Αντιψυχωτικα και σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Αντιψυχωτικα και σχεση

    Καλησπερα στα μέλη εχω καιρο να γραψω αλλα θελω τη βοηθεια σας.Ρωτω λοιπον τα μελη που παιρνουν αντιψυχωτικα μια ερωτηση.Πρωτον οσοι ειχατε δεσμο ειχατε πει στη συντροφο σας οτι παιρνετε φαρμακα και αν ναι τι συνεβη συνεχισε η σχεση σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Εγω δεν το ειχα πει απλα εψαχνα τα φαρμακα μου μπροστα του και με ρωτησε τι φαρμακα ειναι αυτα και του πα τα ηρεμιστικα μου αγορι μου πως νομιζεις οτι στεκομαι ορθια με τοσα προβληματα που εχω..... καπως ετσι εγινε πανω στην πλακα δηλ και το πηρε κουλ. Δεν εκατσα φυσικα με σοβαρο υφος να του πω κοιταξε να δεις το και το. Προσπαθησα να του το περασω τυπου ολοι πρεπει να παιρνουν στις μερες μας. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις

  3. #3
    αν επιτρεπεται η σχεση κρατησε καιρο μετα απο την ανακαλυψη των φαρμακων?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μγιλεας εγω ξεκινησα τα φαρμακα και τις νοσηλειες αφου ημουν ηδη σε σχεση.. ακομη ειμαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by mgilleas View Post
    αν επιτρεπεται η σχεση κρατησε καιρο μετα απο την ανακαλυψη των φαρμακων?
    Ουτε καν ξανασχοληθηκε με το θεμα. Κοιταξε δεν τον επαιρνε κιολας. Ειμαι ενας ανθρωπος που θεωρει οτι το να κανεις ψυχοθεραπεια ειναι κατι που πρεπει να το κανουν ολοι οι ανθρωποι και οποιοι δεν το τολμουν υστερουν. Οποτε ηξερε οτι ειχα και ψωνιο με ολα αυτα κ μαλλον το θεωρησε αλλη μια τρελα μου και δεν εδωσε σημασια. Που και να μου λεγε τιποτα φυσικα δεν το χα σε τιποτα να του απαντησω ελα αγορακι μου σε παρακαλω κανε μας την χαρη τραβα κι εσυ σε ψυχιατρο να σε δουμε σε παρακαλω. Ουτε φυσικα εκατσα και του ειπα τις διαγνωσεις του ψυχιατρου ουτε οτι παιρνω φαρμακα ψυχωσικα. Σου ειπα απλα τα πηρα μπροστα του κ το δικαιολογησα οτι ειναι ηρεμιστικα που ολος ο κοσμος πρεπει να παιρνει διοτι εχω να αντιμετωπισω ενα βουνο απο προβληματα στην καθημερινοτητα μου κ πρεπει να ειμαι ηρεμη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eγώ όταν είχα σχέση το ανέφερα ύστερα από κάποιους μήνες.Το έφερε η κουβέντα κ της είπα πως έχω ένα πρόβλημα κ παίρνω φάρμακα.Η διάγνωσή μου τότε ήταν συναισθηματική ψύχωση.Δεν ξέρω αν το έψαξε ή έδωσε μεγάλη σημασία στον όρο.Γενικά ήταν κ τσιμπημένη μαζί μου κ πιστεύω με εμπιστεύτηκε.Η σχέση μας κράτησε 1,5 χρόνο και χωρίσαμε λόγω της υποτροπής μου.Πάντως κρατάμε ακόμα επαφή μέσω fb,τηλεφώνου.Δεν είχα κάποιο πρόβλημα πάντως από άποψη συμπεριφοράς κ στο σεξουαλικό κομμάτι ήμασταν μια χαρά.Τώρα δεν ξέρω αν το πω τόσο εύκολα.Πλέον μετά την υποτροπή κ το φουλ ψυχωσικό επεισόδιο έχω αυτοστιγματιστεί πιστεύω κ δεν έχω τόση αυτοπεποίθηση.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ με τον τιτλο πιστευω συνηθως οτι γιντεται σχεση κ αντιψυχωσικο μαζι μονο στην περιπτωση που το αντιψυχωσικο ειναι σχετικα λιγο κ βεβαιως βεβαιως η κοπελα εχει κατανοηση(ή δεν ξερει για το προβλημα...)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    στην περιπτωση μου εμεινε μαζι μου και κατω απο πολυ σκληρα φαρμακα οπως αλοπεριντιν και τωρα λεπονεξ και οι δοσεις δεν ηταν καθολου μικρες

  9. #9
    ΝΑΙ αλλα εσωτερικη εσυ εισαι γυναικα η σεξουαλικοτητα σου δεν ειναι οπως εμας των ανδρων πιο 'ευαισθητη'...(καταλαβες τι εννοω)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @δημητρη και γω οταν επαιρνα το μεγα αντικουκου (ρισπερνταλ) δεν εφτανα παντα και ευκολα σε οργασμο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    εγω θα συμφωνησω με το Δημητρη. η διαφορες πανω στο θεμα μετα ξυ αντρων κ γυναικων δεν ειναι μικρες. και οχι μονο στα σεξουαλικα, οι γυναικες θελουν συνηθως καποιον να στηριζονται ενω το αντιθετο γινεται με τους ανδρες, υποτιθεται οτι πρεπει να σαι δυναμικος all the time κτλπ, δεν ξερω εμενα μου βγαλε και ψυχωσικο επισοδειο μια σχεση στο παρελθον, πολλη πιεση, σιγουρα δεν ηταν οι καταλληλες γυναικες αυτες, αλλα αν κατσω να σκεφτω ποσες περιπτωσεις ψυχολογικα προβληματα κ ελλειψη αυτοπεποιθησης δεν νομιζω πως βλεπονται με καλο ματι απο τις κυριες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    παντως με το λεπονεξ εχω επανελθει σχεδον οσο στην προ-φαρμακο εποχη (για λιμπιντο μιλαω γτ σε αλλα ειμαι υπο το 0)

Similar Threads

  1. προλακτινη κ αντιψυχωτικα
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 20-01-2013, 19:43
  2. Αντιψυχωτικά ανά αποτελεσματικότητα (λίστα)
    By Driver in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 15-01-2012, 19:30
  3. Αντιψυχωτικά: οφέλη και κίνδυνοι
    By Driver in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-12-2011, 21:28
  4. Τα αντιψυχωτικά καραπαχαίνουν
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 21-01-2011, 16:32
  5. Αντιψυχωτικά
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 23-10-2007, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •