λεμφωμα;;;;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ για τα λόγια σου papa και το κουράγιο που μου δίνεις,εύχομαι και για ΕΣΕνα ότι καλύτερο και να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου....

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    11
    Κοπελιά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην είναι τίποτα.Φυσικά όταν περιμένεις εξετάσεις κι αποτελέσματα δεν είναι δυνατόν να είσαι ψύχραιμος.Παρολαυτά......Ψυχ� �αιμία.

  3. #18
    Quote Originally Posted by νανα1982 View Post
    Καλησπερα και σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον που δείχνεται,το ΕΧΩ ανάγκη πραγματικά....Άλλη μια ημέρα πέρασε σε νοσοκομεία και εξετάσεις χωρίς καμία σαφή απάντηση....Σειρα τώρα έχει η αξονική και βλεπουμε...ΕΙΜΑΙ πολύ χάλια ψυχολογικά,συνσιχεια κλαίω δεν έχω όρεξη για τίποτα,ουτε να ΚΟΙΜΗΘΩ δεν μπορώ από τους εφιάλτες...φοβάμαι πολύ...
    Να μην φοβάσαι τίποτα. Εφόσον είσαι μάνα μικρού παιδιού να δείξεις ψυχραιμία και θάρρος. Με το να στεναχωριέσαι και να κλαις συνέχεια επιβαρύνεις το ανοσοποιητικό σου και καθυστερείς την ανάρρωσή σου. Θα επιβληθείς στον εαυτό σου και θα γίνεις δυνατή γιατί αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Και να δεις ότι όλα αυτά θα περάσουν πολύ σύντομα. Υπομονή και θάρρος λοιπόν!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ papa για τα λογια σου και για το κουράγιο που μου δίνεις...Ευχομαι και για ΕΣΕΝΑ το καλύτερο και μα χαίρεσαι τα αγγελούδια σου...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Έμιλυ και Κασσάνδρα να είστε καλά και σας ευχαριστώ πολύ για ΟΣΑ μου λέτε....Το ΞΕΡΩ ΟΤΙ πρέπει να είναι έτσι όμως στην πράξη δεν είναι τόσο εύκολο,το προσπαθώ και γιαυτό έχω πολλές ψυχολογικές μεταπτώσεις όμως το μυαλό κάνει τα δικά του παιχνίδια,στην ιδέα ότι μπορεί να έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση με πιάνει πανικός...Τωρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονή μέχρι την Τετάρτη.. Και ο Θεός βοηθός..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα.Όλοι θα νοσήσουμε από κάτι.Aλλοι από κάτι σοβαρό άλλοι από κάτι λιγότερο σοβαρό.Ότι και να έχεις αντιμετωπίζεται.Δεν υπάρχει καμια αντιστροφη μέτρηση.Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν HIV,καρκίνο,ένα πνευμόνι ή ένα νεφρό και ζούνε μέχρι τα βαθιά γεράματα.Υπάρχουν και κάποιοι που πεθαίνουν από τροφική δηλητηρίαση.Και στο λέω αυτό γιατί είμαι γιατρός και συγκεκριμένα στην ιατροδικαστική υπηρεσία.Ακόμα και στην περίπτωση του λεμφώματος δεν μπορείς να ξεκινάς με το σκεπτικό του "πεθαίνω" γιατί αυτό δεν είναι ρεαλιστικό.Ξεκίνησα με την χειρότερη περίπτωση.Τα συμπτώματα που έχεις ασφαλώς και δεν σημαίνει ότι έχεις λέμφωμα.Οι λεμφαδένες πρήζονται από μια απλή λοίμωξη μέχρι ακόμα και από το άγχος.Μπορεί ακόμα και από ένα δόντι.Ο γιατρός βεβαίως οφείλει να κάνει όσες περισσότερες εξετάσεις μπορεί ώστε να αποκλείσει το ενδεχόμενο του καρκίνου.Μην πανικοβάλλεσαι,δεν υπάρχει λόγος γιατί μονο κακό στον εαυτό σου κανεις.Σου εύχομαι τα καλύτερα.Να χαμογελάς,είναι η καλύτερη πρόληψη για όλες τις ασθένειες.
    real eyes realise real lies

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ σας!!!!!Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και εσένα white για το χρόνο που διέθεσε για να με παρηγορήσεις και να με κάνεις να νιώσω καλύτερα,ξεχασα όμως να σας πω πως εχθές στους υπέροχους έδειξε πως έχω ελαφριά διόγκωση στη σπλήνα και το ΣΥΚΩΤΙ και Μια μικρή φλεγμονή στο νεφρό,περισσότερα θα μας δείξει η αξονική....Σημερα είμαι στο κρεβάτι και μάλλον έτσι θα είμαι μέχρι την Τετάρτη που θα παω στο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,δεν βρίσκω κανέναν λόγο να σηκωθώ...

  8. #23
    Quote Originally Posted by νανα1982 View Post
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ σας!!!!!Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και εσένα white για το χρόνο που διέθεσε για να με παρηγορήσεις και να με κάνεις να νιώσω καλύτερα,ξεχασα όμως να σας πω πως εχθές στους υπέροχους έδειξε πως έχω ελαφριά διόγκωση στη σπλήνα και το ΣΥΚΩΤΙ και Μια μικρή φλεγμονή στο νεφρό,περισσότερα θα μας δείξει η αξονική....Σημερα είμαι στο κρεβάτι και μάλλον έτσι θα είμαι μέχρι την Τετάρτη που θα παω στο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,δεν βρίσκω κανέναν λόγο να σηκωθώ...
    Νομίζω και η λοιμώδης μονοπυρήνωση τα έχει αυτά τα συμπτώματα. Βγες λιγάκι να σε δει ο ήλιος, θα πάθεις κατάθλιψη μέχρι την Τετάρτη στο κρεββάτι.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κασσάνδρα μου να είσαι καλα,μακαρι να είναι αυτό που λες,τι να πω δεν ξέρω....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Είναι λογικό ν' ανησυχείς και να φοβάσαι... είναι όμως καλύτερα να παραμένεις θετική και
    αισιόδοξη μέχρι να ολοκληρώσεις όλες σου τις εξετάσεις. Έχεις οικογενειακό ιστορικό καρκίνου;

    Τώρα αν παρ' όλ' αυτά, θες να μάθεις περισσότερα... παρακάτω θα βρεις αρκετό υλικό από άτομα που νόσησαν και τα κατάφεραν...
    http://www.bestrong.org.gr/el/cancer...ies_lymphoma_/

    Και τα παρακάτω κυρίως για πρόληψη, μ' ένα δυνατό ανοσοποιητικό.
    http://www.briefingnews.gr/ygeia/ite...elos-tis-chime και
    http://tvxs.gr/news/greenlife/i-asth...ei-o-egkefalos


    Tο μήνυμα τροποποιήθηκε απο την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης

    Σου εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα... Να χαίρεσαι και το μικρούλη σου!
    Last edited by betelgeuse; 09-05-2015 at 03:58.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ και εσένα Μαρκέλλα μου για όλα να είσαι καλά....Ιστορικο όπως με ρώτησες όχι δεν έχω άλλα δεν ΝΟΜΙΖΩ πως στη συγκεκριμένη περίπτωση έχει μεγάλη σημασία,το bearding το ΞΕΡΩ,ειμαι ήδη μελος και με βοηθάει αρκετά...σήμερα το πρωί πήγα στην εκκλησία και νιώθω λίγο καλύτερα,τελικα ότι και αν σκέφτομαι ότι και αν λένε οι άλλοι γύρω μου συνειδητοποίησα πως μόνο ο Θεός ξέρει τι θα συμβεί.....

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ολα καλα ??

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •