ποσο διαρκει η καταθλιψη? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Ίσως την κατάθλιψη πρέπει να την περάσουμε για να \"πληρώσουμε\" παλιές αμαρτίες. Ποιος ξέρει. Πάντα φαίνεται ανεξήγητο, αλλά αν το ψάξεις.......ίσως βαριόμαστε ή συχαίνόμαστε τον εαυτό μας όπως είναι και θέλουμε να πεθάνουμε για να ξαναγεννηθούμε (ψυχολογικά). Πόσες εμπειρίες μας βαραίνουν και παλιά λάθη. Κάπως αυτά πρέπει να πληρωθούν. Αυτοτιμωρία. Αυτό αισθάνομαι.Μετανιώνω πόυ σκορπίστηκα σε λάθος άτομα, λάθος μέρη, λάθος ιδέες. Αν δε σταματήσω να μετανιώνω δε θα περάσει η κατάθλιψη. Πρέπει να με συγχωρήσω...................

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Απλά, δεν καταλαβαίνω, γιατί παλιότερα δεν υπήρχαν τέτοια ποσοστά κατάθλιψης. Μιλούσαν κάποτε στα παλιά τα χρόνια για \"μελαγχολία\" αλλά αυτές ήταν μετρημένες περιπτώσεις. Τώρα τι γίνεται? Σαν να έπεσε επιδημία. Πολύ περίεργο. Γιατί τόσοι πολλοί?

  3. #63
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    η μπορει να εχεις απλα μανιοκαταθλιψη εκανες τη μανια και τωρα κανεις την καταθλιψη....

  4. #64
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Μιλωντας παντα για τη διπολικη διαταραχη...αν καποιος κανει μανια περναει μετα την καταθλιψη .Μπορει καποιος να μου πει αν η καταθλιψη μετα τη μανια μπορει να παρει πανω απο 6 μηνες;

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1
    Είναι κάποιος on line? Μπαίνω πρώτη φορά και δεν γνωρίζω

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    καλωσήρθες esoterica! εδώ είμαστε!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by magda-ps.
    Ίσως την κατάθλιψη πρέπει να την περάσουμε για να \"πληρώσουμε\" παλιές αμαρτίες. Ποιος ξέρει. Πάντα φαίνεται ανεξήγητο, αλλά αν το ψάξεις.......ίσως βαριόμαστε ή συχαίνόμαστε τον εαυτό μας όπως είναι και θέλουμε να πεθάνουμε για να ξαναγεννηθούμε (ψυχολογικά). Πόσες εμπειρίες μας βαραίνουν και παλιά λάθη. Κάπως αυτά πρέπει να πληρωθούν. Αυτοτιμωρία. Αυτό αισθάνομαι.Μετανιώνω πόυ σκορπίστηκα σε λάθος άτομα, λάθος μέρη, λάθος ιδέες. Αν δε σταματήσω να μετανιώνω δε θα περάσει η κατάθλιψη. Πρέπει να με συγχωρήσω...................

    βρήκες!πάρτο αλλιώς!καμία σχέση.τι είναι αυτά που λες?όχι εδώ μέσα!

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    4
    Γεια σας παιδιά. Εδώ και 5 χρόνια έχει διαγνωστεί ότι πάσχω από διπολική συναισθηματική διαταραχή. Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι αυτή η πάθησή μού. Αντιλαμβάνομαι ότι έχω πολύ άγχος και υπερευαισθησία.Θα ήθελα να συζητήσω με άτομα με το ίδιο πρόβλημα.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Γειά σου katia,
    Μιας και το chat δεν δουλεύει ακόμα (αλήθεια ο Απρίλιος πέρασε έ....... αυτή η παρένθεση είναι για να την δει ο Don, δεν είναι για σένα katia) καλίτερα θα ήταν να άνοιγες ένα δικό σου thread γιατί εδώ που έγραψες εσύ (και εγώ) ο τίτλος λέει για την διάρκεια της κατάθλιψης.
    been good, been bad. WILL GO ON

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •