Μουδιασμα στη γλώσσα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλες σου foufoutos32. Όντως αυτό θα κάνω ίσως πάω κάπου εκτός για λίγο να μου δώσω χρόνο...γιατί θα πρέπει να βρω το χρόνο και για μένα. Δε θα ξαναμπώ στο google Για ιατρικά θέματα γιατί λεει πολλά και άσχετα και ολα μα όλα τα συμπτώματα οδηγούν σε καρκίνο....σήμερα να σου πω σηκώθηκα πιο δυνατή και αγνοώ τα συμπτώματα, θα το παλέψω το είχα ξαναπαλέψει στο παρελθόν και τα είχα καταφέρει. (οχι με γλώσσα με αλλο ψυχοσωματικό)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Ενα μήνα μετά και τα συμπτώματα καλά κρατουν...εχω πάει σε 4 ΩΡΛ μια παθολόγο και δε ξέρω που αλλου να πάωο!!!!

    Η ειδικοτητα που ψαχνεις ειναι ' στοματολογος ' , οχι ΩΡΛ . Πηγαινε να σου φυγουν οι ιδεες , αν και κατα την γνωμη μου , ειναι ψυχοσωματικο , η παρενεργεια φαρμακου . Εγω εχω κατι σαν μουδιασμα/τσουξιμο στην γλωσσα απο το 2007 !! πηγα σε στοματολογο , δεν βρηκε κατι , και ζω με αυτο ( σκασιλα μου ) , και , ω , του θαυματος , ειμαι ακομα ζωντανος !!!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    7
    καλημέρα.χθες κάποιες στιγμές ηταν καλύτερα αλλά από χθες έχω φοβερό κάψιμο κυρίως δεξιά στη γλώσσα.εννοείται μπήκα ίντερνετ κ διάβασα κ έχω πανικοβληθεί.....τώρα τρεμω ολοκληρη τρεμει κ η γλωσσα μου εδω κ καιρο νομιζω.πηγα σε παθολογο κ μου ειπε δεν εχω κατι ειναι απο αγχος.μα καψιμο στη γλωσσα κ τρεμουλο απο αγχος γίνεται???θέλω να ηρεμήσω κ να πάρω αγκσλιά το παιδάκι μου να παίξω κ δεν μπορώ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ριτακι , ειπαμε στοματολογο . Το αγχος εχει τεραστια γκαμα συμπτωματων , και τρεμουλο . Αμα εχεις φοβιες , παρατα το ιντερνετ .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    ριτακι, και γω το ιδιο βλέπω το παιδάκι μου και δε μπορώ να παίξω μαζι του....σήμερα εχει μουδιάσει και ολο το πρόσωπο μου τα μάγουλα όλα....

    Macgyver, στοματολόγο εε? που θα βρω? δεν ήξερα καν πως υπάρχει

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    κοριτσια αφηστε το στοματολογο και γενικα τις βλακειες αυτες!!!! (Άγγελε μη τους λες τέτοια γιατί αν αρχίσουν τους γιατρούς θα φοβηθούν περισσότερο) Μακρυά από γιατρό! ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!! Το πολύ πολύ πάρτε μια γέλη έτσι για να σας φύγει ο καημος, Βάζω στο μικρό εγώ που καμμιά φορά βάζει πράγματα στο στόμα dactarin γέλη , υπάρχει και φυτική αλλά δεν ξέρω τιμή, η πρώτη είναι ωραιότατη και δροσερή, φυσικά τη βαζετε ψυγείο...........

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    αυτή την εχω την dactarin αλλα δε με βοηθάει....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    κοριτσια αφηστε το στοματολογο και γενικα τις βλακειες αυτες!!!! (Άγγελε μη τους λες τέτοια γιατί αν αρχίσουν τους γιατρούς θα φοβηθούν περισσότερο) Μακρυά από γιατρό! ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!! .........


    Nα μην τους λεω , ε ? μα αφου ρωτανε , να μην πω οτι υπαρχει η καταλληλη ειδικοτητα ? εγω το ξερω οτι δεν εχουν τιποτα , αυτοι ομως το ξερουν ? . Γι αυτο ειπα στην #17 οτι εχω παρομοια συμπτωματα απο το 2007 , αλλα δεν δινω σημασια , θα μου πεις αμα εχεις φοβιες ( εγω δεν εχω καμμια για να ξερω ) μαλλον δεν σκεφτεσαι λογικα .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Ξαναεκλεισα ραντεβου σε ΩΡΛ, να με ξαναδεί και σκέφτομαι για το τράβηγμα που νοιωθω στο λαιμο να πάω σε ενδοκρινολόγο...αυτη είναι η σωστή ειδικότητα?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Η ΩΡΛ με έστειλε να κάνω μικροβιολογική ανάλυση σε εργαστήριο γιατί δε βλέπει κάτι. Μου είπε πως μπορεί να είναι το στομάχι μου, και από τότε που μου το είπε το έχω πιστεψει και έκανα και εμετό.....οπότε πάμε για γαστρεντερολόγο.........ωραία πράγματα

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    36
    ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑΤΟΛΟΓΟ,ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΣΕ Η ΟΔΟΝΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΓΡΟΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤ ΧΕΙΛΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΒΛΕΝΝΟΔΗΣ ΚΥΣΤΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΦΙΡΕΘΕΙ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΟΥΛ ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΙ ΦΟΒΟΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Η μικροβιολογική καλλιέργεια έδειξε σταφυλλοκοκο αεριους και στη γλώσσα και στο λαιμό, και έλαβα αντιβίωση για 10 μέρες. Πέρασε το μούδιασμα σε ενα μεγάλο βαθμό, αλλά η ΩΡΛ μου λεει σου έμεινε ψυχοσωματικό ξεπέρασε το. Πήγα και σε γαστρεντερολόγο γιατί εκτός από το μούδιασμα έχω και πίκρα που και που στο στόμα, και μου είπς να κάνω υπέρηχο χολής. Τα αποτελέσματα ήταν μια χαρα.

    Τώρα μου έχει μείνει η ενόχληση στη γλώσσα, ένα γενικότερο σφίξιμο στο γαστρο-οισοφαγικό σύστημα και νέο σύμπτωμα ενόχληση στην καρδιά. Πήγα και σε καρδιολόγο, μου έκανε τρίπλεξ και μου είπε δεν εχεις κάτι, αλλά αν θες κάνε και ένα τεστ κοπώσεως. Οπότε τώρα είμαι για τεστ κοπώσεως και για γαστρεντερολόγο....

    βλεπω πως κυλάει η ζωή μου χωρίς νόημα....γιατί είτε είναι κάτι σοβαρο που δεν έχω βρει ακόμα ή κάτι ψυχοσωματικό που απλά χάνω το χρόνο μου. Οι δικοί μου βέβαια που με ξέρουν με μαλώνουν να συνέλθω....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η γλώσσα της θεραπείας - Άρθρο
    By Orion in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 30-10-2009, 18:59
  2. η γλωσσα του σωματος
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 29-02-2008, 23:33
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 29
    Last Post: 12-02-2008, 19:37
  4. Μιλήστε στη γλώσσα των Λύσεων!
    By bee in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-12-2007, 16:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •