Εφιαλτης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    22

    Εφιαλτης

    Έχω αίσθημα παλμων καθόλη την διάρκεια της μέρας τα τελευταία δυο χρονια και δυστηχως παρολο που εχω παει σε ενα σωρο γιατρους κανεις δεν ειπε κατι συγκεκριμενο και πραγματικα με θλιβει που οι περισσοτεροι η μαλλον σχεδον ολοι οι γιατροι την σημερον ημερα ειναι συλεκτες χαρτονομισματων των 50 ευρω και εχουν ελαχιστες γνωσεις.Καθολη την διάρκεια της ημέρας τα τελευταια 2 χρονια έχω την ανάγκη να πάρω μια βαθειά ανάσα η οποία με ανακουφίζει για κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να επανέλθει η ίδια εκνευριστική κατάσταση των έντονων παλμων οι οπιοι με δυσκολευουν ακομα και στην ομιλια δηλαδη αισθανομαι οτι πρεπει να παρω μια βαθεια ανασα για να συνεχισω να μιλω και ακομα και αν το κανω η κατασταση επανερχεται μετα απο καποια δευτερολεπτα.Οι χτυποι της καρδιας είναι ορατοί ακόμα και με γυμνό μάτι.Ποτε δεν έχω αισθανθεί τέλεια αλλα πολλές φορές υπήρχαν βελτιώσεις τις οποίες δυστυχώς δεν μπόρεσα να αποδώσω κάπου γιατι π.χ μια περιοδο που δεν μου πηγαιναν καλα τα πραγματα το προβλημα ειχε υποχωρησει που σημαινει οτι δεν συνδεεται με την ψυχολογικη μου κατασταση.Δεν έχω άγχος για κάτι το μονο συναίσθημα που με κατακλιζει είναι ο εκνευρισμός λόγω του οτι το συγκεκριμένο πρόβλημα εκτός απο το οτι εχει καταστρέψει την καθημερινότητα μου και με εχει ριξει σε λυθαργο εχει επίσης περιορίσει τις δυνατότητες μου σε όλες τις δραστηριότητες.Επισης μου προκαλεί κόπωση δηλαδή εαν τρέξω η αίσθηση οτι το οξυγόνο δεν είναι αρκετό δηλαδή η ανάγκη να πάρω μια βαθειά ανάσα γίνεται ακόμα μεγαλύτερη.Μακαρι να βρεθει καποιος να με καθοδηγησει και να μου πει εαν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι σαν μονιμη βλαβη καθοτι δεν ελεγχεται η κατασταση.Εαν μπορουσα να αποδωσω τις βελτιωσεις στην διακυμανση της καταστασης θα ημουν πολυ ευχαριστημενος.Και η κατασταση πιστεψτε με ειναι πολυ δυσκολη.Το να θελεις να παρεις μια βαθεια ανασα για να κανεις το παραμικρο ειναι πραγματικος εφιαλτης χωρις τελος.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    24
    Δηλαδη για εναν καρδιολογο αυτο ειναι φυσιολογικο?? Πως γινεται να μη σου λενε κατι συγκεκριμενο? Δεν εχω τη γνωση να σε συμβουλεψω προς ποια κατευθυνση πρεπει να κινηθεις, ομως σε δεδομενη στιγμη που ενιωσα οτι πνιγομαι και ειχα δυσπνοια, η επισκεψη στον καρδιολογο διεγνωσε στρες λογω δουλειας κ μου ειπε να χαλαρωσω λιγο. Δεν μου ξανατυχε. Εσυ μιλας ομως για δυο χρονια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    σε καρδιολογο εχεις παει ?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    22
    Σε 10 καρδιολόγους.

Similar Threads

  1. Το Χασίς και ο εφιάλτης μου
    By Konstantinoss in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 70
    Last Post: 18-02-2016, 23:38
  2. Ο αιωνιος εφιαλτης μου
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 04-07-2014, 17:03
  3. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 20:26
  4. ζωη-εφιαλτης..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-11-2011, 16:22
  5. Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    By WOLF in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2007, 03:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •