δεν αντεχω να ζω άλλο έτσι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10

    δεν αντεχω να ζω άλλο έτσι

    για σας είμαι 19 χρόνων μένω Αθήνα σπουδάζω κάτι που δεν μου αρέσει πολλή βεβαία εγώ το επέλεξα αλλά δεν είχε και άλλη επιλογή! το προβλημα μου είναι ότι δεν έχω βρει φίλος εδώ υπάρχουν παιδιά από την σχόλη μου αλλά για την σχόλη η άντε για ένα καφέ ..αφήστε που μένουν μακριά .εδώ δυστυχώς μένω με συγγενείς εδώ kαι μένω μακριά από την σχόλη μου ..εχω δυο κολλητές που πέρασαν Αθήνα η μια έχει βρει φίλο και δεν λέω κάνουμε παρέα απλά έχει πάθη έμμονη μαζί του kαι η άλλη θέλει να φυγή να πάει σε άλλη πολη γιατί δεν τις αρέσει η σχολη βασικά πάει σε άλλη πολλή γιατί εκεί έχει φιλοι για να μείνει μαζί τις και εδώ μένει μονωτής kαι δεν τις αρέσει από τότε που το έμαθα αυτό έχω πέσει σε κατάθλιψη ήτανε η μονή φιλη που έκανα πολλή παρέα εδώ ..Kαι τώρα φεύγει και νομίζω ότι φταιό εγώ δεν τις ήτανε αρκετή η παρέα μου δεν ξέρω...πάντως είμαι τόσο χάλια νιώθω μοναξιά" απεριόριστη..κοιμάμαι άπειρες ώρες γιατί δεν έχω τι να κάνω ..tro συνεχεια ..έχω μινη μονη μου κανεις δεν με θέλει! θέλω να βρω παρέες προσπαθώ δηλαδή αλλα κανεις δεν θέλει να κάνει παρέα μαζί m ..κάθε βραδυ σαββάτου καταλήγω σε μελαγχολία και κλάματα! νιώθω τόσο ανίκανη..βεβαια από τότε που μετακομισα αθηνα νιώθω έτσι ..εμενα στην επαρχία και ήτανε διαφορετικά αλλα τώρα έγινε χειρότερο.... τι να κάνω? δεν αντεχω να ζω άλλο έτσι θέλω μια αλλαγή ένα νόημα στην ζωή μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Καταλαβαίνω είναι δύσκολο να είσαι σε άλλο μέρος γιατί νιώθεις ξένη μέσα σε ξένους. Μίλησε με την φιλη σου αν παρ'όλα αυτα θέλει ακόμα να φύγει να μιλάτε στο τηλέφωνο όπως να μιλάς και με τους δικούς σου. Μην πέφτεις σε κατάθλιψη είσαι 19 και είσαι ελεύθερη εκεί. Ζήσε την φοιτητική ζωή σου. Διάβασε να περάσεις κανε παρέα με τα παιδιά στην σχολή. Αν νιώθεις μόνη σου βρες ένα αγόρι. Είναι πιο εύκολο από το να βρεις παρέα.
    :-)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι το οτι εφυγε η αλλη σε ενοχλησε πιο πολυ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    μην απελπιζεσαι!! εξαλλου εμενα δεν μου ακουγεται και τοσο κακο.. εχεις δυο καλες φιλες που λογω συνηθκων απομακρυνθηκαν... τι να πουν κι αλλοι που δεν εχουν καθολου φιλους? επειτα απο οτι λες εχεις βρεις μια παρεα κι απο την σχολη.. μπορεις να εντατικοποιησεις τις εξοδους μαζι τους για να σφιξετε σχεσεις.. επισης φοιτητρια εισαι μπορεις να βρεις κι αλλα ατομα για παρεα σχετικα ευκολα..
    εγω θαρρω δεν ειναι τοσο μοναξια.. απλως νιωθεις οτι η ζωη σου δεν ειναι οπως την θες..
    την σχολη σου δεν την γουσταρεις..
    μενεις με συγγενεις που σιγουρα δεν ειναι και η καλυτερη σου.
    μεγαλη πολη δυσκολη για προσαρμογη ειδικα απο επαρχια..
    αγορι δεν αναφερεις να εχεις..
    σου επεσαν πολλα μαζι και επεσε η διαθεση σου...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262

    Smile

    Quote Originally Posted by stavroula19 View Post
    για σας είμαι 19 χρόνων μένω Αθήνα σπουδάζω κάτι που δεν μου αρέσει πολλή βεβαία εγώ το επέλεξα αλλά δεν είχε και άλλη επιλογή! το προβλημα μου είναι ότι δεν έχω βρει φίλος εδώ υπάρχουν παιδιά από την σχόλη μου αλλά για την σχόλη η άντε για ένα καφέ ..αφήστε που μένουν μακριά .εδώ δυστυχώς μένω με συγγενείς εδώ kαι μένω μακριά από την σχόλη μου ..εχω δυο κολλητές που πέρασαν Αθήνα η μια έχει βρει φίλο και δεν λέω κάνουμε παρέα απλά έχει πάθη έμμονη μαζί του kαι η άλλη θέλει να φυγή να πάει σε άλλη πολη γιατί δεν τις αρέσει η σχολη βασικά πάει σε άλλη πολλή γιατί εκεί έχει φιλοι για να μείνει μαζί τις και εδώ μένει μονωτής kαι δεν τις αρέσει από τότε που το έμαθα αυτό έχω πέσει σε κατάθλιψη ήτανε η μονή φιλη που έκανα πολλή παρέα εδώ ..Kαι τώρα φεύγει και νομίζω ότι φταιό εγώ δεν τις ήτανε αρκετή η παρέα μου δεν ξέρω...πάντως είμαι τόσο χάλια νιώθω μοναξιά" απεριόριστη..κοιμάμαι άπειρες ώρες γιατί δεν έχω τι να κάνω ..tro συνεχεια ..έχω μινη μονη μου κανεις δεν με θέλει! θέλω να βρω παρέες προσπαθώ δηλαδή αλλα κανεις δεν θέλει να κάνει παρέα μαζί m ..κάθε βραδυ σαββάτου καταλήγω σε μελαγχολία και κλάματα! νιώθω τόσο ανίκανη..βεβαια από τότε που μετακομισα αθηνα νιώθω έτσι ..εμενα στην επαρχία και ήτανε διαφορετικά αλλα τώρα έγινε χειρότερο.... τι να κάνω? δεν αντεχω να ζω άλλο έτσι θέλω μια αλλαγή ένα νόημα στην ζωή μου...
    μην αγχωνεσαι πολλοι περασαν απο την φαση που περνας τωρα,βρες ενδιαφεροντα ,ασχολησου με την σχολη σου και για τις παρεες μην σε νοιαζει χαλαρωσε και θα ερθουν απο μονες τους.Οσο αγχωνεσαι,απελπιζεσαι,κατσ ουφιαζεις τοσο θα διωχνεις απο κοντα σου ανθρωπους και θα κλωτσας ευκαιριες,κανεις δεν εχει τιποτε μαζι σου,βγαλτο απο το μυαλο σου για πιο λογο αλλωστε?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10
    ευχάριστω για τις "απαντηση σας ...λοιπόν είμαι σε δημοσιο ιεκ και δυστυχώς η περισσότερη είναι μεγάλη η έχουνε παρέες ..έχω προσπαθήσεη αλλα μένουνε και μακριά γιατί έχω μένω σε άλλη περιοχή..θέλω να αλλάξω ειδικότητα αλλα με πιέζουνε η γονείς μου..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δικιο εχεις γιατι αμα δεν εχεις παρεες πως να τη βγαλεις. Εσυ βασικα εισαι απο Αθηνα ή απο αλλο μερος?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10
    από την αθηνα είμαι αλλα εμενα όμως πολλά χρονια στο ναύπλιο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εχεις μεινει και καποια χρονια στην Αθηνα? Πως δεν εχεις παρεες απ τα μαθητικα χρονια? γι αυτο το λεω.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10
    distixos oxi! gt allaza sxolia sinexia kai dn exo kratisi epafi

Similar Threads

  1. δεν αντεχω να ζω ετσι
    By wishes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 06-01-2013, 23:33
  2. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 16:25
  3. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  4. Αρρυθμίες και φόβος του θανάτου, δεν μπορώ άλλο να ζω έτσι
    By panospeggy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-11-2010, 00:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •