Βάζω κιλά σε μία μέρα. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 134
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Breath View Post
    ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ! καθημερινά (κατά προτίμηση σε φύλλα, όχι φακελάκι)
    επισης το oolong, αλλα και το ασπρο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι να το κάνω το ασπράδι.. Φαντάζομαι ο κρόκος θα με πειράζει. :(
    το ασπρο ειναι καθαρη πρωτεινη, θερμιδες τιποτε και επιβαρυνση, τιποτε. μπορεις να το κανεις ομελετες με τπτ αλλο που σαρεσει. μανιταρια πιπερια, οτι θες.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    επισης δουλευει και το ποτηρι με στημμενο λεμονι καθε πρωι με αδειο στομαχι

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by deus View Post
    επισης δουλευει και το ποτηρι με στημμενο λεμονι καθε πρωι με αδειο στομαχι
    Aυτό είναι πιο πολύ αποτοξινωτικό , καλό αλλά...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Α , ο τομεας μου !!! γιαουρτι 2% , με μελι , ο συνδυασμος βιταμινης B kai ασβεστιου , επιταχυνει τον μεταβολισμο .
    Ψωμι ολικης αλεσης ( οχι πολυσπορο ) , κραταει τα επιπεδα της ινσουλινης σταθερα . Η ινσουλινη διευκολυνει την αποθηκευση λιπους .
    Καυτερα , μουσταρδα , πιπεριες , πιπερι , αν τα αντεχεις , περιεχουν καψαικινη , αδυνατιζει .
    Παχια ψαρια , τονος η σολωμος . Δεν παχαινουν .
    Χορτα παντοειδους τυπου , αδυνατιζουν , διοτι ο οργανισμος καταβαλλει μεγαλυτερη προσπαθεια να τα χωνεψει , απο τις θερμιδες που περιεχουν , ιδιως τα σελινα , και βαζε ξυδι , μπολικο , αδυνατιζει , αλλα μην τα πλακωνεις στο λαδι .
    Ξηρους καρπους , αν και εχουν πολλα λιπαρα , με μετρο αδυνατιζουν . Οχι αλατισμενα .
    Τα αυγα που ειπε η ρεμ , μπουχτιζεις . Ντοματες , παλι μπουχτιζεις , με ριγανη , ειναι ισχυρο αντιοξειδωτικο .
    Σε αντιθεση με οτι πιστευεται , η γυμναστικη συμβαλλει μονο ενα 20% στο αδυνατισμα , η διατροφη ειναι καθοριστικη .
    Τυρι flair , 4% λιπαρα , καθαρη πρωτεινη . Γαλοπουλα , βραστη η καπνιστη , πασιγνωστη πιστευω .
    Δεν μουρχονται αλλα !!!!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , ο τομεας μου !!! γιαουρτι 2% , με μελι , ο συνδυασμος βιταμινης B kai ασβεστιου , επιταχυνει τον μεταβολισμο .
    Ψωμι ολικης αλεσης ( οχι πολυσπορο ) , κραταει τα επιπεδα της ινσουλινης σταθερα . Η ινσουλινη διευκολυνει την αποθηκευση λιπους .
    Καυτερα , μουσταρδα , πιπεριες , πιπερι , αν τα αντεχεις , περιεχουν καψαικινη , αδυνατιζει .
    Παχια ψαρια , τονος η σολωμος . Δεν παχαινουν .
    Χορτα παντοειδους τυπου , αδυνατιζουν , διοτι ο οργανισμος καταβαλλει μεγαλυτερη προσπαθεια να τα χωνεψει , απο τις θερμιδες που περιεχουν , ιδιως τα σελινα , και βαζε ξυδι , μπολικο , αδυνατιζει , αλλα μην τα πλακωνεις στο λαδι .
    Ξηρους καρπους , αν και εχουν πολλα λιπαρα , με μετρο αδυνατιζουν . Οχι αλατισμενα .
    Τα αυγα που ειπε η ρεμ , μπουχτιζεις . Ντοματες , παλι μπουχτιζεις , με ριγανη , ειναι ισχυρο αντιοξειδωτικο .
    Σε αντιθεση με οτι πιστευεται , η γυμναστικη συμβαλλει μονο ενα 20% στο αδυνατισμα , η διατροφη ειναι καθοριστικη .
    Τυρι flair , 4% λιπαρα , καθαρη πρωτεινη . Γαλοπουλα , βραστη η καπνιστη , πασιγνωστη πιστευω .
    Δεν μουρχονται αλλα !!!!
    Thanks!! Ξεκινησα να παιρνω και β12 και απο οτι διαβασα ρυθμιζει και τον μεταβολισμο.. Ε τωρα καλοκαιρακι ερχεται καμια ντοματουλα θα την φαμε (καθε πραγμα στον καιρο του) .
    Η μονη μου ενσταση ειναι στα ψαρια που ανεφερες.. Θελουν μετρο και τα δυο λογω βαρεων μεταλλων που περιεχουν . Οποτε ψηφιζω σαρδελα ή γαυρο !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Thanks!! Ξεκινησα να παιρνω και β12 και απο οτι διαβασα ρυθμιζει και τον μεταβολισμο.. Ε τωρα καλοκαιρακι ερχεται καμια ντοματουλα θα την φαμε (καθε πραγμα στον καιρο του) .
    Η μονη μου ενσταση ειναι στα ψαρια που ανεφερες.. Θελουν μετρο και τα δυο λογω βαρεων μεταλλων που περιεχουν . Οποτε ψηφιζω σαρδελα ή γαυρο !

    Αληθεια ειναι , τα μεγαλα ψαρια περιεχουν κυριως μολυβδο , και δευτερευοντως καδμιο . Εξαιρετικη η b12 , την παιρνω πρωι , για να εκκινησει ο μεταβολισμος .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    υγρα ειναι αν ειναι λιποσ ειναι 9000 θερμιδεσ που αποθηκευεται σε υγρη μορφη και καιγεται την επομενη μερα αν δε φασ που συνηθωσ δεν πεινασ κι ολασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Καλησπερα προσπαθω εδω κι αρκετο καιρο να χασω κιλα μονο που δεν ξερω αν τοβκανω με τον σωστο τροπο.υψος 1,67 και τωρινα κιλα 60 επισεισ κανω ιππασια 2 φορες την εβδομαδα και εκανα και τρεξιμο ( θα αρχισω μετα τισ εξετασεισ παλι) πιστευω οτι απο τοτε που το σταματισα πηρα κιλα .τωρα ομως πως να τα χασω? Η λυση ενα γευμα την μερα δεν βοηθα ....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενα γευμα την ημερα ειναι καταστροφικο αρναμπεν. Θα πεινας πολυ περισσοτερο. Για περιεγραψε λιγο παραπανω τις διατροφικες σου συνηθειες και θα σου πω.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Λογω σχολείουκαξ φροντιστηριου ( 17 χρονων ειμαι) τρωω σιγουρα πρωινο πχ γαλα- χυμος με δημιτριακα η φρυγανιες μετα μπορω να φαω ξανα το μεσιμερι και το βραδυ .το τελευταιο θελω να το αποφυγω μιας και μου δινει κιλα .ομως αναλογος το τι περιλαμβανει το μεσιμεριανο πειναω η οχι μερικες φορες και αυτο ειναι εναωθεμα που δεν εχω λυσει οπως επεισης και το ελαχιστο νερο που πινω το χειμωνα ενα ποτηρι του κρασιού η και καθολου ενω το καλοκαιρι 1-2 ποτηρια εκτος κι αν εχω προπονιση τοτε 0,5 λιτρα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mπορεις να τρως κ καποια σνακ ακομα και βραδυνο, απλα να ειναι οσο υγιεινα γινεται. Γενικα τι πιστευεις σου φερνει περισσοτερο βαρος? πχ εχεις κολημμα με τα γλυκα? αναψυκτικα πινεις? τρως μηπως πολλα τηγανιτα ή φαστ φουντ? καπνιζεις?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μερικες φορες τρωω σφολιατοειδη η ετρωγα δημητριακα το βραδυ .κολλημα εχω τωρα στους χυμους .καπνισμα οχι ποτε δεν καπνιζα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Τώρα κάνω μια δίαιτα που έχει ως εξής : το πρωί τρώω ένα τόστ με χαμηλά λιπαρά ζαμπόν και κασέρι, ένα αυγό και ένα καφέ με ζαχαρίνη, το μεσημέρι μια σαλάτα με 2 κουταλιές της σούπας λάδι, 2 φέτες ψωμί και τόνο ή κοτόπουλο και το βράδυ ένα γιαούρτι 2% ή φρούτα όσα θέλω από ένα είδος δλδ μήλα ΄μόνο ή φράουλες μόνο και το σ/κ ότι θέλω. Λέτε να τα χάσω επιτέλους τα κιλά; Την δίαιτα αυτή την έκανε ένας που ήτανε 150 κιλά και έχασε 50... Αλήθεια το αυγό που κάνει καλό;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Με την δίαιτα αυτή που κάνω έφτασα από 81,7 στα 77,5 και συνεχίζω!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Βάζω συνεχώς κιλά!
    By δελφίνι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 18-04-2014, 22:01
  2. Βάζω τα κιλά 20 -20 !!!!!!!!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2014, 17:30
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 20:41
  4. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 18:27
  5. Μέρα των ερωτευμένων και... μέρα των δυστυχισμένων....
    By aretiva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-02-2009, 22:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •