία και εξετάσεις χωρίς καμία σαφή απάντηση....Σειρα τώρα έχει η αξονική και βλεπουμε...ΕΙΜΑΙ πολύ χάλια ψυχολογικά,συνσιχεια κλαίω δεν έχω όρεξη για τίποτα,ουτε να ΚΟΙΜΗΘΩ δεν μπορώ από τους εφιάλτες...φοβάμαι πολύ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Κούκλα μου γλυκιά μην στενοχωριέσαι, πρέπει να είσαι δυνατή για το παιδάκι σου, είμαι κι εγώ μανούλα δυο δίδυμων αγοριών και νοσηλεύτηκα πριν δυο μήνες στο νοσοκομείο λόγω υπερβολικής πτώσης των λευκών αιμοσφαιρίων μου, στο κρατικο νοσοκομείο που νοσηλευόμουν(που χρήματα για ιδιωτικό) με είχαν σε ένα θάλαμο μόνη μου γιατί μου είπαν ότι αν κολλήσω κάτι θα υπάρχει μεγάλος κίνδυνος εξαιτίας του πεσμένου ανοσοποιητικού λόγω της πτώσης των λευκών. Στην αρχή δεν μου έλεγαν ακριβώς που οφείλεται κι έκλαιγα κι εγώ διαρκώς και σκεφτόμουν που θα αφήσω μόνα τους τα αγγελουδάκια μου. Έμεινα οκτώ ημέρες εκεί και μάλιστα βγήκα με την προυπόθεση ότι σε τρεις μέρες θα κάνω επαναξέταση των λευκών, θέλω να σου πω με την ιστορία μου ότι δεν είσαι μόνη, κάνε κουράγιο καλή μου και όλα θα πάνε καλά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    ααα και παρεπιπτόντως αυτά τα συμπτώματα που έχεις ,επειδη έχω μικρά παιδια, από όσο ξέρω παραπέμπουν σε λοιμώδη μονοπυρήνωση. ααα και αν έχεις λέμφωμα που εγώ χωρίς να είμαι γιατρός αλλά επειδή είχα κάποτε ένα όνειρο να γίνω δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς αν κι εγώ πιστεύω ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •