Η γνώση απελευθερώνει! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 101
  1. #31
    αχ και εγω ειμαι με χαμηλο IQ που δεν καταλαβαινω οτι η γη ειναι στρογγυλη.θα υποκυψω ομως μπροστα στην ποιοτητα σου κ θα απεχω απτο ασκοπο θεμα αυτο.πως θα το αντεξω να μην κανω διαλογο αλλο μαζι σου?σνιφ σνιφ

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    αχ και εγω ειμαι με χαμηλο IQ που δεν καταλαβαινω οτι η γη ειναι στρογγυλη.θα υποκυψω ομως μπροστα στην ποιοτητα σου κ θα απεχω απτο ασκοπο θεμα αυτο.πως θα το αντεξω να μην κανω διαλογο αλλο μαζι σου?σνιφ σνιφ

    Μα βρε χρυσό μου αγορακι, εγώ δεν είπα ότι ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ότι η Γη είναι στρόγγυλη, εγώ είπα ότι η Βίβλος(ΠΔ, ΚΔ)που είναι ο αλανθαστος λόγος του Θεού αναφέρεται ξεκαθαρα ότι η Γη είναι ΕΠΙΠΕΔΗ...ΠΟΣΟ δύσκολο είναι να το καταλάβεις??:p

    Επίσης δεν απαντησες στην προηγουμενη ερωτηση κρίσεως....Το σημειώνω!!:cool:

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καθολου κακοποιο στοιχειο δεν εισαι.. Ηρθες να σωσεις το φορουμ και τον κοσμο απο τον σκοταδιστικο Χριστιανισμο μνημονευοντας τον Αινσταιν ,τον Δαρβινο κλπ!
    Σε ευχαριστουμε πολυ για το φως που μας δινεις ! Θα το χρειαστουμε μιας και η ΔΕΗ το εχει παραμπιπ το πραγμα με τις χρεωσεις!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @περ εγω προσωπικα δεν πιστευω αλλα ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του δημητρη και του καθε δημητρη να πιστευει..
    δεν μπορεις να ακυρωνεις μια πραγματικοτητα που υπαρχει τοσα χρονια και για καποιους ειναι το μονο στηριγμα..
    ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει οπου θελει

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    εσωτερικη σιγουρα είναι δικαιωμα του καθενα να πιστευει ωπου θελει... αλλα από την στιγμη που βιαζουν πνευματικα τα παιδια μας από νηπιακη ακομα ηλικια είναι και δικο μας δικαιωμα να τους πολεμαμε...

  6. #36
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @περ εγω προσωπικα δεν πιστευω αλλα ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του δημητρη και του καθε δημητρη να πιστευει..
    δεν μπορεις να ακυρωνεις μια πραγματικοτητα που υπαρχει τοσα χρονια και για καποιους ειναι το μονο στηριγμα..
    ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει οπου θελει
    φιλτατη εσωτερικη εγω δεν ελαβα τοσο μερος στην κουβεντα προηγουμενος ως θρησκευομενος αλλα αντικειμενικα ειπα την αποψη μου απλα που συμπιπτει με την δικη σου γενικα δλδ οτι οταν αισθανεται καποιος καλα να πιστευει ή να μην πιστευει δεν εχει δικαιωμα ο αλλος να του την χαλαει ειδικα με ειρωνιες...εγω πιστευω στον βαθμο που πιστευω..αλλα δεν ηταν εκει το θεμα πιο πολυ το θεμα ειναι οτι τλκ αυτα τα παιδια μας κουρασαν γτ εδω οπως ειπες κ εσυ ειναι το φορουμ των ψυχωσεων

  7. #37
    δεν επιχειρηματολογουν απλα τσιγκλανε

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @περ εγω προσωπικα δεν πιστευω αλλα ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του δημητρη και του καθε δημητρη να πιστευει..
    δεν μπορεις να ακυρωνεις μια πραγματικοτητα που υπαρχει τοσα χρονια και για καποιους ειναι το μονο στηριγμα..
    ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει οπου θελει
    Και για τους ινδουιστές μια γιγάντια κοσμική χελώνα είναι το μοναδικό τους στήριγμα και δικό τους και του πλανήτη μας, αυτό τι σημαίνει ότι εσύ ή εγώ την αποδεχόμαστε?? Επίσης θεωρώ ότι αφού στην χώρα μας η γνώμη των χριστιανών υπερέχει κατά πολύ(θρησκευτικά στο σχολείο και μάλιστα υποχρεωτικά, αγιασμοί στα σχολεία, εκκλησιαστικός ραδιοφωνικός σταθμός, καναλια στην τηλεόραση, δήθεν θαύματα, παντού ενορίες, κράτος και εκκλησία σε ένα σώμα κλπ)νομίζω είναι και δικό μου αναφαίρετο δικαίωμα να μιλήσω για τα δικά μου πιστεύω...Αλλά αφού μου το στερείτε οκ...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ψύχωση είναι να διαβάζεις για γαϊδάρους που μιλάνε, για θεούς που τιμωρούν ανθρώπους, για πνεύματα που ασελγούν σε γυναίκες κλπ και να τα πιστεύεις...

  10. #40
    πως θα μας σωσεις ρεσυ περαστικε εδω ειναι ψυχωσεις σε λεω δεν καταλαβαινμεις χιτς?κομπρεντε?αντε συνεχισε σ\την βολτα σου για εκει που πρεπει(η τελοσπαντως πες κατι για ψυχωση,μην χανουμε τον χρονο μας)

  11. #41
    παιδια ειπε για γαιδαρους που μιλανε κ ψυχωση.λιγο δωστε μου το λινκ για ηλεκτρονικη παραβιαση δικαιωματων...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    πως θα μας σωσεις ρεσυ περαστικε εδω ειναι ψυχωσεις σε λεω δεν καταλαβαινμεις χιτς?κομπρεντε?αντε συνεχισε σ\την βολτα σου για εκει που πρεπει(η τελοσπαντως πες κατι για ψυχωση,μην χανουμε τον χρονο μας)
    μα κατά καποιο τροπο και οι χριστιανοι οι φανατικοι τουλάχιστον ψυχωσικοι είναι... πιστεουν σε όλα αυτά που ειπε ο περαστικος και επαυξάνω επισης σε ταγματα αγγελων που επιβλεπουν τους ανθρώπους και επεμβαινουν οπου χρειαστεί και σε έναν επουρανιο μπαμπα δημιουργο δικαστη και τιμωρο... αν αυτος δεν είναι ο ορισμος του ψυχωσικου τοτε τι είναι??
    αρα δεν ειμαστε εκτος θεματος

  13. #43
    το θεμα μας ειναι αν εισαι εσυ ψυχωτικος νουμακ κ πως μπορουμε να βοηθησουμε?

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    μα κατά καποιο τροπο και οι χριστιανοι οι φανατικοι τουλάχιστον ψυχωσικοι είναι... πιστεουν σε όλα αυτά που ειπε ο περαστικος και επαυξάνω επισης σε ταγματα αγγελων που επιβλεπουν τους ανθρώπους και επεμβαινουν οπου χρειαστεί και σε έναν επουρανιο μπαμπα δημιουργο δικαστη και τιμωρο... αν αυτος δεν είναι ο ορισμος του ψυχωσικου τοτε τι είναι??
    αρα δεν ειμαστε εκτος θεματος
    Ελα μην ανησυχεις ολο και μειωνονται οι Χριστιανοι.. Καθε μερα μετραμε κεφαλια , θα ερθει η μερα που θα μεινετε εσεις μονο στον κοσμο , τα προοδευτικα προβατα της Νεας Ταξης να δωσετε φως και να προωθησετε τις μπαρουφες των προοδευτικων αφεντων σας.

  15. #45
    απτη διευθυνση τι κανετε δεν θα διακοψετε κανεναν η εστω αυτο το θεμα?

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Στερνη μου γνωση...
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 13-06-2012, 09:00
  2. Προς γνωση και συμμορφωση... που ελεγε η γιαγια μου
    By julias in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 30-03-2012, 23:22
  3. Υποκειμεική γνώση
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2010, 21:44
  4. Replies: 3
    Last Post: 08-04-2006, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •