τραγικη ειρωνεια ......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266

    τραγικη ειρωνεια ......

    οπως εχω γραψει κ αλλες φορες με χωρισαν οι γονεις μου απ τον μοναδικο ανθρωπο που ερωτευτηκα και αγαπησα στην ζωη μου γιατι ειχε ψυχωση ...απο τοτε επαθα καταθλιψη δεν μπορεσα ν κανω ποτε ξανα σοβαρη σχεση ολοι μου φεροντουσαν σαν ν ειμαι πραγμα ..κ ετσι μετα απο δυσκολες σχεσεις επαθα κρισεις πανικου και χιλιαδες φοβιες που η αιτια τους στην ουσια ειναι οτι δεν ημουν με τον ανθρωπο που αγαπησα οσο τιποτε αλλο στην ζωη μ
    ου δεν ζουσα χωρις αυτον ...κατεληξα απο ενα χαρουμενο ατομο με χιλιαδες ονειρα καταθλιπτικη γιατι απεριψαν οι γονεις μου καποιον που με λατρευε επειδη ειχε ψυχ προβληματα ..αυτη ειναο η τραγικη ειρωνεια

  2. #2
    Και συ γιατι τον χωρισες?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αγαπητε αλαφροισκιωτε ξερεις δεν ειναι παντα ευκολο να παραμινεις διπλα σ αυτον που εχεις πολα κοινα μαζι του η αισθηση οτι καπιος σε γνωριζει πολυ καλα σε κανει κ νιωθεις περιεργα κ αυτο σου προκαλει τη ταση να τον αποφευγεις ακουγετε πολυ περιεργο αρχικα αλλα ειναι καπως ετσι οσο πιο ασχετος ξεκαρφορτος ειναι καπιος τοσο πιο ευκολο ειναι να τον πλησιασεις γιατι η αισθηση οτι δε σε ξερει καθολου σε κανει αρχικα να πιστευεις οτι βρισκεσε σε αποσταση ασφαλεια μαζι του.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    alafroiskiote k alexandre δεν τον χωρισα εγω οι γονεις μου τον πιασαν πισω απ την πλατη μου και του λεγαν να σταματησει να βγαινει μαζι μου ...ειμασταν κ οικογ γνωστοι κ εγω ανηλικη..εγω δεν θα τον αφηνα ποτε ..

  5. #5
    Ντολόρ μου, δυστυχώς, δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο. Να δούμε όμως τί μπορούμε να κάνουμε από δω και πέρα για τη ζωή μας, έτσι δεν είναι;

  6. #6
    Ντολορ,διαβασα πιο παλια σου θεματα,προφανως εχεις αλλα προβληματακια στη ζωη σου και μεσα σου,που σε κανουν να ασχολεισαι με αυτη τη σχεση.Εχουν περασει 10 χρονια,και ακομα ασχολεισαι με μια σχεση λιγων μηνων.Πλεον μιλαμε για εμμονη οχι για ερωτα.
    Βρες κανενα γκομενο της προκοπης και λυσε ο,τι αλλο θεμα εχεις,και αστον αυτον.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν ζω την ζωη μου με τον ανθρωπο που ταιροαζα και ημουν ευτυχισμενη ..εσυ τι αλλο προβληα βλεπεις οτι εχω ?

  8. #8
    Οτι ασχολεισαι με μια ιστορια 10 χρονια πριν.Και να μην σας χωριζαν οι δικοι σου (που και αυτο χωραει πολυ κουβεντα,κατα ποσο καποιος χωριζει ενα ζευγαρι,αν εκεινο δε το θελει),θα χωριζατε μετα απο καποιο διαστημα οπως ολα τα ζευγαρια σε αυτες τις ηλικιες.Οποτε προχωρα μπροστα ο,τι και αν εγινε.Θα φτασεις 40 και θα λες τι μαλακιες εκανα και εφαγα τα νιατα μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    και τωρα οτι χανω την ζωη μου σκεφτομαι εξαιτιας των γονιων μου ομως ..δεν.μπορω να βρω ουτε εναν ανθρωπο ν συγκριθει μαζι του ουτε μια σχεση να συγκριθει μ.αυτο που ειχαμε που ειναι λογικο πολυς κοσμος ν μην το καταλαβαινει γιατι ηταν κατι ξεχωριστο κ δεν ημαστε ουτε εγω ουτε αυτος οι ανθρωποι που θα χωριχαμαι ..ταιριαζαμε απολυτα σε ολα κ ααυτο δεν το βρησκεις 2η φορα ..

  10. #10
    Ουτε αυτος το καταλαβε,γιατι μετα εκανε και αλλη σχεση,και πιθανον αλλες μετα.Ενταξει ολοι εχουμε ερωτευτει στην εφηβεια και μπορει να τα σκεφτομασταν αυτα,αλλα δεν εισαι πια 16 χρονων.Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι με τους οποιους θα μπορουσες ταιριαξεις.Μην πιστευεις στο ''αλλο σου μισο'' γιατι δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Ντολόρ δεν αμφιβάλλω ότι η σχέση σας ήταν ξεχωριστή αλλά έχεις σκεφτεί ποτέ γιατί οι σχέσεις που κάνουν οι άνθρωποι σε μικρή ηλικία συνήθως δεν διαρκούν για πάντα; Δεν θα σου πω ότι δεν ταιριάζανε αλλά θα σου πω αυτό: μπορείς να ξεκινήσεις από μια κοινή αφετηρία με τον συντροφό σου και να καταλήξεις κάπου τελείως διαφορετικά από αυτόν παρότι συμπορευόσασταν στην διάρκεια. Ο δεκαεξάχρονος εαυτός σου ταίριαζε με το δεκαεξάχρονο αγόρι σου απόλυτα. Όμως θεωρείς ότι εσύ είσαι ο ίδιος άνθρωπος με τότε; Έχεις ίδιες απόψεις σε σημαντικά θέματα για τη ζωή με τον 16χρονο εαυτό σου; Το πιθανότερο όχι, όμως το ίδιο ισχύει και για εκείνον. Είναι πολύ πιθανόν λοιπόν στην πορεία αν μένατε μαζί να έβλεπες ότι δεν ταιριάζατε όχι γιατί δεν ταιριάζατε απόλυτα αρχικά αλλά γιατί στην πορεία και οι δυο εξελιχθήκατε σαν χαρακτήρες.

    Δεν στα λέω όλα αυτά για να μειώσω αυτό που ένιωσες, αλλά πιστεύω ότι το να συνειδητοποιήσεις ότι και να μη σας χώριζαν οι γονείς σου μπορεί στην πορεία να χωρίζατε θα σε βοηθήσει να προχωρήσεις στη ζωή σου. Οι γονείς σου έκαναν ένα λάθος είτε το παραδέχονται είτε όχι. Το θέμα είναι αν θα αφήσεις αυτό το λάθος να σου καταστρέψει όλη σου τη ζωή ή θα το αφήσεις πίσω και θα φτιάξεις τη ζωή σου σε νέα βάση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    στα 16 μου ηθελα να κανω μια σχεση που θα κρατουσαι για παντα ..φυσικα με τον.σωστο ανθρωπο κσι τον βρηκα ..εγω ημουν 16 αυτος μεγαλυτερος και ηθελε ν λογοδοθουμε..εκανε τα παντα για ν.μου δειξει ποσο μ αγαπουσαι ..εκανα αλλες σχεσεις χωρις κανενα βαθος ουτε ερωτα ..οσο για τις σχεσεις π δεν.κρατανε εμενα ολη μου η οικογρνεια ειναι με τον πρωτο τους ερωτα κ αυτος ηταν στα 16 καποια στα 18 κ στα 19 ..δεν εχει σχεση ποσο χρονο εισαι αλλα τι ανθρωπος εισαι κ ποσο ταιριαζεις ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Ντολόρ έχεις προσπαθήσει να αλλάξεις το πώς νιώθεις για την κατάσταση κάνοντας πχ ψυχοθεραπεία ή δε σε ενδιαφέρει; Επίσης σε ενδιαφέρει να το άλλάξεις; Γιατί από αυτά που γράφεις και από τον τρόπο που απαντάς φαίνεται σα να μην σε ενδιαφέρει να βρεις έναν τρόπο να ανακουφιστείς αλλά περισσότερο να μοιρολογήσεις την χαμένη σχέση που δεν θα ξαναβρείς ποτέ. Αν ισχύει το δεύτερο καλά κάνεις και είναι δικαίωμά σου αλλά εγώ προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να γράφω σε θέματα ανθρώπων που ξέρω ότι δεν θέλουν να αλλάξουν το πώς νιώθουν και να βελτιώσουν τη ζωή τους. Στεναχωριέμαι ειλικρινά για σένα αλλά δε νομίζω ότι μπορώ να σου προσφέρω κάτι ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος σε αυτό το φόρουμ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    εχω κανει τα παντα εχω παει σε αρκετους ψυχολογους αλλα κανεις δεν μπορει ν με βοηθησει ...η απαντησεις που δινω εινα
    γιατι εχω καταλαβρι οτι θα τον σκεφτομαι παντα κ θα διαλυομαι χωρις ν ζω στην ουσια ..
    οταν αρχισα ν παθαινω κ κρισεις πανικοθ κ εμεινα σπιτι χρονια καταλαβα οτι θα παω απ το κακο στο χειροτερο ..
    το μονο που προσπαθουν ν κανουν καποιοι για ν ξεκολησω ειναι ν μου λενε ψεμμα τα οτι αν μ αγαπουσε δεν θα φευγε

  15. #15
    Μετρημενους στα δακτυλα γνωριζω στον κυκλο μου που να ειναι ακομα με την πρωτη τους σχεση.Μην κρινεις απο την οικογενεια σου,αλλες εποχες,αλλα ηθη,και ουτε εχει καμια σχεση το τι εκαναν.

    Μου φαινεται κολλησες στην ιδεα να παντρευτεις τον πρωτο που θα βρεις και σου γινε εμμονη αυτο το πραγμα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το φετίχ με τις ενέσεις, μια τραγική ιστορία...
    By ViperVista in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2013, 19:12
  2. Ειρωνεία
    By Mildreh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 16-11-2012, 15:58
  3. Η Καβαφική ειρωνεία
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 31-12-2009, 15:29
  4. Μια τραγική ακόμα ιστορία...
    By Manager in forum Κακοποίηση
    Replies: 9
    Last Post: 08-02-2008, 13:15
  5. ΜΙΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
    By niht in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 02-02-2008, 01:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •