ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΔΙΕΞΕΔΟ.ΒΟΗΘΕΙΑ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    Μπουμ και γαμηθ.κε ο διαολος
    χαχαχαχαχαχ κλαιωω..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Μερμηγκας View Post
    Αστα να πανε!ειναι τα καλυτερα μας χρονια ρε γαμωτο...εσυ δεν πηρες ποτε φαρμακα;η πηρες κ δεν βοηθησαν;
    πηρα πως δεν πηρα.
    ζαναξ. τωρα τα παιρνω μονο σε εκτατη αναγκη και οχι σε καθημερινη βαση.
    και ναι με βοηθησαν .. αλλα μετα συνειδητοποιησα πως αν δεν το παρεις εσυ αποφαση τα χαπια δεν μπορουν να σου κανουν απολυτως τιποτα.. ειναι υποβοηθητικα και μονο..

    εγω πλεον δεν καθομαι και σκαω .. αν αγχωθω παιρνω ενα μισαδικι και αυτοματως ηρεμω.. η ποσοτητα ειναι πολυ μικρη αλλα και μονο που σκεφτομαι οτι εχω παρει αυτο με χαλαρωνει.. κατ' αλλα δεν τα παιρνω με το παραμιρκο γιατι δεν θελω να μου δημιουργηθει εξαρτηση..
    και κακα τα ψεματα μεχρι στιγμης εχω πολυ σχεση με τα χαπια.. αρχικα μειωνα τις δοσεις και μετα κατεληξα να τα παιρνω μονον οταν χρειαζεται.. ας πουμε να σημερα δεν εχω παρει καθολου και βγηκα εξω κανα τριωρο εκανα τις δουλειες μου και ημουν κουλ.. καποιες αλλες μερες παλι μπορει να με πιασει εντονη κριση,τοτε παιρνω..
    εξαρτηση αποκτας οταν λες θελω π.χ να βγω εξω και δεν μπορω χωρις το χαπι. εγω το ειχα παθει κι αυτο απο ψυχολογικης αποψης ομως. δλδ δεν ειχα σωματικα στερητικα συμπωματα (αλλωστε σιγα την ποσοστητα που επαιρνα ) αλλα μεσα στο μυαλο μου νομιζα οτι χωρις χαπι θα αγχωθω... και μετα φοβομουν και την εξαρτηση.. μεχρι που επιχειρησα να βγω χωρις χαπι μια δυο φορες και ειδα οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μου..

    γενικως και το εχω ξανα πει δεν ειναι τα χαπια κακα, αλλα η διαχειρηση τους!
    αν τα παιρνεις με τις χουφτες μην απορησεις γιατι επαθες εξαρτηση! εκει δεν φταει το χαπι, αλλα η δικη σου μεταχειρηση!
    και να σημειωσω πως μιλαω για τα ζαναξ που λειτουργουν διαφορετικα απο τα αντικαταθλιπτικα π.χ ..
    τα ζαναξ στο πρωτο μισαωρο που θα το χεις παρει θα αισθανθεις διαφορα ! αλλα ειναι και υπουλα.. ο οργανισμος αποκταει πολυ ευκολα ανοχη, γιαυτο και θελει προσοχη και στην ποσοτητα, αλλα και στην συχνοτητα.!
    ενω τα αντικαθλιπτικα -τουλαχιστον καποια- θελουν και χρονο για να δρασουν και δεν ειναι τοσο εντονη η εξαρτηση τους (δεν μιλαω εκ πειρας αλλα απο αυτα που εχω γενικως διαβασει για τα αντακαθλιπτικα, αν κανω λαθος διορθωστε με )
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    deus
    you' re afraid of bugs.... get a bug! χαχαχαχ α ρε αμερικανοι γαμω!
    ετσι ειναι ρε συ! σκαει σαν βομβα απο το πουθενα (που εντελει δεν ειναι καθολου αοριστο πουθενα, απλως εμεις τοσο καιρο δεν το βλεπαμε) και μετα τρεχεις να μαζεψεις τα κομματια σου:/
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #19
    ακριβως ετσι!σαν βομβα..κ επειδη την 1η φορα το ξεπερασα μονη μου δεν περιμενα να με ξαναπιασει..οταν με ξαναεπιασε ενα χρονο μετα δλδ τωρα ηταν τοσο εντονο που χεστηκα πανω μου.δλδ λεω να παρτα π νομιζες οτι το ειχες ξεπερασει...το γελοιο ειναι οτι λιγες μερες πριν με πιασει μιλουσα με μια φιλη π το περναγε και της ελεγα ξεκολλα μη παρεις φαρμακα ργω το ξεπερασα μονη μ ολα στο μυαλο μας ειναι..ναι ναι...κουνια που με κουναγε...μιλησα με τη γιατρο μου σημερα και μ ειπε οτι τα περυθωρια στενευουν και να τα παρω...... για ζαναξ ουτε καν...δε θελει και η ιδια να μ δωσει κ εμενα μου χαν δωσει οταν ειχα παθει την 1η κριση πανικου ενω τους ελεγα νταξει θα ηρεμισω,εν τελει το πηρα εκεινη τη μοναδικη φορα κ σε δεκα λεπτα κοιμομουν ορθια σε μια καρεκλα..απαπα δε τα θελω καθολου.

  5. #20
    νταξει deus ολος τυχαιως ειδα αυτο το επεισοδιο προχθες...και ναι σ αυτη τη σκηνη σκαλωσα..ωραια βεβαια ολα αυτα αλλα τη στιγμη του πανικου αντε να τα σκεφτεις..κ εγω ετσι λεω κ ελεγα αλλα αμα με πιασει τα ξεχναω ολα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Μερμηγκας View Post
    δλδ λεω να παρτα π νομιζες οτι το ειχες ξεπερασει....
    Χαχαχαχ το "να παρτα" το λεω συνεχεια συνοδευομενο απο πενταδακτυλη μουτζα!!
    Σε τετοιες περιπτωσεις βρε παιδια τα φαρμακα δουλευουν 30% και 70% η προσπαθεια, ετσι δεν ειναι?

  7. #22
    να το πιστευω παρα πολυ αυτο που λες τα φαρμακα βοηθουν σ ενα μικρο ποσοστο..αλλα εγω σκεφτομαι μηπως κ ενα μικρο σπρωξιμο εστω θα ταν καλο?αστο να βοηθησει να παρω την αποφαση να δρασω..3 φορες το παλεψα μονη..την τελευταια πραγματικα παραιτηθηκα..λεω δεν μπορω αλλο..και εχασα και το πεισμα π ειχα να το παλεψω..γι αυτο λεω..μηπως ειναι σωστο να τα παρω εστω να μ δωσει πισω το πεισμα π ειχα?και μετα κανενα προβλημα.το παιρνω ολο πανω μου.βεβαια μ ολα αυτα που εχω διαβασει φοβαμαι απιστευτα να παρω..κ οσο διαβαζω κι αλλα τοσο το χειροτερο..και το γελοιο,ενω ξερω οτι δεν με βοηθαει να ψαχνομαι στο ιντερνετ εκει εγω συνεχιζω..λες και το τραβαει ορεξη η ψυχουλα μ να πανικοβαλλεται

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Εγώ έχω να προτείνω εφόσον έχεις τέτοια άρνηση για φάρμακα να ψάξεις έναν καλό ψυχολόγο που να δίνει ομοιοπαθητικά ίσως σου ταιριάξουν ενημερώσου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by deus View Post
    Χαχαχαχ το "να παρτα" το λεω συνεχεια συνοδευομενο απο πενταδακτυλη μουτζα!!
    Σε τετοιες περιπτωσεις βρε παιδια τα φαρμακα δουλευουν 30% και 70% η προσπαθεια, ετσι δεν ειναι?
    ΕΜΕΙΣ θα αλλαξουμε τα πραγματα, τα χαπια απλως θα ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ σε αυτη την αλλαγη..
    εγω αυτο πιστευω γιατι αυτο μου συνεβη..
    με τα χαπια σαν βοηθητικα τολμησα να κανω πολλα πραγματα που λογω αγχους δεν τα εκανα... και ακριβως επειδη τα τολμησα μια, τωρα δεν μου φαινονται και τοσο τρομακτικα αρα τα κανω και χωρις πλεον τα χαπια.. πετυχα δηλαδη ταχυτερη απευαισθητοποιηση..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #25
    με συγχωρειται που θα αποτελειωσω το ποστ αλλα θελω να συμπληρωσω τα 50 μνμτα για να στειλω προσωπικο! :P

  11. #26
    1...........

  12. #27
    2........... :P

  13. #28
    3............

  14. #29
    4...........

  15. #30
    5...............

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Λίγο πριν τον χωρισμό
    By penlix in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2014, 14:08
  2. Ένας γκέι έχασε τον εαυτό του λίγο πριν τις πανελλαδικές
    By Antoniss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 24-08-2012, 21:27
  3. ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟ!!!
    By ploupsycho in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2011, 04:51
  4. Γιατί λίγο πριν χάσουμε τις αισθήσεις μας βλέπουμε αστεράκια?
    By vince in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 08-11-2009, 21:08
  5. αγχοσ λιγο πριν τις εξετασεις
    By manosthegreek in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-04-2007, 18:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •